Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Hráči Kladna během zápasu věnovaného akci Movember
Hráči Kladna během zápasu věnovaného akci Movember (autor: Tomáš Kostečka | Benyho galerie)

Kladno jde do jarní části s posíleným kádrem a vidinou zlatého hattricku

Datum: 02. 03. 2016
Autor: Jakub Vais
Sdílej přes:

Obhájci titulu z Kladna jsou po podzimní části v CCM Extralize na druhé pozici za vedoucí Plzní, na kterou ztrácejí Středočeši pět bodů, ale po úvodním extraligovém víkendu to může být klidně méně, neboť právě proti Plzni zahájí Kladno jarní jízdu, na jejímž konci by Alpiq rád slavil mistrovský hattrick.

Tým trenéra Drahomíra Kadlece prožil přípravu v domácím prostředí, během zimní pauzy se zaměřovali kladenští hráči hlavně na fyzickou stránku, což bylo stejné jako v letech minulých. Několik hráčů si pak vyzkoušelo i zápasové tempo. Kladenský tým se představil na turnaji osobností v Chrudimi, kde zvítězil, několik hráčů si zahrálo také zimní Nižborskou ligu. Zpestřením zimního drilu pak byla také hokejová střetnutí na kladenském zimním stadionu, kde se proti sobě postavily týmy bratrů Hnízdilových. Úspěšnější byli v obou duelech hráči kolem bronzového medailisty z posledního šampionátu Daniela Hnízdila.

„Klasicky jsme začali delšími výběhy, poté přes dvoustovky, stovky a dalšími tréninky související s dynamikou jsme přešli na hřiště, což v téhle fázi přípravy není moc výhra. Kolikrát si říkám, že na tom hřišti dostaneme více do těla než v tělocvičně. Novinkou v přípravě bylo cvičení THE GRID. Půlhodinové cvičení na sílu i dynamiku s lehčími váhami, ale člověk se dost vyřídí. Taky je to jediné cvičení, kdy Geg nemluví! Nestíhá to,“ uvádí s úsměvem Radim Štěpáník.

Kladno přes zimu počítalo navrátilce do sestavy. Podzimní část sezóny částečně vynechali kvůli zranění útočníci David Šrámek a Radim Štěpáník, oba jsou však na další pokračování sezóny připraveni. Výbornou zprávou pro Alpiq je návrat univerzála Jana Příhody, který je pro Středočechy velmi důležitou osobou.

„Koleno momentálně moc nezlobí. Zcela určitě za to můžou pravidelně návštěvy u fyzioterapeutky, bez ní bych to asi nezvládl. Takže té jsem vděčný hodně,“ říká ke svému zdravotnímu stavu útočník Radim Štěpáník.

Návrat univerzála Jana Příhody by neměla zkomplikovat ani horší fyzička, kterou měl na začátku přípravy. „Honza s tímhle nikdy problémy neměl. Když už se rozhodl, že se vrátí, nechce být v týmu jen kvůli svému jménu a do všeho jde naplno. Má to v povaze,“ uvádí pro klubový web Drahomír Kadlec.

Kromě navrátilců do sestavy Kladno počítá i nové tváře. Z dorostu se pomalu začíná posouvat mezi seniory duo Šimon Míka a Lukáš Hudec, zcela novým hráčem je Patrik Novák, který se dosud věnoval hokeji, ale naskočil už také do několika duelů v dresu kladenského celku Jungle Fever.

Kladno začne jarní část hodně ostrou prověrkou. Hned v prvním jarním utkání čeká na tým trenéra Kadlece cesta do Plzně. Na tu po podzimu ztrácejí pět bodů a v sobotu mohou ztrátu na Západočechy stáhnout, v případě neúspěchu však může ztráta Alpiqu narůst docela výrazně. „Já jsem rád, že to bude zrovna v Plzni. Bude to ostrý začátek se vším všudy. Očekávám vynikající zápas, na obou stranách hrají výborní hokejbalisté,“ říká kladenský trenér Drahomír Kadlec.

Brankářská hokejbalová škola

Tabulka soutěže

1.ALPIQ Kladno1860:3142
2.Autosklo PCE1866:3540
3.Kert Park Praha1873:3933
4.Elba DDM ÚNL1853:4529
5.HBC Plzeň1846:3829
6.KOVO Praha1852:5027
7.Letohrad1847:4526
8.H.Králové1844:5323
9.SK Sudoměřice1938:7020
10.Kovodemont Most1835:6116
11.Rakovník1936:8315

Přehled posledních zápasů

KOVO Praha - Autosklo PCE1:4
Kert Park Praha - HBC Plzeň7:1
Kovodemont Most - Rakovník5:3
H.Králové - SK Sudoměřice5:2
Elba DDM ÚNL - ALPIQ Kladno3:4
Autosklo PCE - Kovodemont Most4:2
HBC Plzeň - Elba DDM ÚNL4:1
Rakovník - H.Králové2:1
SK Sudoměřice - Letohrad1:4
ALPIQ Kladno - KOVO Praha6:2

Připojte se k hokejbaluPartneři českého hokejbalu