Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Letohrad si o minulém víkendu připsal dva cenné skalpy favoritů.
Letohrad si o minulém víkendu připsal dva cenné skalpy favoritů. (autor: Matouš Ingršt (matfix))

Tým kola: Letohrad srazil na kolena dva favority s jedinou obdrženou brankou!

Datum: 11. 10. 2018
Autor: redakce
Sdílej přes:

Do čtvrtečního poledne se dalo hlasovat pro nejlepší tým uplynulého 7. – 8. kola CROSSDOCK Extraligy, v němž nejvíce zazářilo trio celků. Fanoušci na oficiálním facebookovém profilu tak mohli hlasovat pro Letohrad, pardubické Autosklo a pražský Kert Park. Z vítězství v anketě se nakonec radují letohradští Jeleni, kteří o minulém hracím víkendu jako první v sezoně porazili Kladno, a navíc ho připravili o všechny tři body. Ve druhém víkendovém klání si Letohrad vyšlápl na Plzeň, jíž nedovolil ani jednou skórovat a radoval se z vítězství 1:0 po prodloužení.  

Letohradští hokejbalisté nevstoupili v sobotu 6.10. do prvního víkendového utkání moc dobře. Kladno bylo všude o krok dříve, ale pevná skála v letohradské svatyni Jan Šimara dlouho držel jelení akcie nad vodou. Středočeši se nakonec přeci jenom dostali v prostřední části do vedení, když využili dvojnásobnou přesilovou hru 5 na 3. Od začátku závěrečné části byl ale Letohrad jakoby polit živou vodou, začal překlápět misky vah na svoji stranu, tlačil se do šancí a Kladno mělo co dělat, aby letohradské oživené plejery uhlídalo.

Již ve 32. minutě dokázal domácí Letohrad vyrovnat na 1:1, když se neuvěřitelnou dech beroucí individuální akcí prezentoval teprve sedmnáctiletý juniorský útočník Filip Faltus. V obranném pásmu Kladna předvedl tři pohledné kličky, vyšachoval tím celou obranu a zavěsil přímo pod víko branky zkušeného gólmana Jirotky. Pak se hra dost vyrovnala, ale když Letohradu byla nabídnuta minutu před koncem přesilová hra, tak jí dokázal využít před brankou tvrdě bojující štírek Jan Lux, který tak přisoudil všechny tři body do spárů Jelenů. Letohrad tak jako první v sezoně vyhrál nad Kladnem a přerušil mu pět zápasů dlouhotrvající vítěznou sérii, jež trvala od začátku letošního ročníku.

Novák vynuloval mečouny, benjamínek Faltus opět úřadoval


Do druhého víkendového zápasu tak Letohrad vstupoval značně posilněn sobotním vítězstvím nad velkým favoritem z Kladna. Jeleni se vrhli na další neméně kvalitní celek z Plzně a překvapivě nasadili do branky teprve devatenáctiletého juniora Michala Nováka, jenž v letošním ročníku naskočil už proti Pardubicím, s nimiž Letohrad prohrál pouze 1:2 po nájezdech. Novák od začátku utkání předváděl akrobatické kousky, na rozdíl od sobotního duelu ale jeho souputníci před ním v poli opláceli mečounům stejnou mincí a taktéž se střemhlav vrhali do přední linie, kde však naráželi taktéž na perfektně chytajícího Kráčinu.

Duel nakonec po několika stoprocentních gólovkách na obou koncích hřiště dospěl do prodloužení. V něm se při hře 4 na 4 do přečíslení 2 na 1 utrhl letohradský Halbrštát s talentovaným Filipem Faltusem, který precizní nahrávkou do běhu nepohrdnul a vymetl poloodkrytou klec beznadějně se natahujícího Kráčiny. Jeleni tak za dva víkendové zápasy proti jasným favoritům obdrželi jeden jediný gól, a to z oslabení 3 na 5. Prezentovali se tak výtečnou obranou hrou, pomohli jim k tomu ale i skvělé gólmanské výkony Šimary a Nováka a v obou případech dokázali utkání dovést do vítězného konce tím nejtěsnějším možným rozdílem.

TOP 3 HRÁČI LETOHRADU V 7. – 8. KOLE CROSSDOCK EXTRALIGY:


Šimara Jan 
(gólman) – 1 obdržený gól v utkání s Kladnem, 95,83% úspěšnost zákroků
Novák Michal (gólman) – 1 nula v extralize v utkání s Plzní
Faltus Filip (útočník) – 2 zápasy, 2 vítězné góly v pouhých 17 letech


Výsledky ankety o nejlepší tým kola:


1. SK Hokejbal Letohrad – 121 hlasů
2. HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice – 104 hlasů
3. HC Kert Park Praha – 40 hlasů

Náborové projekty ČMSHb

Tabulka soutěže

1.Kert Park Praha22103:5055
2.ALPIQ Kladno2293:4349
3.HBC Plzeň2266:4243
4.Letohrad2265:3440
5.Autosklo PCE2286:6340
6.H.Králové2260:6336
7.Elba DDM ÚNL2253:7229
8.KOVO Praha2249:7826
9.Karviná2274:7726
10.SK Sudoměřice2252:7023
11.Most2260:7623
12.Rakovník2234:1276

Přehled posledních zápasů

ALPIQ Kladno - Kert Park Praha0:2

Připojte se k hokejbaluPartneři českého hokejbalu