Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Mládežnický hokejbal

Trenéři pozor! Hlaste se na mimořádný seminář se zaměřením na přípravu gólmanů

Ondřej Almaši slaví se svými tréninky pro nadané gólmany úspěchy.

Do klubových e-mailů nedávno dorazila výtečná informace s možností přihlásit své po nových znalostech prahnoucí trenéry na mimořádný seminář, který byl vyhlášen na žádost klubu HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice. Přednášejícím na akci nemůže být nikdo jiný, než dlouholetý velezkušený reprezentační kouč brankářů a brankářek Ondřej Almaši! Počet míst je omezen na 12, aktuálně je přihlášeno 7 koučů, tak neváhejte a hlaste se na jistě zajímavý seminář! Odkaz s přihláškou v článku.

Letohradské neporažené mašině pomohl na podzim i brankář David Manučarjan

David Manučarjan patří mezi gólmany, kteří se chtějí neustále zlepšovat.

Letošnímu podzimu v Extralize mladšího dorostu kraloval ve skupině C obhájce loňského celorepublikového titulu v podobě Letohradu. Své soupeře přehrával rozdílem několika tříd a neztratil jediné utkání. K tomu mu kromě silné ofenzivy pomohla i pevná obrana v čele s brankářem Davidem Manučarjanem, který pravidelně trénuje s mužským extraligovým mančaftem a hoří touhou obléci jednoho dne dres se lvíčkem na prsou. Učit se ostatně může od toho nejpovolanějšího, a to Jana Šimary.

Rodí se nová hvězda? Chceme z pozice černého koně urvat titul, sní Lukáš Lhota

Lukáš Lhota patří mezi nesmírně produktivní forvardy.

I když se mladším dorostencům z Mladé Boleslavi v letošním ročníku nedaří asi úplně dle jejich představ, na čele kanadského bodování jejich skupiny ční útočník Lukáš Lhota. Ten je nesmírně produktivní a svými body táhne celý tým. A jak doufá, budou se Tygři na jaře nacházet na postupových příčkách. Talentovaný středočeský forvard se představil i na nedávném Vánočním turnaji v Liberci, kde ve vítězném mančaftu Zasouvačů Braunschweig předváděl skvostné výkony.

Časopis COACH díky ČMSHb ještě více dostupnější! Hltejte zajímavé materiály

Nechte děti hrát! Takový byl vzak hokejového velikána Larionova v jednom z čísel časopisu.

Českomoravský svaz hokejbalu oznámil před koncem minulého roku 2017 zajisté radostnou zprávu pro všechny hokejbalové trenéry, kteří prahnou po svém růstu a sebezdokonalování. ČMSHb totiž rozšířil spolupráci s TMS ČOV. Nová forma spolupráce se otevírá prostřednictvím odborného časopisu COACH, který se zaměřuje především na popularizaci tematiky trenérů mládeže a náhledů na metodická doporučení směřovaná k jejich činnosti. Probírejte se zajímavými materiály, jež najdete v článku!

Osloví kluby myšlenka Ligové komise zřídit ve stávající struktuře soutěží Extraligu juniorů?

ilustrační foto

Ligová komise ČMSHb Úseku soutěžního hokejbalu přišla s nápadem zařadit do stávající struktury soutěží Extraligu juniorů, která si klade za cíl umožnit klubům vychovat hráče pro nejvyšší seniorské soutěže, dát hráčům prostor se vyhrát v kvalitní soutěži a doplňovat tak kádry extraligových i prvoligových týmů. Jak se na tuto možnost budou asi tvářit kluby?

Bylo by skvělé dostat se do Kanady, sní nejproduktivnější dorostenec Votípka

Matěj Votípka vlevo nahoře nosí reprezentační dres po zásluze a s velkou hrdostí.

Podzimní část přinesla v Extralize staršího dorostu jasnou dominanci plzeňských hokejbalistů, kteří vyhráli všechny své duely, a že jich nebylo málo. Z 15 utkání nepoznali ani jednou krutost porážky, a navíc neztratili ani jeden bod! Nemalou zásluhu na výtečném tažení západočeského souboru měl i nejproduktivnější hráč nejvyšší dorostenecké soutěže Matěj Votípka, který zároveň bojuje o finální nominaci na mistrovství světa juniorů v Kanadě. „Ve výběru je spoustu šikovných kluků. Šance na nejcennější kov určitě je,“ pevně věří Votípka.

Dorosteneckým extraligám vládlo na podzim neporažené duo!

Starší dorostenci Plzeně nezažili v podzimní části kruté pocity z porážky, ale jen radost.

Podzimní část nejen dorosteneckých extralig je dávno minulostí a konec roku je vždy tou nejlepší příležitostí pro bilancování hokejbalového podzimu. Extraliga staršího dorostu byla svědkem nadvlády plzeňských mečounů, kteří z patnácti duelů nepoznali ani jednou krutost porážky a před zimním spánkem a následnými přípravami se Západočeši v klidu mohou vyhřívat na čele nejvyšší dorostenecké soutěže. V mladším dorostu se tento husarský kousek povedl pouze obhájcům titulu z Letohradu!

Hradec jsme přehráli naší bojovností, ohlíží se za posledním zápasem v roce Moravec

Šimon Moravec zakončil extraligový rok ve své kategorii brankou a nahrávkou.

Všechny hokejbalové soutěže v České republice už druhý týdnem leží v zimním spánku. Naposledy se tak ještě ohlédneme za jedním ze skutečně posledních zápasů v roce 2017. Tím bylo i východočeské derby v Extralize staršího dorostu, kde dokázaly Pardubice přehrát Hradce Králové a dvěma body k tomu přispěl také člen reprezentace hráčů do 20 let Šimon Moravec, jenž se rozpovídal pro náš web. 

Řešení konfliktů a komunikace s rodiči? Dorazte na seminář s Radkou Evjákovou!

Děti jsou leckdy vystavovány až nepřiměřeně velkému tlaku!

Napadají vás snad myšlenky, že se budete přes dlouhou zimní přestávku před startem napínavé jarní části nudit? Tak na to rychle zapomeňte především po nových znalostech dychtiví trenéři. Českomoravský svaz hokejbalu totiž ve spolupráci s Mgr. Radkou Evjákovou připravil nesmírně zajímavý seminář na často ožehavé téma nejen v hokejbalových kruzích „Řešení konfliktů a komunikace s rodiči.“ První ze dvou seminářů se uskuteční 28.1.2018 v 9:30 v Praze na Strahově a druhý 10.2.2018 v Pardubicích!

Starší dorostenci Autoskla si upevnili druhou příčku, Chomutov bral první výhru

V souboji druhého se třetím bylo úspěšnější Autosklo.

Na prvním místě tabulky Extraligy staršího dorostu přezimuje Plzeň. Se čtyřbodovou ztrátou na první mečouny se na druhém místě drží obhájce titulu v podobě pardubického Autoskla, které zvládlo těžký zápas s Hradcem Králové. Úplně první body do tabulky si připsali Chomutovští, kteří si poradili s Novým Strašecím! Všechny celky nyní čeká zimní příprava, kterou ukončí 23. února první utkání jarní části.

Partneři českého hokejbalu