Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Dokáže se Hradec zvednout?
Dokáže se Hradec zvednout? (autor: Martin Pibyl)

Extraligový Hradec Králové se pokusí zvládnout mission impossible. A co Novák?

Datum: 11. 02. 2016
Autor: Jakub Vais
Sdílej přes:

Hradečtí hokejbalisté zažili hrůzostrašný podzim, na který by rádi rychle zapomněli, ovšem nebude to tak snadné. S hubeným bodovým ziskem je čeká boj v jarní části a snaha vyhnout se pádu do první ligy. Zachránit tradiční klub v nejvyšší soutěži se pokusí tým pod vedením nového trenéra Karla Kanii.

Hradecký tým přes zimu angažoval nového trenéra, kterým se stal Karel Kania, jinak hokejbalista Rangers Náchod. „Do zimní přestávky jsme vstupovali s cílem pokusit se přesvědčit zkušené hráče, kteří v klubu působí, aby se v jarní části soutěže naplno věnovali hokejbalu a pomohli Hradci zvládnout mission impossible. Jinak se situace ani nazvat nedá,“ říká nový kouč Východočechů o aktuální situaci v Hradci.

Na podzim měl tým velké problémy se složením kádru a nasnadě byla otázka na jeho posílení. „Kádr by měli doplnit dva kvalitní brankáři, dva útočníci a jeden obránce. Do obrany bych ještě rád získal jednu posilu. A strana odchodů? Ta je zatím prázdná ale, je tam právě to velké ale. Petr Novák velká ikona nejen klubu, ale celého hokejbalu by si po letech opět rád zahrál play-off a tato mezera v sestavě by se těžko zacelovala. Vzhledem k tomu, kolik už zranění Petr prodělal a sám neví, jak dlouho se díky tomu bude hokejbalu na vrcholové úrovni věnovat, se to dá pochopit,“ uvádí Karel Kania k situaci v hráčském kádru.

Otázka ohledně Petra Nováka je nyní asi tou klíčovou pro Hradec, neboť přínos bývalého kapitána reprezentace pro tým je obrovský. „Já bych si přál, aby i pro jaro zůstal v sestavě Hradce a pomohl nám všem zvládnout záchranářské práce. V tomto směru bude nejvíce záležet na přístupu všech hráčů, jak k tréninku, tak i k zápasům,“ netají se nový hradecký kouč.

Jedním z nejlepších hráčů v hradeckém týmu na podzim byl Michal Hrubý, ten také se dvěma góly a pěti asistencemi ovládl kanadské bodování týmu. „Změnit potřebujeme úplně všechno, počínaje od přístupu hráčů. Problémy máme v našem obraném pásmu, nedokážeme vybojovat míček a vyhodit to, rozjet útočnou akci, vše nám končí ve středním pásmu a vrací se zpět. A to není jediný problém,“ uznává špatnou situaci.

Zimní přípravu kromě nového trenéra vedl právě Michal Hrubý a spoluhráče nešetřil. „Přípravu jsme měli pestřejší. Dostali jsme 4 lekce thai - boxu, poté jsme trénovali v tělocvičně, pár tréninku jsem vedl já, tak kluci dostali pěkně zabrat. (úsměv) Poznali i nové cviky, odmakali je bez řečí. Začátkem února jsme přešli na hřiště,“ hovoří o přípravě na jarní část Michal Hrubý.

Náborové projekty ČMSHb

Tabulka soutěže

1.HBC Plzeň2279:3454
2.Autosklo PCE2278:4352
3.Kovodemont Most2265:4844
4.ALPIQ Kladno2269:4544
5.Kert Park Praha2283:5742
6.SK Sudoměřice2248:6227
7.Elba DDM ÚNL2253:7027
8.Enviform Třinec2260:6926
9.Letohrad2249:5925
10.KOVO Praha2253:6521
11.Karviná2238:7720
12.H.Králové2245:9114

Přehled posledních zápasů

HBC Plzeň - ALPIQ Kladno1:5
Letohrad - Karviná3:2
H.Králové - KOVO Praha1:0

Připojte se k hokejbalu

Najdete nás pravidelně i na sociálních sítích čtečkách RSS i na YouTube.comPartneři českého hokejbalu