Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Kladno nabralo formu a slavit bude i o následujícím víkendu
Kladno nabralo formu a slavit bude i o následujícím víkendu (autor: Facebook HBC ALPIQ Kladno)

Tipy: Kladno přiveze z „tripu“ šest bodů, Rakovník opustí dno tabulky

Datum: 12. 10. 2018
Autor: Petr Dejnožka
Sdílej přes:

Druhý říjnový víkend nabídne další pestrý extraligový program. Kladenští hokejbalisté míří k dvěma náročným zápasům na východní cíp republiky, kde si ale dle názoru Tomáše Fejfara a naší redakce připíše plný počet bodů. Radost budou mít i v Rakovníku či Plzni, Kert Park překvapení proti Mostu nepřipustí.

sobota 13.10.2018

HBC Plzeň – HBC Hradec Králové 1988

Tomáš Fejfar (reprezentant ČR, útočník HC Kert Park Praha): Plzni na rozdíl od suverénního začátku se teď moc nedaří a Hradec též delší dobu nebodoval. Čekám vyrovnané utkání, ale Plzeň využije domácí prostředí a vyhraje.

Tip redakce: Došla Plzni šťáva? To je jedna z největších otázek následujícího víkendu. Nyní již bývalý lídr tabulky začíná pomalu ztrácet a do souboje s Hradcem Králové půjde ze třetí pozice. Ani Hradečtí ale nemají úplně stoprocentní formu a tři body tak zůstanou na západě Čech.

Elba DDM Ústí nad Labem – SK Hokejbal Letohrad

Tomáš Fejfar: Ústí hrálo velice dobrý zápas proti nám, naštěstí se nám povedl konec zápasu. Pak se mu příliš nepovedl zápas v Pardubicích a Letohrad po sérii těsných výher pozná porážku a body zůstanou v Ústí.

Tip redakce: Letohrad dokáže ze hřiště Elby přivézt plný počet bodů. Na hřišti Ústí nad Labem příliš branek nepadne, rozhodovat budou maličkosti a právě ty nakloní misky vah na stranu Východočechů.

SK Sudoměřice – HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice

Tomáš Fejfar: Řekl bych, že to bude vyrovnaný zápas první dvě třetiny. Pardubice budou mít za sebou dlouhou cestu. Nicméně pak Pardubice zaberou a zvítězí.

Tip redakce: Zajímavý duel znovu uvidí Sudoměřice. Na jejich hřiště se pro body prostě lehce nejezdí, což okusí v sobotu také Pardubice. V souboji pátého a sedmého týmu tabulky se Sudoměřice před svého soka poprvé v sezoně dostanou.

HBC Most – HC Kert Park Praha

Tip redakce: Hokejbalisté Mostu dokázali v důležitém klání přetlačit pražské Kovo, na druhý tým z hlavního města ale již stačit nebudou. Na hřišti v azylu s obhájcem titulu prohrají a jejich osmá pozice v tabulce se začne výrazně otřásat.

HBC Rakovník – TJ KOVO Praha

Tomáš Fejfar: Čekám asi nejvyrovnanější utkání. Rakovník bude chtít odčinit prohru s Mostem a totéž bude chtít i Kovo, které s nimi prohrálo až v samostatných nájezdech. Nicméně Kovo už je zvyklé na plast a nebude se mu dobře vracet na asfalt, takže body zůstanou v Rakovníku.

Tip redakce: Duel posledního s předposledním týmem tabulky bude předzvěstí bitev o udržení CROSSDOCK Extraligy hokejbalu. Zápas dvou vyrovnaných mužstev rozhodne domácí prostředí, díky kterému zůstanou tři body v Rakovníku. A pražské Kovo se kvůli tomu sesune až na samotné dno extraligové tabulky.

HbK Karviná – HBC ALPIQ Kladno

Tomáš Fejfar: Vůbec nevím, jak tohle může dopadnout. Kladno si udělá pěkný výjezd a budou to mít velice těžké. Karviná s podporou místních fanoušků bude hnána dopředu a myslím si, že plný počet bodů si odveze Kladno. Ale vůbec by mě nepřekvapilo, kdyby Karviná zahrála jako v Pardubicích či minimálně uhrála bod.

Tip redakce: Kladenští hokejbalisté si o víkendu udělají dlouhý výlet na východ republiky, odkud si budou chtít odvézt šest bodů a také průběžné první místo v tabulce. První dílčí úkol splní na hřišti nováčka, kde budou od začátku duel jasně tahat za delší konec provazu a soupeře dokážou přetlačit.

neděle 14.10.2018

SK Sudoměřice – HBC ALPIQ Kladno

Tomáš Fejfar: Záleží, v jakém počtu se sejdou Sudoměřice a jejich fanoušci. Hrát je tam někdy opravdu těžké, ale výjezd na Moravu Kladno zakončí třemi body do tabulky.

Tip redakce: Hned následující den v Sudoměřicích to již budou mít Kladenští mnohem náročnější. Čeká je vyrovnaný boj, který může rozhodnout každá chyba. Přesto budou hrát prim zkušenosti a kvalita Drahošova výběru. Těsná výhra ALPIQU přinese sudoměřickým fanouškům smutek.

Brankářská hokejbalová škola

Tabulka soutěže

1.Kert Park Praha22103:5055
2.Kladno2293:4349
3.HBC Plzeň2266:4243
4.Letohrad2265:3440
5.Autosklo PCE2286:6340
6.H.Králové2260:6336
7.Elba DDM ÚNL2253:7229
8.KOVO Praha2249:7826
9.Karviná2274:7726
10.SK Sudoměřice2252:7023
11.Most2260:7623
12.Rakovník2234:1276

Přehled posledních zápasů

Kert Park Praha - Karviná7:2
HBC Plzeň - Elba DDM ÚNL4:3
KOVO Praha - H.Králové0:3
Snack Dobřany - Autosklo PCE3:2
Kladno - Letohrad5:1

Připojte se k hokejbaluPartneři českého hokejbalu