Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Mládežnický hokejbal

Hostivař „cepuje“ mladíky: 105 mládežníků máme rozděleno do šesti skupin!

V tělocvičně se mladí hokejbalisté přes zimu hodně zapotí.

Zimní přípravy všech kategorií jsou v plném proudu a do leckdy neoblíbených tréninkových dávek se pustila i pražská Hostivař, jež se může chlubit početnou mládežnickou základnou. Každá věková kategorie by se předně měla zaměřovat na rozdílné věci. Ti nejmenší pilují hlavně obratnost a schopnost správně ovládat svůj pohybový aparát. Jak to je asi v Hostivaři? „U žákovských kategorií je to pochopitelně především o rozvoji chybějící všestrannosti,“ prozrazuje předseda a kouč Hostivaře Ondřej Novák.

Výsledkovou tabulí trenéra mládeže rozhodně není stav skóre, upozorňuje Komárek

Mladí hokejbalisté by se měli hrou především bavit.

Nejen v hokejbalovém prostředí se často setkáváme už od těch nejmladších celků s velkým tlakem na „úspěch“ respektive výsledek mančaftu. Ambiciózní trenéři chtějí dosáhnout vítězství za každou cenu a leckdy tak bývají opomínáni méně zdatní hráči, kteří nedostanou tolik prostoru a jejich výkonnostní růst je tak ohrožen. Co s tím ale dělat? „Vše má hranice, jsou věkové kategorie, do kterých ambice a výsledkové tlaky nepatří,“ má jasno předseda ČMSHb a zkušený mládežnický trenér Martin Komárek.

Přípravy CTM vrcholí! Zúčastní se ho všichni reprezentační trenéři, prozrazuje Komárek

Minulý ročník CTM přivítal rekordní počet hokejbalistů!

Rok 2016 se nezadržitelně blíží ke konci a nadcházející rok 2017 přinese několik zajímavých akcí včetně tradičního Campu talentované mládeže. V pořadí 11. ročník se opět uskuteční v krásném a sportovně přívětivém prostředí města Litomyšl. Přípravy na další letní hokejbalový tábor vrcholí a všichni účastníci se mohou těšit na další zpestřující novinky. „Oživením na campu U19 pak bude účast všech hlavních trenérů juniorských reprezentací,“ upozorňuje předseda komise mládeže a ČMSHb Martin Komárek.

Projekt příměstských táborů má budoucnost, praví po setkání HCM Roman Hnátek

Ondřej Petr ve své přednášce zapojil všechny přísedící do aktivity.

V sobotu 10.12 se zástupci Hokejbalových center mládeže sešli k dalšímu společnému rokování v Praze na Strahově, kde se dvě hodiny před polednem pustili do pestrého programu. Na pořadu dne byla například přednáška profesionálního kouče Ondřeje Petra, či videorozbory tréninků a také tři prezentace z řad klubů. „Každé setkání HCM mi přijde přínosné,“ říká s potěšením Andrea Jirásková, která na setkání zastupovala pardubické Autosklo i s prezentací o příměstském táboru.

Prosincové setkání HCM je tady! Přinese zhodnocení roku 2016 a plány na rok 2017

Zástupci klubů HCM se na setkání dozví další užitečné informace.

V pořadí čtvrté setkání trenérů a zástupců Hokejbalových center mládeže je na pořadu dne v sobotu 10. prosince v Praze na Strahově. Tématem bude nejen videoprojekce tréninkových jednotek, ale také účast profesionálního kouče Ondřeje Petra. Opomenuta nezůstane ani náborová činnost v podobě možností využití příměstských táborů. Účast není omezena jen na zástupce HCM, ale mohou se zúčastnit i další zájemci o účast na semináři a to na hcm@hokejbal.cz.

Podzimními králi extraligy mladšího dorostu jsou Plzeň, Hostivař a Pardubice

Mladší dorostenci Svítkova v posledním utkání podzimu narazili na Kyjov.

Stejně jako v kategorii staršího, i v mladším dorostu poslední listopadový víkend udělal tečku za podzimní části letošní hokejbalové sezony. V ní se rozhodlo, že přes zimní pauzu přebudou v čele svých skupin týmy Plzně, Hostivaře a Pardubic. V Plzni a Pardubicích si mohou před zimou mnout ruce – jejich dorostenecké týmy totiž vedou obě kategorie. Plzeňští svůj náskok na čele skupiny A zvýšili v posledním duelu na čtyřbodový, neboť vyhráli a jejich pronásledovatel z Kertu doma ztratil s Ústím.

