Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Česákovi radost z vyrovnávacího gólu vydržela až do prodloužení.
Česákovi radost z vyrovnávacího gólu vydržela až do prodloužení. (autor: archiv HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice)

Česák zařídil prodloužení: Odehráli jsme skvělý zápas, na náš výkon musíme navázat

Datum: 02. 06. 2018
Autor: Petr Dejnožka
Sdílej přes:

Hokejbalové finále odstartovalo velkolepým soubojem, které došlo až do prodloužení. V něm dokázal HC Kert Park Praha předčít pardubické Autosklo a připsal si tím první finálový bod. Hosté museli dvakrát dotahovat skóre, utkání do prodloužení poslal svoji šestou brankou v play off Josef Česák. Z jeho slov po skončení utkání lze jasně vyčíst, že i přes porážku panovala v táboře Pardubic spokojenost.

Po špatné první třetině jsme začali soupeře přehrávat


Kert Park před svými příznivci a televizními kamerami ČT sport zároveň nastoupil v prvním finále na svého soupeře hodně zhurta. Kdyby během prvních minut obhájce titulu nastřílel pět branek, nikdo by se nemohl divit. Svěřenci trenéra Jiřího Mašíka mohli děkovat především Davidu Stárkovi a brankové konstrukci, která je zachránila hned v úvodu po střele Zvonka. „Na začátku jsme chtěli hrát defenzivně a soupeře si pohlídat. Nakonec se nám to docela povedlo, inkasovali jsme pouze jednou. To se stane,“ zhodnotil úvodní nepříliš vydařenou část ze strany Pardubic Josef Česák.

Do druhé části však nastoupily naprosto vyměněné Pardubice. Rázem dokázaly držet s favoritem krok a vytvářely si i slušné příležitosti. „Od druhé třetiny se to otočilo. Myslím si, že jsme je i začali přehrávat, z čehož plynuly šance. Chybělo jen to, že se nám nepodařilo dát gól navíc,“ myslí si střelec druhého pardubického gólu. „Odehráli jsme skvělý zápas a nezbývá nám, než na něj navázat v odvetě. Musíme pokračovat v dnešním výkonu a soupeře porazit,“ dodal.

Jsme v pohodě, musíme jen přidat branky


Pardubice dotáhly zápas až do prodloužení, ve kterém však jejich šestizápasová šňůra v play off bez porážky skončila. Přesto ale panovala v týmu relativní spokojenost, s nejlépe střílejícím útokem celé soutěže si defenzíva Autoskla vesměs dokázala poradit. „V podstatě se bránění Kertu neliší od jiných soupeřů, pořád je to většinou souboj jeden na jednoho. Musíme však být ve větší koncentraci a daleko více je hlídat,“ popisoval bránění střeleckých hvězd Kert Parku a české reprezentace Česák.

Zhruba dvacet hodin po konci prvního finále bude vhozeno úvodní buly druhého utkání. Co od něj lze očekávat? „Všechna utkání budou mít podobný průběh jako dnes, bude to hodně vyrovnané. My jen musíme přidat více branek a dotáhnout zápas do vítězného konce,“ plánuje spolu s Janem Bílým nejlepší střelec Pardubic v letošních vyřazovacích bojích. „Tým je na tom psychicky dobře, jsme v pohodě a můžeme s čistou hlavou bojovat o finálovou výhru,“ uzavírá pardubický Josef Česák.

Brankářská hokejbalová škola

Tabulka soutěže

1.Kert Park Praha21100:4853
2.ALPIQ Kladno2191:4048
3.HBC Plzeň2061:4238
4.Letohrad2162:3437
5.Autosklo PCE2075:6334
6.H.Králové2156:6033
7.Karviná2174:7625
8.KOVO Praha2047:7125
9.Elba DDM ÚNL2048:6924
10.SK Sudoměřice1948:6023
11.HBC Most2160:7323
12.Rakovník2134:1206

Přehled posledních zápasů

HBC Plzeň - Kert Park Praha1:3
HBC Most - SK Sudoměřice3:4
ALPIQ Kladno - Autosklo PCE4:0
Karviná - Rakovník8:3

Připojte se k hokejbaluPartneři českého hokejbalu