Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Mládežnický hokejbal

Dorostenci Hostivaře drží neporazitelnost! Malenovice zaskočily Svítkov

Hostivař prochází soutěží stále bez porážky.

Víkendové zápasy přinesly v Extralize dorostu hned pět zápasů, po jejichž konci svítila na tabuli jedna nula. Tu udržely celky Hostivaře, Rakovníku, Kladna, Třince a Letohradu. Těsnou porážku zaznamenalo Ústí nad Labem, které prohrálo s Kladnem o jedinou branku. Jednobrankovým rozdílem zvítězily také Malenovice, jež překvapivě našly recept na favorizovaný Svítkov!

Junioři Hostivaře stoupají tabulkou vzhůru! Třebová se v derby natahovala po bodech

Českotřebovská Lokomotiva se v derby proti Hradci natahovala po bodech!

Deštivý víkend přinesl v Extralize juniorů sedm zápasů. V pátečním pražském derby se radovala Hostivař, která nedovolila KOVU skórovat ani jednou. KOVO chtělo hned o den později odčinit svoji prohru, ale s jasným favoritem utkání Plzní, dokázal držet krok jen po dvě třetiny. Druhou nulu víkendu pak přidalo pardubické Autosklo, které se ve Stříbře trefilo sedmkrát. Hostivař se díky vydařeným zápasům k dobru vyhoupla až na druhé místo, Letohrad kvůli čtrnáctidenní pauze spadl z čela na 3. příčku.

Léto ve znamení zajímavých seminářů pro trenéry! Neprošvihněte jedinečnou možnost


Na letních seminářích se trenéři setkají s těmi největšími odborníky!

Českomoravský svaz hokejbalu ve spolupráci s komisí mládeže a metodiky vyhlásil semináře obnovy trenérské licence B a C včetně praktického zapojení trenérů. Jedná se o semináře na Campu talentované mládeže v Litomyšli a campech brankářů pod taktovkou nejpovolanějšího muže v České republice Ondřeje Almašiho. Počet míst je na každý seminář omezen. Jednotlivého semináře se může zúčastnit maximální počet osmi koučů, tak neváhejte a hlaste se na velice zajímavé semináře, které každého trenéra posunou zase o kus dál!

Hostivař si v Extralize dorostu poradila s Plzní, Svítkov rozstřílel Třinec

Souboj první s druhým ve prospěch Hostivaře.

V Extralize dorostu svojí dominanci ukázaly hlavně celky ve východní divizi, v níž padlo průměrně necelých deset branek na zápas. Pardubickému Autosklu a Svítkovu se navíc podařilo udržet čisté konto. Nejvyrovnanější zápas naopak přinesla západní divize, ve které utkání mezi Prachaticemi a Suchdolem muselo rozhodnout až prodloužení. Na čele tabulek se i nadále drží Hostivař a Autosklo.

Extraliga juniorů: Hostivař si otevřela střelnici, Kladno si vyšláplo na favorita!

Kert Park si připsal první letošní výhru.

O uplynulém víkendu se do svých zápasů pustilo deset týmů Extraligy juniorů. Nejlépe se dařilo Hostivaři, která neměla s Dobřany absolutně žádné slitování a vstřelila jim patnáct branek! Čisté konto se podařilo udržet Kert Parku a pardubickému Autosklu. Zbylá dvě utkání byla naopak vyrovnaná a o vítězi rozhodla jedna branka. Těmi šťastnějšími byly týmy Kladna a Písku. Především vítězství kladenských rysů nad favority z Ústí nad Labem bylo překvapivé. 

Hokejbal proti drogám opět do akce! Školáci se mohou těšit na neskonalou zábavu

Vítězové republikového finále v kategorii 1. - 3. třída ZŠ z roku 2015.

Komise mládeže Českomoravského svazu hokejbalu zveřejnila informace k projektu školních turnajů v podobě tradičního a dříve velmi zvučeného Hokejbalu proti drogám. Ten se v minulosti hrál pod záštitou takových velikánů, jako je olympijský šampion Dominik Hašek, či další bývalý výtečný profesionální hokejista Richard Král. Informace o propozicích, termínech okresních a krajských kol naleznete v rámci dokumentace k projektu HPD. Do projektu se může přihlásit každý klub registrovaný pod ČMSHb. Akci navíc může využít i pro rozvoj hokejbalu tak důležité náborové akce!

Derby pro juniory Letohradu, Plzeň míří na čelo! KOVO našlo recept na Kladno

Plzeň okradla Písek o všechny body.

Extraliga juniorů nepřinesla pouze víkendové zápasy, ale jedno utkání se odehrálo už v pátek, druhé pak netradičně ve středu 6. března. Nejlépe se dařilo Plzni, která ze dvou zápasů vytěžila plný počet šesti bodů a díky tomu se vyhoupla na čelo tabulky, druzí Jeleni z Letohradu mají ale zápas k dobru. Plzeň v jednom případě udržela, stejně jako Dobřany, na svém kontě nulu. Vyrovnané utkání odehrála Hostivař s Kert Parkem a po utkání mohla mít více důvodů k radosti.

Brno si v Extralize dorostu vyšláplo na druhý Svítkov!

Hostivař nedovolila se Suchdolem zaváhání.

O víkendu 2. a 3. dubna se opět naplno rozjela Extraliga dorostu, která přinesla hned jedenáct utkání. Nejtěsnější výhru vybojovala Poruba, která zvítězila nad Heřmanovým Městcem až po prodloužení. Nejvíce gólů naopak vstřelilo Autosklo, jež se trefilo hned osmkrát. Rozstřílelo se však hned dalších šest týmů, které ukázaly natěšenost na jarní pokračování soutěže. O největší překvapení se o minulém víkendu postaralo Brno! 

Projekt „Školní set“ znovu otevřen! Kluby ho mohou využít pro nábor nových hráčů

Josef Hájek má s náborovými projekty kupu zkušeností a školní set jednoznačně doporučuje.

Teprve nedávno byla otevřena možnost přihlásit se do projektu komise mládeže Českomoravského svazu hokejbalu v podobě „Školního setu“! Jedná se o výtečnou náborovou strategii, hokejbal navíc může pomoci k atraktivnímu sportovnímu vyžití ve školách a školkách po celé České republice. „Dětem ve školách a školkách je otevřená možnost věnovat se hokejbalu například v rámci družiny nebo tělocviku apod.,“ vypočítává v rozhovoru zkušený mládežnický trenér, náborový specialista a člen komise mládeže ČMSHb Josef Hájek. Kluby by rozhodně neměly váhat a zapracovat s vydatnou podporou na náborech nových hráčů!

Cíle jsou jasné, urvat co nejvíce bodů! hlásí ústecký junior Stupka

Martin Stupka si v utkání s Karvinou připsal premiérovou asistenci.

Junioři Ústí vstoupí do jarní části příští týden, přesto, že se aktuálně nacházejí na sedmé příčce, mají soutěž dobře rozehranou. K dispozici totiž mají oproti první Plzni pět zápasů a ztrátu na ni mají devět bodů. Dobrou formu po zimní přestávce prokazuje Martin Stupka, kterého si trenér povolal do A týmu, v němž vstřelil premiérový gól v CROSSDOCK Extralize. Navíc dostal pozvánku na reprezentační kemp v kategorii do dvaceti let, a natěšeně už také očekává start juniorské soutěže.

Partneři českého hokejbalu