Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Jan Eitler uprostřed fotky zapadl do kádru ALPIQU hodně rychle a je platným bodujícím útočníkem.
Jan Eitler uprostřed fotky zapadl do kádru ALPIQU hodně rychle a je platným bodujícím útočníkem. (autor: fcb HBC Kladno)

Jan Eitler vstřelil první extraligový hattrick v kariéře! Zásluha celého týmu, praví skromně

Datum: 08. 10. 2018
Autor: Filip Červinka
Sdílej přes:

Minulý víkend se kladenský ALPIQ snažil v letošním ročníku CROSSDOCK Extraligy protáhnout pět zápasů dlouhotrvající vítěznou šňůru. Tu středočeskému souboru ale v sobotu překvapivě přestřihnul Letohrad a v neděli tak chtěli Kladenští dát na nezdar zapomenout. To se jim povedlo na výbornou, když srazili na kolena Hradec Králové 5:2, přičemž se na vítězství hattrickem podílel Jan Eitler, jenž extraligové Kladno posilnil ze sousedního druholigového Jungle Fever. „Extraliga má samozřejmě přednost,“ prozrazuje například v rozhovoru Eitler, kterého redakce hokejbal.cz nominovala do ALL STARS týmu uplynulého hracího víkendu nejvyšší soutěže.

Když soupeři darujeme tolik přesilovek, vyhrává se těžko


Před letošním ročníkem jste posilnil už tak nabitý kádr kladenského ALPIQU. Jak se vaše spolupráce s každoročním adeptem na extraligový titul vlastně upekla a budete i nadále nastupovat za mateřský druholigový Jungle Fever? Předpokládám, že CROSSDOCK Extraliga bude mít ale přednost.
Před letní přípravou jsem panu Kadlecovi volal s tím, že bych se rád zkusil probojovat do „A“ týmu. Domluvili jsme se, že s nimi zkusím letní přípravu a uvidíme, jak to bude dál. Co se týče Jungle Fever, stále jsem jejich hráč a do ALPIQU mám střídavý start, ale několik zápasů už jsem za Jungle odehrál, ovšem s tím, že extraliga má samozřejmě přednost. 

Od začátku sezony jste jeli na vítězné vlně, své soupeře jasně přehrávali, stejně jako dvě třetiny v Letohradě, který vás ale nakonec jako první srazil po pěti vítězných duelech na kolena. Co se stalo, že to Letohrad zvládl?
V Letohradě to bývají vždycky velmi těžké zápasy, stejně tomu bylo i teď. Domácí hrají velmi bojovný hokejbal. Ve třetí třetině jsme se dost přizpůsobili hře domácích a přestali hrát to, co jsme si před zápasem řekli. 40 vteřin před koncem se domácím navíc povedlo vstřelit vítězný gól i díky našemu nedůrazu před naší brankou. Pomohlo jim k tomu i pár zbytečných vyloučení z naší strany.

Co vám po utkání na půdě Jelenů kouč Kadlec nejvíce kladl na srdce tak, abyste se zpátky vrátili nejen k herní, ale i střelecké dominanci?
Po zápase nám trenér říkal, že když soupeři darujeme tolik přesilovek, moc výher neuděláme. Kladl nám na srdce ať zápas hodíme za hlavu a druhý den zkusíme začít novou vítěznou sérii, ovšem za předpokladu, že budeme dodržovat naše úkoly a hrát hru, kterou jsme hráli doposud.

Taxu za hattrick rád do společné kasy zaplatím


Druhý den v neděli 7.10. v rámci 8. kola jste zajížděli na další východočeskou půdu do Hradce Králové, kde jste vyhráli přesvědčivě 5:2. Co jste oproti sobotnímu klání změnili a jste vděční, že jste hned druhý den dali zapomenout na letohradské zaváhání?
V sobotu jsme nastoupili s tím, že nebudeme faulovat a budeme dodržovat to, co jsme si řekli a hodně se tlačit do střel a do branky soupeře. Celkem nám náš plán vycházel a je to vidět i na výsledku.

