Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Mládežnický hokejbal

CTM se těšil z obležení gólmanů. S výkony jsme spokojení, říká Almaši

Gólmani si na CTM řádně potrénovali.

Camp talentované mládeže v Litomyšli je minulostí a tvrdé tréninkové dávky polykali i muži v maskách, jež si pod taktovku vzal zkušený reprezentační kouč gólmanů Ondřej Almaši. Celkem se na campu na nový ročník připravovalo sedmnáct brankářů, kteří mají před sebou hodně práce, ale v tréninkách dřeli ukázkově. „Celý kemp jsme hodně pracovali na práci rukou a rychlosti reakce,“ prozrazuje Almaši.

Od trenérů si cením rad, které odstraňují nedostatky, vyzdvihuje CTM Jan Prokop

Jan Prokop úplně vpravo patří mezi protřelé účastníky CTM.

Dokráčet si s Rakovníkem pro titul ve druhé nejvyšší soutěži a následný postup do CCM extraligy, následně vyrazit na juniorské mistrovství světa do Anglie a hned se zapojit do přípravy na nový ročník v podobě Campu talentované mládeže? Pokud se to někomu zdá až moc, tak s tím rozhodně nechoďte na oddaného hokejbalistu Jana Prokopa, který už se po náročné sezoně nemůže dočkat té nové. „Na podzimní část jsem byl z campu vždy dobře připraven a nabuzen,“ říká jasně.

Díky campům talentované mládeže jsem cítil posun každým rokem, přiznává Emmer

Filip Emmer v loňské sezoně vyztužil kádr dorostenců pardubického Autoskla.

Tradiční letní tréninkový tábor v podobě campu talentované mládeže letos slavil desáté výročí. Na všech deseti campech se do formy dostával talentovaný juniorský reprezentanta Filip Emmer z Brna, jenž se v letošním ročníku stal vicemistrem extraligy staršího dorostu a bronzovým medailistou na juniorském mistrovství světa v Anglii. „Jednou bych chtěl držet v rukou trofeje pro mistra extraligy a mistra světa! A stát se trenérem na CTM,“ sní vytáhlý hokejbalový univerzál s jedovatou a přesnou střelou.

Byla to dřina, ale práce s dětmi mě velmi bavila, prozrazuje Anna Kuželová

Štáb trenérek na CTM. Vlevo Anna Kuželová.

Na přelomu července a srpna se uskutečnil Camp talentované mládeže. Na campu mladší kategorie se v roli trenérky vůbec poprvé představila talentovaná reprezentační hráčka a vicemistryně světa ze Zugu Anna Kuželová. Ta se věnovala nadějným hokejbalistům v rámci kondiční přípravy a také je ponořila do tajů cvičení na pomůcce zvané bosu. „Kluci byli učenliví a během týdne na nich byl vidět velký pokrok,“ má radost zapálená hokejbalistka a teď už i trenérka Anna Kuželová z Ústí nad Labem.

Nultý ročník HCM je minulostí. Jeden klub o status přišel, tři ho naopak získaly

HCM se rozšířilo o další tři kluby. Jeden však o status přišel.

Na konci června skončil nultý ročník projektu nesoucí název „Hokejbalové centrum mládeže“. Kluby, jež se do HCM probojovaly hned na první pokus, podstupovaly jednotlivé povinné kroky směřující k neustále se zlepšujícímu se servisu svým mladým nadějím. Uchazeči naopak musely plnit dílčí body, aby se o status v dalším pokračování tohoto nesmírně zajímavého projektu mohly vůbec ucházet. Sečteno podtrženo, HCM „rodina“ přivítala pro další ročník nové tři členy, s jedním se však musela rozloučit.

Camp talentované mládeže mladší kategorie si užil rekordní počet hokejbalistů!

Skvadra talentovaných hokejbalistů letošního ročníku CTM!

Desátý ročník Campu talentované mládeže je minulostí. Nadaní hokejbalisté mají za sebou sedm náročných dní a mnoho tréninků hokejbalového i kondičního charakteru je u konce. Přinášíme vám první ohlasy trenérů a členů realizačního týmu z campu, kteří se starali o malé talenty respektive jejich hokejbalový růst. „S radostí musím říci, že kemp se nám jako zatím každý rok vydařil. Kluci byli spokojení, vše proběhlo bez vážnějšího zranění,“ těší například trenérku a vicemistryni světa Michaelu Rullovou.

Překvapením pátečního programu na CTM byla návštěva koupaliště

V pátek se například trénovaly herní situace 1 na 1.

Desátý ročník letního campu talentované mládeže pomalu míří ke svému závěru. Hráči a realizační tým již mají za sebou šest náročných tréninkových dní. Nadaní hokejbalisté procvičují každou tréninkovou jednotkou něco nového a jejich forma tak bude na blížící se start sezony 2016/17 jistě na té nejvyšší úrovni. Camp mladší kategorie v sobotu vyvrcholí závěrečnými tréninky, které budou sloužit jako prostředí pro paralelně probíhající seminář obnovy trenérské licence.

Čtvrteční den na CTM plný tréninků zakončil večerní táborák

Hokejbalisté si po náročném programu užili pohodový táborák.

Po odpočinkovém středečním dni na campu talentované mládeže se vrátil program do tradičních kolejí čtyřfázové přípravy. Nadaní hokejbalisté se opět dostali na atletickou dráhu, kde trénovali koordinaci pohybů a na zimním stadionu si opět osvěžili důležité herní činnosti jednotlivce. „S výkony jsem velmi spokojen, jedním slovem odmakáno,“ je pyšný kouč gólmanů Ondřej Almaši. Tečkou za náročným celodenním programem se stal oblíbený společný táborák u ohně v areálu místního Domu dětí a mládeže.

Deštivá středa v Litomyšli narušila regenerační plány. Na řadu tak přišly hry

Zábavnou středu protknulo i důležité protahování.

Středeční program na letním Campu talentované mládeže bývá vždy ve znamení oddychového odpoledne, kdy hráči mohou zapomenout na hokejbal a tréninkové nasazení. Podobné téma měl původně také program letošního CTM, nežli jej výrazně ovlivnila dešťová přeháňka. Co by to bylo ale za statečné hokejbalisty, kteří by se s nepřízní počasí nepoprali. Místo pohody na plovárně si tak užili mnoho her a soutěží.

Sonda do úterního programu CTM v Litomyšli. Součástí jsou i videorozbory!

Mladí hokejbalisté se podívali i na video, v němž viděli, co dělají špatně a naopak dobře.

Již třetím dnem probíhá na sportovištích města Litomyšl desátý ročník letního Campu talentované mládeže. Zpestřením úterního programu byl večerní videorozbor kondičních tréninků na campu. Hráči si opět užili tréninkové dávky protkané zábavnými cvičeními jak na atletickém stadionu, tak na ploše zimního svatostánku. „Je to tu super,“ zní například z řad nadšených gólmanský nadějí, které si bere pod taktovku Ondřej Almaši.

Partneři českého hokejbalu