Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Mládežnický hokejbal

Hostivař ovládla mezinárodní turnaj! Týmy byly velmi vyrovnané, upozorňuje Tomáš Fic

Tomáš Fic uprostřed si soustředění reprezentace U16 i přes náročnost užil.

Plzeňská hokejbalová hala se 10. – 12. února ponořila do toho nejkvalitnějšího zápolení mezi družinami mladších dorostenců. O nespornou atraktivnost šestičlenného turnaje se postaraly dva zahraniční celky ze slovenských Gajar či švýcarské Belpy. Všem nakonec záda ukázali mladíci z Hostivaře, kteří si dokráčeli ve finále proti Letohradu pro turnajové prvenství. Součástí výtečně šlapajícího mančaftu byl i talentovaný obránce Tomáš Fic. „Reprezentovat Českou republiku je můj velký sen,“ zamýšlí se například hostivařský hokejbalista.

Camp talentované mládeže se těší na 11. ročník! Všichni rádi makají, těší Rullovou

Mladí hokejbalisté se dosytosti zaměřují i na důlěžitou kondiční průpravu.

Již brzy započnou jarní soutěžní zápolení, na jejichž konci přijde trocha odpočinku a vzápětí start populárního letního tréninkového tábora. Ten bude hostit opět Litomyšl, kde je pro nadané hokejbalisty a hokejbalistky každoročně připraven ten největší komfort. „Chceš být lepším hokejbalistou? Lepším sportovcem? Užít si prázdniny aktivně? Být s kamarády? Přijeď!“ zve všechny na kemp nejen kondiční trenérka Michaela Rullová.

První letošní setkání HCM je tady! Trenéři se aktivně zapojí v praktické části

Hostivařští hokejbalisté budou součástí dalšího setkání zástupců HCM.

Nesporně zajímavý a přínosný projekt Hokejbalových center mládeže nepřestává ubírat na obrátkách. Komise HCM zorganizovala první setkání v letošním roce 2017, které se uskuteční v Praze a do akce se zapojí talentovaní hostivařští hokejbalisté. „Setkání bude obsahovat řadu praktických prvků, které mohou kluboví trenéři využít v praxi,“ říká předseda ČMSHb a HCM Martin Komárek.

Hráčská základna roste! Nadaných hokejbalistů je o 500 více než v roce 2015

Náborové interaktivní akce jsou ty nejvhodnější.

Českomoravský svaz hokejbalu po skončení každého roku mapuje situaci na půdě hráčské základny v kategorii minipřípravek a přípravek. V roce 2015 bylo zaregistrováno 560 nadějných dětí, kdežto po konci roku 2016 jich je 1061! Nárůst o 501 dětí je jistě úspěchem a třeba se na pozitivním růstu malých nadějí podepisuje i projekt Hokejbalových center mládeže či zlepšená náborová činnosti klubů. „Pro hokejbal jako takový to znamená, že se asi někde něco dělá lépe než v minulosti,“ má například jasno Roman Novák, jenž se dětem vehementně věnuje u berounských Keltů.

Hostivař „cepuje“ mladíky: 105 mládežníků máme rozděleno do šesti skupin!

V tělocvičně se mladí hokejbalisté přes zimu hodně zapotí.

Zimní přípravy všech kategorií jsou v plném proudu a do leckdy neoblíbených tréninkových dávek se pustila i pražská Hostivař, jež se může chlubit početnou mládežnickou základnou. Každá věková kategorie by se předně měla zaměřovat na rozdílné věci. Ti nejmenší pilují hlavně obratnost a schopnost správně ovládat svůj pohybový aparát. Jak to je asi v Hostivaři? „U žákovských kategorií je to pochopitelně především o rozvoji chybějící všestrannosti,“ prozrazuje předseda a kouč Hostivaře Ondřej Novák.

Výsledkovou tabulí trenéra mládeže rozhodně není stav skóre, upozorňuje Komárek

Mladí hokejbalisté by se měli hrou především bavit.

