Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Nikolas Langr patří v mladém věku mezi stabilní členy extraligového A týmu Autoskla.
Nikolas Langr patří v mladém věku mezi stabilní členy extraligového A týmu Autoskla. (autor: Josef Česák st.)

Nikolas Langr vstřelil v 17 letech premiérový gól v extralize! Neskutečný pocit, říká

Datum: 10. 10. 2018
Autor: Filip Červinka
Sdílej přes:

Pardubické Autosklo dává šanci mnoha talentovaným mládežnickým hokejbalistům, mezi nimiž figuruje i Nikolas Langr, kterému před pár dny bylo teprve 17 let a pravidelně nastupuje v základní sestavě loňských vicemistrů CROSSDOCK Extraligy. Minulý víkend se ve svém sedmém zápase v nejvyšší soutěži poprvé v kariéře mezi muži gólově prosadil a navrch přidal asistenci na vítěznou branku Autosklářů proti Ústí nad Labem. „Zatím jsem nic neplatil, ale počítám s tím, že to přijde a bude to hodně,“ vyčkává na pokladníka týmu Langr.

Za projevenou důvěru jsem moc rád


Sedmnáctiletý talent pardubického Autoskla o minulém víkendu odehrál svůj 6. a 7. duel v nejvyšší mužské soutěži. V sedmé nedělní partii si připsal první extraligový gól a asistenci. Pocit to byl opravdu neskutečný, je to zatím můj největší osobní úspěch v hokejbale,“ rozplývá se při vzpomínce na zápas proti ústecké Elbě Langr, který dostává od reprezentačního kouče Jiřího Mašíka nemálo prostoru a důvěru mu na výbornou splácí energickými zodpovědnými výkony. „Za projevenou důvěru jsem moc rád, je to pro mě určitě skvělá zkušenost oproti mládežnickým kategoriím,“ je si vědom Nikolas Langr.

Pardubické Autosklo bylo před minulým víkendem v dost nelehké situaci. Po porážce 0:4 s Kladnem a 0:8 s Karvinou ho nečekali lehcí soupeři v podobě Plzně a Ústí nad Labem. Tréninky tak musely být pro pardubické hráče hodně ostré. „Trenér nám kladl na srdce, abychom hlavně předešlý víkend hodili za hlavu a soustředili se na další zápasy,“ prozrazuje Langr. „Tréninky byly normální, jen trochu náročnější na běhání,“ přiznává nadaný hokejbalista.

Pavel Kubeš je skvělý hokejbalista a jeho přítomnost je ohromně znát


Nikolas Langr proti Ústí nad Labem v zápase 8. kola CROSSDOCK Extraligy nahrával hned na první a v konečném součtu i vítězný gól Tomáše Zajíčka. Po naší střele se odrazil míček za branku, kam jsem si pro něj zběhnul a přihrál na kruhy Tomášovi, který to skvěle trefil brankáři pod ruku,“ popisuje vítěznou trefu Autosklářů. Premiérový gól v extralize pak zaznamenal těsně před koncem utkání, kdy zvyšoval na 6:0. Získal jsem míček u červené čáry a přihrál ho do pásma, kde si ho Šimon Moravec s Jirkou Buckem vyměnili a přihráli mně skoro do prázdné brány,“ vzpomíná Langr na svůj první gól.

Za každý premiérový start, kanadský bod či první vstřelenou branku přichází na řadu „odměna“ v podobě nabobtnání týmové kasičky. Jak to asi bude mít Nikolas Langr? Zatím jsem nic neplatil, ale počítám s tím, že to přijde a bude to hodně,“ uvědomuje si talentovaný forvard.Autoskláři se v zápase minulého kola střetli s Elbou, s níž v loňském čtvrtfinále play off sváděli nesmírně vyrovnané a dramatické duely. Nyní ale průběh klání vyzněl jasně pro Pardubice. „Takový průběh jsem určitě nečekal. Ale hráli jsme od začátku až dokonce skvěle jako tým, a tento výsledek tomu byl nejlepší odměnou,“ upozorňuje Langr.

Do sestavy pardubického Autoskla se po delší odmlce vrátil reprezentační kapitán z posledního šampionátu v Pardubicích a dvojnásobný mistr světa Pavel Kubeš! Jeho návrat do týmu byl hodně znát v podobě oživení a notné dávky zkušeností. Pavel Kubeš je skvělý hokejbalista a jeho přítomnost na hřišti i mimo něj je ohromně znát,“ má jasno Nikolas Langr. „Na hřišti navíc ukázal, že je stále skvělým hráčem,“ dodává s velkým obdivem.

Reprezentovat byl vždycky můj sen. Udělám vše, aby se mi vyplnil!


V týmu loňských vicemistrů extraligy působí několik reprezentantů, kteří mladým hráčům předávají notné dávky rad, tipů a zkušeností. Samozřejmě ty zkušenější hráči se mi snaží pomoci a poradit. A jsem rád, že hraju v týmu, kde je tolik reprezentantů,“ přiznává Nikolas Langr. „Minulý víkend jsem nastupoval většinou s Jirkou Buckem a Šimonem Moravcem,“ prozrazuje Langr, jenž tak v lajně působil s těmi nejlepšími mládežnickými reprezentanty, vždyť Šimon Moravec na červencovém juniorském šampionátu v Kanadě pomohl vybojovat pro Českou republiku titul mistrů světa po dlouhých 16 letech!

Nikolas Langr vedle hokejbalu hrajete ještě lední hokej. V současné době hraji hokej v regionální lize juniorů za HC Dynamo Pardubice B. Jak hokejbal, tak lední hokej, jsou dobrou průpravou pro ten druhý sport, a v obou sportech se snažím odvádět co nejlepší výkony,“ zdůrazňuje Langr. Není tajemstvím, že hlavní kouč reprezentace a Autoskla Jiří Mašík je jeho strýcem, takže sportovní geny má prostě v sobě. Jak k němu ale jeho příbuzný na trenérské lavičce asi přistupuje? „Úplně stejně tak, jako k ostatním,“ upozorňuje Langr.

Talentovaný hokejbalista i hráč ledního hokeje se ještě dosud v mládežnických hokejbalových reprezentacích neobjevoval. Další juniorský šampionát se v roce 2020 uskuteční ve Švýcarsku, takže to pro Nikolase Langra musí být velkou motivací.„Je to pro mě určitě velká motivace a strašně rád bych se tam chtěl dostat,“ okamžitě praví. „Reprezentovat byl vždycky můj sen a udělám všechno pro to, aby se mi vyplnil!“ hlásí odhodlaně Langr.

Brankářská hokejbalová škola

Tabulka soutěže

1.Kert Park Praha22103:5055
2.Kladno2293:4349
3.HBC Plzeň2266:4243
4.Letohrad2265:3440
5.Autosklo PCE2286:6340
6.H.Králové2260:6336
7.Elba DDM ÚNL2253:7229
8.KOVO Praha2249:7826
9.Karviná2274:7726
10.SK Sudoměřice2252:7023
11.Most2260:7623
12.Rakovník2234:1276

Přehled posledních zápasů

Elba DDM ÚNL - HBC Plzeň6:5
SK Sudoměřice - KOVO Praha4:2
Kert Park Praha - Autosklo PCE3:5
Elba DDM ÚNL - Most9:0
SK Sudoměřice - H.Králové4:3
Letohrad - Kladno4:1
KOVO Praha - Karviná1:5
Snack Dobřany - HBC Plzeň1:6

Připojte se k hokejbaluPartneři českého hokejbalu