Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Mládežnický hokejbal

Pardubický kraj po roce obhájil titul na turnaji Krajských výběrů U15

Pardubický kraj si opět po roce pověsil na krk zlaté medaile.

Nabitý víkend na turnaji Krajských výběrů je za námi. V celkem šestadvaceti zápasech se proti sobě postavilo devět celků, osm z nich reprezentovalo svůj kraj, jeden pak reprezentaci do čtrnácti let. Hořkost porážky nepoznal Pardubický kraj, který tak opět po roce obhájil titul na tomto turnaji. Návštěvníci zimního stadionu v Děčíně viděli vyrovnané bitvy, na jejichž konci si na krk kromě vítěze pověsili medaili také hráči Středočeského a Moravskoslezského kraje.

Vítězem turnaje Krajských výběrů U15 se stal Pardubický kraj, který obhájil titul!

Pardubický kraj naprosto ovládl semifinále i finále a slaví obhajobu titulu!

Během neděle nás čekají semifinálové boje a zápasy o konečná umístění. O cenné kovy se poperou týmy Pardubického kraje, Středočeského kraje, Reprezentace U14 a Moravskoslezského kraje. Po základní části se na prvním místě umístil obhájce loňského titulu, který neztratil jediný bod. Porážku nepoznali ani Středočeši, kteří však ztratili jeden bod v utkání s Reprezentací. První nedělní zápas začíná v 8:00 hod., vítěze celého turnaje pak budeme znát před čtvrtou hodinou.

Sobotní utkání rozhodla o semifinalistech turnaje Krajských výběrů

Pražský tým skončil jako první před branami semifinále.

Po sobotním hracím dni známe postupující do semifinálových bojů. O cenné kovy se poperou týmy Pardubického kraje, Středočeského kraje, Reprezentace U14 a Moravskoslezského kraje. Po základní části se na prvním místě nachází obhájce loňského titulu, který ještě neztratil jediný bod. Porážku nepoznali ani Středočeši, kteří však ztratili jeden bod v utkání s Reprezentací. První nedělní zápas začíná v 8:00 hod., vítěze celého turnaje pak budeme znát před čtvrtou hodinou.

Bez ztráty bodu zatím procházejí turnajem Krajských výběrů tři týmy

Pardubický kraj má zatím na svém kontě dvě výhry.

První den turnaje Krajských výběrů v Děčíně je za námi. Každý celek odehrál dvě utkání, celkově jich tak k vidění bylo hned devět. Nejlépe se dařilo celkům Pardubického kraje, Prahy a Moravskoslezského kraje, které mají zatím na svém kontě dvě vítězství a neztratily ani jeden bod. Stejný počet zápasů nabídne také sobotní den, kdy se začíná už v 9:00 hod. ráno.

Hokejbal pro všechny! Poruba se chystá na náborovou akci s profesionálními hvězdami

Poruba se bude snažit najít budoucí hokejbalové hvězdy po boku profesionálů.

TJ Sokol Poruba se v pátek 22.6. představí na sportovním dnu se svým náborovým projektem „Hokejbal pro všechny“. Porubský hokejbalový klub se vrhne do tak velké akce vůbec poprvé ve spolupráci s radnicí obvodu Poruba. Na akci budou rovněž profesionální hokejisté prvoligové RT TORAX PORUBA a fotbalisté Baníku Ostrava. Děti se tak mohou seznámit s hokejbalem po boku velkých sportovních hvězd, od nichž si mohou odnést cenné artefakty a spoustu zkušeností.

Krajské výběry hráčů do 15 let se letos utkají o titul na severu Čech

Zlato z loňského roku bude obhajovat Pardubický kraj.

O víkendu 22. – 24. června hostí Severočeské město Děčín turnaj krajských výběrů U15. Ve třech skupinách se tak proti sobě postaví devět celků, z nichž jedním z nich bude výběr reprezentace U14. V pátek a v sobotu čekají na hráče zápasy ve skupinách, v neděli se pak poperou o konečná umístění. V každoroční zápolení o Hejtmanský pohár, který se koná pod záštitou hejtmana Ústeckého kraje Oldřicha Bubeníčka, bude prvenství z loňského roku obhajovat Pardubický kraj!

Starští dorostenci Autoskla obhájili titul! Ve finále porazili favorizovanou Plzeň

Starší dorostenci Autoskla si po vítězném finále pověsili na krk zlaté medaile.

Finále play off Extraligy staršího dorostu přineslo velmi vyrovnané výsledky. Proti sobě se postavily týmy Plzně a Autoskla a pouze jedno utkání skončilo více než jednobrankovým rozdílem. Jednalo se o druhý zápas série, který jako jediný ovládla Plzeň. Ve všech ostatních případech zvítězilo pardubické Autosklo, jež se tak mohlo po konečném stavu série 3:1 radovat z obhajoby titulu. Plzeň tak svoji první pozici po základní části neobhájila a brala stříbrné medaile.

Měli jsme vyrovnaný tým, ve kterém mohl dát gól úplně každý, upozorňuje Strouhal

Jan Strouhal patří mezi nejtalentovanější dorostence díky jeho rychlosti a technice.

Pardubické Autosklo zažívá v poslední době nesmírně plodné ročníky. V tom letošním se mladším dorostencům podařilo obhájit bronzové medaile z loňské sezony a starší dorost zase obájil extraligový titul! Nedílnou součástí útočných mistrovských řad byl i Jan Strouhal, který do Autoskla přestoupil ze Svítkova a těší se z velkých úspěchů. „Nesoustředím se až tak sám na sebe jako na to, abych hlavně co nejvíce pomohl svému týmu. Hokejbal je přeci týmový sport, nikoliv sólový,“ zdůrazňuje talentovaný hokejbalista.

Nejužitečnější hráč Extraligy mladšího dorostu Bečka: Každý jel na maximum

Jan Bečka v modré letohradském dresu mohl po finálovém turnaji Extraligy mladšího dorostu právem oplývat radostí.

O letohradském úspěchu v Extralize mladšího dorostu už toho bylo napsané mnoho, avšak jeden hráč si zaslouží velkou pozornost. Jedná se o teprve 14letého staršího žáka Jana Bečku, jenž se na finálovém turnaji stal nejužitečnějším hráčem, kdy v každém utkání přispěl k mistrovskému titulu několika body a na tak mladý věk doslova mazáckou hrou. „Od začátku sezony jsme věděli, že chceme titul obhájit, ačkoliv to nebylo lehké, dokázali jsme to,“ těší talentovaného útočníka, na něhož za pár dnů čeká start Světového poháru v Přerově a Zlíně, kde oblékne dres reprezentace U16.

Potvrdit roli favorita není nikdy jednoduché. Na tým jsem pyšný, rozplývá se Vychytil

Petr Vychytil po trimufu v Extralize mladšího dorostu podruhé za sebou s radostí rozdával rozhovory.

Mladší dorostenci Letohradu naprosto nečekaně ovládli v loňském ročníku celou Extraligu. Jelenům po minulé sezoně téměř nikdo z kádru neodešel a letos předváděli ještě uhrančivější výkony, kdy neztratili v 28 zápasech ani jeden bod. Svěřenci hlavního kouče Petra Vychytila si nakonec na finálovém turnaji ve Světlé nad Sázavou dokráčeli pro obhajobu titulu. Hned v prvním klání mohlo být ale zle. „Suchdol je hrozně nepříjemný soupeř. Minulý rok jsme je například ani jednou neporazili,“ říká Vychytil, jehož tým ale nakonec utkání zvládnul a právem se radoval z celkového triumfu.

Partneři českého hokejbalu