Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Mládežnický hokejbal

Extraliga MD: Kladno s Plzní dělilo body, Letohrad dvakrát naděloval

V utkání na Kladně, kam cestovala Plzeň, se body dělily

Oproti kategorii staršího dorostu je ta mladší časově o týden pozadu, a tak o předposledním březnovém víkendu teprve končila základní část. V ní už byly s předstihem karty rozdány, neboť šestice účastníků pro čtvrtfinálové boje byla už před posledními duely jasná. A tak se hrál bezelstný hokejbal, jako například v utkání Kladno s Plzní, kde se body dělily a Plzeňští v tomto utkání přišli o svou neporazitelnost v základní části. Vadit jim to ale příliš nemusí, vždyť ostré boje se ukáží teprve nyní, kdy se chystá start čtvrtfinálové části.

Starší dorostenci Hradce a Plzně zahájili čtvrtfinálové boje vítězně!

V Pardubicích se body nejprve dělily, bonusový pak získal domácí celek

Základní část dorosteneckých hokejbalových extralig už je minulostí, v kategorii staršího dorostu o uplynulém víkendu odstartovala další část sezóny. Šestice mančaftů vstoupila do bojů ve čtvrtfinálové skupině a první tři body si připsaly celky Hradce Králové a Plzeň. Zatímco Východočeši uspěli na Kladně, Mečouni uhájili s Mladou Boleslaví svou halu. Ve třetím duelu se v Pardubicích body dělily. Hrály se také úvodní duely skupin o umístění.

Extraliga MD: Kladno a Suchdol si výhrami zařídily postup do čtvrtfinálové skupiny!

Mladší dorostenci Kladna si hravě poradili s mladoboleslavskými Tygry.

Zatímco nejvyšší soutěž starších dorostenců svou základní část už uzavřela, v kategorii mladších zbývá sehrát ještě poslední víkend. O šestici, která se vzájemné utká v rámci čtvrtfinálové skupiny, už je kolo před koncem rozhodnuto. Poslední vstupenky mezi nejlepších šest si definitivně zajistily celky Kladna a Suchdola nad Lužnicí. Ve skupině C se hrálo pardubické derby, jež ovládlo Autosklo 4:0. Tři duely pak spadly k řešení ligové komisi.

Extraliga SD: Černý Petr zůstal v ruce Dobřanům, Chomutov získal první body

Přímý souboj o postup byl k vidění na Kladně! A šťastnější byli po konci domácí

Základní část v extralize staršího dorostu o minulém víkendu definitivně zaklapla dveře. Zejména ve skupině A se hrálo o dost, a to na Kladně. Tam přijely Dobřany a sehrán byl přímý souboj o postup do čtvrtfinálové skupiny. Ten urvali Kladenští, když Šnekům nepovolili skórovat a po výhře 3:0 se dostali mezi nejlepších šest, zatímco Snacku zůstal v ruce Černý Petr. Mostečtí totiž dle předpokladů porazili Blatnou a kvalifikovali se do postupové šestice také. První body v letošním ročníku pak slavili Vlci z Chomutova, když udolali Zliv. V B skupině se hrálo především o sebevědomí před pokračováním soutěže. Východočeské derby patřilo Pardubicím, které uspěly v Hradci 6:3. 

Moravec si odbyl premiéru v CCM Extralize proti Letohradu! Zápas byl náročný, přiznává

Šimon Moravec se několikrát snažil prosadit přes letohradskou obranu.

Jarní část nejvyšší mužské soutěže, se o minulém víkendu rozjela do plných obrátek, i když jí teď čeká reprezentační pauza. Před tou se do akce vrhnul i teprve sedmnáctiletý útočník pardubického Autoskla, který se v derby prezentoval kvalitním výkonem. „Extraliga je o dost rychlejší a silovější než extraliga staršího dorostu, zápas jsem si ale užíval,“ praví s potěšením v hlase juniorský reprezentant Šimon Moravec.

Mladší dorostenci Kert Parku v přímém boji o čtvrtfinále těsně podlehli

Tato šance mladších dorostenců Kert Parku v kladenské síti neskončila!

Také extraliga mladšího dorostu spěje ke svému finiši, oproti starší kategorii se však bude základní část hrát o týden déle. Ve skupině A poutal pozornost zejména duel Kladna s Kert Parkem. Oba týmy dělil mezi sebou jen bod a v sázce bylo opravdu hodně! Vždyť se hrál přímý duel o postup mezi nejlepších šest. V B skupině vyhrály oba proti sobě na dálku bojující celky. Suchdol i České Budějovice i nadále dělí na tenké hranici postupu a nepostupu jen tři body. Naopak C skupina má jasno – Pardubice ani Letohrad už o postup mezi elitních šest přijít nemohou.