V čele skupin extraligy staršího dorostu přezimují Plzeň a Pardubice

Kladno v posledním podzimním duelu udolalo ústecký tým po nájezdech.

Posledními duely před blížící se zimní pauzou byla uzavřena podzimní část extraligy staršího dorostu. Dle známých výsledků je zřejmé, že v čele skupiny A přezimuje tým Plzně, který ve vyrovnaném derby v Dobřanech urval po nájezdech dva body, avšak prvenství měli Mečouni jasné už před utkáním. Body se dělily i v Ústí, kde si rovněž o dva body do tabulky polepšilo druhé Kladno. V B skupině dochází před zimou ke střídání stráží!

Vedoucí týmy všech tří skupin v extralize mladšího dorostu potvrdily svou suverenitu

Hostivař přehrála českobudějovický Pedagog 7:2!

Také kategorie mladšího dorostu sehrála v nedávné době předposlední podzimní víkend. Ani jeden z vedoucích týmů svých skupin nezaváhal, ba co víc, s přehledem zvítězil. Plzeň si zastřílela proti Litoměřicím, těsných výher se ve skupině A dočkaly Kladno a Mladá Boleslav. Zvítězil i Kert Park, který tak plzeňské Mečouny mocně stíhá. Vítězily i přední celky B skupiny – Hostivař rozstřílela Pedagog a Suchdol zvládl duel v Písku. C skupina přinesla očekávaná domácí vítězství pardubických celků.

Extraliga SD: Kladno urvalo šest bodů a neinkasovalo, Hostivař si vyšlápla na Hradec

Souboj mezi Autosklem a Třincem byl vyhecovaný.

Předposlední podzimní víkend měla před sebou extraliga staršího dorostu. V A skupině se některé zápasy hrály už s předstihem, neboť školáci užívali svého volna. Šestibodovým dvojzápasem s Blatnou se prezentovali plzeňští dorostenci a proti kvalitnímu soupeři naplno potvrdili tak svou nadvládu nad skupinou A. Šest bodů z víkendu urvalo také Kladno a ještě ani jednou neinkasovalo! Ve skupině B Pardubice nedovolily Třinci ani gól a samy sedmkrát skórovaly, zatímco sousednímu Svítkovu stačila ke třem bodům proti Karviné jen jediná trefa. K překvapení pak došlo na úkor lídra z Hradce, když ho o dva body dokázala obrat družina z Hostivaře.

Extraliga MD: Hostivař v Prachaticích zachránil Čejka, Malenovice zaskočily Svítkov

Kladenští přetlačili buldoky ze Stříbra.

Rovněž v kategorii mladšího dorostu se zápolilo o další body do tabulek všech tří skupin extraligy. V A skupině nezaváhal Kert Park a Kladno nepovolilo doma Stříbru ani gól. V B skupině si v Jindřichově Hradci zastřílel Písek a dosud neporažený lídr měl namále v Prachaticích. Hostivař tam prohrávala po dvou třetinách 0:1, avšak dokázala dvěma brankami skóre otočit. Vítězný gól navíc vstřelil hostivařský Čejka v poslední minutě z nařízeného trestného střílení! Ve skupině C sedm branek naděloval Letohrad i Olomouc. Venkovní duel se nepovedl favorizovanějšímu Svítkovu, když v Malenovicích po boji padl 2:4.

Nepřehlédněte!
Reprezentace - nejbližší akce

Termínový kalendář reprezentace:

ČR muži - leden 2016

ČR muži U20 - 17.-18.12 2016 » Kemp (Plzeň)

ČR muži U18 - 17.-18.12 2016 » Kemp (Plzeň)

ČR ženy  28.-29.1.2017 » Kemp (Plzeň)

MISTROVSTVÍ SVĚTA (Pardubice) 1.-10.6.2017

- kompletní kalendář najdete na cmshb.cz

Oficiální míčky pro hokejbal - zvýhodněný nákup členů ČMSHb

Připojte se k hokejbaluPartneři českého hokejbalu