Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Mládežnický hokejbal

Atraktivní příbramské boje o první místa ve skupinách! Slavil Svítkov a pražské Kovo

Kovo vs. Pardubice! Skupinový souboj, který bavil.

Prodloužený víkend patří v Příbrami bojům v kategorii starších žáků, kteří na konec své letošní sezony soupeří o cenný primát. Skupinové boje, které proběhly v pátek a v sobotu, nabídly hodně atraktivní podívané a přítomní příznivce hokejbalu bavily především střety o první místo v tabulce. Karty jsou však nyní už rozdány a v neděli brzy ráno už startují dva semifinálové duely, na které navážou zápasy o umístění a poté souboj o cenné kovy!

Hned na začátku jsme nechtěli postoupit od stolu, upozorňuje trenér Písku

Plzeň i přes chybu pokračuje nadále v play off.

Vzhledem k tomu, že Plzeň nasadila v sérii s Pískem hráče, kteří byli v trestu z předchozích duelů, došlo ke kontumaci jednoho utkání a za stavu 2:2 se musel odehrát pátý rozhodující duel. Ten však přesvědčivě vyhráli hráči Plzně 6:0, a tak zůstává složení postupujících celků stejné. V semifinále se tak představí týmy Plzně s Hostivaří a v pikantním východočeském derby celky Autoskla s Hradcem. O následujícím víkendu tak s týdenním zpožděním odstartuje další kolo vyřazovacích bojů.

Semifinálové souboje starších dorostenců startují! V Pardubicích se rozhoří derby

Autosklářům se proti Hradci Králové dlouhodobě daří. Prolomí piráti nelichotivou sérii?

Play off Extraligy staršího dorostu pokračuje v sobotu 19.5. semifinálovými sériemi. Plzeňští vítězové základní části vyzvou čtvrtou Hostivař, jež si ve čtvrtfinále smlsla na Kladnu. Na půdě pardubického Autoskla se rozhoří vskutku ožehavé východočeské derby. Hradec Králové se v repríze loňského finále, které skončilo vítězstvím Pardubic, pokusí o vendetu. Mezi čtyřmi nejlepšími dorosteneckými celky už těžko budeme hledat favority, Autosklo a Plzeň jsou však díky lepšímu postavení po základní části v menší výhodě.

V Příbrami se o víkendu bude bojovat o primát v kategorii starších žáků!

Finálový víkend nemá favorita, bude tak velice zajímavé sledovat, kdo se nakonec bude radovat!

Nadcházející víkend nepřinese pouze semifinálové boje v CROSSDOCK Extralize, o konečné umístění totiž budou bojovat také starší žáci, kteří si od pátku do neděle podmaní zimní stadion v Příbrami. Ta tak bude svědky nejprve skupinových bojů, na které navážou v neděli zápasy o všechno. O cenné kovy bude bojovat osmička nejlepších týmů z celé České republiky a nový mistr bude znám poslední odpoledne tohoto týdne.

Mladší dorost zná postupující celky, do konce základní části zbývá 14 dní

Hostivař se utkala s Mladou Boleslaví v rámci akce SCHOOL MATCH.

Extraliga mladšího dorostu se blíží do konce základní části. Postupující celky na semifinálový turnaj jsou jasné. Jsou jimi týmy Autoskla, Hostivaře, Mladé Boleslavi, Suchdolu, Plzně, Kert Parku, Letohradu, Malenovic a Kyjova. Zbývá však ještě čtrnáct dní, během kterých budou odehrané zbývající zápasy. O uplynulém víkendu se nejlépe dařilo Kyjovu, který vyhrál 6:1. Čisté konto udržely Dobřany, samostatná střílení naopak musela rozhodnout dva zápasy.

Matěj Hnyk válí ve 13 letech za tři kategorie! Světový pohár je velkou motivací, hlásí

Matěj Hnyk jakožto mladší žák září už i v kategorii starších žáků a mladších dorostenců.

