Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

CROSSDOCK Extraliga hokejbalu

KOVO na vzestupu? Nová jména se dají očekávat, prozrazuje Michal Teplý

V týmu pražského KOVA můžeme do jarní části očekávat nové tváře.

KOVO Praha se aktuálně nachází dvě místa pod čarou, což je pro něj zatím zklamáním. Cílem pro sezonu bylo play off, které však ještě není ztracené. Zbývají mu na něj čtyři body, má však odehráno o utkání více než dosavadní poslední postupující Sudoměřice. Tým se však bude snažit udělat pro postup maximum, a jak naznačil hlavní trenér družiny z hlavního města Prahy Michal Teplý, dají se očekávat také posily, které však ještě nejsou stoprocentní, takže na konkrétní jména si budeme muset ještě chvíli počkat.

Slovensko bere na turnaj tří zemí Olejníka či řadu zkušených plejerů!

Slovensko ovládlo poslední tři světové šampionáty. V dominanci chce pokračovat i na turnaji v Plzni.

Držitelé zlatého světového hattricku zbrojí na domácí šampionát, jenž se ve druhé polovině června uskuteční v Košicích. Slovenský národní tým se 15. – 17. února představí na turnaji tří zemí v plzeňské kryté hokejbalové hale, kde v ostré přípravě narazí na domácí českou reprezentaci a Švýcarsko. Osa týmu obhájců zlatých medailí z posledního mistrovství světa v Pardubicích zůstává pohromadě. V Plzni se představí silné skalické duo Martinusík s Rampáčkem, či jeden z velkých tahounů Slovenska Boris Oravec. Na západočeském plastu se zajisté blýskne i profesionální hokejista Miroslav Olejník, který v juniorských reprezentacích patřil mezi největší světové hvězdy!

Hraje se nám lépe se silnějším soupeřem, říká rakovnický Moravec

Kádr Rakovníku se podle slov trenéra na jarní část rozroste.

/Před jarní částí CROSSDOCK Extraligy/: Rakovníku se podzimní část vůbec nepodařila. Ze čtrnácti utkání zvítězil pouze ve dvou, z toho jedna výhra přišla až po samostatných stříleních. Paradoxně to bylo na hřišti Plzně, které patří čtvrtá příčka. Zápasů v rámci jarní části už nezbývá tolik, ve hře je pro Rakovník osmnáct bodů, ze kterých by podle slov trenéra Josefa Moravce rádi získali co nejvíce, aby se odlepili ode dna celé tabulky CROSSDOCK Extraligy.

Musíme se soustředit na to, zachránit v Ústí Extraligu, přiznává Pavlík

Jaroslav Pavlík vede ústecký tým jako hlavní trenér.

Ústí nad Labem zažilo během podzimní části prudký pád tabulkou. Loňskou sezonu zakončilo na čtvrtém místě, letos se drží na příčce předposlední. Z pěti výher byla pouze jedna po základní hrací době a další čtyři pak v prodloužení nebo po samostatných stříleních. Hlavní trenér Elby DDM Jaroslav Pavlík však přiznává, že boj o přední příčky není aktuálně na pořadu dne. Kádr prošel velkým oslabením a je potřeba vychovat mladé hráče, aby byli brzy rovným soupeřem ostatním celkům.

Musíme se soustředit na to, zachránit v Ústí Extraligu, přiznává Pavlík

Jaroslav Pavlík vede ústecký tým jako hlavní trenér.

Ústí zažilo během podzimní části prudký pád tabulkou. Loňskou sezónu zakončilo na čtvrtém místě, letos se drží na příčce předposlední. Z pěti výher byla pouze jedna po základní hrací době a další čtyři pak v prodloužení nebo po samostatných stříleních. Hlavní trenér Elby DDM Jaroslav Pavlík však přiznává, že boj o přední příčky není aktuálně na pořadu dne. Kádr prošel velkým oslabením a je potřeba vychovat mladé hráče, aby byli brzy rovným soupeřem ostatním celkům.

Držíme se pokynů trenérů a fungujeme jako tým, těší nejlepšího brankáře Šimaru

Kluci jak to hrajete? Jakoby říkal svým spoluhráčům z Letohradu jejich vládce v brance Jan Šimara.

Okénko do nejlepších individuálních výkonů zakončíme vyhlášením nejlepšího gólmana podzimní části CROSSDOCK Extraligy. Stejně jako v 1. Lize, tak i v nejvyšší soutěži jsme vybrali vládce individuálních statistik v osobě Jana Šimary z Letohradu. Vsetínský odchovanec obdržel v průměru pouhých 1,42 gólů za jedno utkání a nejvydatnější měrou se podílel na tom, že Jeleni z východních Čech obdrželi na podzim nejméně branek ze všech dvanáctí extraligových týmů. „Ukázali jsme, že loňská sezona nebyla náhoda a máme na to hrát mezi hokejbalovou elitou,“ upozorňuje strážce letohradské a reprezentační svatyně Jan Šimara.

