Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Dorostenci Hostivaře si po úspěšné celé sezóně mohli sáhnout na pohár pro vítěze.
Dorostenci Hostivaře si po úspěšné celé sezóně mohli sáhnout na pohár pro vítěze. (autor: Hokejbal tým ČMSHb)

Dorostenci Hostivaře oslavili titul! Autosklo uzmulo stříbro, Kelti bronz

Datum: 11. 06. 2019
Autor: Anna Kuželová
Sdílej přes:

Po bronzové medaili juniorů a stříbrné medaili Hostivaře v 1. Lize se svého cenného kovu dočkali také dorostenci, kteří uzmuli ten nejcennější. Po pouhých dvou porážkách v základní části na finálovém turnaji nezaváhali ani jednou a proti svým čtyřem soupeřům ukázali jasnou převahu. Na druhé příčce skončil první celek základní části východní divize pardubické Autosklo, třetí místo bral v sezoně postupně se zlepšující Beroun.

Pražané se pyšnili průměrem 8 gólů za utkání!


Hostivařští dorostenci svým soupeřům vstřelili celkem jednatřicet branek během čtyř utkání, což je neuvěřitelných téměř osm gólů na zápas. Sami naopak inkasovali osmkrát. V utkání s medailisty z Berouna a Autoskla rozhodli utkání až v závěrečné třetině. Třicet minut pro ně byli protihráči rovným soupeřem, ale závěrečnou patnáctiminutovku ani v jednom případě nezvládli, když inkasovali pět a tři branky.

Také Autosklo odehrálo se zbývajícími soupeři výsledkově jasná utkání. V pardubickém duelu se Svítkova nezaleklo, a už v první třetině se dostalo do dvoubrankového vedení, které nakonec navýšilo na čtyřgólové. Svůj nejvyrovnanější zápas odehrál Beroun s Kladnem, v němž jako jediném během celého víkendu musela rozhodnout samostatná střílení. V těch bylo nakonec úspěšnější Kladno, pro které se ale jednalo o jediné dva body v celém finálovém turnaji, a obsadilo tak poslední 5. příčku. Keltům naopak tento bod pomohl, protože v celkovém součtu se díky němu vyhoupli na třetí místo a mohli se radovat z bronzových medailí. Těsně pod čarou skončil Svítkov, který zdolal pouze ALPIQ, což mu v silné konkurenci nestačilo.


Hostivař v letošní sezoně Extraligy dorostu absolutně dominovala a připsala si zasloužené prvenství!


Autoskláři z Pardubic získali titul vicemistrů České republiky.


Berounští Kelti zapsali historický bronz z Extraligy dorostu!

>>Kompletní fotogalerie z finálového turnaje<<


Partneři českého hokejbalu