Derby na východě Čech skončilo lépe pro Pardubice (autor: Jiří Rejl)

Kert předvedl kanonádu v Ústí, derby patřilo Pardubicím. Plzeň poprvé padla

Datum: 19. 03. 2016
Autor: Jakub Vais

Kompletní 17. kolo nabídl sobotní program CCM Extraligy. Kovo Praha se stalo prvním týmem, který obral o všechny body dosud suverénní Plzeň. Sudoměřice a Třinec ve vzájemném souboji bojovaly o osmou pozici, lépe se vedlo Třinci. V boji o postup do vyřazovacích bojů udělal výrazný krok také Letohrad. Debakl na domácím hřišti schytalo Ústí, které dostalo devět branek od Kertu. Hosté uspěli také v derby, když Pardubice zdolaly Hradec. Velký šlágr sobotního programu zvládl lépe Most, který zdolal Kladno gólem z úplného závěru.

TJ Kovo Praha - HBC Plzeň 5:0 (1:0, 2:0, 2:0)
Branky a asistence: 07:11 Wittmayer (Košely, Svoboda), 16:16 Drak (Froněk), 25:25 Drak (Winter, Košely) PP, 30:28 Wittmayer (Košely), 39:41 Krištof (Zeman, Ruda)
Plzeň zavítala na hřiště pražského Kova a pro vedoucí celek extraligové tabulky to nebylo zrovna podařené vystoupení. Domácí Kovo se ujalo vedení v polovině úvodní části po povedené střele Wittmayera. Plzeň se snažila o vyrovnání nepříznivého stavu, ale snaha hostů vycházela na prázdno. Jedním z důležitých momentů byl začátek druhé části, který vyšel gólově domácímu Kovu a Drak navýšil vedení. Domácí byli nabuzeni vedením a hýřili aktivitou, kterou přetavili na konci druhé části v další přesný zásah opět z hole Jiřího Draka. Plzeň se chtěla ve třetí části pokusit o zdramatizování, jenže hned z první šance Kovo dokázalo udeřit a zvýšit už na 4:0 po zásahu Wittmayera. Mečouni měli následně několik šancí na snížení nepříznivého stavu nebo alespoň čestný zásah, jenže ani jednou míček za záda Laina nedošel. To domácí odehráli proti lídrovi perfektní zápas, který korunoval pátou brankou Martin Krištof.

SK Sudoměřice - HBC Enviform Třinec 1:2 po sam. stř.
Branky a asistence: 23:12 Fraňo (Tóth Michal) PP - 17:16 Barnošák TS, roz. sam. stř. Barnošák.

Sobotní program přinesl šest zajímavých zápasů, o hodně oběma celkům šlo v souboji Sudoměřic a Třince, protože oba týmy jsou momentálně na hraně postupu a nepostupu do vyřazovacích bojů. Úvodní část vzájemného souboje na jihu Moravy branku ani na jedné straně nepřinesla, i když několik šancí k vidění bylo. Poprvé se skóre utkání měnilo na začátku druhé části, kdy hosté dostali k dispozici trestné střílení, které druhý nejproduktivnější hráč celé soutěže Dominik Barnošák dokázal proměnit. Sudoměřice však nepříznivý stav dlouho nenechaly a ve 24. minutě zařídil vyrovnání v přesilové hře mladíček v domácím dresu Matěj Fraňo. Ve třetí části byla k vidění opět řada příležitostí, ale ani jeden z týmů se nedokázal prosadit. Utkání dospělo do samostatných střílení, ve kterých se lépe vedlo Třinci, který zásluhou vítězného nájezdu Barnošáka vzal bod navíc.

Elba DDM Ústí nad Labem - HC Kert Park Praha 1:9 (0:3, 1:1, 0:5)
Branky a asistence: 19:25 Langthaler (Kučera J.) - 04:27 Fejfar (Kruček M., Šperl), 06:47 Topolánek (Pekárek, Kruček J.), 10:43 Kovář (Pekárek) PP, 26:43 Wróbel (Pekárek), 34:11 Fejfar (Wróbel, Šperl) PP, 40:59 Topolánek (Fejfar, Šperl) PP, 41:26 Wróbel (Topolánek) SH, 43:17 Pekárek (Wróbel, Topolánek), 44:11 Kovář (Fejfar, Pekárek).

Ústí nad Labem i Kert Park Praha si vstup do jarní části představovali asi trochu jinak, dnes si jeden z nich mohl spravit chuť při vzájemném souboji. Na severu Čech se lámal chléb už v první části hry, kdy se v rozmezí šesti minut se dokázali trefit Fejfar, Topolánek a Kovář. Ústí na nepříznivý stav dokázalo reagovat na začátku druhé třetiny, ale přesně mířená střela Langthalera byla bohužel pro domácí jediným světlým momentem. Ještě ve druhé části hosté dokázali zareagovat, když se prosadil Wróbel. Jestli se dá o prvních dvou třetinách mluvit jako o skvělých pro hosty, ta třetí byla ještě lepší. Pražané předvedli palbu jako z kulometu a během závěrečné části nasázeli do branky Elby pět gólů, když se trefil Fejfar, Topolánek, Wróbel, Pekárek a Kovář.

