Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Mládežnický hokejbal

Extraliga dorostu: Několik třígólových střelců, pardubické týmy neztratily ani bod!

Hráči Kyjova těsně podlehli Porubě.

Díky prodlouženému víkendu přinesla Extraliga dorostu obrovské množství zápasů. Neporaženými celky i nadále zůstává Hostivař, pardubické Autosklo a Svítkov Stars. Nejvyšší výhru zaznamenalo právě Autosklo, které se zastavilo těsně za třicítkou! Dva týmu udržely čisté konto. Nejvyrovnanější utkání naopak proběhlo mezi Plzní a Rakovníkem, který dokázal zvítězit po prodloužení.

Extraliga juniorů: Letohrad ovládl obě východočeská derby, Elba stále dominuje

Letohrad si poradil s Českou Třebovou na jejím hřišti jasně 5:0.

Další hrací víkend Extraligy Juniorů se rozeběhl už ve čtvrtek 27.9., kdy se utkalo Kladno s pražským KOVEM. Největší porce zápasů však přišla na řadu v neděli, kdy se jich odehrálo hned pět. Nejlépe se dařilo Plzni, která zvítězila 6:0. Stejné množství branek vsítily také týmy pardubického Autoskla a Písku, ty však neodešly z utkání s nulou na svém kontě. Blýskli se také brankáři Letohradu a Ústí, Elba DDM i nadále zůstává na čele tabulky s pouhými dvěma obdrženými brankami.

Ústí a Dobřany drží zatím v Extralize Juniorů neporazitelnost

Elba DDM se po dvou víkendových výhrách drží na čele tabulky.

Fanoušci Extraligy juniorů měli o víkendu k dispozici hned osm zápasů, ve kterých předvedli svoji formu hlavně brankáři. Hned v pěti případech se totiž blýskli nulou na svých kontech. Nejvíce branek vstřelila družstva Kladna a Hostivaře, která dala shodně sedm gólů. Tabulce vévodí týmy Ústí nad Labem a Dobřan, jež zatím ve třech utkáních nenašly svého přemožitele. Tři celky naopak na své první vítězství teprve čekají.

Východní divize dorostu přinesla opět velké množství branek

Beroun prohrál s Hostivaří až po samostatných stříleních.

Extraliga dorostu: Nejvyrovnanější utkání odehrál Beroun s Hostivaří, kde musela rozhodnout až samostatná střílení. Rozdílem jedné branky skončil také zápas mezi Brnem a Malenovicemi, kde nakonec hosté vstřelili o gól více v základní části a brali všechny body. Čisté konto udržel Svítkov, který navíc vstřelil osm branek. Ještě o jeden zásah více zaznamenal Letohrad, jenž však v utkání s Porubou jednou inkasoval.

Extraliga dorostu přinesla tři vyrovnaná utkání, která rozhodl pouze jeden gól

Letohrad dal zapomenout na nepovedený vstup do sezóny a smetl Kyjov.

Obě divize v Extralize Dorostu přinesly celkem deset utkání. Nejlépe se dařilo Třinci, který vstřelil patnáct branek. Tři týmy dokázaly udržet čistá konta, ale v případě Svítkova se jednalo o nejvyrovnanější utkání, protože pardubičtí hráči zvítězili pouze 1:0, kdy se jejich protivník v podobě heřmanoměsteckých Ježků prezentoval srdnatým bojovným výkonem. Kladno rozhodlo v utkání s Berounem o svém vítězství až v prodloužení a získalo tak dva body.

Extraligu juniorů vede Kert Park, Autosklo jen těsně porazilo Plzeň

Mladá Boleslav se s favorizovanou Hostivaří statečně rvala až do konce.

Už pouze jediný tým čeká na start soutěže Extraligy Juniorů. O víkendu se totiž odehrálo hned šest zápasů, do kterých poprvé zasáhlo pět celků. Nejlépe se zatím daří Kert Parku, který má však jako jediný odehrané tři zápasy. Na paty mu šlape další z pražských týmů, Hostivař však ztratila v utkání s Letohradem jeden bod, tentokrát ale udržela čisté konto. Nejvíce branek vstřelil Kert Park, jenž mířil přesně hned sedmkrát a jeho řádění odnesl Hradec.

Extraliga dorostu se rozjela naplno, Letohrad poražen po 34 zápasech!

Svítkov nedal Letohradu šanci a už po první třetině vedl 5:0.

Od nové sezóny došlo k přejmenování soutěží a kategorie dorostu bude už tak pouze jedna. Ta je také nově rozdělena pouze do dvou skupin, a to do Divize Východ a Západ. Svoji soutěž rozehrálo během druhého zářijového víkendu šestnáct celků z celkových dvaceti, čtyři týmy tak na svůj start ještě čekají. Jasná vítězství přinesla východní skupina, ve které padlo velké množství branek. Nejlépe se ze všech družstev dařilo Autosklu, jež vstřelilo hned patnáct gólů.

Extraliga Juniorů odstartovala! Slovo dostalo už i prodloužení 4 na 4

Kert Park má za sebou už dvě utkání, v prvním porazil Kladno.

Pod novým názvem odstartovala nejvyšší soutěž staršího dorostu, která je od letošního roku nově Extraligou Juniorů. První utkání se odehrálo už první víkend v září, další čtyři pak o týden později, ale několik týmů na start svojí soutěže stále čeká. Na prvním místě tabulky najdeme aktuálně Elbu DDM, která má však tři body stejně jako další dva týmy a v popředí se drží jen díky lepšímu skóre, protože si na úvod řádně zastřílela. Tříbodové vítězství má na svém kontě také Plzeň a Kert Park.

O víkendu startují mládežnické soutěže! Dorostenecké extraligy v novém hábitu

Mladší dorostenci Letohradu budou útočit na zlatý hattrick v Extralize dorostu!

Již tento víkend 8. – 9. září společně s 1. Ligou seniorů startují i mládežnické extraligy. Kategorie mladšího dorostu byla přejmenována na Extraligu dorostu a starší dorost byl „pohlcen“ Extraligou Juniorů, v níž mohou nastupovat daleko starší hráči, než tomu bylo v minulosti, kdy už po dovršení 18 let museli hráči zdolávat těžký přechod mezi mládeží a muži. Předehrávku Extraligy juniorů už ale mají za sebou hráči Kert Parku a Kladna, které na Lužinách padlo 2:3. Pražany už vedl nový hlavní kouč Karel Manhart, trenér juniorských a seniorských mistryň světa!

Správné provedení přihrávek? Pardubické Autosklo připravilo skvělou průpravu

Reprezentační hokejbalisté ve videu předvádějí jak správně provést jednotlivé přihrávky.

Hlavní kouč České hokejbalové reprezentace Jiří Mašík připravil se svými svěřenci z pardubického Autoskla výtečné tréninkové video, které se zabývá technikou a druhy přihrávek. Těch je „nepřeberné množství“, ostatně posuďte sami. Reprezentační hráči ve videu ukazují jak správně na přihrávku po zemi, ve stoje, v běhu, následují přihrávky vzduchem slengově „žabkou“, hráči s trenérem se také zaměřili na přihrávku vzduchem, respektive lobem a video uzavírají nahrávky o mantinel nebo branku. Super práce!

Partneři českého hokejbalu