Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Mládežnický hokejbal

Prosincové setkání HCM je tady! Přinese zhodnocení roku 2016 a plány na rok 2017

Zástupci klubů HCM se na setkání dozví další užitečné informace.

V pořadí čtvrté setkání trenérů a zástupců Hokejbalových center mládeže je na pořadu dne v sobotu 10. prosince v Praze na Strahově. Tématem bude nejen videoprojekce tréninkových jednotek, ale také účast profesionálního kouče Ondřeje Petra. Opomenuta nezůstane ani náborová činnost v podobě možností využití příměstských táborů. Účast není omezena jen na zástupce HCM, ale mohou se zúčastnit i další zájemci o účast na semináři a to na hcm@hokejbal.cz.

Podzimními králi extraligy mladšího dorostu jsou Plzeň, Hostivař a Pardubice

Mladší dorostenci Svítkova v posledním utkání podzimu narazili na Kyjov.

Stejně jako v kategorii staršího, i v mladším dorostu poslední listopadový víkend udělal tečku za podzimní části letošní hokejbalové sezony. V ní se rozhodlo, že přes zimní pauzu přebudou v čele svých skupin týmy Plzně, Hostivaře a Pardubic. V Plzni a Pardubicích si mohou před zimou mnout ruce – jejich dorostenecké týmy totiž vedou obě kategorie. Plzeňští svůj náskok na čele skupiny A zvýšili v posledním duelu na čtyřbodový, neboť vyhráli a jejich pronásledovatel z Kertu doma ztratil s Ústím.

V čele skupin extraligy staršího dorostu přezimují Plzeň a Pardubice

Kladno v posledním podzimním duelu udolalo ústecký tým po nájezdech.

Posledními duely před blížící se zimní pauzou byla uzavřena podzimní část extraligy staršího dorostu. Dle známých výsledků je zřejmé, že v čele skupiny A přezimuje tým Plzně, který ve vyrovnaném derby v Dobřanech urval po nájezdech dva body, avšak prvenství měli Mečouni jasné už před utkáním. Body se dělily i v Ústí, kde si rovněž o dva body do tabulky polepšilo druhé Kladno. V B skupině dochází před zimou ke střídání stráží!

Vedoucí týmy všech tří skupin v extralize mladšího dorostu potvrdily svou suverenitu

Hostivař přehrála českobudějovický Pedagog 7:2!

Také kategorie mladšího dorostu sehrála v nedávné době předposlední podzimní víkend. Ani jeden z vedoucích týmů svých skupin nezaváhal, ba co víc, s přehledem zvítězil. Plzeň si zastřílela proti Litoměřicím, těsných výher se ve skupině A dočkaly Kladno a Mladá Boleslav. Zvítězil i Kert Park, který tak plzeňské Mečouny mocně stíhá. Vítězily i přední celky B skupiny – Hostivař rozstřílela Pedagog a Suchdol zvládl duel v Písku. C skupina přinesla očekávaná domácí vítězství pardubických celků.

Extraliga SD: Kladno urvalo šest bodů a neinkasovalo, Hostivař si vyšlápla na Hradec

Souboj mezi Autosklem a Třincem byl vyhecovaný.

Předposlední podzimní víkend měla před sebou extraliga staršího dorostu. V A skupině se některé zápasy hrály už s předstihem, neboť školáci užívali svého volna. Šestibodovým dvojzápasem s Blatnou se prezentovali plzeňští dorostenci a proti kvalitnímu soupeři naplno potvrdili tak svou nadvládu nad skupinou A. Šest bodů z víkendu urvalo také Kladno a ještě ani jednou neinkasovalo! Ve skupině B Pardubice nedovolily Třinci ani gól a samy sedmkrát skórovaly, zatímco sousednímu Svítkovu stačila ke třem bodům proti Karviné jen jediná trefa. K překvapení pak došlo na úkor lídra z Hradce, když ho o dva body dokázala obrat družina z Hostivaře.

Extraliga MD: Hostivař v Prachaticích zachránil Čejka, Malenovice zaskočily Svítkov

Kladenští přetlačili buldoky ze Stříbra.

