Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Hráči Kladna během zápasu věnovaného akci Movember
Hráči Kladna během zápasu věnovaného akci Movember (autor: Tomáš Kostečka | Benyho galerie)

Kladno jde do jarní části s posíleným kádrem a vidinou zlatého hattricku

Datum: 02. 03. 2016
Autor: Jakub Vais
Sdílej přes:

Obhájci titulu z Kladna jsou po podzimní části v CCM Extralize na druhé pozici za vedoucí Plzní, na kterou ztrácejí Středočeši pět bodů, ale po úvodním extraligovém víkendu to může být klidně méně, neboť právě proti Plzni zahájí Kladno jarní jízdu, na jejímž konci by Alpiq rád slavil mistrovský hattrick.

Tým trenéra Drahomíra Kadlece prožil přípravu v domácím prostředí, během zimní pauzy se zaměřovali kladenští hráči hlavně na fyzickou stránku, což bylo stejné jako v letech minulých. Několik hráčů si pak vyzkoušelo i zápasové tempo. Kladenský tým se představil na turnaji osobností v Chrudimi, kde zvítězil, několik hráčů si zahrálo také zimní Nižborskou ligu. Zpestřením zimního drilu pak byla také hokejová střetnutí na kladenském zimním stadionu, kde se proti sobě postavily týmy bratrů Hnízdilových. Úspěšnější byli v obou duelech hráči kolem bronzového medailisty z posledního šampionátu Daniela Hnízdila.

„Klasicky jsme začali delšími výběhy, poté přes dvoustovky, stovky a dalšími tréninky související s dynamikou jsme přešli na hřiště, což v téhle fázi přípravy není moc výhra. Kolikrát si říkám, že na tom hřišti dostaneme více do těla než v tělocvičně. Novinkou v přípravě bylo cvičení THE GRID. Půlhodinové cvičení na sílu i dynamiku s lehčími váhami, ale člověk se dost vyřídí. Taky je to jediné cvičení, kdy Geg nemluví! Nestíhá to,“ uvádí s úsměvem Radim Štěpáník.

Kladno přes zimu počítalo navrátilce do sestavy. Podzimní část sezóny částečně vynechali kvůli zranění útočníci David Šrámek a Radim Štěpáník, oba jsou však na další pokračování sezóny připraveni. Výbornou zprávou pro Alpiq je návrat univerzála Jana Příhody, který je pro Středočechy velmi důležitou osobou.

„Koleno momentálně moc nezlobí. Zcela určitě za to můžou pravidelně návštěvy u fyzioterapeutky, bez ní bych to asi nezvládl. Takže té jsem vděčný hodně,“ říká ke svému zdravotnímu stavu útočník Radim Štěpáník.

Návrat univerzála Jana Příhody by neměla zkomplikovat ani horší fyzička, kterou měl na začátku přípravy. „Honza s tímhle nikdy problémy neměl. Když už se rozhodl, že se vrátí, nechce být v týmu jen kvůli svému jménu a do všeho jde naplno. Má to v povaze,“ uvádí pro klubový web Drahomír Kadlec.

Kromě navrátilců do sestavy Kladno počítá i nové tváře. Z dorostu se pomalu začíná posouvat mezi seniory duo Šimon Míka a Lukáš Hudec, zcela novým hráčem je Patrik Novák, který se dosud věnoval hokeji, ale naskočil už také do několika duelů v dresu kladenského celku Jungle Fever.

Kladno začne jarní část hodně ostrou prověrkou. Hned v prvním jarním utkání čeká na tým trenéra Kadlece cesta do Plzně. Na tu po podzimu ztrácejí pět bodů a v sobotu mohou ztrátu na Západočechy stáhnout, v případě neúspěchu však může ztráta Alpiqu narůst docela výrazně. „Já jsem rád, že to bude zrovna v Plzni. Bude to ostrý začátek se vším všudy. Očekávám vynikající zápas, na obou stranách hrají výborní hokejbalisté,“ říká kladenský trenér Drahomír Kadlec.

Náborové projekty ČMSHb

Tabulka soutěže

1.Kert Park Praha2095:3653
2.ALPIQ Kladno2086:4139
3.HBC Plzeň2055:5034
4.Elba DDM ÚNL2062:5834
5.Autosklo PCE2052:5433
6.Letohrad2048:4032
7.H.Králové2058:6031
8.SK Sudoměřice2040:6225
9.Rondo Most2047:5824
10.Rakovník2044:7317
11.KOVO Praha2029:848

Přehled posledních zápasů

Elba DDM ÚNL - KOVO Praha6:3
HBC Plzeň - H.Králové5:0
Autosklo PCE - SK Sudoměřice3:2
ALPIQ Kladno - Rondo Most7:0
Kert Park Praha - Rakovník5:1

Připojte se k hokejbaluPartneři českého hokejbalu