Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Mládežnický hokejbal

Camp talentované mládeže a Hokejbalový kemp žen už klepou na dveře!

Účastníci loňského ročníku CTM.

Druhá půlka července bude opět patřit v Litomyšli hokejbalu, kde se po roce uskuteční tři tradiční celorepublikové kempy. Na hokejbalistky navážou nejprve mladší hráči a vše uzavřou ti z kategorie do devatenácti let. Kapacity jsou již tradičně od úplného začátku naplněné a na trenéry čeká velké množství účastníků, kteří na sobě chtějí pracovat i během letních prázdnin. Naše redakce u toho nebude chybět a skrze web i sociální sítě se vám bude snažit přinášet aktuální informace! 

Premiérový turnaj krajských výběrů U13 vyhráli Středočeši po vyrovnaném finále

Po velmi vyrovnaném souboji ve finále si nakonec pro vítězství došel Středočeský kraj.

Město Opočno hostilo první ročník Turnaje krajských výběrů, který se nově uskutečnil pro kategorii do třinácti let. Až do finále prošel bez zaváhání celek Pardubického kraje, tam však poznal hořkost porážky. V základní skupině sice Středočechy porazil, ve finále s nimi však v urputném boji prohrál. Třetí místo brala Praha, která vyhrála skupinu B. Těsně pod stupni vítězů zůstal celek Jihomoravského kraje, jenž si tak po vysoké prohře s Pardubickým krajem náladu nespravil.

Junioři Ústí prošli play off bez porážky! Rozhodla soudržnost týmu, má jasno Fedák

Jan Fedák dovedl svůj tým juniorů k vytouženému zlatu.

Zbývá poslední akce a sezona 2018/19 bude u konce. Jeden z pohárů pro vítěze pozvedl nad svoji hlavu také tým Ústí nad Labem. Junioři Elby DDM dokázali ve velmi silné konkurenci dokráčet až na vrchol. Po základní části sice skončili na čtvrté příčce, ale v play off nenašli přemožitele a bez jediné porážky slavili titul. „Věděli jsme to i z minulých ročníků, že můžeme mít silný tým, když se to s touto partou postupně v jednotlivých kategoriích z nějakých důvodů nepodařilo. Takže jsme tu motivaci viděli ještě o to větší, že si ten úspěch už konečně zasloužíme,“ přiblížil hlavní trenér Jan Fedák.

Premiérový ročník turnaje Mixle Pixle přinesl úspěšnou hokejbalovou zábavu

Nedělní turnaj bavil všechny zúčastněné.

Zatímco seniorské reprezentace bojovaly na Mistrovství světa v Košicích, jejich budoucí nástupci se zúčastnili turnaje Mixle Pixle. Ten se uskutečnil o třetím červnovém víkendu ve Světlé nad Sázavou a byl určen pro kategorii přípravek. V sobotu se týmy zúčastnily turnaje podle oddílových barev, o den později pak nadějní mladí hokejbalisté soutěžili v promíchaných družstvech, která se náhodně nalosovala během sobotního dne. O výsledky v rámci celého víkendu nešlo, a možná i proto si ho užili všichni zúčastnění.

Ústečtí junioři vybojovali titul v nejkratší možné době! Plzeň brala stříbro

Junioři Ústí nad Labem neprohráli v play off jediný zápas a zaslouženě si došli pro titul.

Poslední pohár pro vítěze letošního ročníku zná už také svého majitele. Extraliga juniorů trvala nejdéle ze všech soutěží, ústečtí junioři však finále ukončili v co nejkratším možném čase. Celým play off prošla Elba DDM bez jediné porážky a po zásluze tak mohl celý severočeský tým zvednout nad hlavu mistrovský pohár. Plzeňští Mečouni bojovali, ale soupeř byl nad jejich síly. Stejně jako v předchozích dvou zápasech se jim podařilo snížit na 2:1, ale Ústí si závěr zápasu pohlídalo.

Patnáctka zná sestavu pro Světový pohár! Každý do toho dal maximum, těší Edla

Hokejbalisté z výběru U15 zvládli soustředění na jedničku.