Rád si zaútočím, přiznává nejlepší obránce podzimní části extraligy Jiří Hrabár

Odchovanec z Berouna září v dresu extraligového Kladna!

Redakce hokejbal.cz se zahloubala do statistik, individuálních výkonů a přínosů jednotlivých hráčů pro své celky v podzimní části CROSSDOCK Extraligy. Nejlepším obráncem pak byl vyhlášen Jiří Hrabár bojující za kladenské barvy. Odchovanec berounských Keltů se zařadil mezi špičku mezi nahrávači v nejvyšší mužské soutěži. „Jsem rád, že se mi to vyplatilo a mohl jsem týmu přispět i bodovým ziskem, ale pořád mám hodně na čem pracovat,“ uvědomuje si dvacetiletý bek, jenž svými výkony získal v červenci na juniorském mistrovství světa v Kanadě cenu pro nejlepšího obránce na světě hráčů do 20 let.

Musíme umět prohrát, abychom příště vyhráli, uvědomuje si nejlepší útočník Danko

Petr Danko vstřelil nejvíce gólů v podzimní části.

Redakce hokejbal.cz se v zimní přestávce před startem jarní části CROSSDOCK Extraligy zaměří na ty nejlepší individuální výkony nejvyšší mužské soutěže v České republice, později však i v 1. Lize. V extralize nejvíce v přední linii řádil jihlavský odchovanec ve službách mistrovského Kert Parku Petr Danko, který doslova oplýval reprezentační formou a sázel jednu branku za druhou! Vždyť se na podzim stal nejenom nejproduktivnějším hráčem, ale i nejlepším střelcem. „V Kert Parku je radost hrát, co hráč, to pojem a osobnost,“ je spokojený útočník s vytříbenou technikou hole a přesným zakončením.

Pražský svaz inicioval dobročinný projekt „Boduj a pomáhej“: Zapojte se i vy!

Hokejbalisté čím dál častěji pomáhají nezištně dobré věci. Super práce!

Pražský svaz hokejbalu přišel s unikátním projektem na pomoc potřebným. Ve spolupráci s dobročinnou nadací Konto Bariéry vyhlásil veřejnou sbírku na podporu těžce nemocných sourozenců a zapojit se do sbírky může opravdu každý! Spojme naše hokejbalové síly, můžeme tak učinit do středy 19. prosince, aby se těžce nemocné děti mohly těšit z tak potřebné podpory. „Pohnutkou bylo především pomoci někomu, kdo neměl tolik štěstí jako my. Vzhledem k tomu, že jde o nevratné onemocnění, budeme opravdu velmi rádi za jakýkoliv případný finanční dar jako projev empatie s dětmi, ale i starostlivými rodiči,“ upozorňuje hlavní iniciátor projektu Marek Skramužský.

Nabídka brigády: Staň se redaktorem a posuň náš krásný sport zase o kus dál!

Třeba hledáme právě tebe! Přidej se do redaktorského týmu, rozhodně neprohloupíš.

Redakce hokejbal.cz pracující pro Českomoravský svaz hokejbalu hledá nové talentované žurnalisty do svého týmu. Baví tě psaní, máš kreativní myšlení, zajímáš se o žurnalistiku a jsi nadšeným sportovcem nejlépe pak hokejbalistou? Pak hledáme právě tebe! Redakce webu hokejbal.cz rozšiřuje svůj nadšený tým pro psaní článků z širokého hokejbalového spektra. Navíc nebudete ochuzeni ani o finanční odměnu, která se vyplácí ze začátku každého měsíce a odvíjí se od počtu napsaných článků. Navíc se v případě dobré práce můžeš podívat i na vrcholné světové akce českých reprezentací! Více informací o nabídce brigády naleznete v článku.

Oficiální míčky pro hokejbal - zvýhodněný nákup členů ČMSHb

Tabulka soutěže

1.Kert Park Praha1666:4238
2.ALPIQ Kladno1671:3436
3.Letohrad1646:2330
4.HBC Plzeň1547:3228
5.Autosklo PCE1661:5228
6.H.Králové1547:4227
7.Karviná1445:4818
8.SK Sudoměřice1435:4817
9.HBC Most1440:4614
10.KOVO Praha1531:5813
11.Elba DDM ÚNL1330:4312
12.Rakovník1426:776

Přehled posledních zápasů

Karviná - Letohrad3:2
H.Králové - Autosklo PCE3:7

Připojte se k hokejbaluPartneři českého hokejbalu