Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Mládežnický hokejbal

Několik týmů mladších dorostenců dosáhlo dvouciferných výher, nejvyšší z nich Suchdol

Třebovští hokejbalisté se snažili skolit obhájce titulu z Pardubic.

Minulý deštivý víkend byl v extralize mladšího dorostu na řadě míst ve znamení vysokých výher. Ve skupině A opět vysoký debakl inkasovaly Litoměřice, tentokrát však se soupeřem z Mladé Boleslavi po dvě třetiny dokázaly držet krok. Ve dvou duelech však dohromady dostaly padesát gólů. Nejvyšší výhry v tomto kole dosáhl Suchdol nad Lužnicí, když si s chutí zastřílel v Jihlavě. Podobně také excelovala Hostivař, když rozstřílela Prachatice. Ve skupině C se v Olomouci rozhodovalo až v samostatných stříleních, v nichž uspěli Buldoci z Brna.

Starší dorostenci Plzně nadělovali, Tygři po třech zápasech stoprocentní!

Svítkov se s Hostivaří statečně pral, ale nakonec odešel poražen.

I přes deštivé počasí se o uplynulém víkendu konaly boje v dorosteneckých extraligách. V kategorii starších ve skupině A vítězily jen domácí celky, nejvíce střelecky aktivní byla Plzeň, když doma nováčkovi z Chomutova uštědřila debakl 20:0. Obrat ve třetí třetině pak na svém hřišti předvedly týmy Dobřan a Blatné. Ve skupině B se na severomoravském turné zadařilo Mladé Boleslavi. Z Třince i Karviné odvezli mladíci z města automobilů plný počet bodů a jsou po třech duelech bez ztráty. Stejně je na tom i Hradec, Karviné nastřílel deset branek.

Oproti CCM Extralize je dorostenecká soutěž pohádka, usmívá se mostecký talent Šnajdr

Ondřej Šnajdr vlevo se v utkání s Letohradem prezentoval energickým výkonem.

Jak vypadá náročný program dorosteneckého hokejbalisty, jenž pravidelně nastupuje i v nejvyšší mužské soutěži v České republice? Tak třeba v 11 hodin dopoledne odehrát duel na domácí půdě v Mostě za starší dorost, porazit silné Kladno a pak rovnou vyrazit do Letohradu k utkání CCM Extraligy! To je pořádná porce času na cestách a hokejbalovém kolbišti. „Hokejbal miluji a hraji ho pro radost. To je největší hnací motor,“ říká Ondřej Šnajdr.

Extraliga MD: Plzeň dominovala v Mladé Boleslavi, v Letohradě se body dělily

Česká Třebová svedla vyrovnaný boj se Svítkovem. V derby se ale radoval její soupeř.

Stejně jako starší dorostenci, i ti mladší odstartovali zápolení v nejvyšší soutěži. Kategorie mladšího dorostu bude mít tři skupiny základní část dle územního rozdělení. Ve skupině A skončil duel Kladna s Litoměřicemi naprosto drtivým vítězstvím domácích v poměru 38:0, zastřílela si i Plzeň. Po vyrovnané první části hry v Mladé Boleslavi dalšími osmi góly ovládla zápas. B skupina byla ve znamení vysokých výher týmů Hostivaře, Kova i Suchdola. Ve skupině C se za vedra zrodila remíza v Letohradě, stejně jako vítězství Svítkova v České Třebové či výhra Kyjova v Brně.

Extraliga SD: Ústí si zastřílelo na hřišti nováčka, Hradec stále bez zaváhání

Ústecká Elba si doslova pohrála s nováčkem z Chomutova.

O prvním zářijovém víkendu se hrálo východočeské derby starších dorostenců v Hradci Králové, kde domácí udolali Svítkov. Valná většina úvodních zápasů extraligy SD se však hrála až o týden později. Základní část extraligy v kategorii staršího dorostu je letos rozdělena do dvou skupin. Ve skupině A se v prvních duelech dařilo západočeským a severočeským mančaftům. Nejvyšší výhry se dočkalo Ústí, které na hřišti nováčka z Chomutova dominovalo jedenácti góly. Ve druhé skupině druhý vítězný korálek na nit navlékl Hradec Králové, po Svítkovu přehrál i pražské Kovo. Hráči Stars ze Svítkova nadělovali, Třinec to odskákal čtrnácti góly. Vysokého vítězství se pak dočkali i jejich kolegové z Pardubic.

