Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Doping se může dotýkat i amatérských sportovců a mládeže!
Doping se může dotýkat i amatérských sportovců a mládeže! (autor: sportujeme.sk)

Doping ve sportu se týká i mládeže. Chcete vědět více? Dorazte na konferenci

Datum: 17. 03. 2016
Autor: Filip Červinka
Sdílej přes:

Mezinárodní hokejbalová federace se na únorové konferenci v anglickém Sheffieldu připojila k hodnotám světové antidopingové organizace WADA. V hokejbalu tak platí stejně přísná omezení, jako pro leckteré profesionální sportovce. Doping se navíc netýká jen dospělých, avšak i dětí a mládeže. Pro toho, kdo se chce o problematice dopingu v mládežnických kategoriích dozvědět více, je tu jedinečná možnost účasti na konferenci sociologie sportu, jež se uskuteční ve spolupráci s Antidopingovým výborem ČR 28. dubna v Praze!

Fakulta tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy v Praze zve všechny sportovce včetně hokejbalistů na konferenci týkající se problematiky dopingu, jež odstartuje úderem 10 hodiny dopolední v hlavní budově FTVS UK. Problematika dopingu patří k často diskutovaným tématům jak v laické, tak odborné veřejnosti. Je předmětem zájmu medií, zejména v situacích, kdy jsou prezentovány dopingové aféry známých sportovců,“ upozorňuje předseda organizačního výboru Pavel Slepička.

Doping se v posledních letech čím dál více probírá v mediích, jelikož se do něho „namáčejí“ slavné sportovní osobnosti, které by měly být vzorem nové sportovní generace. Avšak takhle jim vysílají ne zrovna pozitivní signály. Leckdo si může říct, že doping a hokejbal, tedy čistě amatérský sport nemůže jít k sobě. Avšak opak může být pravdou, právě i díky méně četným kontrolám!

V současné době se sport stává velkým komerčním produktem, v němž se točí nemalé peníze a důraz na výsledky je čím dál tím větší. „Z toho plyne i snaha dosáhnout vrcholného výkonu a následného ocenění často za každou cenu,“ upozorňuje Pavel Slepička. „Závažnost jevu je ještě prohlubována skutečností, že užívání podpůrných látek se dostává i mimo oblast vrcholového sportu, do prostředí sportu rekreačního a tím do značné míry mimo jakoukoli kontrolu,“ dodává.

Hokejbal se stále řadí spíše mezi amatérské rekreační sporty. Rok co rok se však zvyšuje důraz na nejen fyzickou, ale i mentální přípravu, jež se blíží profesionální úrovni. Proto si pak někdo může klidně pomáhat nepovolenými látkami, jejichž odhalení je v rekreačních sportech velice obtížné a navíc mohou zasáhnout i mládežnickou populaci! „Téma je zvláště závažné u mladé populace, a proto konference usiluje otevřít prostor pro prezentaci aktuálních poznatků a diskuzi o daném tématu,“ vysvětluje profesor kinantropologie se zaměřením na psychologii sportu Pavel Slepička.

Uzávěrka přihlášek, včetně referátů, do 11.4.2016 , na adresu: konferencess2016@ftvs.cuni.cz

Účast je bez konferenčního poplatku, v průběhu konference bude poskytnuto občerstvení. Předpokládané ukončení v 17:00 hod. Více informací o konferenci a přihlášky ZDE.

Oficiální partner hokejbalové reprezentace - FISCHER-HOCKEY.cz
Nepřehlédněte!
Reprezentace - nejbližší akce

Termínový kalendář reprezentace:
- kompletní kalendář najdete na cmshb.cz

Muži » 17. - 18. 6. 2016 » Dvoudenní kemp (Světlá nad Sázavou)
U20 » 12. 6. 2016 » jednodenní kemp (Praha)
 » 18. 6. 2016 » jednodenní kemp (Světlá nad Sázavou)
 » 1. 7. - 4. 7. 2016 » čtyřdenní kemp (Děčín)
U18 » 18. 6. – 19. 6. 2016 » Dvoudenní kemp (Kladno)
» 24. 6. – 26. 6. 2016 » Třídenní kemp (Kladno)
» 2. 7. – 4. 7. 2016 » Třídenní kemp (Kladno)
U16 » 18. - 19. 6. 2016 » Dvoudenní kemp (Kladno)
» 1. - 4. 7. 2016 » Čtyřdenní kemp (Plzeň)
U14 » 11. - 12. 6. 2016 » Pilsen cup  (Plzeň)
» 17. - 18.6. 2016 » Den Česko-slovenských hokejbalových nadějí (SVK)
» 25. - 26. 6. 2016 » Hejtmanský pohár 2016 (Dvůr Králové nad Labem)


ŽENY » 24. - 26. 6. 2016 » Hejtmanský pohár 2016 (Dvůr Králové nad Labem)
DÍVKY U18 » 17. - 18.6. 2016 » Den Česko-slovenských hokejbalových nadějí (Přerov, Martin (SVK))

Náborové projekty ČMSHb

Připojte se k hokejbalu

Najdete nás pravidelně i na sociálních sítích čtečkách RSS i na YouTube.comSoupiskové rozhraní - administrace klubů

Partneři českého hokejbalu