HBC Hradec Králové 1988 - HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice 3:4 (1:2, 2:1, 0:1)
Branky a asistence: 13:38 Karásek (Mitra, Hrubý), 17:20 Fišer (Mitra), 23:06 Rail (Novák, Hrabica) PP - 10:03 Urbanec (Gabriel, Bílý), 13:52 Bílý (Urbanec, Gabriel), 20:34 Gabriel (Urban, Bílý), 33:04 Urban (Bílý).
Hradec Králové a Pardubice - vzájemné souboje obou těchto dvou měst v jakémkoliv odvětví přináší emotivní momenty a zajímavou podívanou a je přitom jedno, zda soupeře dělí v tabulce třeba osm míst. První perioda vzájemného souboje na hřišti Hradce přinesla velkou aktivitu ze strany hostujících Pardubic, které dokázaly skórovat hned dvakrát, ale ani domácí nezůstali příliš pozadu a po první části na jejich kontě svítila jednička. Nejprve totiž poslal hosty do vedení Urbanec, po srovnání od Karáska ale vrátil Autosklo do vedení kapitán Bílý. Hradec vstoupil s motivací do druhé části a přišlo rychlé srovnání, když se z dorážky trefil Fišer. Další šance z obou stran na sebe nenechaly čekat, ale zaskvěli se brankáři na obou stranách. Slabší chvilku si muži v maskách vybrali pouze ve 24. minutě, kdy Smékala pokořil Rail. Jenže za půl minuty bylo vyrovnáno, když Biegla pokořil Gabriel. Rozhodující moment zápasu přišel na začátku poslední části, kdy spolupráci s Janem Bílým zakončil Petr Urban. Hradec už bez Petra Nováka, který odstoupil z utkání, zkoušel dobývat obranu Autoskla a snažil se o vyrovnání, ale na skóre už se nic nezměnilo a tři body putují do Pardubic.

HBC Kovodemont Most - HBC Alpiq Kladno 4:2 (2:0, 0:1, 2:1)
Branky a asistence: 02:35 Bruštík (Černý, Krajíček), 11:33 Bruštík (Krajíček, Černý), 43:34 Krajíček (Čížek), 44:34 Čížek (Brém) EN -18:22 Kudela (Pliml) PP, 33:43 Hnízdil (Haisman, Pražák).

Přímý souboj o druhé místo v tabulce spolu svedly Most a Kladno. Severočeši dokázali uspět už v podzimním vzájemném utkání a skvěle to pro Kovodemont začalo i tentokráte. Po necelých třech minutách poslal Most do vedení Čestmír Bruštík. Kladno se snažilo o vyrovnání, ale ani Most nezůstával pozadu. Další gólový zásah přišel ke konci prvního dějství, když se opět dokázal prosadit domácí kanonýr Bruštík. Start prostřední části vyšel dobře Kladnu, které vrátil do hry snížením Kudela. Hosté měli v prostřední části šance na vyrovnání, ale žádná z možností se neujala. Zajímavé utkání se rozhodovalo ve třetí části. Na jejím začátku se povedlo dostat do šance hostujícímu Hnízdilovi, který zařídil srovnání. Třetí třetina přinášela zajímavé šance, ale míček ne a ne doputovat na jedné či druhé straně do branky. Minutu a dvacet šest vteřin před koncem třetí části se však k dorážce dostal Pavel Krajíček a Most poslal do vedení. Kladno to následně zkusilo bez brankáře, jenže srovnání se nedočkalo, naopak střelou do prázdné branky rozhodl Čížek!

SK Hokejbal Letohrad - HbK Karviná 4:0 (2:0, 0:0, 2:0)
Branky a asistence: 11:22 Lux O. (Hejtmánek, Košťál), 12:06 Vychytil (Švec, Lux J.), 37:08 Lux O. (Halbrštát) PP, 39:46 Lux O. (Košťál, Halbrštát).

Letohrad se na jaře trápí a mizérii chtěli jeleni prolomit proti Karviné. Utkání pro domácí nezačalo vůbec špatně, když se v první části prosadil Ondřej Lux a po něm přidal druhou branku Letohradu Vychytil. Karviná se snažila s nepříznivým výsledkem něco udělat a v prostřední části měla k dispozici několik přesilových her, ale ani jednu z nich hosté nezužitkovali. To domácí si vedli při početních výhodách lépe a Ondřej Lux v závěrečné části přidal další domácí branku a za další dvě minuty dokonal Ondřej Lux hattrick.