Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

KOVO hraje znovu doma, využije proti Karviné svého prostředí?
KOVO hraje znovu doma, využije proti Karviné svého prostředí? (autor: Mikeska photography)

Živý televizní zápas v sobotu odpoledne zprostředkuje souboj o play off na Palmovce!

Datum: 15. 03. 2019
Autor: Ondřej Novotný
Sdílej přes:

Zatímco Zápas kola nás čeká až v neděli, už v sobotu 16. března budete moci sledovat jedno utkání živě v rámci internetového televizního vysílání prostřednícím TVCOM! V sobotu se totiž v hlavním městě uskuteční souboj domácího KOVA, které přivítá Karvinou. Oba celky zažily minulý víkend nový bodový přísun do tabulky, zatímco Pražané vyhráli dvakrát, Karvinští pouze jednou. Sobotní duel však jasného favorita rozhodně nemá. Ale jde o hodně, vítěz totiž možná bude už hodně blízko postupu do vyřazovací části!

KOVO zabralo, tím to pro něho ale nemůže skončit


Pražané v minulém týdnu cestovali nejprve do Mostu a v neděli doma sehráli duel s Rakovníkem. Obě tato střetnutí přitom měla hodně společného. KOVO vždy ve třetí třetině ztrácelo, vždy mocně dotahovalo a navíc v obou případech dokonce odcházelo ze hřiště s tříbodovým koncem! Rázem je z toho tak pro Pražany dvaadvacet cenných bodů, ovšem s hodně složitým výhledem na další úspěchy, které však musí přijít, jinak by se KOVO do osmičky zřejmě neprobojovalo. Stane se tak skutečně z nějakého duelu ze zbývající trojice soupeřů Karviná – Plzeň – Kert Park?

Karviná má také osud ve svých rukou


Hokejbalisté z Karviné minulý týden také navštívili Prahu, akorát jenom na chvíli, jelikož pokračovali nejprve k zápasu do Rakovníku, kde soupeři v suverénním výkonu nasázeli devět branek, a v neděli pak na Kladno. Karviná byla Rysům dobrým soupeřem, body z toho už ale pro hosty žádné nebyly. „My s tím víkendem spokojení nejsme, chtěli jsme totiž bodovat i v neděli,“ jasně říká trenér Martin Pala st. a následně se ještě nečekaně rozpovídá: „V těch všech vrcholných soutěžích tady u nás na severu Moravy, ať je to hokejbal, fotbal nebo hokej, mám pocit, že až na výjimky nad Čechy žádný tým nějak nevyčnívá a pomalu jsme to jenom my, teď s hokejbalem, takže to chceme dotáhnout celé do úspěšného konce. Bohužel hráči, kteří jsou dobří, tak odcházející z těch klubů tady většinou pryč za penězi, což mě mrzí. Asi proto se alespoň částečně daří našemu hokejbalovému klubu, protože to tu není právě o těch penězích a hráči nejsou profesionálové.“  

Co lze ze slov trenéra karvinského celku vyčíst? Tak třeba to, že v Karviné opravdu stojí o úspěch, který se pochopitelně dá udělat jenom skrze play off, do kterého ještě zbývá, stejně jako KOVU, i Karviné pár důležitých kroků. Slezané ale mají výhodu s nepatrně papírově lehčím losem. Čeká je totiž už několikrát zmiňovaný sobotní duel na Palmovce a poté doma Rakovník s Plzní. „ S KOVEM to bude nesmírně důležitý zápas, kdo vyhraje, tak se odlepí a udělá velký krok směrem k play off. Bohužel znovu nebudeme ještě kompletní, poprvé bychom měli být všichni až na duel s Plzní, takže až potom, když prohrajeme, budu moct říct, že jsme s tím nic víc nedokázali udělat a soupeř nás zaslouženě přehrál,“ nestěžuje si, ale pouze konstatuje trenér Pala.  

CROSSODOCK Extraliga zkrátka už vyhlíží konec základní části, o play off ale ještě musí, nebo mohou, bojovat prakticky všichni od sedmého až po jedenácté místo. Atraktivita nadcházejících duelů tak nebude znát meze, a vy u toho budeme moci být i díky živému přenosu ze sobotního zápasu na Palmovce prostřednictvím TVCOM!

SLEDUJTE UTKÁNÍ ŽIVĚ NA TVCOM.CZ


Brankářská hokejbalová škola

Tabulka soutěže

1.Kert Park Praha22103:5055
2.ALPIQ Kladno2293:4349
3.HBC Plzeň2266:4243
4.Letohrad2265:3440
5.Autosklo PCE2286:6340
6.H.Králové2260:6336
7.Elba DDM ÚNL2253:7229
8.KOVO Praha2249:7826
9.Karviná2274:7726
10.SK Sudoměřice2252:7023
11.Most2260:7623
12.Rakovník2234:1276

Přehled posledních zápasů

ALPIQ Kladno - Kert Park Praha0:2

Připojte se k hokejbaluPartneři českého hokejbalu