Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

CROSSDOCK Extraliga hokejbalu

Tipy expertů: Kladno zabojuje o prvenství, překvapí Sudoměřice v boji o play off?

Utkání v Plzni, kam zajíždí pražský Kert Park, slibuje prvotřídní podívanou.

Základní část CROSSDOCK Extraligy míří do finiše! Udrží Plzeň a Letohrad své pozice, které by jim zaručovaly zahájení série play off v domácím prostředí? Které z týmů okolo osmé příčky se nakonec probojují do play off? To vše mohou napovědět čtyři sobotní a dvě nedělní utkání, na které jsme opět požádali o tipy hokejbalové experty. Po výborných tipech v jednom z minulých kol se role opět ujal trenér malenovických starších žáků, dorostu a reprezentace U16 Adam Kovařík, kterého doplnil hradecký útočník Ondřej Lux, jehož tým má během víkendu pauzu a tradičně naše redakce.

Živý přenos na TV COM! Sudoměřice se mohou dotáhnout na Ústí

Pokud chce Ústí do play off, musí nad Sudoměřicemi zvítězit.

Do konce základní části CROSSDOCK Extraligy už moc času nezbývá. Týmy mají před sebou poslední dva hrací víkendy, které rozhodnou o všechno. Ústí nad Labem se sice aktuálně nachází na postupové příčce do play off, svoje místo však nemá vůbec jisté. Sudoměřice by se taky rády probojovaly mezi postupovou osmičku a vše mají ve svých rukou. K dobru mají totiž o dva zápasy více než Ústí, na které ztrácejí pouhé tři body.

Jde se do finále! Poslední dva víkendy obohatí i první jarní Zápas kola na Kladně

Finále v roce 2016 mezi Kladnem a Pardubicemi sledovala kladenská hokejová hala!

CROSSDOCK Extraliga má před sebou poslední dvě kompletní kola základní části. Letos půjde o hodně až úplně do posledních chvil, jelikož mnoho týmů hraje ještě o účast ve vyřazovací části vůbec, některé zase o co nejlepší umístění v samotné osmičce. A zatímco Kladno už zřejmě bude hájit „pouze“ druhé místo, jeho sobotní soupeř z Pardubic potřebuje z posledních jeho třech zápasů nasbírat co nejvíce bodů. V loterii před play off mu totiž jde ještě o hodně a my budeme v sobotu 23.3. u toho!

Plzeň otočila náročné utkání s Kladnem a nadále drží třetí příčku v tabulce

Radost plzeňských hokejbalistů po vstřelené brance v zápase s Kladnem.

Situace v tabulce CROSSDOCK Extraligy ani svým dalším pokračováním příliš nenaznačila, kdo nakonec bude mezi těmi šťastnými, kteří do vyřazovacích bojů postoupí, případně na jaké složení dvojic se v nich můžeme těšit. Do postupové osmičky proklouzlo díky zlepšenému výkonu a tříbodové výhře Ústí, my se však zaměříme na vyšší patra tabulky. Třetí místo totiž nadále hájí Plzeň, kterou díky skvělému obratu s Kladnem vyhlašujeme týmem kola!

Kontumace! Sudoměřice získaly zdarma tři body. Jinak to nešlo, zní z Rakovníka

Rakovník na konci podzimu překvapil dvěma body z Plzně, teď je ale už v naprosto jiné situaci...

CROSSDOCK Extraliga dostala ze začátku tohoto týdne jednu nepěknou ránu. Kontumace zápasu nikdy není příjemnou zprávou, navíc poté, co se jedná už o druhý zápas v letošním ročníku nejvyšší soutěže. Zatímco v záři si regule nepohlídala Karviná v zápase s Kert Parkem, tentokrát se to týká Rakovníku, jenž podstatě jistě končí a sestupuje z extraligy. Raci si totiž přeložili podzimní zápas v Sudoměřicích na začátek jara, jenomže se bohužel opakoval podobný scénář a po druhém odložení už došlo na nejhorší možné východisko. 

Ofenzivním statistikám vládnou Lužinští, směrem dozadu jsou opět nejlepší Jeleni

V popředí ofenzivních statistik se drží lídr tabulky - hokejbalisté Kert Parku!

CROSSDOCK Extraliga má v letošním ročníku poslední dva hrací víkendy základní části. Potom už začnou rozhodující fáze každé sezony, tedy play off. Každý tým tak už většinou musel najít svého letošního tahouna základními koly, který o sobě bude možná dávat vědět i ve vyřazovací části. Tato otázka sice ještě déle zůstane nezodpovězenou, co ale už s jistotou říct můžeme, je to, kdo vládne ať už statistikám kanadského bodování, nebo i mezi třemi tyčemi.