Svoji přípravu na Světový pohár pomalu finišuje také mladší z výběrů chlapců, který na turnaji rozhodně nebude chtít hrát druhé housle. Po přípravném soustředění na Palmovce rozhodli trenéři v čele s Michalem Edlem o konečné nominaci. Podle slov kouče nebylo vůbec jednoduché některé hráče vyřadit, a kdyby mohl vzít o dva více, vůbec by se nezlobil. Nyní čeká na tým poslední kemp, který se uskuteční 21. – 23.6. v České Třebové, a pak už vypuknou souboje naplno.

Na konci sezony musíme zúročit celoroční práci, ví talentovaný gólman Tomáš Rechtorik

Tomáš Rechtorik patří k základním stavebním kamenům ústeckých úspěchů v Extralize juniorů.

Ústeckým juniorům chybí pouze jedno vítězství, aby zvedli nad hlavu trofej pro vítěze Extraligy juniorů. Ve finálové sérii hrané na tři vítězné zápasy proti Plzni se pyšní vedením 2:0. O průběhu série a sezony, ale i reprezentaci se rozpovídal talentovaný brankář ústecké svatyně Tomáš Rechtorik, který ví, že ještě není vyhráno a jeho družinu čeká ještě hodně práce, aby mohli slavit mistrovský titul. „Plzeň je silný soupeř a jejich způsob hry je právem vynesl do finále. Na první pohled se zdá, že jsme na ně našli recept, ale pokud se podíváte na poměr střel, tak si myslím, že jsme v obou zápasech měli hodně štěstí,“ přiznává Rechtorik.

V září se uskuteční již 7. ročník turnaje mladších žáků Pohár starosty Prahy 13!

Tradiční mládežický turnaj opět po roce v Praze na Lužinách!

Na začátku příštího ročníku 2019/20 vypukne na Lužinách tradiční a každoročně kvalitně obsazený turnaj mladších žáků, kteří budou bojovat o Pohár starosty Prahy 13! Letošní ročník se na půdě mistrovského Kert Parku uskuteční 7. – 8. září. Turnajového klání se zúčastní 6 družin. Přihlášky adresujte do 15. července 2019 na emailovou adresu: turnaje@kert-park.cz. Loňský ročník ovládlo pardubické Autosklo. V minulosti se turnaj střídal pro jednotlivé kategorie. Letos se podruhé za sebou uskuteční turnaj pro mladší žáky. Přihlaste se na kvalitní hokejbalový turnaj, jenž se odehraje na půdě fenomenálního Kert Parku, jehož mužský celek vyhrál třikrát v řadě Extraligu! 

Ústí je krok od zisku juniorského zlata! Slavit může na domácí půdě

Ústečtí junioři mají důvod k radosti. V play off ještě nepoznali hořkost porážky a jsou krůček od titulu!

Finále Extraligy juniorů rozehrála mnohem lépe Elba DDM, která může již tuto sobotu 15.6. na svém hřišti pozvednout nad hlavu pohár pro vítěze. Plzeň se však rozhodně jen tak lehce nevzdá. Na svém hřišti prohrála oba dva zápasy shodně 1:3, v obou případech však rozhodlo Ústí nad Labem až v závěru, kdy nedovolilo svému soupeři závěrečný tlak. Plzeňští tak zbraně neskládají a jak prozradil hlavní trenér Západočechů Tomáš Semera, podívají se na video a věří, že na svého soupeře najdou recept.

Dorostenci Hostivaře oslavili titul! Autosklo uzmulo stříbro, Kelti bronz

Dorostenci Hostivaře si po úspěšné celé sezóně mohli sáhnout na pohár pro vítěze.

Po bronzové medaili juniorů a stříbrné medaili Hostivaře v 1. Lize se svého cenného kovu dočkali také dorostenci, kteří uzmuli ten nejcennější. Po pouhých dvou porážkách v základní části na finálovém turnaji nezaváhali ani jednou a proti svým čtyřem soupeřům ukázali jasnou převahu. Na druhé příčce skončil první celek základní části východní divize pardubické Autosklo, třetí místo bral v sezoně postupně se zlepšující Beroun.

Partneři českého hokejbalu