Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Uspěje Ústí proti Pardubicím?
Uspěje Ústí proti Pardubicím? (autor: Elba DDM Ústí n. Labem)

Kladno hostí pražský Kert, Sudoměřice budou potvrzovat formu proti Mostu

Datum: 11. 03. 2016
Autor: Jakub Vais
Sdílej přes:

Sobota je tradičním hracím dnem hokejbalové CCM Extraligy a jinak tomu nebude ani o následujícím víkendu. Na programu je kompletní 16. kolo nejvyšší soutěže, ve kterém se bude hrát několik zajímavých duelů, diváckým lákadlem budou zejména zápasy Kladna s Kertem a Pardubic s Ústím nad Labem.

Třinečtí hokejbalisté zahájili jarní část porážkou na hřišti posledního Hradce a zadělali si na nepříjemnosti hned na začátku jarní části. Celek ze Slezska, který má odehráno o zápas více než jiné týmy, nyní nečeká doma nic snadného. Do Třince zavítá vedoucí celek celé soutěže, HBC Plzeň. Plzeňští v prvním jarním kole prohrávali, ale v závěru utkání otočili a stále tak jsou jediným týmem, který v základní hrací době neprohrál.

Velmi zajímavý souboj čeká hokejbalové příznivce u kladenského zimního stadionu. V hokejbalové aréně se utká domácí Alpiq Kladno proti Kert Parku Praha. Alpiq po porážce v Plzni a výhře Mostu v předehrávce klesl až na třetí pozici, tu nyní budou chtít Středočeši udržet a nejlépe stáhnout pětibodovou ztrátu na druhý Most. Na svěřence trenéra Kadlece nečeká zrovna snadný protivník, do Kladna zavítají hráči Kertu, který na začátku jara také prohrál. Kdo uspěje v tomto zajímavém souboji dvou poražených z úvodního víkendu?

Skvělý nástup do jarní části a ztráta už pouze tří bodů na osmou pozici. Sudoměřice v úvodním víkendu uspěli na hřišti Kova, o den později si dovezl celek z jižní Moravy další dva body a boj o play-off není rozhodně ztracený. Důležité pro Sudoměřice bude na jaře hájit domácí hřiště, první domácí boj čeká celek od slovenských hranic proti Mostu. Severočeši jsou zatím na druhé pozici a momentálně hrají ve skvělé formě.

Velké komplikace zažívá na úvod jara Letohrad. Východočeskému celku se zranil klíčový muž sestav, gólman Jan Šimara, kterého v úvodním kole zastoupil Michal Šupík, ale ani nová akvizice jelenů k výhře nepomohla. Letohrad navíc dostal do kolen gól v Mostě, který byl uznán až po půl minutě od vstřelení branky. Jeleni chtějí udržet příčky zaručující play-off, pro to ale bude naprosto nezbytné zabrat v dalším utkání, kdy přijede Hradec Králové. Hradci sice patří poslední pozice v tabulce, na úvod jara se však Piráti nepředvedli ve špatném světle a dokázali vyhrát nad Třincem.

Souboj dvou celků z tabulkového suterénu, který bude důležitý nejen v základní části, ale i pro další vývoj soutěže a případný play-out, který zřejmě Karvinou ani Kovo nemine. Kdo dokáže v souboji desátého a jedenáctého týmu uspět? Karviná bude mít proti Kovu výhodu domácího hřiště, ovšem uvidíme, jestli to bude výhoda. Kovo sice na začátku jara doma podlehlo Sudoměřicím, herní projev pod vedením nového trenéra však jde nahoru.

Sobotní program ukončí souboj v Pardubicích. Domácí Autosklo vstoupilo do jarní části povedeným vystoupením na hřišti pražského Kertu, kde Pardubice vyhrály zejména díky skvělému vystoupení mladého útočníka Josefa Česáka, který si na své konto připsal hattrick. Soupeřem Pardubic bude Ústí, které už na jaře odehrálo tři soutěžní utkání, minulý víkend si doma poradilo jasně s Karvinou, ve druhém zápase se však Elba musela po nájezdech sklonit před Sudoměřicemi. Jak si povedou oba týmy ve vzájemném souboji?

Rozpis CCM Extraligy:
Enviform Třinec – HBC Plzeň 14:30 » Třinec
ALPIQ Kladno – Kert Park Praha 11:00 » Kladno u ZS
Autosklo PCE – Elba DDM ÚNL 16:00 » Pardubice - Polabiny
Karviná – KOVO Praha 15:00 » Karviná
SK Sudoměřice – Kovodemont Most 13:00 » Sudoměřice
Letohrad – H.Králové 15:00 » Letohrad

Soupiskové rozhraní - administrace klubů

Tabulka soutěže

1.Kert Park Praha2095:3653
2.ALPIQ Kladno2086:4139
3.HBC Plzeň2055:5034
4.Elba DDM ÚNL2062:5834
5.Autosklo PCE2052:5433
6.Letohrad2048:4032
7.H.Králové2058:6031
8.SK Sudoměřice2040:6225
9.Rondo Most2047:5824
10.Rakovník2044:7317
11.KOVO Praha2029:848

Přehled posledních zápasů

Kert Park Praha - Autosklo PCE5:1

Připojte se k hokejbaluPartneři českého hokejbalu