Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Zápas kola tentokrát v Mostě, uspěje tam Kladno?
Zápas kola tentokrát v Mostě, uspěje tam Kladno? (autor: Tomáš Kostečka | Benyho galerie)

Stíhací cesta Kladna pokračuje v Mostě, ten prokázal tuhou defenzivu

Datum: 10. 11. 2017
Autor: Ondřej Novotný
Sdílej přes:

Jedenáctým kolem pokračuje tento víkend také CROSSDOCK Extraliga mužů, a to i zápasem v Mostě. Sem bude cestovat celek z Kladna, který si letos zatím drží skvělá čísla v defenzivě. Tuhou obranu ale před týdnem prokázalo také Rondo, vždyť na Lužinách u úřadujícího mistra obdrželo pouze dvě branky! Konečný výsledek 1:2 byl pro Mostecké podstatě k ničemu, v sobotu by se ale mohlo jednat o potřebnou psychickou vzpruhu. 

Most má na dosah dva celky

Po minulém roce se i v Mostě udály před aktuálním ročníkem velké změny, které se ze začátku ročníku promítly do výsledků, a vypadalo to, že by to Rondu mohlo začít šlapat. Potřebné bodové zisky ale podle představ nepřicházejí, vždyť za devět zápasů to je pouze dvanáct bodů, což je v letošní konkurenci momentálně dostačující na sedmé místo.

Avšak mostečtí hokejbalisté mají na dosah vidinu posunu tabulkou, vždyť Ústí a Plzeň mají shodně jen o jeden bod více, a to není už tento víkend nedostižitelné. Rondo by ale muselo poslat do kolen značného favorita z Kladna, na kterého by mohla platit dobrá defenzivní práce. Tu Most před týdnem na hřišti Kert Parku prokázal, je tak otázka, zda ji dokáže z hlavního města přestěhovat i do své domácí haly!

Kladno po výbuchu zase šlape

Je to dva týdny, co si Rysové odvezli nečekaný debakl z Hradce Králové. Po podceněném zápase přišla ale o týden později doma proti Sudoměřicím už opačná hra a Kladno si dokráčelo bezpečně pro tři body. Bylo to navíc s nulou v zádech a Středočeši tak opět dali vědět o své letošní skoro nepropustné zadní řadě. Jsou to totiž Kladenští, kteří prokazují letos nejlepší obranu, protože za osm zápasů obdrželi jenom šestnáct branek, a to znovu připomeňme ještě jednou zápas s královéhradeckými piráty, kteří se do kladenské sítě prosadili hned sedmkrát.

A ještě pohled na tabulku. Rysové jsou momentálně třetí za o bod lepšími Pardubicemi, které však mají dokonce o dva zápasy odehráno více a loňského vicemistra tak spíše zajímá první celek. Kert Park má pak o pět bodů více a jeden zápas odehraný navíc. Jak to bude vypadat po tomto víkendu?

HBC Rondo Most vs. HBC ALPIQ Kladno, sobota, 15:00

Sledujte utkání živě ZDE!

Oficiální míčky pro hokejbal - zvýhodněný nákup členů ČMSHb

Tabulka soutěže

1.ALPIQ Kladno941:1523
2.Kert Park Praha833:1821
3.HBC Plzeň1031:2218
4.Letohrad818:1115
5.H.Králové924:2115
6.SK Sudoměřice925:3214
7.Autosklo PCE924:2913
8.HBC Most929:279
9.Karviná823:287
10.Elba DDM ÚNL715:237
11.KOVO Praha814:247
12.Rakovník812:394

Přehled posledních zápasů

SK Sudoměřice - ALPIQ Kladno1:2
HBC Plzeň - H.Králové3:4
SK Sudoměřice - Autosklo PCE8:3
Karviná - ALPIQ Kladno5:6
Elba DDM ÚNL - Letohrad3:2
Rakovník - KOVO Praha3:4
HBC Most - Kert Park Praha4:5

Připojte se k hokejbaluPartneři českého hokejbalu