Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Mládežnický hokejbal

Moravec pálil ve východní divizi Extraligy dorostu ostrými! Miech táhnul Třinec

Autosklo sice třinecké hokejbalisty na podzim porazilo, ti se ale mohou spolehnout na Miecha.

Další statistické okénko podzimní části zabředlo do Extraligy dorostu a její divize Východ, v níž se v záři reflektorů představil Vojtěch Moravec z pardubického Autoskla, který ovládl všechny individuální statistiky. Jeho dva kolegové z branky se pak vyšplhali na čelo gólmanských statistik. V neskutečné formě odehrál podzimní část třinecký útočník Dalibor Miech, neztratili se však ani jeho oponenti z Heřmanova Městce, Malenovic, Svítkova či Letohradu. Pardubické Autosklo se však stalo i týmovým vládcem, když na podzim nejvíce branek nastřílelo a nejméně jich i obdrželo. Podívejte se na detailní rozbor, jenž naleznete v článku.

Jakub Wróbel: Velkou zásluhu na mých začátcích má brácha Tomáš

Jakub Wŕobel vpravo má ve svém bratrovi Tomášovi velký vzor.

Tomáše Wróbela není nutno kterémukoliv hokejbalovému příznivci dlouze představovat. Věděli jste však, že kanonýr pražského Kert Parku má neméně talentovaného mladšího bratra, jenž nyní válí v barvách dorosteneckého Sokolu Poruba? Čtrnáctiletý Jakub Wróbel působí v ostravském klubu na střídavé starty z mateřské Karviné a vede se mu náramně! Půjde mladší Jakub ve stopách hvězdného útočníka mistrovského Kert Parku a reprezentace?

Kucharčík ovládl bodování i střelecké hody v divizi Západ, nejlepší asistenti v Plzni

Samuel Kucharčík táhnul na podzim tým Hostivaře útočící na přímý postup na finálový turnaj.

Seriál statistického shrnutí podzimní části jednotlivých soutěží pokračuje. Po Extralize juniorů jsme se přesunuli k Extralize dorostu – divize Západ. Samuel Kucharčík z Hostivaře ovládl jak kanadské bodování, tak „soutěž“ o krále střelců a do jarní části bude vstupovat oproti svým oponentům v nejlepší pozici. Zajímavá situace se udála mezi nejlepšími nahrávači, kterým vládne trio plzeňských hokejbalistů. Nejlepší defenzivou se na podzim prezentovala Hostivař, která svede právě se západočeskými mečouny největší souboj o vítězství západočeské divize. Podívejte se na podrobnější rozbor statistik, který naleznete v článku!

Statistikám juniorské extraligy vládnou hráči Hostivaře! Hurt králem nahrávačů 


Richard Hurt vpravo s Pavlem Forštem uprostřed patřili k nejvýraznějším hráčům podzimu.

Zimní přestávka před startem dramatických jarních bojů o titul napříč všemi soutěžemi je ideální možností bilancovat nad první polovinou jednotlivých lig. My se v tomto článku zaměříme na nejlepší individuální, avšak i týmové výkony v podzimní části Extraligy juniorů, jejíž prvenství si do své moci uzmul Letohrad, nejproduktivnější hráči ale pochází navzdory o dost méně odehraným duelům z Hostivaře. Plzeňský útočný express Richard Hurt všechny předčil v připravování šancí svým souputníkům, pardubické Autosklo s ústeckou Elbou pak vyčnívaly ze všech nejvíce v obranné fázi.

Zimní semináře obnov trenérských licencí B a C pokračují na konci ledna!

Zkušení trenéři se nejdříve zaměří na trénink na balančních pomůckách.

Českomoravský svaz hokejbalu ve spolupráci s Trenérsko-metodickou komisí připravili na konec ledna další ze série nesmírně zajímavých seminářů. Hned dva trenérské semináře sloužící zároveň pro obnovu licencí B a C se uskuteční v jeden den, a to 26. ledna v Pardubicích. Dopolední seminář ponese téma „Využití balančních pomůcek v tréninku mládeže“, odpolední seminář si pak vezme na starost hlavní kouč reprezentace mužů Jiří Mašík s mentálním koučem Viktorem Kusteinem, kteří se zaměří na téma „Jak uspět pod tlakem“! Neváhejte a hlaste se na semináře, jejichž kapacita je omezená.

