Březina patří mezi nepříjemně silově hrající útočníky, kteří střílejí důležité branky jako na běžícím pásu. (autor: Josef Česák st.)

All stars tým: Juniorský mistr světa vyčapal mečouny, Březina nakopl Autosklo

Datum: 10. 10. 2018
Autor: redakce

Jako každý týden opět přinášíme výčet nejlepších hráčů uplynulého hracího víkendu CROSSDOCK Extraligy. V něm zazářilo nebývale velké množství hokejbalistů, a tak nebylo ani trochu jednoduché vybrat nejlepší lajnu 7. – 8. kola. Redakce hokejbal.cz nechtěla dát jen na velké množství branek a kanadských bodů, ale zaměřila se i na přínos pro tým na vítězství ve vyrovnaných či dramatických duelech. Místo v brance si vybojoval juniorský gólman z Letohradu Michal Novák, mezi beky vyčníval mostecký Chyba a v útoku zase pardubický Březina či letohradský megatalent Faltus. A co další? To se dozvíte v článku!

Brankář:

Novák Michal (SK Hokejbal Letohrad)

Teprve devatenáctiletý borec, který na sobě poctivě dře, vybojoval v červenci na juniorském mistrovství světa v Kanadě titul mistrů světa pro dvacítku po dlouhých 16 letech. Na tomto počinu se podílel opravdu velkou měrou, protože byl vyhlášen i nejlepším brankářem celého světového šampionátu. Od letohradských trenérů tak v letošním ročníku nejvyšší soutěže dostal prostor už ve druhém zápase v sezoně. Proti Plzni neobdržel z 23 pořádně jedovatých střel ani jeden gól! Především díky němu se jelenům podařilo srazit na kolena favorizované mečouny 1:0 po prodloužení. Vedle reprezentačního gólmana Šimary tak vyrůstá další gólmanská hvězda, která o sobě zajisté ještě dá pořádně vědět.

Obránci:

Chyba Tomáš (HBC Most)

Kapitán severočeského souboru z Mostu září prakticky víkend co víkend. I když se kolikrát mosteckému celku moc nedaří, vždy se Chyba podílí na gólech, a navíc stíhá likvidovat ty největší soupeřovy hvězdy. Na demolici Rakovníku 12:4 se podílel třemi asistencemi, ve druhém dramatickém klání s pražským KOVEM nahrával na druhou branku Mostu. V onom utkání se Severočeši nakonec radovali z vítězství 3:2 po nájezdech. Tomáš Chyba patří mezi nejlepší obránce nejvyšší soutěže, svým přehledem, přesnou rozehrávkou a výborným čtením hry si dokáže hravě poradit s těmi nejtěžšími kontry soupeřů, a navíc při přesilovkách umí pořádně zazářit přesnou tvrdou pumelicí. O minulém víkendu ale hlavně gólové šance připravoval. Palec nahoru za komplexnost Tomáši!

Blaško Jan (HC Kert Park Praha)

Přednosti tohoto robustního obránce? Neskutečná síla u mantinelu, žádný ze soupeřů ho od míčku v osobním souboji jen tak nedostaví. Se svoji ohromnou muskulaturou je navíc překvapivě hodně rychlý, a navíc se nezdráhá podpořit i útočné choutky jeho hvězdných spoluhráčů. O víkendu se podílel nahrávkou na vítězném gólu Tomáše Wróbela proti Sudoměřicím. Celkově si pak připsal čtyři přesné brankou končící pasy. Přes Blaška se navíc hodně těžko prosazuje, trenéři ho mohou nasadit proti těm nejlepším soupeřovým útočníkům a nemusí mít strach, že by se něco pokazilo. Zápas co zápas předvádí stabilní výkony, z nichž dlouhodobě nevybočuje a když minulé dvě kola přidal i bodovou nadstavbu, nešlo ho mezi TOP 2 nejlepší beky nezařadit.

Útočníci:

Eitler Jan (HBC ALPIQ Kladno)

Hráč druholigového Jungle Fever z Kladna před ročníkem posilnil extraligový ALPIQ, jenž si může mnout ruce, že dal tomuto devětadvacetiletému silovému útočníkovi šanci. Minulý víkend snad nejvíce ze všech hráčů Kladna potrápil překvapivého vítěze z Letohradu. Po zaváhání se rysové chtěli odrazit k další vítězné vlně na půdě Hradce Králové, a to se jim podařilo hlavně díky Janu Eitlerovi. Ten pirátům v jejich svatostánku pod Bílou věží nasázel premiérový extraligový hattrick a zajistil tak Kladnu napravení dojmu ze sobotního letohradského zaváhání. Eitler disponuje neskutečnou silou na míčku kolem branky soupeře, čehož dokáže využít ke gólům, což se potvrdilo právě v Hradci.

Faltus Filip (SK Hokejbal Letohrad)

Na konci září mu bylo teprve 17 let, i tak ale v extraligovém týmu Jelenů patří k nejvytěžovanějším mužům.
Jeho nadpozemská rychlost s výtečnou technikou hole bez jakéhokoliv strachu vytvořit něco zajímavého, přináší Letohradu úspěchy. V sobotním klání vyrovnal „za pět minut dvanáct“ proti Kladnu výtečnou střelou pod levé horní víko kladenské svatyně poté, co předvedl tři dech beroucí kličky a stahovačky v obranném pásmu rysů. Do té doby bylo Kladno jasně lepší, ale letohradský benjamínek ho úplně srazil. Druhý den v neděli 7.10. šlo utkání proti Plzni za stavu 0:0 do prodloužení, v něm Faltus předběhl všechny plzeňské hráče a po nahrávce Halbrštáta vymetl poloodkrytou klec Kráčiny a zajistil tak Jelenům dva body za vítězství po prodloužení. Aby sedmnáctiletý mladík táhl seniorský celek? To se jen tak nevidí!

Březina Ondřej (HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice)

Pardubice se chtěly odrazit k lepším zítřkům po nepovedených předešlých dvou zápasech, v nichž s Kladnem a Karvinou obdržely celkem 12 gólů a ani jeden nedaly. O slovo se tak přihlásil jeden z nejzkušenějších pardubických plejerů, bývalý kapitán Ondřej Březina. V sobotu 6.10. Plzeň vedla nad Autosklem 2:1 ještě deset minut před koncem duelu, pak se ale v přesilovce z gólu radoval důrazný forvard Březina, který tak poslal utkání do prodloužení. V něm se po 17 vteřinách opět prosadil, a to znovu z početní převahy a zajistil tak pro Autoskláře důležité dva body. Druhý den při demolici ústecké Elby 6:0 přidal další gól a dvě asistence a jen tak potvrdil důležitost pro tým Pardubic.