Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Mládežnický hokejbal

Hned tři týmy Extraligy Juniorů zvítězily bez inkasované branky

Kladenští na výkon pardubického Autoskla nestačili.

Další víkend Extraligy Juniorů přinesl sedm zápasů, ve kterých tři celky uhájily svoji branku a připsaly si jasné vítězství. To zaznamenala také Česká Třebová, jež vstřelila hned deset branek. Dva zápasy naopak skončily rozdílem jediného gólu, který tak rozhodl o vítězi. Šťastnějšími byly týmy Hostivaře a Hradce Králové. I přes snahu tak zůstává bez jediného bodu Mladá Boleslav a Nové Strašecí.

Liberecký hokejbal na vzestupu! Dětí přibývá, dočkají se Lišky nového svatostánku?

Studie nového hokejbalového areálu v Liberci vypadá nádherně.

Ještě před nedávnem byl Liberec odříznut od neustále se rozvíjející hokejbalové mapy. Město nabízelo jen jedno hodně zchátralé malé hřiště. Tyto zavedené „pořádky“ se ale rapidně v posledních měsících změnily. Nejdříve si parta kamarádu, jež složila dva týmy, chodila proti sobě pravidelně zahrát, aby následně vznikla solidně obsazená liberecká liga, v níž leckdy nastupují i extraligoví hráči! Za neutuchající snahy Jiřího Duška navíc vznikly i dva mládežnické týmy, jež se začínají prezentovat na různých turnajích pod záštitou Českomoravského svazu hokejbalu. Chtělo by to ale vydatnou rekonstrukci hřiště, dočkají se o liberecké Lišky?

Projekt „Balanční pomůcky“: Zpestřete tréninky svých nadaných svěřenců!

Nadaní hokejbalisté si každoročně na CTM v Litomyšli vyzkouší řádu zajímavých tréninkových pomůcek.

Hokejbal je čím dál více náročnější na fyzickou kondici hráčů. Náš milovaný sport vyžaduje neutuchající zábavnou dřinu tak, abyste byli co nejvíce připravení na náročné duely. Pokud chcete pro svůj klub udělat maximum a zpestřit nadaným hráčům přípravu pomocí populárních balančních pomůcek, pak neváhejte a přihlaste se do projektu Českomoravského svazu hokejbalu! Komise mládeže teprve nedávno uvolnila informace o programu podpory mládežnických hokejbalových klubů s názvem „Balanční pomůcky“. Více informací naleznete níže v článku.

Databáze cvičení XPS? Další posun ve vzdělávání trenérů, má jasno Ondřej Almaši

Databáze XPS naskýtá mnoho zajímavých cvičení.

Českomoravský svaz hokejbalu navázal spolupráci s firmou XPS, poskytující databázi, která bude napěchovaná hokejbalovými cvičeními. Důležité je, že jsou volně dostupné pro všechny kouče. Databáze cvičení XPS umí filtrovat cvičení dle typu a zamření, přesně tak, jak potřebuje uživatel. „Tato forma sdílení informací a know how je způsob, jak se v komunikaci a „vzdělávání“ trenérů posunout tím správným směrem,“ nepochybuje člen trenérsko-metodické komise Ondřej Almaši, současně zkušený kouč gólmanů a kondiční trenér.

V Extralize dorostu zářili hráči z divize východ, Macháček pěti góly rozstřílel Třinec

Malenovice předvedly proti Autosklu i přes vysokou prohru bojovný výkon.

Ve východní divizi Extraligy dorostu se sice odehrály pouze čtyři zápasy, které však přinesly čtyři úspěšné střelce. Dva z nich vstřelili hned pět branek. Druhá skupina takové množství gólů sice nepřinesla, zato dvě utkání skončila rozdílem jednoho gólu. V čele tabulky se drží Hostivař s pardubickým Autosklem, na své soupeře však zatím nemají nijak vysoký náskok. Tři týmy musejí naopak i nadále čekat na svoji první výhru v sezoně.

Extraliga Juniorů nabídla několik vyrovnaných duelů, Hradec si málem vyšlápl na Plzeň

Hostivař porazila Autosklo těsně 3:2.

Další víkend přinesl v Extralize Juniorů osm zápasů, které byly plné branek. Nejvíce jich vstřelila Plzeň, která jich dala hned třináct. Jen o dvě méně dal Písek, jenž se díky výhře vyhoupl na druhé místo tabulky. Tři zápasy skončily rozdílem jednoho gólu, a v duelu Plzně s Hradcem Králové muselo dokonce rozhodnout až prodloužení. Na čele se i nadále nachází suverénní Ústí nad Labem, které ani v pátém utkání sezony nezaváhalo a neztratilo dosud žádný bod, navíc se může pyšnit 23 vstřelenými góly a jen 3 obdrželo.

Rodí se v Jihlavě další hvězda? Teo Herman hraje od 15 let za muže

Teodora Hermana berou v Jihlavě jako velkou naději a věští mu zářivou budoucnost.

Teodor Herman je nejmladším hráčem jihlavského SK. Do seniorského týmu nakoukl už v 15 letech a je považován od dob Jana Střechy za zdejší největší hokejbalový talent. I proto vám přinášíme s tímto benjamínkem zajímavý rozhovor o současné situaci seniorského „B“ týmu, ale také o dosavadní kariéře tohoto mladého teprve sedmnáctiletého talentu, jenž patří mezi stabilní členy druholigového celku Jihlavy a v letošním ročníku si připsal i dva starty za prvoligový „A“ tým.

Trenéři se mohou těšit z vydatné zásoby volně dostupných cvičení díky aplikaci XPS!

Zásobník cvičení může pomoci trenérům nejen k jejich zdokonalování.

Českomoravský svaz hokejbalu navázal spolupráci s firmou XPS, poskytující databázi, která bude napěchovaná hokejbalovými cvičeními. Důležité je, že jsou volně dostupné pro všechny kouče. Databáze cvičení XPS umí filtrovat cvičení dle typu a zamření, přesně tak, jak potřebuje uživatel. Hokejbalová centra mládeže získají dobrovolně přímý přístup do programu, kdežto zájem využilo 7 center. Další podrobnosti o perfektním systému pro hokejbalové trenéry naleznete v článku.

Trenéři brankářů pozor! Otevírají se speciální vzdělávací programy

Gólmanům se dostává nejvíce tréninkových jednotek na tradičním letním Campu talentované mládeže v Litomyšli.

Ne všechny kluby či jejich jednotlivé týmy působící v těch nejvyšších soutěží mají specialisty pro trénink gólmanů, přitom je to tak důležitá věc, o níž se rozhodně například přesvědčil mistrovský Kert Park, kde řadu let trénuje uznávaný specialista na gólmanskou činnost Tomáš Dohnal. Českomoravský svaz hokejbalu se tak rozhodl otevřít speciální vzdělávací programy pro trénink gólmanů a jsou hned dva. O co se přesně jedná? To se dozvíte v článku!

Extraliga dorostu: Několik třígólových střelců, pardubické týmy neztratily ani bod!

Hráči Kyjova těsně podlehli Porubě.

Díky prodlouženému víkendu přinesla Extraliga dorostu obrovské množství zápasů. Neporaženými celky i nadále zůstává Hostivař, pardubické Autosklo a Svítkov Stars. Nejvyšší výhru zaznamenalo právě Autosklo, které se zastavilo těsně za třicítkou! Dva týmu udržely čisté konto. Nejvyrovnanější utkání naopak proběhlo mezi Plzní a Rakovníkem, který dokázal zvítězit po prodloužení.

Partneři českého hokejbalu