Ve skupině A extraligy SD vrcholí drama o postup do čtvrtfinálové skupiny

Pardubické Autosklo si hravě poradilo s mladoboleslavskými Tygry.

Už jen poslední kolo zbývá sehrát v rámci základní části extraligy staršího dorostu. Zatímco v B skupině je trio postupujících do čtvrtfinálové skupiny jasné už s předstihem, v A skupině ještě zdaleka nic rozhodnutého není. B skupinu už ovládly týmy Pardubic, Hradce Králové a Mladé Boleslavi. To ve vedlejším oddělení je stále o co hrát. V posledním kole se utkají Most s Blatnou a rozdíl v tabulce mezi těmito týmy je nyní tříbodový. Na dálku s těmito soupeři bude svádět souboj Kladno, které hostí Dobřany. Šneci už naopak téměř jistotu postupu do čtvrtfinálové skupiny mají, stejně jako první Plzeň.

V extralize mladšího dorostu odstartovaly jarní boje o čtvrtfinálovou skupinu

Kladenští hokejbalisté byli podporováni početným kotlem fanoušků.

O posledním únorovém víkendu se po zimní pauze opět rozduněly mantinely v nejvyšší soutěži mladších dorostenců. To značilo jediné – jarní boje o čtvrtfinálovou skupinu jsou tu. Do prvních duelů vstoupila dvanáctka mančaftů a zejména souboj Ústí s Kladnem ve skupině A měl velkou váhu. Vždyť před utkáním dělily oba týmy v tabulce jen tři body. Štěstí se nakonec usmálo na Středočechy, kteří pod Větruší zvítězili díky třem trefám ve třetí části 5:1. Jednoznačných výher pak dosáhly Stříbro s Plzní. Velkých dramatů nebylo ve skupině C. Svítkov v Olomouci neinkasoval, Letohrad i Opava pak vyhrály bezpečně.

Rebelové se pyšní novým plastovým povrchem! Nábory získají nefalšovaný lesk

Rebelčata se už mohou prohánět po zbrusu novém plastovém povrchu.

Mílovými kroky se rozrůstající klub pražských Rebelů využil zimní přestávky před startem jarní části k tomu, aby položil moderní plastový povrch typu Speedo3. Zchátralá asfaltová pokládka je tak minulostí a Rebelové tak mohou získávat nové hokejbalové naděje na perfektním povrchu. „Modernizace povrchu byla zatím financována z prostředků klubu, vedení však intenzivně pracuje na získání prostředků pro realizaci další fáze koncepce rozvoje hokejbalové arény v Čimicích,“ prozrazuje místopředsedkyně SK Rebel Praha Olga Birčáková.

Hostivař ovládla mezinárodní turnaj! Týmy byly velmi vyrovnané, upozorňuje Tomáš Fic

Tomáš Fic uprostřed si soustředění reprezentace U16 i přes náročnost užil.

Plzeňská hokejbalová hala se 10. – 12. února ponořila do toho nejkvalitnějšího zápolení mezi družinami mladších dorostenců. O nespornou atraktivnost šestičlenného turnaje se postaraly dva zahraniční celky ze slovenských Gajar či švýcarské Belpy. Všem nakonec záda ukázali mladíci z Hostivaře, kteří si dokráčeli ve finále proti Letohradu pro turnajové prvenství. Součástí výtečně šlapajícího mančaftu byl i talentovaný obránce Tomáš Fic. „Reprezentovat Českou republiku je můj velký sen,“ zamýšlí se například hostivařský hokejbalista.

Nepřehlédněte!
Reprezentace - nejbližší akce

Termínový kalendář reprezentace:

ČR muži - leden 2016

ČR muži U20 - 17.-18.12 2016 » Kemp (Plzeň)

ČR muži U18 - 17.-18.12 2016 » Kemp (Plzeň)

ČR ženy  28.-29.1.2017 » Kemp (Plzeň)

MISTROVSTVÍ SVĚTA (Pardubice) 1.-10.6.2017

- kompletní kalendář najdete na cmshb.cz

Náborové projekty ČMSHb

Připojte se k hokejbaluPartneři českého hokejbalu