Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Most na podzim Kladno porazil, jak to dopadne nyní?
Most na podzim Kladno porazil, jak to dopadne nyní? (autor: Tomáš Kostečka | Benyho galerie)

CCM Extraligu čeká nabitý program, hrát se budou dvě kola

Datum: 17. 03. 2016
Autor: Martin Špaček
Sdílej přes:

Jediné jarní dvojkolo v rámci nejvyšší soutěže je tady. CCM Extraliga o víkendu přinese jedenáct zajímavých zápasů, řada z nich bude mít nálepku derby. Co přinese nadcházející extraligový víkend a jaký vliv budou mít výsledky na tabulku? Uvidíme, jak dopadne celkem jednáct víkendových duelů. Na programu je například derby Hradec versus Pardubice, souboj Kertu proti Kovu. Rozhodně nejtěžší víkend čeká Most, který v sobotu hostí Kladno a v neděli jede do Plzně.

Sobotní program CCM Extraligy začne soubojem v Praze na Palmovce. Na hřišti Kova se představí lídr soutěže z Plzně, který může udělat další důležitý krok k upevnění první příčky. To domácí mají naprosto odlišné starosti. Začátek jara není podle jejich představ, momentálně jsou na desátém místě se shodným počtem bodů jako jedenáctá Karviná a pouze tříbodovým náskokem na poslední Hradec.

Sudoměřice začaly jarní část naprosto skvěle a během třech zápasů dokázaly získat 8 bodů a hned jsou na dosah vyřazovacích bojů, neboť po podzimu ztrácel celek z jižní Moravy právě osm bodů. Teď je tady utkání pravdy, protože Sudoměřice čeká souboj proti Třinci, tedy souboj týmů, které mají shodně 18 bodů a utkání jednomu nebo druhému pomůže o kousíček blíže k play-off. Zápas bude pro oba týmy nesmírně důležitý.

Hradec Králové začal jaro skvěle a díky dvěma výhrám se dotáhl na své soupeře Karvinou a Kovo už jen na rozdíl tří bodů, nyní je před piráty další výzva v podobě derby. Na domácím hřišti Hradec přivítá rivala z Pardubic, který do utkání půjde jako favorit, ale domácí Hradec nemá co ztratit, může pouze získat. Hradec se navíc těší z návratu Jana Bacovského, který ukončil angažmá v Nitře a vrátil se domů.

Hodně zajímavé utkání uvidí v sobotu Ústí nad Labem, kam zavítá Kert Park Praha. Domácí Elba začala jarní část poměrně rozpačitě, poslední utkání minulý týden pak přinesl pořádný výbuch, když Severočeši inkasovali v Pardubicích sedmičku. Soupeřem Ústí bude Kert, který na jaře také zatím tolik neoslňuje, ale stále patří Pražanům dobrá šestá pozice.

Letohrad je v úvodu jara pod dekou a pomalu musí Východočeši sledovat, co se děje za nimi v tabulce, protože deváté Sudoměřice už mají pouze o bod méně než sedmí jeleni. V posledním zápase doma měl Letohrad blízko k bodům, ale utkání ztratil v poslední minutě. Pro Letohrad je tu klíčový souboj s Karvinou, která je zatím mezi týmy, které nejspíše skončí mimo elitní osmičku. Minulý týden však Karviná doma vyhrála a do Letohradu tak jede povzbuzena.

Šlágr sobotního programu uvidí v sobotu odpoledne mostecká hokejbalová hala. Domácí Kovodemont čeká souboj proti Alpiqu, tedy druhý Most proti třetímu Kladnu, kdy oba týmy od sebe dělí tři body, ale nutno poznamenat, že Severočeši mají o zápas odehráno více.

V nedělním programu přijde na řadu pětice utkání. Prvním soubojem z nedělního programu bude souboj dvou celků z opačných pólů tabulky. Kladno se utká s Hradcem Králové. Středočeši v sobotu budou hrát v Mostu, v neděli by před nimi měl být přeci jen snadnější úkol, ale Hradec bude opět moci jen překvapit. To by mohla být pro Východočechy výhoda.

Karviná po sobotním souboji v Letohradu sehraje další souboj s týmem, který se pohybuje v podobných patrech tabulky. Do Karviné zavítají Sudoměřice a dá se očekávat hodně zajímavý souboj. Hosté chtějí vybojovat účast v play-off a výhru v Karviné k tomu nutně potřebují, naopak Karviná se snaží nasbírat co nejvíce bodů pro případný play-out.

Pardubice v domácím prostředí patří k nejlepším týmům, vždyť si na domácím hřišti dokázaly poradit i se suverénní Plzní, kterou porazily po nájezdech. V nedělním programu se Pardubičtí utkají v derby s Letohradem. Pro Autosklo tak přijde na řadu víkend plný soubojů s regionálními rivaly, Letohrad však bude vzhledem k aktuální formě pro Autosklo možná snadnějším protivníkem.

Pražské derby v nedělním podvečeru. Toto menu se bude podávat na hřišti v Lužinách, tedy na domácím plastu Kert Parku Praha, který bude hostit Kovo. Na první pohled to vypadá, že v utkání zas o tolik nepůjde, kromě prestiže mezi oběma pražskými týmy půjde i o bodový zisk, který jak pro jeden, tak druhý tým může být hodně podstatný. Kovo potřebuje každý bod v boji ve spodní části tabulky, Kert naopak zatím nemá vůbec jistou účast ve vyřazovacích bojích.

Šlágr nedělního programu přijde v plzeňské hokejbalové hale. Vedoucí tým tabulky plzeňští mečouni přivítají na svém hřišti další tým z čela tabulky z Mostu. Utkání dvou celků, které letos hraje na špici tabulky, bylo už na podzim nesmírně vyrovnané a rozhodoval jediný gól. Nyní to bude hodně podobné a tento duel bude také hodně důležitý v boji o to, kdo vyhraje letošní základní část. Plzeň si v případě výhry může vytvořit hodně pěkný náskok.

Víkendový program CCM Extraligy
Sobota 19.3.2016
SK Sudoměřice – Enviform Třinec 13:00 » Sudoměřice
Letohrad – Karviná 16:00 » Letohrad
H.Králové – Autosklo PCE 14:00 » Hradec Králové
Kovodemont Most – ALPIQ Kladno 15:00 » ANS Most
KOVO Praha – HBC Plzeň 11:00 » Praha - Palmovka
Elba DDM ÚNL – Kert Park Praha 14:00 » Ústí nad Labem

Neděle 20.3.2016
Kert Park Praha – KOVO Praha 16:00 » Praha - Lužiny
HBC Plzeň – Kovodemont Most 16:00 » Plzeň - hala
ALPIQ Kladno – H.Králové 11:00 » Kladno u ZS
Autosklo PCE – Letohrad 16:00 » Pardubice - Polabiny
Karviná – SK Sudoměřice 15:00 » Karviná

 

 

Náborové projekty ČMSHb

Tabulka soutěže

1.Kert Park Praha2095:3653
2.ALPIQ Kladno2086:4139
3.HBC Plzeň2055:5034
4.Elba DDM ÚNL2062:5834
5.Autosklo PCE2052:5433
6.Letohrad2048:4032
7.H.Králové2058:6031
8.SK Sudoměřice2040:6225
9.Rondo Most2047:5824
10.Rakovník2044:7317
11.KOVO Praha2029:848

Přehled posledních zápasů

Kert Park Praha - Autosklo PCE5:1

Připojte se k hokejbaluPartneři českého hokejbalu