Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Jan Celner se ve 23 letech vrací na nejvyšší hokejbalovou scénu!
Jan Celner se ve 23 letech vrací na nejvyšší hokejbalovou scénu! (autor: fcb HBC Most)

Být stále spojený s hokejbalem, přeje si nová gólmanská posila Mostu Jan Celner

Datum: 08. 02. 2019
Autor: Roland Baxa
Sdílej přes:

Už jen pár dní zbývá do začátku jarní části a týmy pomalu, ale jistě vyhlíží konec zimní přípravy. Boje o play off, setrvání v extralize a samozřejmě i mistrovský titul, to vše nás čeká v následujících měsících hokejbalové CROSSDOCK Extraligy. Týmy také doplňují své kádry a výjimkou není ani devátý celek tabulky HBC Most, jenž si vyhlídl talentovaného brankáře Jana Celnera. Tento strážce svatyně působil většinu své hokejbalové kariéry v konkurenčním Ústí nad Labem a naposledy hájil barvy děčínského Bazzy, který hraje 2. Ligu. Jak se do Mostu dostal, jaká byla příprava nebo jaké jsou sportovní cíle gólmana, který nakoukl do mládežnických reprezentací, si můžete přečíst v rozhovoru.

Cítím, že mám na to chytat extraligu


Jak se ,,upekla“ spolupráce s Mostem? Od mala jste byl spojován s ústeckým hokejbalem a teď se připravujete v klubu, který je největším rivalem Elby…

Spolupráce s Mostem se zrodila z toho, že si mě všimnul bývalý a dlouholetý hráč Elby Jan Plachý, nejspíš si všiml, že už nehraji v ústecké Elbě, tak mě kontaktoval, jak to mám s hokejbalem. Napsal jsem mu, že už chytám jen za Bazzy Děčín v 2. Lize a z toho vyplynula jasná otázka, zdali si chci zkusit hokejbal v Mostě na zkoušku, napsal jsem mu, že nadevše miluji hokejbal a samozřejmě s velkou radostí to přijímám a chci zabojovat o post v týmu. Bohužel vím, že Most je velkým rivalem Ústí, ale síla lásky k hokejbalu je větší a cítím, že mám na to chytat extraligu - bohužel ne v Elbě. Tak jsem vzal nabídku od konkurence, je to pro mě divné, ano, ale tak to většinou chodí ve všech sportech.

Na začátku této sezony jste začínal přípravu právě v Ústí nad Labem. Proč vás tedy nevídáme v dresu ústecké Elby?
Ano, na začátku sezony jsem začal letní přípravu s ústeckou Elbou, začátek byl super, spousta známých tváři, dost mladých, které znám osobně, jenže aniž bych chtěl nějak shazovat Elbu, tak se mi postupně začínalo ukazovat pár věcí, které se mi nelíbily ani v předešlých sezonách přípravy a to starší generace v A týmu. Začínalo mi to postupně ubírat chuť hrát v A týmu Elby, až jsem se nakonec rozhodl tu přípravu ukončit!

Příprava Mostu? Musím říct, že jsem opravdu nadšený


Most se nachází na 9. příčce extraligové tabulky. Jaké jsou tedy cíle pro jarní část?
Cíle jsou jasné, Most má velkou kvalitu v individualitách, je potřeba vyhrát opravdu co nejvíce zápasů a dostat se do play off! To je hlavní cíl jarní části. Myslím si, že na to určitě máme a zdali pak chytneme Kert Park či Kladno nebo jiné týmy, to už je boj v play off. Já osobně si myslím, že každý soupeř v CROSSDOCK Extralize je hratelný a play off je samozřejmě jiné než základní část.

Jak probíhá zimní příprava na severu Čech a na co se v trénincích zaměřujete?
Zimní příprava je podle mého názoru kvalitní a dost náročná, máme bazény a osobního trenéra, který nás vůbec nešetří, a to je dobře (smích). Chodíme i na hřiště, konečně jsme se vrátili do haly, ty tréninky jsou dobré, zaměřujeme se hlavně na přesnost a na zapracování se do správných lajn, musím říct, že jsem opravdu nadšený.

V brance byste mohl tvořit dvojici se zkušeným Pavlem Brémem, který patří mezi nejlepší gólmany v extralize. Co byste k tomuto borci řekl?
Ano, to on rozhodně patří, je to brankář, na kterého jsem se už jako malý chodil koukat na Elbu, když se právě hrálo derby s Mostem a musím říct, že jsem z něho byl vždy unešený, do toho jsem ho měl letos poprvé možnost poznat i mimo hřiště a musím říct, že je to super chlap a byl bych moc rád, kdybych s ním mohl tvořit kvalitní brankářskou dvojici.

Všichni se dokážou dobře povzbudit a respektují trenéra


Jak zatím hodnotíte kolektiv v mostecké kabině? Přeci jen, parta je základ úspěchu.
Kolektiv musím upřímně hodnotit velmi kladně. Nevidím v týmu nějaké závidění či šikanu od starých na mladé, jak to občas v jiných týmech či jiných sportech chodí, ba naopak přijde mi, že se všichni dokáží dobře povzbudit, respektují trenéra a cítím, že je to dobrá parta, takže jsem zatím velmi spokojený a věřím, že to tak bude pokračovat i na dále.

Máte ještě nějaké osobní cíle v hokejbalové kariéře?
Jelikož chci znovu podotknout, že tento sport opravdu nadevše miluji, tak musím říct, že jediným mým hlavním cílem je chytat extraligu, snad ji vyhrát a udržet ten vztah k hokejbalu až do konce mého života a doufám, že mě později nezradí zdraví a budu moct hrát hokejbal, dokud to půjde. Jsem moc rád, že mě můj otec přivedl k tomuto sportu a že mě v něm velmi podporoval, a to i celá moje rodina. Samozřejmě, že mým osobním cílem je seniorská reprezentace ČR a účast na MS, ale hlavně být stále spojený a spokojený s hokejbalem.

Oficiální míčky pro hokejbal - zvýhodněný nákup členů ČMSHb

Tabulka soutěže

1.Kert Park Praha22103:5055
2.Kladno2293:4349
3.HBC Plzeň2266:4243
4.Letohrad2265:3440
5.Autosklo PCE2286:6340
6.H.Králové2260:6336
7.Elba DDM ÚNL2253:7229
8.KOVO Praha2249:7826
9.Karviná2274:7726
10.SK Sudoměřice2252:7023
11.Most2260:7623
12.Rakovník2234:1276

Přehled posledních zápasů

Autosklo PCE - Elba DDM ÚNL4:5
HBC Plzeň - Kert Park Praha0:4
Kladno - H.Králové3:2
Snack Dobřany - Letohrad4:9

Připojte se k hokejbaluPartneři českého hokejbalu