Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Starší dorostenci Plzeně nezažili v podzimní části kruté pocity z porážky, ale jen radost.
Starší dorostenci Plzeně nezažili v podzimní části kruté pocity z porážky, ale jen radost. (autor: Tomáš Laibl)

Dorosteneckým extraligám vládlo na podzim neporažené duo!

Datum: 19. 12. 2017
Autor: Filip Červinka
Sdílej přes:

Podzimní část nejen dorosteneckých extralig je dávno minulostí a konec roku je vždy tou nejlepší příležitostí pro bilancování hokejbalového podzimu. Extraliga staršího dorostu byla svědkem nadvlády plzeňských mečounů, kteří z patnácti duelů nepoznali ani jednou krutost porážky a před zimním spánkem a následnými přípravami se Západočeši v klidu mohou vyhřívat na čele nejvyšší dorostenecké soutěže. V mladším dorostu se tento husarský kousek povedl pouze obhájcům titulu z Letohradu!

Stovka branek během patnácti zápasů!

Plzeňští starší dorostenci vstoupili do letošní sezony se zápasovými manky, a tak se od začátku soutěže chopil čelní pozice loňský vicemistr z Hradce Králové. Toho nakonec zlomilo pardubické Autosklo, jež na podzim obdrželo nejméně branek (20) a přezimuje na druhé příčce za vedoucí a naprosto suverénní Plzní! Ta z patnácti duelů neztratila ani jeden bod pyšní se vůbec nejproduktivnějším útokem napříč celou dorosteneckou extraligou, když dosáhla na 100 branek pouze během podzimu! Západočeský soubor pak obdržel o jednu branku více než druhé Autosklo, které mimochodem obhajuje extraligový titul z loňského ročníku.

Nejproduktivnějším hráčem se na podzim stal člen širšího reprezentačního kádru hráčů do 18 let Matěj Votípka, jenž hraje jak jinak než za Plzeň. Ze 14 duelů dosáhl na hranici 34 kanadských bodů za 22 gólů a 12 asistencí. Jedná se tak o nejlepšího střelce soutěže a vůbec nejefektivnějším nahrávačem je jeho souputník z řad mečounů Jakub Vobruba, který dosáhl na stejný počet kanadských bodů jako Votípka a na to mu stačil o jeden zápas méně!

Gólmanským statistikám vládnul na podzim Martin Habětínek z pardubického Autoskla, jehož procentuální úspěšnost zákroků se vyšplhala na 95,05% a jako jediný ze všech gólmanů stlačil průměr obdržených branek pod hranici jednoho gólu na cifru 0,83.

Jeleni pomistrovskou kocovinou netrpěli a řádili jako splašení

Extraliga mladšího dorostu je na rozdíl od starší kategorie rozdělena do tří kvalifikační skupin. Jediným neporaženým celkem, který neztratil stejně jako Plzeň ve starším dorostu ani bod, je Letohrad. Obhájce titulu vstřelil v 11 zápasech 95 branek, což je nejvíce ze všech 22 družin! Jeleni zároveň obdrželi nejméně gólů (14). Ve skupině B ale musíme zmínit super formu jihočeského Suchdolu nad Lužnicí, jenž ve 13 duelech ztratil pouze dva body za jednu porážku po nájezdech a se sedmibodovým náskokem před Kert Parkem se vyhřívá na čele tabulky.

Velice vyrovnaná skupina A pak byla svědkem většinou vítězného tažení pardubického Autoskla, jež 10 z 12 utkání ovládlo a pouze dvakrát po nájezdech na svého oponenta nestačilo. Co se týče individuálních statistik, tak se jen těžko porovnávají tři skupiny, které jsou různě vyrovnané, avšak ze všech mladších dorostenců nesmíme opomenout nejproduktivnějšího muže Lukáše Lhotu z Mladé Boleslavi! Ten ve skupině A nasbíral ve 13 zápasech 40 kanadských bodů! O pozici nejlepšího střelce se pak dělí s dvaadvaceti trefami do černého Jan Čejka z Hostivaře (skupina A) a Denis Dekár z Malenovic (skupina C).

Mezi nejúspěšnější nahrávače patřil na podzim David Branu ze Suchdolu (skupina B) a Martin Brázdil oblékající dres Malenovic. Oba tito hráči dosáhli shodně na hranici 22 asistencí. Jediným gólmanem, který neobdržel v průměru více jak jednu branku za zápas (0,97) je David Manučarjan z mistrovského Letohradu, jehož ale v procentuální úspěšnosti zákroků předběhla gólmanka Suchdolu nad Lužnici Aneta Tupá! Mistryně světa z domácího šampionátu v Pardubicích se pyšní číslem 92,50%!

Až druhá polovina soutěže přinese odpovědi na všechny otázky

Jarní část teprve přinese ty pravé ořechové boje o play-off a trofeje, takže se na vrchol jednotlivých statistik mohou dostat i jiní hráči, kteří třeba zatím číhají vpovzdálí. Favorizované karty jsou však rozdány jasně a bude zajímavé sledovat, zdali Letohrad potvrdí svoji nadvládu i proti silnějším celkům, než na které naráží ve skupině C a zdali se pardubickému Autosklu ve starším dorostu podaří zlomit suverénní Plzeň a dokráčet si pro obhajobu titulu, na níž východočeský soubor jednoznačně má!  

Partneři českého hokejbalu