Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Jan Bacovský na střídačce Hradce při utkání v Letohradu
Jan Bacovský na střídačce Hradce při utkání v Letohradu (autor: Iva Janoušková)

Navrátilec Jan Bacovský: Extraligu chceme v Hradci udržet za každou cenu!

Datum: 16. 03. 2016
Autor: Jakub Vais
Sdílej přes:

V průběhu minulého týdne se objevila informace, že v dresu Nitry už nebude pokračovat útočník Jan Bacovský. Ten se rozhodl pro návrat do Česka a tedy i návrat do CCM Extraligy. Hned v prvním utkání pomohl svému Hradci k důležité výhře v Letohradu, když vstřelil dvě branky včetně té vítězné. Se svým výkonem v utkání ale nebyl zkušený reprezentant spokojen.

Reprezentační útočník Jan Bacovský začal jarní část sezóny opět v dresu slovenské Nitry, nakonec se však rozhodl před koncem základní části pro návrat zpět. Důvodů bylo několik. „Hradec požádal o ukončení hostování, důvodů bylo více... Nechám to na konspiračních teoriích lidí,“ říká s úsměvem útočník Jan Bacovský. Situace pirátů v tabulce však na rozhodnutí vliv neměla.

Rozhodnutí k návratu se zrodilo poměrně rychle, plánované to však nebylo. „Byla to otázka posledních 14 dní. Rozhodně to nebylo v plánu a já osobně jsem chtěl sezonu dohrát v Nitře. Člověk míní a život mění, jsme amatérský sport, ale co se týká toho, kde by chtěl člověk hrát, tak je přístup vice než profesionální,“ uvádí ikona hradeckého hokejbalu.

Nitra rozhodnutí hráče přijala, ale nakonec rozlučka v dresu slovenského mistra neklapla. „Manažer týmu Stano Petrík věděl o návratu od začátku jednání, klukům jsem to oznámil po zápase v Pruském. V Nitře ještě chtěli, abych odehrál minulý víkend, ale po dohodě už jsem hrál za Hradec proti Letohradu, protože poslední Hradec potřebuje body víc než Nitra,“ přiznává Jan Bacovský.

Návrat do české nejvyšší soutěže vyšel skvěle, na výhře Hradce měl Bacovský velkou zásluhu, když dal dvě branky včetně té vítězné. Spokojenost však nebyla taková. „Povedlo se mi zlomit dvě kompozitové hole. Je důležité, že jsme vyhráli, ale v mé i hře ostatních bylo hodně nedostatků,“ říká sebekriticky Jan Bacovský.

Hradec vyhrál 4:2, když vítězný gól dal Jan Bacovský v poslední minutě utkání. „Utkání bylo plné taktických chyb. Měl jsem strach z měřítka rozhodčích, což se trochu potvrdilo, neboť na Slovensku se hraje mnohem více do těla a pouští se to. Zde občas nevíte, jestli hrajete florbal, hokejbal nebo jiný sport. Jinak se toho za ten rok a půl moc nezměnilo,“ přiznává s úsměvem Bacovský

Hradec nebyl v komfortní situaci po podzimní části, po dvou jarních výhrách se už na východě Čech dýchá přeci jen lépe. „Samozřejmě chceme v Hradci extraligu zachránit a snažíme se dělat maximum. Poslední dva zápasy byly s týmy, které jsou na podobné úrovni jako Hradec. Ted nás čeká trochu jiná liga, už máme připravené pětikoruny na kolotoče. (smích) Musíme získat co nejvíce bodů ze zápasů se Sudoměřicemi a Karvinou, další body pro nás budou asi nad plán, ale uvidíme,“ uvádí bronzový medailista z posledního MS v Zugu.

Slovenská kapitola se nyní pro Jana Bacovského uzavřela, co do budoucna zůstává s otazníkem. „Teď se to určitě uzavřelo, je konec přestupového období. Co bude příští rok, neřeším. Chtěl bych klukům poděkovat za to, jak mě přijali, ten rok, co jsem tam strávil, byl opravdu skvělý. Mají super trenéra, který patří mezi ty nejlepší, pod kterými jsem hrál. Je ochoten se postavit před tým a uznat svou chybu. Zůstanou mi krásné vzpomínky, hodně přátel a vlastně ještě slovenský titul,“ uzavírá s úsměvem navrátilec do CCM Extraligy Jan Bacovský.

Náborové projekty ČMSHb

Tabulka soutěže

1.Kert Park Praha2095:3653
2.ALPIQ Kladno2086:4139
3.HBC Plzeň2055:5034
4.Elba DDM ÚNL2062:5834
5.Autosklo PCE2052:5433
6.Letohrad2048:4032
7.H.Králové2058:6031
8.SK Sudoměřice2040:6225
9.Rondo Most2047:5824
10.Rakovník2044:7317
11.KOVO Praha2029:848

Přehled posledních zápasů

Kert Park Praha - Autosklo PCE5:1

Připojte se k hokejbaluPartneři českého hokejbalu