Nejen v hokejbalovém prostředí se často setkáváme už od těch nejmladších celků s velkým tlakem na „úspěch“ respektive výsledek mančaftu. Ambiciózní trenéři chtějí dosáhnout vítězství za každou cenu a leckdy tak bývají opomínáni méně zdatní hráči, kteří nedostanou tolik prostoru a jejich výkonnostní růst je tak ohrožen. Co s tím ale dělat? „Vše má hranice, jsou věkové kategorie, do kterých ambice a výsledkové tlaky nepatří,“ má jasno předseda ČMSHb a zkušený mládežnický trenér Martin Komárek.

Přípravy CTM vrcholí! Zúčastní se ho všichni reprezentační trenéři, prozrazuje Komárek

Minulý ročník CTM přivítal rekordní počet hokejbalistů!

Rok 2016 se nezadržitelně blíží ke konci a nadcházející rok 2017 přinese několik zajímavých akcí včetně tradičního Campu talentované mládeže. V pořadí 11. ročník se opět uskuteční v krásném a sportovně přívětivém prostředí města Litomyšl. Přípravy na další letní hokejbalový tábor vrcholí a všichni účastníci se mohou těšit na další zpestřující novinky. „Oživením na campu U19 pak bude účast všech hlavních trenérů juniorských reprezentací,“ upozorňuje předseda komise mládeže a ČMSHb Martin Komárek.

Projekt příměstských táborů má budoucnost, praví po setkání HCM Roman Hnátek

Ondřej Petr ve své přednášce zapojil všechny přísedící do aktivity.

V sobotu 10.12 se zástupci Hokejbalových center mládeže sešli k dalšímu společnému rokování v Praze na Strahově, kde se dvě hodiny před polednem pustili do pestrého programu. Na pořadu dne byla například přednáška profesionálního kouče Ondřeje Petra, či videorozbory tréninků a také tři prezentace z řad klubů. „Každé setkání HCM mi přijde přínosné,“ říká s potěšením Andrea Jirásková, která na setkání zastupovala pardubické Autosklo i s prezentací o příměstském táboru.

Prosincové setkání HCM je tady! Přinese zhodnocení roku 2016 a plány na rok 2017

Zástupci klubů HCM se na setkání dozví další užitečné informace.

V pořadí čtvrté setkání trenérů a zástupců Hokejbalových center mládeže je na pořadu dne v sobotu 10. prosince v Praze na Strahově. Tématem bude nejen videoprojekce tréninkových jednotek, ale také účast profesionálního kouče Ondřeje Petra. Opomenuta nezůstane ani náborová činnost v podobě možností využití příměstských táborů. Účast není omezena jen na zástupce HCM, ale mohou se zúčastnit i další zájemci o účast na semináři a to na hcm@hokejbal.cz.

Podzimními králi extraligy mladšího dorostu jsou Plzeň, Hostivař a Pardubice

Mladší dorostenci Svítkova v posledním utkání podzimu narazili na Kyjov.

Stejně jako v kategorii staršího, i v mladším dorostu poslední listopadový víkend udělal tečku za podzimní části letošní hokejbalové sezony. V ní se rozhodlo, že přes zimní pauzu přebudou v čele svých skupin týmy Plzně, Hostivaře a Pardubic. V Plzni a Pardubicích si mohou před zimou mnout ruce – jejich dorostenecké týmy totiž vedou obě kategorie. Plzeňští svůj náskok na čele skupiny A zvýšili v posledním duelu na čtyřbodový, neboť vyhráli a jejich pronásledovatel z Kertu doma ztratil s Ústím.

Nepřehlédněte!
Reprezentace - nejbližší akce

Termínový kalendář reprezentace:

ČR muži - leden 2016

ČR muži U20 - 17.-18.12 2016 » Kemp (Plzeň)

ČR muži U18 - 17.-18.12 2016 » Kemp (Plzeň)

ČR ženy  28.-29.1.2017 » Kemp (Plzeň)

MISTROVSTVÍ SVĚTA (Pardubice) 1.-10.6.2017

- kompletní kalendář najdete na cmshb.cz

Soupiskové rozhraní - administrace klubů

Připojte se k hokejbaluPartneři českého hokejbalu