Rovněž v kategorii mladšího dorostu se zápolilo o další body do tabulek všech tří skupin extraligy. V A skupině nezaváhal Kert Park a Kladno nepovolilo doma Stříbru ani gól. V B skupině si v Jindřichově Hradci zastřílel Písek a dosud neporažený lídr měl namále v Prachaticích. Hostivař tam prohrávala po dvou třetinách 0:1, avšak dokázala dvěma brankami skóre otočit. Vítězný gól navíc vstřelil hostivařský Čejka v poslední minutě z nařízeného trestného střílení! Ve skupině C sedm branek naděloval Letohrad i Olomouc. Venkovní duel se nepovedl favorizovanějšímu Svítkovu, když v Malenovicích po boji padl 2:4.

Starší dorostenci Ústí o víkendu neúspěšní, Třinec potrápil lídra

Svítkov na své půdě nestačil na sympaticky hrající KOVO z Prahy.

Dorostenecké extraligy pomalu spějí k podzimnímu konci. Před zimní pauzou zbývá sehrát ještě pár kol a to minulé nabídlo následující výsledky. V A skupině se vůbec nedařilo Ústí. Z obou venkovních zápasů nedokázalo vybojovat ani bod, navíc vstřelilo jen dvě branky. Zastřílelily si naopak Dobřany, vítězně se vedlo i jejich konkurentu z Plzně. V B skupině si Kovo přijelo pro body do Svítkova, Pardubice naopak svou tvrz nedaly a přehrály Hostivař. K překvapení málem došlo v Třinci, kde outsider trápil lídra z Hradce Králové, leč nakonec bezúspěšně.

Podzim přinesl kontroly HCM: Někde jsme byli mile překvapení, zní z komise

Kluby se v HCM opravdu snaží.

Členové komise Hokejbalového centra mládeže se v podzimní části zaměřili hned na několik návštěv respektive kontrol do klubů držících statut HCM. Zaměřovali se především na správné vedení tréninků nadaných hokejbalistů, ale řešilo se i důležité plnění požadavků a dalších věcí. „Vždy nás zajímají jak stránky sportovní, tedy jak probíhá trénink, jak je veden a koncipován a také probíráme formality typu noví trenéři, přírůstky hráčů a další změny v klubu obecně,“ nastiňuje Ondřej Almaši.

Mladší dorostenci Plzně a Hostivaře bez ztráty, Pardubice se osamostatnily na čele!

Českotřebovská Lokomotiva si vyšlápla na favorizovaný Svítkov!

Také kategorie mladšího dorostu načala ve třech skupinách extraligy svůj listopadový program. Ve skupině A je stále bez ztráty bodu Plzeň, která doma dvanácti góly vyřídila Mladou Boleslav. Podobně tak ještě neztratil tým Hostivaře, když přehrál Písek 8:2. V B skupině vítězily jen domácí týmy. Ne však ve skupině C, kde si pro body do Svítkova přijela Česká Třebová a zaskočila tak místní Stars. Ve šlágru prvního s druhým si Pardubice pohlídaly své hřiště a po výhře 4:2 nad Letohradem se právě oproti tomuto soupeři v tabulce osamostatnily.

Extraliga SD: Kladno si vyšláplo na Blatnou, Karviná o víkendu neskórovala

Hostivař si poradila se svítkovskou družinou.

Příchod měsíce listopadu s sebou přinesl i další várku mistrovských zápasů dorosteneckých extralig. V kategorii starších si ve skupině A Kladno políčilo na Blatnou a dokázalo ji obrat o body a zároveň jí přichystalo porážku 1:5. Plzeň po bezproblémové výhře s Chomutovem tak Blatné odskočila na čele na tři body. V B skupině se na tripu nedařilo Karviné, když v Hradci ani Mladé Boleslavi neskórovala a vracela se domů s víkendovým skóre 0:13. Výher se ještě dočkaly Hostivař i Pardubice.

Oficiální partner hokejbalové reprezentace - FISCHER-HOCKEY.cz
Nepřehlédněte!
Reprezentace - nejbližší akce

Termínový kalendář reprezentace:

ČR muži - 2.-3.12 2016 » SVK (Gajary)

ČR muži U20 - 17.-18.12 2016 » Kemp (Plzeň)

ČR muži U18 - 17.-18.12 2016 » Kemp (Plzeň)

ČR muži U14
- 4. 12. 2016 » Kemp (bude upřesněno)

ČR ženy  3.-4.12.2016 » Kemp (Most)

MISTROVSTVÍ SVĚTA (Pardubice) 1.-10.6.2017

- kompletní kalendář najdete na cmshb.cz

Oficiální míčky pro hokejbal - zvýhodněný nákup členů ČMSHb

Připojte se k hokejbaluPartneři českého hokejbalu