Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Dorostenci Berouna se v tabulce dotáhli na Plzeň.
Dorostenci Berouna se v tabulce dotáhli na Plzeň. (autor: skkelti.cz)

Dorostenci Malenovic a Heřmanova Městce se podělili o vítěznou radost!

Datum: 02. 05. 2019
Autor: Anna Kuželová
Sdílej přes:

Dorostenecké celky Malenovic a Heřmanova Městce spolu odehrály v jeden den dva zápasy. V jednom musela rozhodnout až samostatná střílení a každý zápas vyhrál jiný tým. Dvakrát se spolu střetla také mužstva Rakovníka a Jindřichova Hradce, tady však obě utkání ovládl domácí Rakovník. Důležitou výhru si připsal Beroun, jenž přehrál 6:1 Plzeň. Brno se snažilo dohnat ztrátu, s Letohradem však nakonec prohrálo těsně o jeden gól.

Divize Západ

Kelti si poradili s Plzní


Přes deset vstřelených branek se dostaly hned dva týmy. Ústí nad Labem vyrazilo na hřiště KOVA, kde se mu dařilo hned od začátku. Domácím se podařilo vstřelit branku pouze v prostřední části a podlehli svému soupeři 1:11. Stejný počet branek nasázel soupeři Rakovník, který navíc dokázal udržet čisté konto. S Jindřichovým Hradcem se utkal v jeden den hned dvakrát. V druhém případě sice vstřelil o čtyři góly méně, ale i tentokrát se mu podařilo udržet nulu.

Dobrou formu ukazuje Beroun, který si tentokrát poradil s Plzní 6:1. „Dlouho očekávané utkání s Plzní bylo přímým soubojem o postup na finálový turnaj. Po vítězství nad Hostivaří panovala v našem týmu bojovná a zdravě drzá nálada. Vyšel nám úvod utkání, kdy proti velmi rychlému a útočnému soupeři jsme v přesilové hře krásně zakončili zásluhou Máry Krbce. Hráli jsme koncentrovaně v obraně a trestali chyby soupeře. Utkání mělo celkem hladký průběh, přesto nás stálo hodně sil. Krásné kombinace předváděla dvojice Taufer – Krbec, výborně hrál dozadu Martin Maršoun, k tomu bojovnost Tondy Patery a celého, opravdu celého mužstva, útočný bek Charburský či s přehledem hrající Kája Kosinová. Vše jistil vynikající Günter v bráně. Musíme se soustředit na zbylá utkání a dokončit sezónu ve vítězném duchu. Ještě pět kroků nám chybí k vytouženému finále,“ řekl s očekáváním trenér Keltů Martin Davídek.

„Začátek zápasu byl dobrý. Po vyloučení a první střele na naši branku jsme prohrávali. Pak jsme měli několik šancí, zůstalo ale jen u nich. Soupeř hrál trpělivě a dával góly. My jsme pořád chtěli hrát, bohužel bez brankové odezvy. Snad jsou pro nás poslední dva zápasy ponaučením. Bez proměňování šancí to nepůjde, právě na koncovku se více zaměříme tento týden,“ prozradil plzeňský kouč Michal Edl.

Výsledky:


TJ KOVO Praha vs. Elba DDM Ústí nad Labem 1:11 (0:4, 1:3, 0:4)
HBC Rakovník vs. TJ HBC Olymp Jindřichův Hradec 11:0 (4:0, 2:0, 5:0)
SK Kelti 2008 vs. HBC Plzeň 6:1 (1:0, 2:0, 3:1)
HBC Rakovník vs. TJ HBC Olymp Jindřichův Hradec 7:0 (4:0, 2:0, 1:0)

Divize Východ

Letohrad se trápil s Brnem, to ale stejně padlo


Ke dvěma společným zápasům nastoupily týmy Malenovic a Heřmanova Městce. Oba duely přinesly velmi napínavý průběh. V prvním případě musela o vítězi rozhodnout až samostatná střílení. Výhry si celky rozdělily spravedlivě na půl. „Odehráli jsme dva krásné zápasy a moc jsme si je užili. Každý podal maximální výkon a z toho mám největší radost. V prvním zápase nám nepřálo štěstí v nájezdech a druhý jsme urvali 5 minut před koncem. Divácká kulisa byla úžasná a bojovné a hokejbalově krásné duely se nesly ve férovém duchu. Užili jsme si je mimo jiné i díky skvělému soupeři, takže za mě díky, Ježci,“ vzkázal soupeři trenér Malenovic Adam Kovařík.

Vítězství slavil Svítkov, který se utkal se Svitavami. Těm se podařilo skórovat pouze jednou v závěrečné části utkání, což bylo na bodový zisk málo. Jasnou výhru slavila Poruba, která se představila před svými diváky proti Kyjovu. Tomu vstřelila devět branek a navrch přidala čisté konto. To se podařilo udržet také Autosklu, které vyrazilo do Třince. Tento souboj se lámal v závěru, kdy vítěz šestkrát skóroval. Těsnou výhru si připsal Letohrad, který sice v utkání s Brnem vedl, ale Buldoci v poslední patnáctiminutovce zabrali, vstřelili tři branky, vyrovnat se jim už však nepodařilo a svému soupeři podlehli 3:4.

Výsledky:


TJ Sršni Svitavy vs. HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice 1:5 (0:2, 0:2, 1:1)
HBC Malenovice vs. Ježci Heřmanův Městec 1:2 s.s. (0:0, 1:1, 0:0 – 0:1)
TJ Sokol Poruba vs. HBK Kyjov 9:0 (4:0, 3:0, 2:0)
HBC Bulldogs Brno vs. SK Hokejbal Letohrad 3:4 (1:1, 0:2, 3:1)
HBC Enviform Třinec vs. HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice 0:6 (0:1, 0:1, 0:4)
HBC Malenovice vs. Ježci Heřmanův Městec 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)

Partneři českého hokejbalu