Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Jiří Bucek patří mezi největší mládežnické talenty jak v hokeji, tak hokejbale.
Jiří Bucek patří mezi největší mládežnické talenty jak v hokeji, tak hokejbale. (autor: Martin Pibyl)

Bucek kouzlí s pukem i míčkem a touží po MS. Hokejbal je krásný sport, říká

Datum: 16. 02. 2016
Autor: Filip Červinka
Sdílej přes:

Pardubický talentovaný hokejbalista září i na ledové ploše, na níž se prohání v dresu Dynama v dorosteneckých extraligách, avšak na hokejbal si vždy najde čas. V letošním ročníku se dokonce pravidelně účastní přípravných kempů reprezentační šestnáctky, jež se chystá na červencové juniorské mistrovství světa v anglickém Sheffieldu. „Můj nejbližší cíl v hokejbale je nadcházející MS juniorů,“ netají se svými ambicemi produktivní útočník Jiří Bucek.

V polovině ledna se uskutečnil reprezentační kemp hráčů do 16 let v Plzni, na nějž byl nominován i pardubický útočník Jiří Bucek, který se jinak většinu svého času věnuje lednímu hokeji doma v Pardubicích, kde hraje za místní Dynamo. Na soustředění reprezentační šestnáctky však dorazil a podstoupil řadu zatěžkávacích zkoušek. „Kemp byl letos první a je vidět, že je na čem pracovat. Hlavní bylo poznat ostatní kluky. Pro mě to byl příjemný víkend,“ hodnotí víkendový kemp Bucek.

Jak už bylo avizováno, tak talentovaný sportovec nastupujete v ledním hokeji za pardubické Dynamo v kategorii mladšího dorostu. Stejně jako většina jeho vrstevníků pak jistě touží být jednou profesionálním hokejistou. Bucek však musí podstupovat daleko větší dřinu, než na kterou jsou zvyklí naturalizovaní hokejbalisté. „Jednoznačně bych chtěl hrát profesionální hokej. Na ledě jsem sedmkrát v týdnu a dřina to je velká,“ netají se Jiří Bucek.

Technicky nadaný šikula s nezdolnou fyzičkou a přesným zakončením, přesně takovými atributy disponuje Jiří Bucek při hokejbalových zápasech v dresu pardubického Autoskla. Lední hokej mu tak zřejmě v lecčems pomáhá. „Určitě mi pomáhá ve fyzické, psychické připravenosti a práci s hokejkou,“ má jasno tahoun loňských mistrů republiky v kategorii starších žáků.

Hokejoví obojživelníci jsou často tázání, zdali je baví více lední hokej či hokejbal. Jak to má asi pardubický ostrostřelec? „Oba sporty mě baví, ale v tuhle chvíli preferuji hokej, ale neznamená to, že bych hokejbal před hokejem stranil,“ rázně upozorňuje Bucek. Ten je dost často vidět na hokejbalovém kolbišti, kde se soupeřovým obráncům musí před jeho výpady doslova rozklepat kolena. Letos chodí hrát ve svém volnu za mladší dorostence pardubického Autoskla, jež na podzim nepoznali krutost porážky. „Když mám volno, vždy jdu na hokejbal,“ potvrzuje Jiří Bucek.

Letos dostal v pardubickém Dynamu šanci i v extralize staršího dorostu, kde se okamžitě zařadil mezi nesmírně produktivní útočníky. „Za tuto možnost jsem určitě rád, protože je to zkušenost pro příští sezonu,“ těší rychlonohého forvarda, který má před sebou zářivou budoucnost. Minulou sezonu se Jiří Bucek stal hokejbalovým mistrem České republiky v kategorii starších žáků a bronzovým medailistou na Olympiádě dětí a mládeže, na níž reprezentoval výběr Pardubického kraje. Vypadá to, že kam přijdete, tam je samý úspěch! „Byl to pro mě opravdu povedený rok a vzpomínám na něj jen v tom nejlepším,“ vzpomíná na hojný ročník pardubický talent.

Je tak téměř stoprocentně jisté, že se v jarní částí opět naplno zapojí do hokejbalového koloritu, tentokrát však už k mladším dorostencům pardubického Autoskla, kteří mají velmi dobře našlápnuto na finálový turnaj. „Na jaře nastoupím, už jsem o tom s trenéry mluvil,“ potvrzuje Bucek.

Již za pět měsíců se uskuteční mistrovství světa juniorů v anglickém Sheffieldu, na které si dělá zálusk i Jiří Bucek. „Po účasti na světovém šampionátu moc toužím. Chci na sobě co nejvíce individuálně pracovat a po skončení hokejové sezony se chci plně zapojit do té hokejbalové,“ spřádá plány vytížený sportovec. „Hokejbal je krásný sport a pro mě znamená velice kvalitní přípravu na hokejovou sezonu. Můj nejbližší cíl v hokejbale je nadcházející MS juniorů,“ dodává s notnou dávkou odhodlání Jiří Bucek.

Partneři českého hokejbalu