Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Mládežnický hokejbal

Extraliga dorostu se rozjela naplno, Letohrad poražen po 34 zápasech!

Svítkov nedal Letohradu šanci a už po první třetině vedl 5:0.

Od nové sezóny došlo k přejmenování soutěží a kategorie dorostu bude už tak pouze jedna. Ta je také nově rozdělena pouze do dvou skupin, a to do Divize Východ a Západ. Svoji soutěž rozehrálo během druhého zářijového víkendu šestnáct celků z celkových dvaceti, čtyři týmy tak na svůj start ještě čekají. Jasná vítězství přinesla východní skupina, ve které padlo velké množství branek. Nejlépe se ze všech družstev dařilo Autosklu, jež vstřelilo hned patnáct gólů.

Extraliga Juniorů odstartovala! Slovo dostalo už i prodloužení 4 na 4

Kert Park má za sebou už dvě utkání, v prvním porazil Kladno.

Pod novým názvem odstartovala nejvyšší soutěž staršího dorostu, která je od letošního roku nově Extraligou Juniorů. První utkání se odehrálo už první víkend v září, další čtyři pak o týden později, ale několik týmů na start svojí soutěže stále čeká. Na prvním místě tabulky najdeme aktuálně Elbu DDM, která má však tři body stejně jako další dva týmy a v popředí se drží jen díky lepšímu skóre, protože si na úvod řádně zastřílela. Tříbodové vítězství má na svém kontě také Plzeň a Kert Park.

O víkendu startují mládežnické soutěže! Dorostenecké extraligy v novém hábitu

Mladší dorostenci Letohradu budou útočit na zlatý hattrick v Extralize dorostu!

Již tento víkend 8. – 9. září společně s 1. Ligou seniorů startují i mládežnické extraligy. Kategorie mladšího dorostu byla přejmenována na Extraligu dorostu a starší dorost byl „pohlcen“ Extraligou Juniorů, v níž mohou nastupovat daleko starší hráči, než tomu bylo v minulosti, kdy už po dovršení 18 let museli hráči zdolávat těžký přechod mezi mládeží a muži. Předehrávku Extraligy juniorů už ale mají za sebou hráči Kert Parku a Kladna, které na Lužinách padlo 2:3. Pražany už vedl nový hlavní kouč Karel Manhart, trenér juniorských a seniorských mistryň světa!

Správné provedení přihrávek? Pardubické Autosklo připravilo skvělou průpravu

Reprezentační hokejbalisté ve videu předvádějí jak správně provést jednotlivé přihrávky.

Hlavní kouč České hokejbalové reprezentace Jiří Mašík připravil se svými svěřenci z pardubického Autoskla výtečné tréninkové video, které se zabývá technikou a druhy přihrávek. Těch je „nepřeberné množství“, ostatně posuďte sami. Reprezentační hráči ve videu ukazují jak správně na přihrávku po zemi, ve stoje, v běhu, následují přihrávky vzduchem slengově „žabkou“, hráči s trenérem se také zaměřili na přihrávku vzduchem, respektive lobem a video uzavírají nahrávky o mantinel nebo branku. Super práce!

Trenéři na CTM mají můj nehynoucí respekt, zdůrazňuje Martin Komárek

Talentovaní hokebalisté vždy obdrží ten nejvíce detailní rozbor toho, co mají v trénincích na CTM dělat.

Tradiční a čím dál více oblíbený Camp talentované mládeže má za sebou již třinácté pokračování. Na přelomu července a srpna se po sportovištích města Litomyšl prohánělo několik desítek nadaných hokejbalistů prahnoucích po sebezdokonalování a nasbírání nespočtu zážitků. „Chceme v hráčích vzbudit nadšení a ukázat jim, že i „dřina“ na tréninku může být zábava a že i přísní trenéři nemusí vždy zákonitě křičet,“ prozrazuje například v rozhovoru šéftrenér CTM Martin Komárek. Letošní ročník se opět vydařil na výbornou i díky neutuchající dřině všech trenérů a trenérek. Redakce hokejbal.cz před prací těchto nadšených dobrovolníků smeká klobouk!

Camp talentované mládeže míří do finiše. Opět jsem se posunul, je přesvědčen Jiří Rod

Talentovaní hokejbalisté kategorie U13 končí svoji týdenní dřinu.

