Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Mládežnický hokejbal

Pardubice prohrávají ve finále s Dobřany. Série se ještě dá otočit! věří Zajíček

Tomáš Zajíček zažil v prvních dvou zápasech finálové série zklamání.

Nezadržitelně se blíží juniorské mistrovství světa, jež bude na začátku července hostit anglický Sheffield. V dresu reprezentace do 18 let se může představit talentovaný pardubický útočník Tomáš Zajíček, který patří mezi nezdolné štírky autosklářské družiny. Nyní se však jeho síly a myšlenky upínají na finále dorostenecké extraligy, v níž Pardubice prohrávají 0:2 na zápasy a na půdě v play-off dosud neporažených Dobřan schytaly dvě vysoké porážky. Povede se Autosklu sérii ještě zdramatizovat?

Extraliga MD: Ústí si vyšláplo na Hostivař, Plzeň nastřílela rekordních třicet gólů

Mladší dorostenci Ústí přichystali Hostivaři druhou prohru v sezóně

Dvojnásobnou porci zápasů měli o minulém víkendu na programu extraligoví mladší dorostenci. Hrálo se totiž v sobotu i v neděli, a tak nebyla o pořádný přísun hokejbalu nouze. Čtyři body vybojovali mladíci Ďáblů, kteří tak mohli hodnotit víkend jako nadmíru úspěšný. Hostivař po sobotní výhře narazila v neděli v Ústí, které jí přichystalo teprve druhou letošní porážku. V B skupině rekordních třicet gólů do sítě Nového Strašecí nastřílela Plzeň, naopak Kladno uhrálo jen bod. Ve skupině C plný počet šesti bodů získala Opava, o další tři body své konto rozšířily celky z vrchu tabulky – Pardubice i Svítkov.

Play-off extraligy SD: Pardubice jsou ve finále, Kladnu sezóna končí

Pardubice se radují z postupu. Ve finále změří síly s Dobřany

Zatímco starší dorostenci Dobřan o uplynulém víkendu odpočívali a vyhlíželi svého finálového soupeře, v Pardubicích se v sobotním odpoledni bojovalo o postup. Domácí hráči v pátém rozhodujícím duelu vyzvali soupeře z Kladna a podobný průběh utkání se očekával. Hrál se totiž vyrovnaný hokejbal a rozhodovaly maličkosti. Kladenští museli dvakrát dotahovat a vaz jim nakonec zlomil gól Emmera z úvodu třetí třetiny. Snižující Kubíkova trefa již na pardubickém postupu do finále nic nezměnila. Přes enormní snahu Kladenským končí sezóna, avšak loučí se s vztyčenými hlavami. 

Extraliga MD: Hostivař, Plzeň i Svítkov nadělovaly dvouciferné debakly

Kladenští mladší dorostenci si doma vyšlápli na lídra tabulky z Písku

Dalšími zápasy z květnového programu pokračovaly tři skupiny extraligy mladšího dorostu. Vysoké výhry se dočkal v pražském souboji tým Hostivaře, který nadělil Ďáblům hned osmnáct gólů. Další duel dvou týmů z hlavního města vyzněl na Lužinách lépe pro hostující Kovo, které zdolalo tamní Kert 5:2. Ve skupině B řádění Plzně odnesli dvanácti inkasovanými góly Kelti. Možná trochu překvapivý výsledek se zrodil na Kladně, kde lídr z Písku inkasoval hned pět gólů a padl 1:5. C skupině patřila, jako již tradičně, pardubickým týmům. Svítkov uštědřil Malenovicím třináct gólů na jejich hřišti a Autosklo H.A.K. v Opavě díky třetí třetině zvítězilo 5:1.

Play-off extraligy SD: Ústí po debaklu od Dobřan končí, Kladno srovnalo s Pardubicemi krok

Dobřany v Ústí dominovaly a po vysoké výhře jsou ve finále

Odvetné zápasy semifinále. Tak přesně takový byl o uplynulém víkendu program v play-off extraligy staršího dorostu. Ústeckým dorostencům však sezóna skončila už v pátek, kdy se hrálo třetí utkání série s Dobřany a Šneci neměli se soupeřem slitování. Dokonce na jeho hřišti mu udělili lekci a po debaklu 0:9 mu ukončili sezónu. Na tři řezy tak postoupili do finále a zatím na svého soupeře čekají. Ten vzejde ze série Pardubic s Kladnem, kde o druhém finalistovi rozhodne až pátý duel. Kladenští po dvou domácích a poměrně jasných výhrách 6:2 a 4:1 srovnali v sérii krok.

Hokejbal oživil veletrh Sport Expo řadou zajímavých atrakcí a ukázek!

Děti si v Praze Holešovicích užily střelby na brankáře dosytosti.

