Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Budou se třinečtí hokejbalisté na jaře radovat z účasti ve vyřazovacích bojích?
Budou se třinečtí hokejbalisté na jaře radovat z účasti ve vyřazovacích bojích? (autor: fcb HBC Třinec)

Třinec bude mít pro jaro jediný cíl, udržet osmičku a postup do play-off

Datum: 26. 02. 2016
Autor: Jakub Vais
Sdílej přes:

Třinečtí hokejbalisté měli poněkud pomalejší rozjezd do ročníku, ale pak se Třinec rozjel a patřil k příjemným překvapením podzimu. Ke konci už Třinci začal trochu docházet dech, ale stále mají hráči z česko-polského pomezí do jarní části velmi zajímavou výchozí pozici. Čekali byste nejproduktivnějšího hráče extraligy v některém z týmu v první čtyřce, chyba, najdete jej právě v Třinci.

Enviform na podzim předváděl solidní výkony, i když první zápasy podzimu výsledkově Třinci nevyšly, herně tým výrazně nepropadl. „Dávali jsme dost branek, ale máme hodně velké zmatky v obraně. Velký problém je v našem přechodu z útoku zpátky do obrany, tam je hodně zmatků, ale snažíme se na to zaměřit,“ hovoří o podzimní slabině týmu nejproduktivnější hráč Třince i celé soutěže Dominik Barnošák.

Zimní příprava Enviformu začala stejně jako u jiných týmů na začátku ledna a oproti jiným týmům má několik hráčů individuální plán. „Tréninky v přípravě máme třikrát týdně a schází se nás mezi deseti až patnácti. Část týmů má individuální plán, ale to jsou hlavně slovenští hráči, které máme v týmu,“ uvádí Barnošák.

Hokejibalité Třince na podzim dokázali nasbírat osmnáct bodů, jejich zápasy však byly poměrně dramatické, vždyť jen dvakrát vyhrál Třinec s rozdílem tří a více branek. Co do jara zlepšit? „Musíme se více prosazovat v přesilovkách a dávat více branek. Když už vedeme o dva nebo tři góly, tak nesmíme zmatkovat a zbytečně si komplikovat zápasy. To se nám prostě nesmí stávat,“ říká Dominik Barnošák.

Dominik Barnošák táhl na podzim Třinec, když zaznamenal deset branek a patnáct asistencí, jeho parťák z útoku Tomáš Konderla zaznamenal bilanci 12+6. „Já jsem dost pověrčivý, takže jsem nic zvláštního neměnil. Vím, co moje tělo potřebuje a snažím se mu dát co nejvíce. Makám na sobě každý den a když se mi bude dařit stejně jako na podzim, tak to bude skvělé,“ věří nejproduktivnější muž CCM Extraligy.

Třinec bude mít na jaře jasný cíl, udržet svoje postavení a podívat se do vyřazovacích bojů. Velkou komplikací pro Třinec však může být absence domácího prostředí, ze sedmi jarních duelů bude hrát Enviform doma jen dvakrát. „Na to nemůžeme koukat, naším cílem je play-off! Pak už se může stát cokoliv,“ říká jasně Barnošák.

Brankářská hokejbalová škola

Tabulka soutěže

1.ALPIQ Kladno1860:3142
2.Autosklo PCE1866:3540
3.Kert Park Praha1873:3933
4.Elba DDM ÚNL1853:4529
5.HBC Plzeň1846:3829
6.KOVO Praha1852:5027
7.Letohrad1847:4526
8.H.Králové1844:5323
9.SK Sudoměřice1938:7020
10.Kovodemont Most1835:6116
11.Rakovník1936:8315

Přehled posledních zápasů

KOVO Praha - Autosklo PCE1:4
Kert Park Praha - HBC Plzeň7:1
Kovodemont Most - Rakovník5:3
H.Králové - SK Sudoměřice5:2
Elba DDM ÚNL - ALPIQ Kladno3:4
Autosklo PCE - Kovodemont Most4:2
HBC Plzeň - Elba DDM ÚNL4:1
Rakovník - H.Králové2:1
SK Sudoměřice - Letohrad1:4
ALPIQ Kladno - KOVO Praha6:2

Připojte se k hokejbaluPartneři českého hokejbalu