Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Karvinští hráči se chtějí odrazit k lepším výsledkům
Karvinští hráči se chtějí odrazit k lepším výsledkům (autor: rajce.net/HBK Karviná )

Karviná se bude snažit na jaře o zlepšení, hlavně v produktivitě

Datum: 13. 02. 2016
Autor: Jakub Vais
Sdílej přes:

Karvinským hokejbalistům po podzimní části patří předposlední pozice v tabulce a v jarní části je čeká náročný boj o udržení a v ideálním stavu vyhnutí baráži. Karvinskému celku patří po podzimu jedenáctá pozice, což má na svědomí především špatná produktivita, neboť Karviná dala nejméně gólů ze všech extraligových týmů.

Pouze dvacet jedna branek dokázali vstřelit hráči Karviné do sítí soupeřů. Přes zimu se na tomto faktu budou snažit Karvinští zapracovat, ale nejen na něm. „Musíme začít více střílet a nebát se to vzít na sebe,“ říká k slabé produktivitě útočník Radim Pietrasz. Trenér Lumír Rosůlek vidí slabinu i v další činnosti. „Zapracovat musíme na spoustě věcech, hlavně na obraně celé pětky,“ mluví karvinský kouč o další slabině týmu.

Kromě slabé produktivity staronový tým v nejvyšší soutěži srážely laciné branky, hlavně v začátcích zápasů, na což se pak týmu většinou dařilo špatně reagovat. „Je třeba změnit přístup hráčů. Bylo by dobré, kdyby padlo více branek. Důležité je, abychom nedostávali v prvních minutách zápasu gól,“ hovoří o jednom z palčivých problémů Radim Pietrasz.

Karvinští začali přípravu na jarní část sezóny na počátku nového roku. Příprava se oproti těm předchozím nijak zvlášť neliší, po dřině v posilovně a tělocvičně se aktuálně tým přesouvá k přípravě na hřiště. „Příprava začala v lednu. Standardně pořádnou dřinou v posilovně a v tělocvičně. Teď se přesouváme na hřiště, kde budeme v tvrdé práci pokračovat,“ říká trenér Lumír Rosůlek. Slova trenéra potvrzuje i Pietrasz. „Zimní příprava se nijak zvlášť nelišila od těch minulých, jelikož nás chodí na trénink málo, tak ne vždy mají tréninky patřičný efekt,“ doplňuje karvinský útočník.

Pro jarní část Karviná musí zapracovat i na kádru, který je poměrně úzký, ale posily jsou v dohledu. „Co se tyče posil, tak ty určitě budou, zatím je ale nebudeme jmenovat,“ uvádí trenér Lumír Rosůlek. Ten však zřejmě letos nebude moci spoléhat na pomoc útočníka Vladimíra Luky, který zřejmě nebude moci nastoupit kvůli svému hokejovému angažmá ve Frýdku-Místku. „Sledoval jsem to a fandil klukům, ale co k tomu říct. Bez gólů se nedá vyhrávat. Zatím to vypadá, že spíše letos nebudu hrát,“ říká Vladimír Luka, zkušený útočník, který letos okusil i nejvyšší hokejovou soutěž v Česku.

Brankářská hokejbalová škola

Tabulka soutěže

1.ALPIQ Kladno1860:3142
2.Autosklo PCE1866:3540
3.Kert Park Praha1873:3933
4.Elba DDM ÚNL1853:4529
5.HBC Plzeň1846:3829
6.KOVO Praha1852:5027
7.Letohrad1847:4526
8.H.Králové1844:5323
9.SK Sudoměřice1938:7020
10.Kovodemont Most1835:6116
11.Rakovník1936:8315

Přehled posledních zápasů

KOVO Praha - Autosklo PCE1:4
Kert Park Praha - HBC Plzeň7:1
Kovodemont Most - Rakovník5:3
H.Králové - SK Sudoměřice5:2
Elba DDM ÚNL - ALPIQ Kladno3:4
Autosklo PCE - Kovodemont Most4:2
HBC Plzeň - Elba DDM ÚNL4:1
Rakovník - H.Králové2:1
SK Sudoměřice - Letohrad1:4
ALPIQ Kladno - KOVO Praha6:2

Připojte se k hokejbaluPartneři českého hokejbalu