Jubilejní 10. veletrh sportovních potřeb a vybavení, na němž se aktivní formou prezentoval i hokejbal s řadou zábavných ukázek a soutěží, je minulostí. Od čtvrtka 5.5 do soboty 7.5 se návštěvníci těšili z atraktivní speciální hokejbalové střelnice, otevřených tréninků pražských Rebelů či dokonce autogramiády vicemistryň světa ze švýcarského Zugu! „Podařilo se nám vzbudit zájem několika rodičů a dětí,“ těší spoluorganizátora hokejbalové akce Romana Němečka.

Extraliga MD: Zápasy ve znamení vysokých výher

Ve vyrovnaném utkání Svítkov těsně uspěl v Opavě

Vysoké výhry byl k vidění napříč všemi třemi skupinami extraligy mladšího dorostu. V A skupině si zastřílela Hostivař, když přehrála Kovo. Na Palmovce pak sedm gólů uštědřilo Ústí tamním Ďáblům. Ti už v pátek sehráli vyrovnaný duel s Kertem, v němž však padli těsně 3:4. B skupina nabídla dvě dvouciferná vítězství Písku – v Novém Strašecí a Třemošné. Stejně pak Stříbro nadělilo Keltům dvě cifry, a sice 10:0. Stejným výsledkem pak dopadl duel C skupiny Pardubic v Malenovicích, kde Východočeši plnili roli jasného favorita. 

Semifinále play-off extraligy SD: Dobřany i Pardubice krok od finále

Pardubice proti Kladnu uhájily domácí prostředí a mají mečbol

 V kategorii staršího dorostu odstartovaly na přelomu dubna a května boje v semifinále play-off. Výhody domácího prostředí zcela stoprocentně využily týmy Dobřan i Pardubic a po dvou výhrách jsou tak už jen jediný vítězný krůček od finále. Dobřanské Šneky soupeř z Ústí nad Labem v prvním pátečním utkání notně potrápili a domácí urvali výhru 2:1. Sobotní odveta byla v jasné režii Západočechů, o čemž hovoří i výsledek 7:2. V Pardubicích tomu bylo přesně naopak. Kladno v úvodním duelu podlehlo jasně 0:5, avšak v neděli byli Středočeši blízko výhry, o kterou však přišli inkasovaným gólem v prodloužení. Odvety jsou naplánovány v Ústí a Kladně, kde se uvidí, zda série ještě budou napínavě pokračovat.

Odborník z NHL předával zkušenosti trenérům. Sport musí zůstat zábavou!

O pozvání Glena Williamsona vlevo, se postaral Vít Řezáč vpravo.

Glen Williamson byl posledním přednášejícím v sérii přednášek pro trenéry a širší sportovní veřejnost, kterou přichystal Regionální svaz hokejbalu pro Prahu a Středočeský kraj spolu s Pražským svazem hokejbalu a Českým florbalem. Dotázali jsme se Víta Řezáče, který pana Williamsona do Prahy pozval, na okolnosti návštěvy a jeho postřehy. „Když sportujete, ovlivní vás to na celý život,” upozorňuje například kanadský odborník.

Součástí Sport Expo bude hokejbal, který nabídne řadu atrakcí!

Návštěvníci veletrhu se mohou aktivně zapojit do turnajů a soutěží.

Začátek května se ponese v duchu 10. veletrhu sportovních potřeb a vybavení, na němž se v rámci doprovodného programu představí i hokejbal s řadou zábavných ukázek a soutěží! Od čtvrtka 5.5 do soboty 7.5 se tak návštěvníci mohou těšit na speciální hokejbalovou střelnici, otevřené tréninky pražských Rebelů či dokonce autogramiády vicemistryň světa ze švýcarského Zugu! „Přijďte si s námi zahrát a vyzkoušet hokejbal,“ vzkazuje všem zvídavým návštěvníkům koordinátor náborových projektů Roman Hnátek.

Oficiální partner hokejbalové reprezentace - FISCHER-HOCKEY.cz
Nepřehlédněte!
Reprezentace - nejbližší akce

Termínový kalendář reprezentace:
- kompletní kalendář najdete na cmshb.cz

Muži » 17. - 18. 6. 2016 » Dvoudenní kemp (Světlá nad Sázavou)
U20 » 28. 5. 2016 » Jednodenní kemp (Úst nad Labem)
U18 » 18. 6. – 19. 6. 2016 » Dvoudenní kemp (Kladno)
U16 » 4. - 5. 6. 2016 » Dvoudenní kemp (Česká Třebová)
U14 » 20. 5. 2016 » Jednodenní kemp (Horní Měcholupy)


ŽENY » 24. - 26. 6. 2016 » Hejtmanský pohár 2016 (Dvůr Králové nad Labem)
DÍVKY U18 » 17. - 18.6. 2016 » Den Česko-slovenských hokejbalových nadějí (Přerov, Martin (SVK))

Oficiální míčky pro hokejbal - zvýhodněný nákup členů ČMSHb

Připojte se k hokejbalu

Najdete nás pravidelně i na sociálních sítích čtečkách RSS i na YouTube.comSoupiskové rozhraní - administrace klubů

Partneři českého hokejbalu