Série kempů pro brankáře startuje! První soustředění se uskuteční v Pardubicích


Talentovaní gólmani mohou rozvíjte své schopnosti na sérii specializujících se kempů.

Českomoravský svaz hokejbalu uspořádá ve spolupráci s trenérsko-metodickou komisí v roce 2019 sérii rozvojových soustředění pro gólmany. Talentovaní strážci svatyň budou rozvíjet své schopnosti a dovednosti pod vedením týmu trenérů v čele s velezkušených koučem brankářů Ondřejem Almašim. První kemp se uskuteční již v sobotu 19. ledna v pardubické nafukovací hale, jež naskytne všem brankářům a trenérům komfortní prostředí pro hromadu zajímavých tréninků. Více informací ještě přineseme v nejbližších dnech. Sledujte web hokejbal.cz!

Obnovy trenérských licencí! Koučové se mohou vzdělávat na kempech U14


Trenéři se v rámci seminářů obnovy licence C mohou podílet na rozvoji talentovaných hokejbalistů.

Na konci ledna 26. – 27.1. se v komfortním prostředí plzeňské kryté hokejbalové haly uskuteční dva rozvojové kempy talentované mládeže do 14 let. Na dvě soustředění je nominována více jak stovka nadaných budoucích reprezentantů a trenéři disponující licencí C se mohou přihlásit na kempy, kde naberou další potřebné zkušenosti a cennou praxi po boku zkušených reprezentačních trenérů. Kempy budou pro přihlášené kouče pojaty jako semináře obnovy licence. Využijte tuto výtečnou možnost posunout své schopnosti dál a pomoci talentovaným hráčům v jejich rozvoji. Počet míst je omezen!

Hokejbal v olympijském centru v Paříži? Almaši sbíral zkušenosti za hranicemi!

Ondřej Almaši vpravo se vydal za hranice jako hokejbalový zástupce díky spolupráci s ČOV!

Před koncem roku se zkušený mládežnický trenér Ondřej Almaši specializující se především na gólmanskou a kondiční činnost, vydal za hranice do Francie a do Švýcarska. V Paříži navštívil olympijské centrum na výchovu mládeže, kde během dvou dnů pobral nespočet cenných zkušeností a nových informací. Následně se přesunul do Ženevy ve Švýcarsku. Co se asi dozvěděl na tomto sportovním Expu? „Co nejvíc zefektivnit čas na tréninku, co nejvíce hrát, respektive často, nechat chybovat a co nejméně cestovat… veškerý kolektivní sport jde tímto směrem,“ prozrazuje v rozhovoru hokejbalový srdcař Ondřej Almaši.   

All Stars podzimní části Extraligy juniorů: Čejka ovládl produktivitu, Foršt zavřel klec

Jan Čejka táhne hostivařský soubor za velmi úspěšnou sezonou.

Podzimní část Extraligy juniorů vyhrál Letohrad, který dodal do All Stars týmu dva hráče v podobě produktivního útočníka Davida Levého, či agilního beka Filipa Luxe pravidelně nastupujícího i za mužský extraligový celek Jelenů. Gólman Pavel Foršt pak předváděl proti těm nejtěžším soupeřům výtečné výkony, kdy například vynuloval právě letohradské hráče. Obránce Dobřan Tomáš Truchlý táhnul mladý talentovaný západočeský soubor a v přední linii se tradičně rozparádil hostivařský megatalent Jan Čejka či Richard Hurt z Plzně. Proč jsme vybrali právě tyto hráče? To se dozvíte v článku.

Semináře měly vysokou úroveň, vzpomíná na studium trenérské licence B Šůcha

Václav Šůcha si úspěšně prošel studiem trenérské licence B a doporučuje ho i ostatním koučům!

Pro ročník 2019 bude pro trenéry vyhlášený studijní program k zisku nejvyšší hokejbalové B licence. Studium je akreditováno u Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy a bude obdobně jako v minulých letech probíhat v rámci úzké spolupráce s TMS Českého olympijského výboru. Pro všeobecný vědecký základ sportovních her, lze tedy očekávat lektory zvučných jmen. „Přednášely zde opravdové kapacity napříč sportovním světem, počínaje světovou kapacitou Pavlem Kolářem, přes atletického a sportovního terapeuta Marka Yrjövuoriho, který působil v NHL i NBA Los Angeles k trenérům českých kolektivních sportů,“ upozorňuje zkušený mládežnický kouč Buldoků ze Stříbra Václav Šůcha.

Partneři českého hokejbalu