Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Mládežnický hokejbal

V dorostu září hostivařský talent. Obě soutěže zvládám v pohodě, říká Čejka

Soustředěnost Jana Čejky v osobním souboji.

Hostivař se v extralize mladšího dorostu pohybuje sebevědomě jako predátor ničící své oponenty na potkání. Pražané dosud neprohráli jediný zápas a skvělými výkony a četnou produktivitou tomu pomáhá i talentovaný forvard Jan Čejka. Ten se statečně bije i za družinu starších dorostenců, kde stejně jako v kategorii níže vládne kanadskému bodování svého týmu a rozhodně neusíná na vavřínech. „Přidat se dá ve všem, ale hlavně na buly a hlídání hráčů v našem předbrankovém prostoru,“ přiznává jeden z největších hokejbalových talentů současnosti.

Hostivař si v extralize MD vyšlápla na Suchdol, Písek v jihočeském derby neuspěl

Mladší dorostenci Hostivaře zdolala jihočeský Suchdol.

O pěkném říjnovém víkendu se hrály také další duely napříč třemi skupinami extraligy mladšího dorostu. Ve skupině A k žádnému překvapení nedošlo, přední týmy Plzeň a Kert Park totiž nezaváhaly. Ve skupině B se hrál šlágr Suchdol – Hostivař a padlo hned čtrnáct gólů. V ofenzivní přestřelce uspěl tým Hostivaře a vyšvihl se tak do čela skupiny. Jihočeské derby v Českých Budějovicích zvládl domácí Pedagog, když Písek přehrál 4:0. V C skupině výprask od svých soupeřů inkasovaly Olomouc i Malenovice a i nadále se krčí na dně tabulky této skupiny.

Starší dorostenci Plzně a Pardubic poprvé v sezóně prohráli!

Ústečtí dorostenci nestačili na dobřanskou družinu.

Poprvé v letošní sezoně poznaly celky Plzně a Pardubic v kategorii staršího dorostu jaké to je, když nezískají v utkání ani bod. V případě Západočechů se o to postaralo Kladno, které urvalo cennou těsnou výhru 2:1. Východočechy zase nachytala Mladá Boleslav, která doma nakonec uhájila těsnou výhru 4:3. Ve skupině A jsou po výhře 4:1 v Ústí v čele tabulky Dobřany, B skupině pak prozatím kraluje Hradec Králové. O víkendu byly v B skupině vinou přehozených zápasů odehrány jen dva duely.

Stříbro, Plzeň i Suchdol v extralize mladšího dorostu nadělovaly

Mladší dorostenci Písku a Kova střídají v extralize světlé a tmavší momenty.

Vysokých dvouciferných výher se v extralize mladšího dorostu dočkaly hned tři celky. Plzeň přehrála nedalekou Třemošnou 10:0 a Buldoci ze Stříbra si zastříleli proti Litoměřicím 24:1. Killers jsou pasováni do role otloukánka, když ze čtyř zápasů mají hrozivé skóre 1:133. Ve skupině B pro změnu příděl uštědřil soupeři z Jindřichova Hradce tým Suchdola nad Lužnicí, a to v celkovém pomrěru 22:1. Bez ztráty bodu zatím pokračují Stars ze Svítkova, kteří tentokrát přejeli Olomouc 7:2. 

Extraliga SD ve znamení derby. Plzeň rozstřílela Dobřany, Pardubice zdolaly Svítkov

Starší dorostenci Autoskla získaly proti Svítkovu

Hned několik rivalských derby bylo o uplynulém víkendu na programu v extralize starších dorostenců. Ve skupině A v plzeňské hale Košutka dominovali domácí Mečouni, kteří Šneky z Dobřany rozstříleli překvapivě vysoko 7:1. Ve skupině B na sebe narazily dva pardubické celky, Autosklo H.A.K. zdolalo Svítkov 3:1. Další sousedské derby se hrálo v Třinci, kde po výhře 5:1 loupila Karviná. V neposlední řadě pak změřili síly Pražané. Hostivař udolala Kovo až v samostatných stříleních, a to celkově 4:3.