Soupeře neřešíme, v cestě za úspěchem musíme porazit každého, velí Faltus

Talentovaný útočník Letohradu Filip Faltus je v sedmnácti letech klíčovou postavou svého týmu.

CROSSDOCK Extraliga spěje ke svému konci, přesněji tedy její základní část. Uplynulý víkend bylo v plánu osm utkání, po jejichž odehrání se zejména situace kolem hranice zajišťující postup do play off pořádně zamotala. K vidění bylo spoustu skvělých momentů a vybrat Hráče víkendu byl velký oříšek. Jako nejlepší nám nakonec vyšel počin teprve sedmnáctiletého juniora Filipa Faltuse, který se rozhodl po bezbrankové pětačtyřicetiminutovce vzít břemeno na svá záda a po sedmi vteřinách prodloužení utkání v Sudoměřicích po nádherné individuální akci sám rozhodl!

Soupisky uzavřeny! Posily pro play off extraligy? KOVO bylo nejaktivnější

KOVO bylo s doplněním nových hráčů hodně aktivní a už se mu to vyplácí!

CROSSDOCK Extraliga ke konci minulého týdne zaklapla své brány pro změny na soupiskách. V některých klubech se tak činovníci hodně činili a v některých se naopak nedělo podstatě nic. Naše redakce si dala práci s tím, že všechny extraligové soupisky detailně prozkoumala a zjišťovala i o nových jménech zajímavé statistické údaje. Nejvíce aktivní byl na „přestupovém trhu“ pražský celek z Palmovky, hned v zápřahu za ním je Most, který však taktéž ještě neví, zda mu nová jména na soupisce budou pomáhat v play off, či s teoretickými zápasy o udržení v nejvyšší soutěži.  

Sudoměřice vstupují do řezby o play off! Doufám, že si ho zahrajeme, přeje si Kaluža


Jan Kaluža vyhlíží závěrečné boje o play off. Podaří se Sudoměřicím proklouznout do osmičky?

Základní část CROSSDOCK Extraligy jde do finiše, přičemž některé týmy mají již s předstihem zajištěnou účast v play off a čekají pouze na to, koho jim osud přihraje do prvního kola vyřazovacích bojů. To Sudoměřice se houpou na hraně postupu do osmičlenného play off, a pokud chtějí postoupit do čtvrtfinále, nesmí si dovolit zaváhání. Ke slovu jsme si vzali jednoho z největších tahounů Jihomoravanů – Jana Kalužu a zjišťovali, jaké mají plány pro poslední kola základní části.

Světový pohár v hokejbale míří na východ Čech! Přípravy jsou v plném proudu

Světový pohár hráčů do 16 let a dívek do 18 let nabídne ten nejatraktivnější mezinárodní hokejbal!

27. – 30. června se v České Třebové uskuteční vrcholná světová akce v podobě Světového poháru chlapců do 16 let a dívek do 18 let, pro které se jedná vůbec o premiérový mezinárodní podnik! „Vždy je nám ctí pořádat nějakou hokejbalovou akci. Světový pohár považujeme prozatím za tu nejvyšší, o které jsme snad ani nikdy nesnili. Původně mě oslovil předseda ČMSHb k pořadatelství Poháru krajů (8 českých týmu). Možná naší nominaci pomohlo každoročně i několik soustředění reprezentačních výběrů ČR, Pardubického kraje a spokojenost týmů, které mají i pro letošní rok již zamluvené termíny na zimním stadionu,“ vypočítává jeden z organizátorů Světového poháru a člen sportovní komise města Česká Třebová Jaroslav Badzik.

Náborové projekty ČMSHb

Tabulka soutěže

1.Kert Park Praha21100:4853
2.ALPIQ Kladno2191:4048
3.HBC Plzeň2061:4238
4.Letohrad2162:3437
5.Autosklo PCE2075:6334
6.H.Králové2156:6033
7.Karviná2174:7625
8.KOVO Praha2047:7125
9.Elba DDM ÚNL2048:6924
10.SK Sudoměřice1948:6023
11.HBC Most2160:7323
12.Rakovník2134:1206

Přehled posledních zápasů

HBC Plzeň - Kert Park Praha1:3
HBC Most - SK Sudoměřice3:4
ALPIQ Kladno - Autosklo PCE4:0
Karviná - Rakovník8:3

Připojte se k hokejbaluPartneři českého hokejbalu