Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Mládežnický hokejbal

Dva týmy Extraligy mladšího dorostu udržely čistý štít, Letohrad stále neporažen

Kladno recept na první pardubické Autosklo nenašlo.

Stejně jako u starších kolegů nepřinesla ani Extraliga mladšího dorostu nabitý víkend. Tato kategorie je rozdělena do tří kvalifikačních skupin, ve kterých se celkem odehrálo pouze šest utkání. Plzeň s Autosklem udržely čistá konta, jasná vítězství zaznamenaly také týmy Letohradu a Malenovic. Body naopak po těsné výhře 2:1 uhájily celky Českých Budějovic a Poruby.

Starší dorostenci Hradce Králové a Hostivaře excelovali!

Po bezbrankové první třetině vyhrála nakonec Hostivař nad Českou Třebovou 7:1.

Oproti předchozím nabitým víkendům starší dorostenci tentokrát spíše odpočívali. Odehrála se totiž pouze tři utkání, ve kterých se hned dvakrát představila Olomouc. Ve hře o body tak bylo pouze pět celků z šestnácti. Nejlépe se dařilo týmům Hradce Králové a Hostivaře, které své soupeře jasně porazily. Soupeři s nimi dokázali držet krok pouze v první třetině. Ze dvou zápasů si Olomouc připsala jednu výhru, když porazila Chomutov díky dvěma brankám z přesilových her.

Růže mezi trním. V extralize mladšího dorostu řádí Martina Landová

Martina Landová potrápila v dresu národního týmu juniorek chlapecké protějšky.

Extraliga mladšího dorostu je v plném proudu a v kvalifikační skupině B se nejvíce daří jihočeskému Suchdolu nad Lužnicí. Ten má v týmu velmi talentovanou hokejbalistku Martinu Landovou, která je nesmírně produktivní a mezi střelci se dělí o třetí místo! Nadaná útočnice touží po úspěchu na finálovém turnaji, a navíc se uchází o reprezentační dres juniorek U20, jež se na přelomu června a července představí na Světovém poháru v Přerově a Zlíně. „Je to veliká motivace,“ nezastírá Landová.

Mladší dorostenci Plzně udolali Kert Park až po nájezdech, Letohrad stále neporažen

České Budějovice si poradily s Kovem hned dvakrát během jednoho dne.

Mladší dorostenci mají za sebou další nabitý víkend, hned ve dvou případech odehrály týmy proti sobě dvě utkání v jeden den. V prvním případě byly dvakrát úspěšné České Budějovice, v tom druhém to byl Letohrad. Oba týmy navíc udržely jednou čisté konto. Pouze v jednom případě musela o vítězi rozhodnout samostatná střílení. Utkání hrané už ve středu nakonec vyhrála Plzeň.

Čtyři čistá konta, takový byl další víkend v Extralize staršího dorostu

Autosklo vytěžilo o víkendu dvě těsné výhry.

Extraliga staršího dorostu měla na programu svá utkání všechny tři dny. Celkem se odehrálo devět zápasů, ve kterých byly v pěti případech úspěšnější domácí celky. Nejvyšší vítězství vytěžila Plzeň, která své klání ovládla 12:0. Čisté konto udržely další tři týmy, Dobřany, Kladno a Písek. Vyrovnané zápasy odehrálo Autosklo, které v obou případech zvítězilo o jediný gól, a i díky tomu má na vedoucí Plzeň stále těsnou dvoubodovou ztrátu.

Starší dorostenci pardubického Autoskla přerušili plzeňskou neporazitelnost!

Plzeň smazala dvoubrankovou ztrátu, prohrála však po samostatných stříleních.

O uplynulém víkendu se odehrálo deset utkání Extraligy staršího dorostu. Hned devět celků odehrálo dva zápasy a nejvíce se dařilo Kladnu, které získalo šest bodů a celkem vstřelilo jednadvacet branek! Dvě vítězství zaznamenaly také Dobřany, které však porazily Hostivař až po samostatných stříleních. První místo v tabulce drží i přes sobotní prohru Plzeň.

Mladší dorostenci z Berouna potrápili Autosklo, Třinec porazil Kyjov

Kelti si vyšlápli na první Autosklo.

Extraliga mladšího dorostu má za sebou další víkendové zápasy z jarní části. Odehrálo se jich celkem sedm, a hned v pěti případech byly úspěšnější hostující celky. Nejvíce branek vstřelily týmy Suchdolu a Dobřan, které daly shodně osm gólů. Nejvyrovnanější utkání naopak odehráli Kelti proti Autosklu, jako jediný zápas celého víkendu zde musela o vítězi rozhodnout samostatná střílení.

Našim cílem je finálový turnaj! hlásí produktivní kapitán Malenovic Martin Brázdil

Martin Brázdil je výraznou postavou extraligy mladšího dorostu.

Přestože ještě uhodily poslední zimní mrazy, hokejbalové soutěže se už pomalu rozeběhly. A s velkými ambicemi do jarní části vstupuje i tým mladších dorostenců z Malenovic, který táhne kapitán Martin Brázdil. Ten na podzim zaznamenal 35 kanadských bodů ve dvanácti zápasech a obsadil tak první příčku bodování své skupiny, před spoluhráčem Denisem Dekárem. Malenovicím se na podzim dařilo a nachází se jen tři body za vedoucím Letohradem. Nejužitečnější hráč svého týmu tomu pomohl hlavně svými nahrávkami, kterých zaznamenal 22! Více nezvládl nikdo v celé lize.

Starším žákům Svítkova se na podzim dařilo, povede se jim i na jaře?

Svítkovští vládnou žákovskému východočeskému hokejbalu.

Jediná prohra v základní hrací době a první místo ve své skupině před rivaly z pardubického Autoskla, taková je bilance starších žáků ze Svítkova po podzimu. Se začínající jarní částí je čeká několik těžkých zápasů, aby svoje postavení v tabulce uhájili. V podzimních 10 zápasech nasbírali 24 bodů, stejně jako jejich rivalové z Polabin. Svítkov však těží hlavně z výborné ofenzivy, vždyť nastřílel už 70 gólů a první místo drží o skóre. V útočné třetině dokázali soupeře přehrávat a deptat jeho gólmana. V obraně už to bylo trošku horší, pořád ale inkasovali málo gólů.

Mladší dorostenci ukázali velkým množstvím branek natěšenost na jarní část

Zápas mezi Berounem a Hostivaří přinesl čtrnáct branek!

Také mladší dorostenci vstoupili o uplynulém víkendu do své jarní části. Také je čekal velký mráz, který je však nezastavil ve střelbě branek. Nejvíc jich svému soupeři dal Suchdol, který vstřelil dvanáct gólů. Vyrovnané utkání naopak přinesl duel skupiny B, v němž se proti sobě postavily týmy Prachatic a Dobřan. Hostující celek bral těsné vítězství 3:2.

Partneři českého hokejbalu