Nadaní hokejbalisté mladší kategorie hráčů do 13 let mají za sebou předposlední den letního tréninkového tábora v Litomyšli. Hráči podstoupili náročnými tréninkovými jednotkami, v jejichž rámci využili nespočet zajímavých pomůcek a na konci pátečního dne si užili i nemalou legraci, kdy se těšili z turnaje minihokejbalu a večer se vrhli na předem secvičená zábavná představení. Následně přišlo na řadu vyhlášení tomboly, v níž byl jako hlavní cena umístěn oficiální reprezentační dres. Následuje sobotní dopolední program, po němž se hokejbalisté z různých koutů republiky vydají směr domů.

Kromě náročných tréninků je tu i velká sranda, shodují se Doležal s Růžičkou

Hráči si na tréninkové dávky v Litomyšli zvykli a užívají si je.

Camp talentované mládeže v Litomyšli mladší skupiny kategorie do 13 let napsal již páté pokračování. Čtvrteční program 2.8. se nesl v duchu dvoufázových tréninků na zimním a atletickém stadionu. Nadaní hokejbalisté si užívali notné dávky cvičení tabata a na hřišti v plné zbroji si pak přišli na nespočet střeleckých cvičení s kladeným důrazem na správné vedení míčku a přehled ve hře. Po výtečné večeři se hráči přesunuli do klubovny místního ubytování, v níž podstoupili videorozbor svých tréninků na zimní stadionu. V pátek 3.8. se čeká na talentované hokejbalisty předposlední den, v jehož rámci si zajisté do sytosti užijí další sportovní zábavu.

Talentovaní hokejbalisté si v Litomyšli užili volnější den, spoustu her a plavání

Středeční program na CTM v Litomyšli přinesl neskonalou sportovní zábavu.

Camp talentované mládeže hráčů do 13 let se přehoupl přes svoji polovinu volnějším středečním programem. První srpnový den přinesl dopoledne nespočet zábavných her a soutěží, které ve druhé fázi doplnil turnaj v minihokejbalu, kdy se do akce vrhlo celkem deset týmů. Po obědě a zasloužené pauze se nadaní hokejbalisté přesunuli na místní koupaliště, na němž se krásně uvolnili v osvěžující vodě, užili si zábavné jízdy na tobogánu a na závěr je večer čekal videorozbor kondičních tréninků.

Hokejbalový camp v Litomyšli napsal další příběh. Hráči si užili i střelecká cvičení

Talentovaní hokejbalisté si na CTM v Litomyšli vyzkouší i značnou týmovou kooperaci.

Poslední červencový den se na Campu talentované mládeže v Litomyšli nesl v tradičním duchu dvou tréninkových jednotek v kryté hale a dvou kondičních tréninků na přilehlém krásném atletickém stadionu. Hráči se v plné hokejbalové zbroji zaměřovali ve velké míře na zakončení i potřebné vedení míčku, venkovní kondiční tréninky zase přinesly mnoho pohybové zábavy, o něž se postaraly kruhové tréninky, v jejichž rámci nadaní hokejbalisté začali vnímat svaly, o kterých možná dosud ani nevěděli. Ve středu 1. srpna je pak čeká zasloužený volnější program na místní plovárně a jejich radost bude pohlcena i mnoha zábavnými hrami.

CTM v Litomyšli se rozjel na plné obrátky! Mladíci se do tréninku vrhli s vervou

Talentování hokejbalisté se zaměřovali i na nespočet střeleckých cvičení.

Po konci Hokejbalového campu žen se v neděli 29.7 vrhli do akce i talentovaní hráči do 13 let. První den započal dvěma tréninkovými odpoledními jednotkami. Starší skupina hráčů začala na plastové ploše zimního stadionu v Litomyšli, mladší skupina se na úvod letního tréninkového tábora zaměřila na kondici. Pak se obě skupiny prohodily a pokračovalo se v pondělí 30.7 dvoufázovými tréninky jak dopoledne, tak odpoledne. Hráči dychtící po sebezdokonalování zvládají s nemalou pompézou i vysoké letní teploty, které v těchto dnech panují. Trenéři totiž hodně dbají na dodržování pitného režimu a o talenty je více než dobře postaráno.

Partneři českého hokejbalu