Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Mládežnický hokejbal

Čtvrteční den na CTM plný tréninků zakončil večerní táborák

Hokejbalisté si po náročném programu užili pohodový táborák.

Po odpočinkovém středečním dni na campu talentované mládeže se vrátil program do tradičních kolejí čtyřfázové přípravy. Nadaní hokejbalisté se opět dostali na atletickou dráhu, kde trénovali koordinaci pohybů a na zimním stadionu si opět osvěžili důležité herní činnosti jednotlivce. „S výkony jsem velmi spokojen, jedním slovem odmakáno,“ je pyšný kouč gólmanů Ondřej Almaši. Tečkou za náročným celodenním programem se stal oblíbený společný táborák u ohně v areálu místního Domu dětí a mládeže.

Deštivá středa v Litomyšli narušila regenerační plány. Na řadu tak přišly hry

Zábavnou středu protknulo i důležité protahování.

Středeční program na letním Campu talentované mládeže bývá vždy ve znamení oddychového odpoledne, kdy hráči mohou zapomenout na hokejbal a tréninkové nasazení. Podobné téma měl původně také program letošního CTM, nežli jej výrazně ovlivnila dešťová přeháňka. Co by to bylo ale za statečné hokejbalisty, kteří by se s nepřízní počasí nepoprali. Místo pohody na plovárně si tak užili mnoho her a soutěží.

Sonda do úterního programu CTM v Litomyšli. Součástí jsou i videorozbory!

Mladí hokejbalisté se podívali i na video, v němž viděli, co dělají špatně a naopak dobře.

Již třetím dnem probíhá na sportovištích města Litomyšl desátý ročník letního Campu talentované mládeže. Zpestřením úterního programu byl večerní videorozbor kondičních tréninků na campu. Hráči si opět užili tréninkové dávky protkané zábavnými cvičeními jak na atletickém stadionu, tak na ploše zimního svatostánku. „Je to tu super,“ zní například z řad nadšených gólmanský nadějí, které si bere pod taktovku Ondřej Almaši.

CTM v Litomyšli je v plném proudu. Mladíci mají za sebou úvodní dřinu

Talentované hokejbalisty neminula ani příprava na atletickém stadionu.

Prvním celým dnem na letním campu talentované mládeže je tradičně tréninkově velmi náročné pondělí. Hráče na campu čekala čtveřice tréninků s rovnoměrným rozdělením mezi zimní stadion a přilehlé prostory atletického stadionu. Nadaní hokejbalisté se tak pustili jak do fyzické přípravy, tak si také po delší době „osahali“ hokejky. „Baví nás to tady moc!“ hlásí účastníci CTM. Další podrobnosti o pondělním programu vám přinášíme v rámci článku a fotogalerie.

V Litomyšli odstartoval jubilejní desátý ročník Campu talentované mládeže!

Trenéři se s mladými hokejbalisty okamžitě po příjezdu pustili do tréninku.

Desátou kapitolu rozepsal letní Camp talentované mládeže, na kterém se sešel rekordní počet 67 hráčů z celé České republiky. Camp odstartoval okolo druhé hodiny odpolední na zimním stadionu města Litomyšl ihned po skončení campu dívek. Nadějní hokejbalisté se opět mohou těšit na pestré tréninkové menu proložené dávkou zábavy, ale i náročného drilu. Jaký program byl pro hráče první den přípraven?

Nevyhráli jsme největší kvalitou, ale nejlepším týmovým duchem! zdůrazňuje Jan Fedák

Ústecký kraj táhnul za jeden provaz a týmový duch byl jeho silnou zbraní.

