Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Karvinští hráči se chtějí odrazit k lepším výsledkům
Karvinští hráči se chtějí odrazit k lepším výsledkům (autor: rajce.net/HBK Karviná )

Karviná se bude snažit na jaře o zlepšení, hlavně v produktivitě

Datum: 13. 02. 2016
Autor: Jakub Vais
Sdílej přes:

Karvinským hokejbalistům po podzimní části patří předposlední pozice v tabulce a v jarní části je čeká náročný boj o udržení a v ideálním stavu vyhnutí baráži. Karvinskému celku patří po podzimu jedenáctá pozice, což má na svědomí především špatná produktivita, neboť Karviná dala nejméně gólů ze všech extraligových týmů.

Pouze dvacet jedna branek dokázali vstřelit hráči Karviné do sítí soupeřů. Přes zimu se na tomto faktu budou snažit Karvinští zapracovat, ale nejen na něm. „Musíme začít více střílet a nebát se to vzít na sebe,“ říká k slabé produktivitě útočník Radim Pietrasz. Trenér Lumír Rosůlek vidí slabinu i v další činnosti. „Zapracovat musíme na spoustě věcech, hlavně na obraně celé pětky,“ mluví karvinský kouč o další slabině týmu.

Kromě slabé produktivity staronový tým v nejvyšší soutěži srážely laciné branky, hlavně v začátcích zápasů, na což se pak týmu většinou dařilo špatně reagovat. „Je třeba změnit přístup hráčů. Bylo by dobré, kdyby padlo více branek. Důležité je, abychom nedostávali v prvních minutách zápasu gól,“ hovoří o jednom z palčivých problémů Radim Pietrasz.

Karvinští začali přípravu na jarní část sezóny na počátku nového roku. Příprava se oproti těm předchozím nijak zvlášť neliší, po dřině v posilovně a tělocvičně se aktuálně tým přesouvá k přípravě na hřiště. „Příprava začala v lednu. Standardně pořádnou dřinou v posilovně a v tělocvičně. Teď se přesouváme na hřiště, kde budeme v tvrdé práci pokračovat,“ říká trenér Lumír Rosůlek. Slova trenéra potvrzuje i Pietrasz. „Zimní příprava se nijak zvlášť nelišila od těch minulých, jelikož nás chodí na trénink málo, tak ne vždy mají tréninky patřičný efekt,“ doplňuje karvinský útočník.

Pro jarní část Karviná musí zapracovat i na kádru, který je poměrně úzký, ale posily jsou v dohledu. „Co se tyče posil, tak ty určitě budou, zatím je ale nebudeme jmenovat,“ uvádí trenér Lumír Rosůlek. Ten však zřejmě letos nebude moci spoléhat na pomoc útočníka Vladimíra Luky, který zřejmě nebude moci nastoupit kvůli svému hokejovému angažmá ve Frýdku-Místku. „Sledoval jsem to a fandil klukům, ale co k tomu říct. Bez gólů se nedá vyhrávat. Zatím to vypadá, že spíše letos nebudu hrát,“ říká Vladimír Luka, zkušený útočník, který letos okusil i nejvyšší hokejovou soutěž v Česku.

Soupiskové rozhraní - administrace klubů

Tabulka soutěže

1.Kert Park Praha2095:3653
2.ALPIQ Kladno2086:4139
3.HBC Plzeň2055:5034
4.Elba DDM ÚNL2062:5834
5.Autosklo PCE2052:5433
6.Letohrad2048:4032
7.H.Králové2058:6031
8.SK Sudoměřice2040:6225
9.Rondo Most2047:5824
10.Rakovník2044:7317
11.KOVO Praha2029:848

Přehled posledních zápasů

Elba DDM ÚNL - KOVO Praha6:3
HBC Plzeň - H.Králové5:0
Autosklo PCE - SK Sudoměřice3:2
ALPIQ Kladno - Rondo Most7:0
Kert Park Praha - Rakovník5:1

Připojte se k hokejbaluPartneři českého hokejbalu