Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Mládežnický hokejbal

Play-off Extraligy staršího dorostu odstartovalo! Osmifinále začali lépe favorité

Osmifinálové zápasy se stěhují na hřiště vedoucích celků.

Roli favorita potvrdily všechny hostující celky, které jako lépe postavené týmy po základní části zahájily osmifinále Extraligy staršího dorostu na hřišti svého soupeře. Nejvyrovnanější utkání proběhlo mezi Karvinou a Pískem, kde bylo skóre po základní hrací době 0:0. Nejjasněji si naopak vedlo Kladnu, jež nedalo Stříbru šanci a zvítězilo 7:1. Série pokračují v sobotu 21. dubna, případné třetí zápasy jsou na programu hned o den později.

Červnový seminář HCM obohatí pohled profesionálního ragbisty Martina Kafky!

Martin Kafka při své španělské štaci studoval i univerzitu! Je tak vzdělaným odborníkem.

Na 2. června je naplánován zajímavý seminář pro zástupce klubů Hokejbalových center mládeže. Tématem setkání je „Pyramida dlouhodobého rozvoje hráče“. Hlavním strůjcem semináře bude jeden z nejkompetentnějších stratégů celého českého sportu Michal Ježdík, po jehož boku vystoupí i bývalý profesionální hráč ragby Martin Kafka. Ten přinese zajímavý pohled z jiného odvětví sportu, z něhož se dá čerpat i pro přípravu hokejbalistů. „Všechny sportovní hry stojí na stejných principech – rychlost, explozivita, postura, situační inteligence atd.,“ vypočítává v rozhovoru Kafka.

Mladší dorostenci Ústí slaví první vítězství, Malenovice vyhrály dvakrát za den

Ústí nad Labem porazilo ALPIQ Kladno 6:4.

Dalšími zápasy pokračovala opět Extraliga mladšího dorostu. První tři body do tabulky si připsali hráči Elby DDM, kteří v napínavém utkání zdolali Kladno. Hned dvakrát během jednoho dne se utkaly Malenovice s Třincem, a první jmenovaný bral v obou případech výhru. Až po samostatných stříleních vyhrála Poruba nad Svitavami a Prachatice nad Dobřany. Čisté konto udržely celky Mladé Boleslavi, Českých Budějovic a Brna.

Pražské derby mladších dorostenců vyhrál Kert Park, pardubické zase Autosklo

Autosklo zvítězilo nad Svítkovem až po samostatných stříleních.

Zatímco Extraliga staršího dorostu má za sebou základní část, tak Extraliga mladších dorostenců pokračuje dál. Tři skupiny přinesly opět velké množství zápasů. Nejvíce se dařilo Autosklu, které odehrálo dvě utkání a připsalo si pět bodů. Ani jednu branku se naopak nepodařilo vstřelit Kovu, které se utkalo s Kert Parkem. Hned tři zápasy musela rozhodnout až samostatná střílení, v nichž byly dvakrát úspěšnější domácí celky.

Vít Čapek vychytal nejvíce nul a září i v 1. Lize! Jsem rád v zápřahu, říká

Vít Čapek patří mezi nejlepší juniorské gólmany nejen v celé České republice!

Soupeři jihočeského Písku v Extralize staršího dorostu se častokrát střetli s fantomem, který je doslova vynuloval. Vít Čapek sice stále patří do kategorie U18, ale už nyní je členem širšího výběru reprezentační dvacítky, a navíc si v základní části držel ty nejlepší statistiky ve druhé nejvyšší mužské soutěži. „Čísla jsou hezká, ale k čemu mi budou, když z toho nebude žádný týmový úspěch,“ upozorňuje talentovaný gólman.

Konec základní části Extraligy staršího dorostu přinesl kanónady favoritů

Na jedné straně radost z přímého postupu, na straně druhé smutek z konce sezony.

Je dobojováno! Alespoň v základní skupině Extraligy staršího dorostu. Všech šestnáct celků se utkávalo mezi sebou a pouze dvanáctka může jít dál. Sezona tak skončila pro celky Jihlavy, Olomouce, Chomutova a Nového Strašecí. První čtveřice naopak na svého soupeře bude muset ještě čtrnáct dní počkat, protože se díky svému umístění vyhnula osmifinále, které startuje již tento víkend.

Kladnu utekl přímý postup do čtvrtfinále o fous, play-off starších dorostenců je tady!

Kladno toužilo po přímém postupu do čtvrtfinále, páté místo ho ale poslalo do předkola.

Extraliga staršího dorostu má za sebou poslední kapitolu základní části, kterou s přehledem vyhrála Plzeň, jež z 22 duelů ani jednou neztratila všechny tři body. Plzeň, obhájce titulu z pardubického Autoskla, loňští vicemistři z Hradce Králové a Hostivař pak slaví přímý postup do čtvrtfinále a čtrnáctidenní pauzu. Tu „vyplní“ předkolo vyřazovacích bojů v podobě osmifinále, které se odehraje na dva vítězné duely. Potvrdí celky na 5. – 8. místě roli favoritů? Nebo se například rozjetá Karviná prokouše mezi osm nejlepších? To se dozvíme již velmi brzy!

Starší dorostenci Karviné si vyšlápli na favorita! Ústecký Stupka vstřelil čtyři góly

Hostivař napravila v utkání s Autosklem zaváhání s Karvinou.

Velikonoční prázdniny přinesly v Extralize staršího dorostu hned dvanáct utkání. Nejpřekvapivější výsledek byl k vidění v zápase Karviné s Hostivaří, který vyhráli domácí 8:1. Hostivař si však v těžkém nedělním utkání proti Autosklu spravila náladu. Dvě vítězství si připsaly celky Ústí, Karviné a Kladna. O nadcházejícím víkendu čekají starší dorostence poslední zápasy základní části, o postupové dvanáctce je rozhodnuto už nyní!

Cenné vítězství dorostenců Svítkova. A teď na to navázat, přeje si střelec Novotný

Lukáš Novotný se na výhře proti Hostivaři podílel třemi brankami!

Extraliga mladšího dorostu v neděli, tedy prvním dubnovým dnem, vstoupila do třetí části základní části své letošní sezony. Bylo to tak trochu i duelem v pardubickém Svítkově, kde se domácí celek postavil Hostivaři, která přijížděla v roli jasných favoritů. Východočeši však předvedli skvělý výkon a i díky hattricku Lukáše Novotného se nakonec radovali domácí. „Věřili jsme, ale nečekali, že by se nám to mohlo povést,“ měl po zápase radost šťastný autor třech tref.

Mladší dorostenci Plzně a Kert Parku s čistým štítem, dva duely dospěly do nájezdů

Letohrad v utkání s Kyjovem nezaváhal.

Velikonoční víkend přinesl další zápasy Extraligy mladšího dorostu. Hrálo se však už od čtvrtka, kdy vše odstartovaly svým zápasem týmy Českých Budějovic a Plzně. Dvě utkání musela rozhodnout samostatná střílení, v nichž se více dařilo Třinci a Jindřichovu Hradci. Nulu naopak udržela Plzeň a Kert Park. Překvapení přinesla porážka Hostivaře, na kterou si vyšlápl Svítkov, jenž zvítězil 7:3. Nejvyšší vítězství zaznamenal Letohrad, který vstřelil jedenáct branek.

Partneři českého hokejbalu