Kelti proti Ústí nezaváhali a slavili jasnou výhru.
Kelti proti Ústí nezaváhali a slavili jasnou výhru. (autor: FCB SK Kelti 2008)

Dorostenci Hostivaře utrpěli druhou porážku sezony, Kelti i nadále září!

Datum: 14. 05. 2019
Autor: Anna Kuželová

Ke svému vrcholu se už pomalu blíží také dorostenci. V základní hrací soutěži Extraligy dorostu před sebou mají poslední dva nabité víkendy, které rozhodnou o konečném pořadí a postupujících týmech. Zaváhání předvedla zatím suverénní Hostivař, kterou o dva body okradla Plzeň. Kelti i nadále pokračují ve výborných výkonech a drží si druhou příčku. Vyrovnaný souboj odehrály Malenovice s Letohradem, jemuž nakonec podlehly o jeden gól. Čisté konto udrželo pardubické Autosklo a Brno.

Divize Západ

Plzeň pokořila Hostivař po samostatných stříleních

Na lídra soutěže si vyšlápla Plzeň. Utkání bylo velmi vyrovnané a stav po čtyřiceti sekundách byl 3:3. Ani prodloužení vítěze nepřineslo a musela rozhodnout až samostatná střílení. V těch byli úspěšnější Západočeši, kteří porazili Hostivař na jejím hřišti 3:4. Také druhý pražský celek zaznamenal prohru. KOVO se představilo v Rakovníku, kde se jako první dostalo do vedení. Další branky však dávali už jen domácí. Nejvíce jich vstřelili v závěrečné patnáctiminutovce, a vybojovali si tři body za výhru 5:1.

Vyrovnaný zápas odehrál Suchdol s Prachaticemi. Hostující tým rozhodl o svém vítězství v prostřední části, ve které dal o jednu branku více. Zbytek utkání byl nerozhodný, a tak Prachatice zvítězili těsně 4:5. Na čele tabulky se i nadále drží Kelti, kteří si tentokrát poradili s Ústím. „Domácí utkání nám vyšlo podle našich představ. První dvě pětky se postaraly o všechny naše góly. Ostatní hráči splnili, co jsme od nich očekávali. Napadání hráčů, jejich přebírání a důsledná obrana. Trpělivou kombinační hrou jsme dovedli utkání do vítězného konce. Jedinou kaňkou v utkání byla zbytečná vyloučení ve středním pásmu,” mrzelo trenéra Berouna Miroslava Fortuníka.

Výsledky:

HBC Rakovník
vs. TJ KOVO Praha 5:1 (0:1, 1:0, 4:0)
SK Kelti 2008 vs. Elba DDM Ústí nad Labem 5:2 (1:0, 2:1, 2:1)
SK Suchdol nad Lužnicí vs. HBC Prachatice 4:5 (1:1, 2:3, 1:1)
HBC Hostivař vs. HBC Plzeň 3:4 ss (0:0, 1:1, 2:2 – 0:0)

Divize Východ

Malenovice udržely s Letohradem krok

Tabulkové postavení potvrdil Svítkov, který se představil na hřišti Třince. Po první třetině bylo sice skóre vyrovnané, ale ve druhé části se slova ujali hosté, kteří vstřelili hned čtyři branky. Závěrečná patnáctiminutovka sice další přesný zásah nepřinesla, ale to pardubickému celku nemuselo vadit, protože si připsal výhru 1:5. Těsné utkání mezi sebou naopak odehrály týmy Svitav a Poruby. Hosté se dostali ve druhé třetině do tříbrankového vedení, ale Svitavy se rozhodně nevzdali. Ve třetí třetině ještě zabojovali, ale nakonec prohráli rozdílem jednoho gólu.

Hned dvěma týmům se podařilo udržet čisté konto. Autosklo nedovolilo skórovat Heřmanově Městci, samo navíc přidalo v každé třetině po jednom zásahu, a nedovolilo tak zaváhání. Ještě vyšším rozdílem skončil zápas mezi tabulkovými sousedy Brnem a Kyjovem. Brněnští hráči si na svého soupeře vyšlápli a kromě toho, že ho nenechali pálit do černého, sami mu vstřelili šest branek.

Dobré utkání odehrály s Letohradem Malenovice. Dvě třetiny s ním držely krok, v prostřední části však zaostaly a prohrály těsně 4:5. „Před zápasem jsme se dostali do netradiční situace a to, že jsme byli bohužel bez brankářů, takže do branky musel obránce. Dvakrát jsme prohrávali o dvě branky, přesto jsme se dokázali do zápasu vrátit a srovnat. Půl minuty do konce si soupeř bohužel nádhernou ránou vzal vedení zpět a my už reagovat nestihli. Všichni, a hlavně Franta Dudík, který na sebe oblékl brankářskou výstroj, mají obrovskou pochvalu. A mimochodem byl to docela pěkný zápas,“ byl i přes prohru spokojený kouč Malenovic Adam Kovařík.