Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

CCM Extraliga hokejbalu

Plzeň chce útočit na čelo. Hráči jsou hladoví po úspěchu, zní od trenéra

ilustrační foto

Loňské vyřazení plzeňských hokejbalistů v semifinále play-off stále bolí. Mužstvo změnilo trenéra, odešlo několik kvalitních obránců, i přesto je ale připraveno se poprat o přední příčky CCM Extraligy. HBC Plzeň čeká náročná sezoona, pod vedení bývalého obránce a nyní nového trenéra Michala Edla však chce útočit na nejvyšší pozice. Jak následující ročník vidí právě nový kouč Plzně a zkušený útočník Ondřej Kejř?

Martin Sup strávil v extralize 15 sezon! Teď dává kariéře sbohem. Těžké rozhodnutí, říká

Martin Sup se v dresu Kertu už zřejmě neobjeví.

Klub z hlavního města Prahy HC Kert Park nedávno zveřejnil, že jeho dlouholetý strážce svatyně v podobě Martina Supa končí svoji bohatou hokejbalovou kariéru. V nejvyšší soutěži odchytal 15 ročníků a k tomu v roce 2005 přidal jednu sezonu v kanadské nejvyšší soutěži za Toronto United Kings! „Pamatuji časy, kdy se i na nejvyšší úrovni hrálo 4 na 4 s tenisovým míčkem napuštěným vodou, kdy nebyly povinné hráčské přilby,“ vzpomíná na hokejbalový vývoj ve své kariéře nejen zručný gólman, ale i právník.

Přípravy nového ročníku jdou do finále! Popisuje je místopředseda svazu Hušek

Kdo se asi stane mistrem CCM Extraligy? A proběhnou všechny soutěže hladce?

Do zahájení nové sezony zbývá něco přes týden - již v pátek 2. září se rozběhne nejvyšší soutěž v ČR předehrávkou Kladno - Rakovník, o den později svá utkání odehrají ostatní týmy CCM Extraligy a v neděli pak startuje i 1. NHbL. Pilně se proto připravují nejen kluby, ale také hokejbalový svaz, který musí zajistit vše potřebné, aby jednotlivé soutěže mohly zahájit svá napínavá zápolení. Zeptali jsme se místopředsedy ČMSHb Milana Huška, zodpovědného za soutěžní hokejbal, jak je sezona připravena.

Most vstupuje do sezony se stejnými cíli jako vloni a věří, že i letos je překoná

Hokejbalisté Mostu během letní přípravy

Semifinále, čtvrtfinále a loni opět semifinále. Hokejbalový klub HBC Kovodemont Most se poslední roky drží mezi nejlepšími týmy CCM extraligy, ale poslední krok směrem k finále neudělal ani v loňské sezoně. V semifinále podlehl týmu HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice 1:3. „Loňská sezona byla skvělá, makali jsme jako tým a přineslo to svůj úspěch,“ hodnotí ji zpětně Čestmír Bruštík. Nyní je už v plném proudu příprava na nový ročník a podle vedoucího týmu Dvořáka ji hráči zvládají poměrně dobře.

KOVO Praha se chce do třetice vyhnout play-out a spoléhat na týmové výkony

Pražské KOVO se chce o play-off řádně porvat!

Dalším celkem, který působí v CCM Extralize a netrpělivě vyhlíží start nového ročníku, je TJ KOVO Praha. Hráči z hlavního města ČR se chtějí do třetice všeho dobrého vyhnout bojům o záchranu. „Je důležité se zachránit dřív než v posledním kole, jako tomu bylo v předchozích sezonách,“ upozorňuje nástupce kouče Pavlíka na střídačce Pražanů Tomáš Herstus. „Za každou cenu se chceme vyhnout baráži a postoupit do play-off!“ hlásí bojovně jeho svěřenec a jeden z tahounů KOVA Miroslav Strejček.