V rámci Superpoháru v Pardubicích dojde i na turnaj mikropřípravek

Nadějní hokejbalisté zažijí atmosféru velké akce!

Československý Superpohár se už nezadržitelně začíná blížit. Za necelé dva týdny v sobotu se na hřišti loňského českého hokejbalového mistra z Pardubic uskuteční dva velké duely, ovšem dojde také i na nejmenší příznivce. Na ty totiž čeká Polabinský pohár minihokejbalu, respektive nová hra s upravenými pravidly. 

Mladší dorostenci Plzně ve Stříbře úspěšně otočili skóre, Pardubice nadělovaly

Kert Park si hravě poradil s ústeckou Elbou.

Napříč třemi skupinami extraligy mladšího dorostu se zápolilo o prvním říjnovém víkendu o body do příslušných tabulek. Ve skupině A se víceméně dařilo hostujícím týmům. Kert dokonce Ústeckým na jejich hřišti nepovolil ani gól, Plzeň pak úspěšně otáčela zápas ve Stříbře, kde po první třetině prohrávala. Ve skupině B vysokých domácích výher dosáhly Hostivař a České Budějovice. Bez ztráty je stále také Suchdol, když v Prachaticích úspěšně dotáhl duel k výhře 4:2. Povedený víkend má za sebou pardubické Autosklo, když z obou domácích zápasů vytěžilo plný počet šesti bodů.

Starší dorostenci mladoboleslavských Tygrů si vyšlápli na Kovo. V Blatné se nehrálo

Mladá Boleslav absolutně přestřílela pražské KOVO.

Se vstupem do měsíce října byla odehrána další várka duelů nejvyšší soutěže starších dorostenců. Skupina A čítala jen tři duely, neboť utkání Blatné s Plzní nebylo sehráno. Poměrně jednoznačných výher se však dočkaly týmy Dobřan, Mostu i Kladna, které dvanácti góly rozstřílelo nováčka z Chomutova. V B skupině si zase s chutí zastříleli mladoboleslavští Tygři, když přehráli jedenácti góly pražské Kovo. Vítězně pokračovaly i pardubické celky – na severu Moravy nezaváhaly. 

Na co se v tréninku mládeže nejvíce zaměřit? Obratnost a rychlost jsou top dvě schopnosti!

Talentovaní hokejbalisté se musí zaměřit i na kondiční tréninky.

Talentovaných hokejbalistů je v České republice hodně, ale trénují opravdu tak, jak mají? Je to jejich individuální zásluha a zásoba talentu, nebo za to mohou kvalitní tréninky? Mladí hokejbalisté se potřebují hokejbalem a tréninkovými jednotkami především bavit. Otázkou pak zůstává, jak zkombinovat dril se zábavou. „Prakticky všechno ve sportovním tréninku dětí se dá trénovat formou a za využití her,“ přikyvuje zkušený mládežnický trenér Ondřej Almaši. Na všechny zajímavosti odpověděl v obsáhlém rozhovoru!

Rekordní výsledek mladších dorostenců v Plzni, nováček z Prachatic poprvé vyhrál!

Hostivařští hokejbalisté si smlsnuli na budějovickým Pedagogem.

Také v kategorii mladších dorostenců se zápolilo o body do tabulek všech tří skupin. Ve skupině A se v Plzni zrodil rekordní výsledek, když domácí Mečouni doslova rozcupovali Litoměřice výsledkem 59:0. Buldoci ze Stříbra po nedělní výhře nastoupili ke svému zápasu i ve sváteční středu, na Ústí však tentokrát neměli a prohráli. Ve skupině B měli střelecký apetit zejména hráči Hostivaře a Jihlavy, kteří dosáhli vysokých výher venku. Podobně tak se dařilo tradičně kvalitním pardubickým týmům. Autoskláři přivezli výhru 13:0 z Malenovic, Svítkov vyhrál 8:1 pro změnu v Brně.

Partneři českého hokejbalu