Náborové akce přibývají. Hokejbalové talenty lze vhodně „hledat“ nejen na školách

Mobilní hřiště jistě zkvalitní jakoukoliv náborovou akci.

Komise mládeže Českomoravského svazu hokejbalu přichází s novými nápady zaměřující se na nábory nových talentovaných hokejbalistů. Kluby, jež se chtějí aktivně zapojit do náborů a nevědí si rady, tak jim výrazně pomohou dokumenty na http://www.cmshb.cz/mladez/nabory/. ČMSHb pak jednotlivé kluby podporuje nejen materiálně. Mezi stálice náborových projektů patří jednoznačně „První školní den? První trénink hokejbalu!“ či „Na zápis do školy? Na zápis na hokejbal!“

Dorostenci Hradce vstoupili do sezony vítězně. Chceme co nejvýš! hlásí Pazourek

Tomáš Pazourek oplývá velkou silou a ostrou střelou.

Starší dorostenci reprezentující královéhradecké piráty se hned na úvod ročníku střetli ve východočeském derby se Svítkovem. Hráči s hvězdou na hrudi se opírali o mága v brance Lukáše Novotného, jehož kouzlo ale nakonec odčaroval juniorský reprezentant Tomáš Pazourek, který přisoudil Hradci tři body za vítězství 2:1. „Nebýt skvělého výkonu Lukáše Novotného v brance Svítkova, který i mne samotného občas přiváděl k údivu, by skóre zápasu bylo naprosto jiné,“ myslí si bronzový medailista z posledního šampionátu juniorů do 20 let Pazourek.

Hokejbalová centra mládeže se sešla v Pardubicích. Nechyběly ani praktické ukázky

Projekt Hokejbalového centra mládeže nepřestává ubírat na obrátkách.

V neděli 28. září se na půdě pardubického Autoskla uskutečnilo předsezonní setkání klubových zástupců HCM. Trenéři a vedoucí jednotlivých celků nejdříve hltali praktické tréninkové ukázky, jež se zaměřovaly na zábavnou formu her, které v sobě zahrnovaly kondiční a obratnostní prvky. Po obědě se přešlo ke stolu a řešilo se mnoho bodů. Jedním z nich bylo i omezení působení hokejistů v jarní části respektive v play-off. „Hráči věnující se hokejbalu celoročně jsou pro nás v mládeži prioritou,“ zdůrazňuje předseda ČMSHb a komise HCM Martin Komárek.

Starší dorostenci Hradce a Svítkova otevřou ve východočeském derby sezonu

Zařadí se královehradečtí dorostenci mezi černé koně extraligy SD?

Nový ročník mládežnických extralig je stejně jako u mužských soutěžích na spadnutí. Extraliga staršího dorostu je rozdělena do dvou skupin po osmi týmech. Mladší dorostenci se pak dělí na tři skupiny, v nichž se dohromady představí celkem 26 celků! V kategorii staršího dorostu obhajuje titul západočeská družina TJ Snack Dobřany, v mladší kategorii se o obhajobu v nesmírně našlapané konkurenci pokusí HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice. Čtyři absolutně nejlepší celky sezony se pak mohou těšit na zajímavou novinku v podobě „Final-four extralig dorostenců“!

CTM se těšil z obležení gólmanů. S výkony jsme spokojení, říká Almaši

Gólmani si na CTM řádně potrénovali.

Camp talentované mládeže v Litomyšli je minulostí a tvrdé tréninkové dávky polykali i muži v maskách, jež si pod taktovku vzal zkušený reprezentační kouč gólmanů Ondřej Almaši. Celkem se na campu na nový ročník připravovalo sedmnáct brankářů, kteří mají před sebou hodně práce, ale v tréninkách dřeli ukázkově. „Celý kemp jsme hodně pracovali na práci rukou a rychlosti reakce,“ prozrazuje Almaši.

Partneři českého hokejbalu