Vy jste v duelu proti pirátům vstřelil ve svých 29 letech svůj premiérový hattrick v nejvyšší mužské soutěži! Našel si vás už pokladník? To bude asi vysoká taxa. (úsměv)
Ano povedlo se mi dát hattrick, ale je to zásluha celého týmu. S pokladníkem už jsem o této věci mluvil, ale více to budeme řešit, až na tréninku. Samozřejmě to rád do společné kasy zaplatím. (úsměv)

V utkání jste zvyšoval nejdříve na 2:0, posléze na 3:1, takže jste vsítil i vítězný gól. Jak k první a ke druhé brance došlo? Které z nich si více ceníte?
Nedá se říct, které si cením více, obě byly důležité, protože jsme soupeři odskočili o dvě branky. První gól byl trochu se štěstím, kdy se po naší střele odrazil balónek ke mně a já už měl před sebou prázdnou branku. Ten druhý byl z protiútoku, kdy měl soupeř šanci, ale nakonec jsme z toho měli protiútok dva na jednoho. Od spoluhráče jsem dostal výbornou přihrávku a měl jsem celkem dost času na zakončení. 

Zápas proti Karviné bude specifický


Hattrick jste dovršil do opuštěné královéhradecké klece, takže to už byla lehká práce, nebo se pletu?
Úplně jednoduché to nebylo, soupeř odvolal brankáře s tím, že chtěl výsledek ještě dotáhnout naštěstí se mi povedlo balónek vypíchnout a utéct obránci a pak už to bylo celkem jednoduché. 

Redakcí hokejbal.cz jste byl zvolen do All Stars týmu minulého hracího víkendu CROSSDOCK Extraligy. Jak vás toto ocenění potěšilo? Dostat se mezi TOP lajnu nejvyšší soutěže chce opravdu kvalitní výkony.
Samozřejmě to potěší hrozně moc, v extralize je spousta výborných hráčů, kteří svoji kvalitu dokazují týden co týden. Není to jen můj úspěch, ale je to práce celého týmu, protože sám bych nedokázal vůbec nic.

V dalším klání vás čeká čím dál lépe hrající Karviná, a navíc zajíždíte na její půdu. Co od tohoto duelu očekáváte?
Bude to určitě velmi těžký zápas. Karviná hraje velmi dobře, a navíc velice bojovně a obětavě. Dost kluků tam znám i z Jungle Fever, o to bude zápas zajímavější. Myslím, že když budeme dodržovat co nám trenéři řeknou, máme šanci na úspěch.

STATISTIKY JANA EITLERA V SEZONĚ 2018/19:


7 zápasů
9 kanadských bodů
5 gólů
4 asistence
16 trestných minut
1,29 kanadských bodů na 1 zápas

Brankářská hokejbalová škola

Tabulka soutěže

1.Kert Park Praha22103:5055
2.Kladno2293:4349
3.HBC Plzeň2266:4243
4.Letohrad2265:3440
5.Autosklo PCE2286:6340
6.H.Králové2260:6336
7.Elba DDM ÚNL2253:7229
8.KOVO Praha2249:7826
9.Karviná2274:7726
10.SK Sudoměřice2252:7023
11.Most2260:7623
12.Rakovník2234:1276

Přehled posledních zápasů

Elba DDM ÚNL - HBC Plzeň6:5
SK Sudoměřice - KOVO Praha4:2
Kert Park Praha - Autosklo PCE3:5
Elba DDM ÚNL - Most9:0
SK Sudoměřice - H.Králové4:3
Letohrad - Kladno4:1
KOVO Praha - Karviná1:5
Snack Dobřany - HBC Plzeň1:6

Připojte se k hokejbaluPartneři českého hokejbalu