Na turnaj krajů, jenž se odehrál minulý víkend na zimním stadionu ve Dvoře Králové, se z prvenství radovali hráči Ústeckého kraje. Severočeši přijeli na turnaj s velmi úzkým kádrem, jenž se ale zápas co zápas neustále zlepšoval a nakonec slavil zisk zlatých medailí. Přitom před turnajem byl jejich lodivod Jan Fedák v prognózách, jak jeho svěřenci dopadnou, hodně střídmý. „Vždyť jsme uspořádali malé dva kempy bez jakéhokoliv prověření,“ prozrazuje hlavní kouč Severočechů. „Na hráče jsem nesmírně hrdý!“ smeká pomyslný klobouk.

Na zlatém stupni stanul Ústecký kraj! Moravskoslezský poprvé prohrál až ve finále

Před turnajem podceňovaný Ústecký kraj nakonec dosáhl zlatého vrcholu.

Turnaj krajských výběrů hráčů do 15 let, jenž se uskutečnil na zimním stadionu ve Dvoře Králové, je minulostí a po výtečných hokejbalových představeních se ze zlatých medailí radují hráči ze severu Čech. Titul vicemistrů si odnesl Moravskoslezský kraj a bronzové medaile uzmuli hokejbalisté z Jihočeského kraje. Stříbrnou pozici z loňského ročníku na Olympiádě dětí a mládeže nedokázali obhájit nakonec „bramboroví“ Pražané. Domácí východočeské družiny skončily za sebou na pátém a šestém místě.

Na turnaji krajů proběhlo dramatické čtvrtfinále. Ústecký kraj vyřadil favorita!

Výběr Prahy srazil na kolena ve čtvrtfinále reprezentaci žen.

Play-off na turnaji krajských výběrů hráčů do 15 let je v plném proudu a zrodilo se jedno velké překvapení. V posledním čtvrtfinálovém duelu na sebe narazil silný mančaft Pardubického kraje a Ústeckého kraje. Utkání dospělo až do nájezdů, v nichž se po několika sériích podařilo uspět Severočechům. Ti se v semifinále utkají s výběrem Prahy a strach nahánějící Moravskoslezský kraj narazí na Jihočechy.

Základní část turnaje krajů je minulostí. Jihočeský kraj s Prahou a Moravany bez porážky!

Moravskoslezský kraj ještě neprohrál, což potvrdil i postupem do semifinále!

Po pátečním a sobotním programu skončily základní skupiny turnaje krajských výběrů U15, z nichž vykrystalizovala osmička postupujících do vyřazovacích bojů. Vítězi základních skupin se stali neporažení Pražané, Jihočeši a Moravskoslezský kraj, který v duelu o první místo skupiny A dokázal udolat favorizovaný Pardubický kraj 3:2 po nájezdech. Nedělní ráno kromě play-off odstartovalo také zápasy o umístění, v nichž si první vítězství na turnaji připsal Jihomoravský kraj.

Na turnaji krajských výběrů zatím vládne Pardubický kraj. Drama teprve ale přijde

Praha si vyšlápla na domácí Královéhradecký kraj.

Na zimním stadionu ve Dvoře Králové je od pátečního podvečera pořádně rušno. Probíhá zde turnaj krajských výběrů hráčů do 15 let, mezi nimiž nechybí ani reprezentace žen či reprezentace do 14 let. Dva skalpy svých oponentů s nulou na kontě obdržených branek si připsal jeden z favoritů na vítězství Pardubický kraj. Výběr Prahy a Jihočeský kraj ale také naznačily svoji sílu a bude zajímavé sledovat, kdo se v sobotu umístí na čele základních skupin.

Oficiální partner ČMSHb - AUTOIN.cz
Nepřehlédněte!
Reprezentace - nejbližší akce

Termínový kalendář reprezentace:
- kompletní kalendář najdete na cmshb.cz

Muži »12. - 14. 8. 2016 » třídenní kemp (Kladno)
       »19. - 21. 8. 2016 » třídenní kemp (Nové Strašecí)

Náborové projekty ČMSHb

Připojte se k hokejbalu

Najdete nás pravidelně i na sociálních sítích čtečkách RSS i na YouTube.comSoupiskové rozhraní - administrace klubů

Partneři českého hokejbalu