To je škoda! Česká U16 měla do finále tak blízko, nakonec si zahraje jen o třetí místo. (autor: Jiří Zaňát (juniorworldcup.cz))

Tak blízko, ale nakonec nic! Český sen o zlatu se po dramatu ve Zlíně rozplynul

Datum: 01. 07. 2018
Autor: Ondřej Novotný

Bylo jasné, že pokud svěřenci Jiřího Christa chtějí postoupit do nedělního finále Světového poháru, musí porazit v sobotu večer Kanadu. Utkání pro reprezentační šestnáctku sice nezačalo dobře, ze stavu 0:2 přišla ale skvělá otočka a tři minuty před koncem tak Češi vedli 6:4! Jak ale sport dokáže byt někdy krutý, ukázaly následující minuty, Kanada dvěma slepenými brankami dokázala vyrovnat a v prodloužení rozpoutat obrovskou radost na svojí straně.

Špatný začátek nic neznamenal

Začátek zápasu přinesl ofenzivní hru z obou stran, která se však v první branku zdařila přeměnit Kanadě. Zasloužil se o to Moffat, který tak dal svému celku velkou psychickou výhodu. Jenomže defenziva českého celku příliš dobře ze začátku nepracovala, takže když se do dvoubrankového trháku hosté dostali díky trefě od Jucy, nevypadlo to vůbec dobře. Svoboda pak sice na hranici desáté minuty dokázal snížit, jenomže Kanada ihned přispěchala s odpovědí, takže když v produktivní úvodní třetině snížil necelou minutu před sirénou Čejka, bylo to znovu pouze o jednu branku.

Česko fantasticky otočilo zápas

Jenomže hned začátek druhého pokračování zápasu přinesl opět míček v české síti, když svoji druhou trefu zaznamenal Juca. Dlouho se pak nic nedělo, až se začala psát sedmadvacátá minuta a už tak skvělá atmosféra začala ještě více bouřit. Stromko totiž snížil, zanedlouho na něho navázal Brtník a neuvěřitelnou tříminutovku zakončil otočením zápasu Macháček. V tu chvíli bylo Česko v euforii, dokázalo smazat vedení silné Kanady a být tak už jenom jednu třetinu od finále Světového poháru!

Skoro vyhraný zápas nakonec rozesmutnil Čechy

Když na začátku třetí části poprvé v zápase poslal náš výběr do dvoubrankového vedení Čejka, asi nikdo z českých fanoušků v hale nečekal, že by se ještě Kanada zmohla na otočení utkání. A stejně tak to platilo také ještě necelé čtyři minuty před koncem. V této chvíli ale Ungeran snížil na rozdíl jedné trefy a zanedlouho Johnson rozpoutal obrovskou radost, když vyrovnal.

Rozhodnout tak muselo prodloužení, kde nejprve z nařízeného trestného střílení kanadský Franken nepřekonal Šidla, který předvedl skvělý zákro! Česká defenziva si však neuhlídala chvíli na to Johnsona, který vystřelil Kanadě finále a Česko naopak poslal do kolen. V neděli od 14. hodiny se však ještě můžou naši hráči U16 radovat, čeká je totiž boj o bronzové medaile proti USA Red!

---------------------------------------------------------------------

Česko U16 vs. Kanada West 6:7 pp.

Branky a nahrávky: 10. Svoboda (Čejka, Stromko), 15. Čejka (Svoboda), 27. Stromko (Čejka), 29. Brtník (Stromko, Svoboda), 30. Macháček (Jágr), 31. Čejka (Stromko) – 5. Moffat (Kirton, Caldwell), 9. Juca (Franken), 12. Johnson (Franken), 17. Juca (Franken), 42. Ungurean (Gerke), 44. Johnson (Bodnaruk), 48. Johnson (Juca, Gerke).

Česko U16: Šídlo (Halouzka) – Kopřiva, Brtník, Bečka, Macháček, Hubálek, Čejka, Školoudík, Kucharčík, Novák, Pavlík, Stromko, Mašek, Srp (C), Skorčík, Vaniš, Fic, Krbec, Svoboda, Sedláček, Jágr.

Kanada West: Jonsen (Willcott) – Stock, Houle, Prokop (C), Bodanruk, Juca, Hiscock, Wiwad, Gerke, Johnson, Slavin, McKinley, Riddell, Hedgecock, Kirton, Oleksiuk, Caldwell, Ungurean, Moffat, Shelton, Franken.