Talentovaných hokejbalistů je v České republice opravdu dost. Jedním takovým je i třináctiletý útočník Matěj Hnyk, jenž aktuálně válí za jihočeský Suchdol v Extralize mladšího dorostu, v lize starších žáků, a dokonce i v přeboru mladších žáků. Technicky zdatný forvard navíc usiluje o Světový pohár hráčů do 16 let, kde by se po boku svého bratra Šimona mohl představit v národním výběru kategorie U15! „Odmalička hrajeme spolu. I proto nastupuju do vyšších kategorií, abychom mohli hrát v jednom týmu,“ prozrazuje v rozhovoru Matěj Hnyk.

Dorostenci Plzně zvládli 5. rozhodující duel s Pískem a míří do semifinále!

Matěj Votípka v bílém dresu na buly vystřelil Plzni postup do semifinále hattrickem!

Na týden muselo být oproti původním předpokladům pozastaveno play off Extraligy staršího dorostu, protože se naprosto suverénní vítězové základní části nejvyšší dorostenecké soutěže provinili ve čtvrtfinále proti Písku nasazením hráčů, kteří byli v trestu z předchozích duelů. Nakonec bylo ale kontumováno pouze jedno utkání ve prospěch písecké družiny (psali jsme ZDE) a za stavu 2:2 na zápasy se tak šlo do pátého rozhodujícího klání. V kryté plzeňské hale se odehrála jednoznačná partie ve prospěch favorizovaných Západočechů, jenž museli zažívat pořádně krušné období.

Play off Extraligy staršího dorostu pozastaveno! Plzeň nasadila hráče v trestu

Jak celá záležitost odvolání plzeňských dorsostenců dopadne? Dostanou šanci postoupit do semifinále?

V úterý 8.5. byly kluby nejvyšší dorostenecké soutěže informováni o nemilé situaci, jež si vyžádala na týden zastavení play off. Vítěz základní části z Plzně totiž ve třetím utkání čtvrtfinálové série proti Písku nasadila hráče, který kvůli vyššímu trestu neměl do duelu vůbec nastoupit, a tak se zápas musí kontumovat ve prospěch jihočeského Písku. Mečouni se odvolali a celou věcí se tak bude zabývat Odvolací komise, jež by měla do příštího týdne vynést verdikt nad pokračováním play off Extraligy staršího dorostu.

Extraliga mladšího dorostu má už jasno o sedmi postupujících, Kyjovu stačí bod

Kladno se sice ujalo v první třetině vedení, ale s Autosklem nakonec padlo 2:6.

Základní část Extraligy mladšího dorostu stále pokračuje. I nadále se bojuje o cenné body do tabulky, ale postupové týmy jsou už nyní téměř jisté. I přesto se celky perou o každý bod. Pouze zápas mezi Ústím a Svítkovem přinesl vyrovnaný průběh, na jehož konci se radovali domácí. Nejvyšší vítězství si i tentokrát připsal dosud neporažený Letohrad, který vstřelil hned devatenáct branek. Tři týmy udržely čisté konto.

Dorostenci Plzně překvapení nepřipustili a udolali statečně vzdorující Písek

Plzeňští starší dorostenci se proti Písku místy dost natrápili, i tak ale potvrdili roli favoritů.

Vítěz základní části Extraligy staršího dorostu v podobě Plzně, vstupoval do čtvrtfinálové série play off proti Písku v roli jasného favorita. Jihočeský soubor však plzeňské mečouny hned v prvním duelu překvapil v jejich krytém svatostánku a po vítězství 3:1 se překvapivě ujal vedení v sérii. Mečouni se ale vzepřeli a ve druhém i třetím klání své oponenty z Písku jasně přestříleli. Ve čtvrtém duelu se svěřenci Víta Čapka natahovali po vítězství a vyrovnání série, Plzeň je ale nakonec o gól udolala a míří si za svým cílem, a to je jednoznačně titul.

Partneři českého hokejbalu