Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Kapitán Martin Špaček se raduje z úvodní branky utkání s Pardubicemi, kterou sám vstřelil.
Kapitán Martin Špaček se raduje z úvodní branky utkání s Pardubicemi, kterou sám vstřelil. (autor: fcb HBC Kladno)

Kladno vynulovalo Pardubice a právem mu patří ocenění Tým víkendu!

Datum: 25. 03. 2019
Autor: Vojtěch Filipiec
Sdílej přes:

Kladenský ALPIQ měl před uplynulým hracím víkendem CROSSDOCK Extraligy ještě alespoň teoretickou šanci na prvenství po základní části. Díky vydřenému vítězství vedoucího Kert Parku se to kladenským hokejbalistům již sice nepodaří, nic to však nezměnilo na jejich parádním výkonu v zápase s Pardubicemi, který byl předem právem označen za Zápas kola. Čtyřgólový příděl pardubickému Autosklu proto oceňujeme oceněním nejlepšího týmu uplynulého hracího víkendu!

Rychlé vedení rysy ještě více nažhavilo


Zápas byl naší redakcí již předem označen jako Zápas kola a již od úvodních minut utkání bylo jasné proč. Kladno na svého soka vletělo a již ve 2. minutě se mohlo dostat do vedení. Tentokrát ještě stála na straně Pardubických štěstěna, baseballový pokus Soukupa totiž zastavila tyč Stárkovy branky!

Kladno se mohlo radovat o necelých pět minut později. V brankovišti Pardubic došlo k velké mele a nepřehledné situaci, v níž se nejlépe zorientoval reprezentační útočník Martin Špaček, který díky svému důrazu dokázal procedit míček až za brankovou čáru – 1:0.

Netrvalo to ani čtyři minuty a Stárek musel lovit míček z branky podruhé a opět to nebyl příliš standardní gól. Pardubičtí obránci jako by si dávali přednost, kdo se skákavého míčku mířícího směrem na vlastního brankáře ujme, čehož dokonale využil talentovaný útočník Jaroslav Procházka, který do míčku šťouchl a k překvapení všech přítomných jej dostal až do branky – 2:0.

Třetí kladenská branka zkraje druhé třetiny musela lichotit oku všech přítomných. Po dobré práci Eitlera se dostal za brankou k míčku Dominik Barnošák, který klasicky předvedl to, čím soupeře děsil už v dobách svého někdejšího působení v Třinci – smrtící výjezd zpoza branky a rychlá střela do horních pater branky, Stárek byl bez šance – 3:0.

Tečku za skvělým výkonem řídil Barnošák se Soukupem


Poté byla k vidění hluchá část hry, kdy se hlavně vylučovalo. Klid ve hře tu a tam „narušil“ kdo jiný než vousáč Barnošák, ten ale další branku zatím nepřidal a skóre zůstalo neměnné. Domácí se nakonec čtvrté branky přece jen dočkali. Ve 39. minutě se o ní postaral Radek Soukup, jehož dělovka v přesilovce skoro až od červené čáry zapadla až do sítě – 4:0.

Pardubičtí hokejbalisté tak kladenský ALPIQ před vyřazovacími boji sice kvalitně prověřili, nicméně rysové zápas zkušeně zvládli a zvítězili bezpečně 4:0. Skvělý výkon předvedl brankář Kladna Filip Hájek, s nímž si můžete na našem webu přečíst rozhovor -> ZDE. Zajímavostí je, že naprosto stejným výsledkem dopadlo i první měření sil v září, Kladno tehdy na Polabinách zvítězilo shodně 4:0.

SESTŘIH GÓLŮ A ŠANCÍ NA SPORT.VIDEO!

Náborové projekty ČMSHb

Tabulka soutěže

1.Kert Park Praha22103:5055
2.ALPIQ Kladno2293:4349
3.HBC Plzeň2266:4243
4.Letohrad2265:3440
5.Autosklo PCE2286:6340
6.H.Králové2260:6336
7.Elba DDM ÚNL2253:7229
8.KOVO Praha2249:7826
9.Karviná2274:7726
10.SK Sudoměřice2252:7023
11.HBC Most2260:7623
12.Rakovník2234:1276

Přehled posledních zápasů

Letohrad - Autosklo PCE2:0
HBC Plzeň - H.Králové2:1

Připojte se k hokejbaluPartneři českého hokejbalu