Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Mládežnický hokejbal

Dorostenci Malenovic si zastříleli, Hostivař zažila vítězný návrat

Kladno porazilo Beroun na jeho půdě těsně 2:1.

Jediným výsledkově vyrovnaným zápasem v dalším kole Extraligy dorostu byl duel mezi Berounem a Kladnem, který skončil rozdílem jediné branky. Zbytek utkání vyzněl jasně ve prospěch vítězných týmů. Ve východní divizi hned čtyři týmy udržely čisté konto. Nejvíce branek vstřelily Malenovice, které se zastavily na desítce, o gól méně pak dalo pražské KOVO.

Extraliga juniorů: Elba zvládla souboj o první místo, Tygři slaví první výhry!

Autosklo mělo hned čtyřikrát důvod k radosti.

Na čelo tabulky Extraligy juniorů se opět vrátilo Ústí nad Labem, které si na domácí půdě poradilo s Plzní. Mladá Boleslav si připsala první výhru letošního ročníku a hned o den později se radovala z druhé, když porazila vysoko Českou Třebovou 11:0. Těsně před desítkou se zastavil Letohrad, který však musel o svoje vítězství zabojovat. K vidění byla také tři čistá konta.

Extraliga juniorů: Kert Park přerušil ústeckou neporazitelnost, poprvé padla i Hostivař

Kert Park rozhodl o výhře nad Ústím v prodloužení.

Další nabitý víkend v kategorii juniorů nabídl devět zápasů. Hned pět týmů čekala dvě utkání. Nejúspěšnější byl pražský Kert Park, pardubické Autosklo a Plzeň. Poslední jmenovaný se díky šesti bodům dostal na vedoucí příčku. Výsledkově se víkend povedl hlavně Autosklu, které udrželo dvakrát čisté konto a dohromady vstřelilo třináct branek! Svého prvního letošního přemožitele našla Elba DDM i Hostivař.

Extraliga dorostu: Týmy Autoskla a Plzně si pořádně zastřílely, derby ovládl Svítkov

Autosklo předvedlo v utkání s Kyjovem velkou střeleckou chuť.

První listopadový víkend přinesl v Extralize dorostu opět velkou dávku zápasů. Na druhé místo se v divizi východ vyhoupl Svítkov, který si dokázal poradit ve východočeském derby s Letohradem. Ve druhé divizi zůstává pořadí na čele nezměněné. Vyrovnané utkání odehrály Prachatice s Kelty a Třinec se Svitavami. Oba tyto zápasy skončily rozdílem jednoho gólu. Své přesně namířené zbraně ukázalo Autosklo, které se trefilo do černého hned dvanáctkrát!

Dorostenci Keltů se rozjeli. Je to zásluha každého jednotlivce, upozorňuje Günther

Talentovaný brankář Keltů Günther likviduje jednu šanci soupeřů za druhou.

Berounští Kelti se v Extralize dorostu v divizi Západ rozjeli k nespoutaným výkonům. Vždyť svěřenci trenérského tandemu Davídek – Fortuník ovládli posledních šest duelů v řadě a vystoupali na třetí postupovou pozici na semifinálový turnaj. Na aktuální minimální ztrátě na první dva celky má nemalý podíl talentovaný gólman Jakub Günther, jenž vyčnívá na čele brankářských statistik. „U brankáře jsou statistiky často hodně ovlivněné výkony spoluhráčů,“ praví v rozhovoru skromný teprve patnáctiletý strážce svatyně hrdě nosící dres Keltů.

Prosincový seminář Hokejbalových center obohatí trenéry i klubové mediální guru

Setkání HCM obohatí trenérské a mediální semináře!

Těsně po skončení podzimní části všech hokejbalových soutěží je prostor na odpočinek hráčů, avšak trenéři a funkcionáři klubů vstupují do další nezbytně důležité části svého nejen osobního růstu, který je pak důležitý jak pro hráče, tak mediální propagaci. 8. prosince se totiž v Praze na Strahově uskuteční setkání HCM, v jehož rámci dojde k trenérskému semináři nesoucího statut obnovy licence a druhý blok bude zaměřen na mediální činnost! Staráte se v klubu o propagaci na webu a sociálních sítích? Pak je tento seminář vám šitý na míru!

Extraliga dorostu: Beroun se drží na vítězné vlně a už počtvrté neinkasoval

Autosklo jasně ukázalo, kdo je v Pardubicích pánem.

Prázdninový víkend přinesl více zápasů v západní divizi, kde se nejlépe dařilo Plzni, která vstřelila pět branek, a navíc udržela čisté konto. Nejvyrovnanější utkání se naopak odehrálo mezi Kladnem a pražským KOVEM, kde domácí rozhodli o svém vítězství až na poslední chvíli. V divizi východ potvrdily svoje postavení v tabulce týmy Autoskla a Letohradu, které si poradily se svými soupeři 6:2, respektive 4:2.

Extraliga juniorů: Kert Park předvedl mocný obrat, hrály se dost vyrovnané zápasy

Kert Park dohnal ztrátu a v prodloužení nakonec slavil.

Reprezentační pauza se o minulém svátečním víkendu netýkala nejvyšší mládežnické soutěže. Během studeného a propršeného víkendu, který navíc přinesl podzimní prázdniny, se odehrály pouze čtyři zápasy v Extralize juniorů. Hned dva z nich však byly velmi vyrovnané. Kert Park rozhodl o svém vítězství v prodloužení, Písek dokonce až po samostatných stříleních. Zbylé dva zápasy spolu sehrály týmy Stříbra a Nového Strašecí.

Techniky střelby v hokejbale? Podívejte se na instruktážní video na vimeo.com

Josef Česák představuje ve videu, jak správně provádět jednotlivé druhy zakončení.

Hlavní kouč národního týmu a extraligového Autoskla z Pardubic Jiří Mašík se se svými svěřenci zaměřil na techniky střelby, které důsledně zmapovali ve video instruktáži na webu vimeo.com. Střelba byla hlavním tématem na červnovém setkání Hokejbalových center mládeže v Pardubicích, kde byla řešena otázka nácviku správně provedeného zakončení. Nejenom zástupci HCM se nyní mohou obohatit o povedený video trénink. A kde ho vlastně najdete? To se dozvíte v článku!

Extraliga dorostu: Autosklo poprvé prohrálo, pořadí na čele neměnné

Jindřichův Hradec potrápil vedoucí Hostivař.

Další víkend Extraligy dorostu přinesl dvě čistá konta. Týmy Plzně a Svítkova ukázaly, že jsou právem na čele tabulky, svým soupeřům daly deset, respektive třináct branek. Nejvyrovnanější utkání přineslo naopak střetnutí Letohradu s pardubickým Autosklem. Oba týmy bojují o čelo tabulky a už dopředu bylo jasné, že se dá očekávat vyrovnaný duel. Šťastnější byl nakonec Letohrad, který zvítězil v prodloužení.

Partneři českého hokejbalu