Ústí nastoupí do letošní sezóny pod vedením nového trenéra

Ústí vypadlo v loňském play-off ve čtvrtfinále

Elba DDM Ústí nad Labem skončila po základní části na sedmém místě a v následném play-off jí hned ve čtvrtfinále vystavili stopku hráči z HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice. Trenérské místo opustil po čtyřech jarních porážkách v řadě Milan Jelen. Toho od nové sezóny nahradí Jaroslav Pavlík, který přišel z KOVO Praha. Hráči pod jeho vedením už nyní polykají dávky letní přípravy.

Rozhodčí Petr Škrobák touží po dalším MS: Každý sám vycítí, jakou má šanci

Rozhodčí Petr Škrobák na semináři rozhodčích v Pardubicích

Nepostradatelnou součástí hokejbalu nejsou pouze hráči, trenéři a funkcionáři, svůj díl práce vždy odvedou i rozhodčí, kteří častokrát nedostávají za svoji práci dostatečné uznání. Mezi nejlepší české rozhodčí patří bezpochyby bratři Škrobákovi, kteří budou v následující sezóně usilovat o účast na světovém šampionátu. A právě na téma následující sezóny jsme pohovořili s Petrem Škrobákem.

Chceme se dostat do postupové osmičky, hlásí před sezonou trenér Letohradu Friml

Letohrad v loňském ročníku pokazil jarní část a nakonec se neprobojoval do play-off. Díky náskoku ze základní části však extraligovou příslušnost v play-out s klidem uhájil, a tak se může pilně připravovat na další sezonu v nejvyšší soutěži. Potíže s docházkou na tréninky zůstávají ale ve východočeském celku i nadále aktuální. „Někteří hráči si stále neuvědomují důležitost letní přípravy,“ zlobí se trenér Letohradu Tomáš Friml.

Barnošák se v přípravě potkává s hvězdami NHL! Chtějí se fotit semnou, směje se

Zarostlý fousáč Barnošák vlevo patří mezi nejlepší hokejbalisty v ČR!

Jeden z nejlepších hokejbalistů loňské sezony CCM extraligy Dominik Barnošák se už pečlivě připravuje na nezadržitelně se blížící nový ročník nejvyšší soutěže v tuzemsku. Rok co rok podstupuje tvrdou individuální dřinu, v jejíž rámci se „přestěhoval“ do středních Čech, kde se zaměřuje na poctivý fyzický dril společně s hokejovými hvězdami z NHL! Co asi patří mezi jeho hlavní cíle nadcházející sezony? „Chci se jednoznačně dostat na mistrovství světa!“ hlásí Barnošák.

Rakovník se s novým trenérem chystá na premiérovou sezonu v extralize

Všechny extraligové týmy už se připravují na novou sezónu. My vám postupně přiblížíme, jak se chystají na další ročník CCM Extraligy. Jako první jsme vyzpovídali zástupce Rakovníka, jehož borci se chystají na premiérovou sezónu v nejvyšší soutěži. Novým trenérem Středočechů, jak nám prozradil bývalý hrající trenér Martin Tvarůžek, se stal Milan Sýkora st.. Oba odpovídají na otázky v rozhovoru.

Oficiální partner hokejbalové reprezentace - FISCHER-HOCKEY.cz

Tabulka soutěže

1.HBC Plzeň2279:3454
2.Autosklo PCE2278:4352
3.Kovodemont Most2265:4844
4.ALPIQ Kladno2269:4544
5.Kert Park Praha2283:5742
6.SK Sudoměřice2248:6227
7.Elba DDM ÚNL2253:7027
8.Enviform Třinec2260:6926
9.Letohrad2249:5925
10.KOVO Praha2253:6521
11.Karviná2238:7720
12.H.Králové2245:9114

Přehled posledních zápasů

H.Králové - Rondo Teplice5:1

Připojte se k hokejbaluPartneři českého hokejbalu