Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

CROSSDOCK Extraliga hokejbalu

První střela, první gól! Patnáctiletý Čejka zazářil v premiéře za muže v dresu Kert Parku

Jana Čejku si hned do záře reflektorů zavolali reportéři z Hokejbal TV.

Na mezinárodním seniorském turnaji Pilsen Challenge se do své premiéry v seniorském hokejbale pustil talentovaný hostivařský útočník Jan Čejka. Ten poprvé za mistrovský Kert Park nastoupil ve třetím utkání základní skupiny, kdy se svým premiérovým gólem podílel na remíze 1:1 se švýcarským Grenchenem. „Bylo to super, se hned takhle ukázat a vyrovnat, i nervozita ze mě opadla,“ přiznává stabilní člen reprezentace hráčů do 16 let.

Kovo musí na jaře pálit ostrými! Čísla ve střelbě máme tragická, ví trenér

Tomáš Herstus v kabině svého celku.

Zimní přípravy všech extraligových celků jsou ve své polovině. Naše redakce se tak postupně začne zaměřovat podrobněji na zimní drily všech borců a začínáme hned v hlavním městě. Pražské Kovo totiž skončilo po podzimní části na posledním místě a trenér Tomáš Herstus tak v prvních týdnech nového roku musí začít se svými svěřenci pracovat především na koncovce, která byla hlavní příčinou neúspěchů v posledních mistrovských zápasech. Problémy ale nastávají s kádrem, který celek z chvostu tabulky bude řešit průběžně zřejmě až do startu druhé části sezony.

Kladno hlásí návraty mohykána Dědiče a uzdraveného beka Plimla!

Michal Dědič patří mezi nejlepší české obránce.

V sobotu 27. ledna, se na webových stránkách HBC ALPIQ Kladno objevila pro rysy a hokejbal jako takový výtečná zpráva! Na jaře se totiž po kolbištích CROSSDOCK Extraligy bude podle všeho opět prohánět dvojnásobný mistr světa a velezkušený obránce Michal Dědič společně se svým mladším kolegou Františkem Plimlem, jenž patřil v roce 2016 mezi nejlepší beky juniorské reprezentace na světovém šampionátu v anglickém Sheffieldu! Poté se ale zranil v dolní části těla a dlouho středočeskému souboru chyběl, a to měl nakročeno i na domácí MS v Pardubicích.

Nejlepší střelec CROSSDOCK Extraligy Lukáš Soukup: Je to práce celé lajny!

Lukáš Soukup zažil v podzimní části CROSSDOCK Extraligy spoustu radosti.

V podzimní části nejvyšší hokejbalové soutěže zářil útočník ústecké Elby Lukáš Soukup, jenž nastřílel úctyhodných čtrnáct branek, a navíc se stal nejlepším hráčem za měsíc listopad. „Ocenění mě hodně moc potěšilo,“ má radost pravoruký produktivní forvard. Ten byl nominován i na únorový kemp nově se tvořícího národního týmu mužů, kvůli zranění se ho však bohužel nemůže zúčastnit. „Chci co nejdříve doléčit zranění a zapojit se do přípravy a být stoprocentní na jaro,“ přeje si Soukup.

Dva sedmnáct Tomáše Jiříka: Reprezentace byla velká zkušenost, věřím v budoucnost!

Tomáš Jiřík ve východočeském derby proti Pardubicím

Den po Štědrém dnu se přehoupneme do druhé poloviny hodnocení roku 2017 s kapitány všech extraligových celků. Se začátkem vánočních svátků tak míříme do Hradce Králové, a to za Tomášem Jiříkem. Ten se nejprve rozpovídal o hokejbalovém roce a poté nechal nahlédnout pod pokličku svých zimních zálib a také toho, jak strávil 24. prosinec. Má rád kapra, nebo raději dává přednost jinému masu? 

Dva sedmnáct Michala Tótha: Český pohár nás semkl, jaro chceme co nejdelší!

Michal Tóth patří mezi pilíře sudoměřické obrany.

V Sudoměřicích měli v končícím roce dvě bojovné nálady. Na jaře se totiž mohli strachovat o výsledky v play-out, na podzim už se však Jihomoravané těšili z bodového rozjezdu. Sudoměřice rozhodně patří mezi jedno z pozitivních překvapení letošního ročníku a spokojený tak s rozjetou sezonovou musí být i jejich kapitán Michal Tóth. Ten se přes svátky bude věnovat hlavně rodině, Vánoce však má spojené i s malou kopanou a ani poslední den v roce nebude bez fyzické aktivity. Následující řádky prozrazují víc! 

Dva sedmnáct Čestmíra Bruštíka: Vánoce nějaká kila přihrají, redukuji je pivní ligou

Bruštík patří mezi největší útočné opory znovuzrozeného mosteckého Ronda.

Necelý týden zbývá do letošních Vánoc a prosinec pro hokejbal.cz znamená také hodnocení uplynulých týdnů s kapitány všech extraligových celků. Dnes se tak vydáváme do mosteckého kádru, ze kterého jsme do víru našich dotazů vytáhli Čestmíra Bruštíka. Proč s koncem roku už nenastupoval a jak si užívá nejkrásnější dny v roce? To a mnohem více v dnešním povídání s dvojnásobným otcem a kapitánem Ronda. 

Dva sedmnáct Davida Halbrštáta: Žádna panika, soutěž je naštěstí hodně vyrovnaná

David Halbrštát věří, že se koncovka Jelenů na jaře výrazně změní k lepšímu.

S naší anketou mezi kapitány všech extraligových celků se poprvé přesouváme na východ Čech, a to konkrétně k letohradským Jelenům. David Halbrštát musí mít ale z končícího roku rozporuplné pocity. První polovina CROSSDOCK Extraligy se totiž jeho týmu poměrně dařila, podzimní část aktuální sezony už však rozhodně nebyla podle představ Jelenů a na jaře bude muset Letohrad o to více zabrat. I jeho kapitán ale ví, že zpět do klidných vod tabulky ho může vrátit jen pár bodů. 

Dva sedmnáct Jana Pospíšila: Nejdříve letěla do rohu taška s výstrojí, nahoru pak i kila

ilustrační foto

Letošní rok může Jan Pospíšil hodnotit kladně. Probojoval se do finální nominace na mistroství světa v Pardubicích, kde z pozice beka patřil k oporám našeho týmu v zadních řadách. Po letní přestávce se vydal zpět do svého Rakovníka, za který začal hrát a angažovat se i v chodu klubu. Dozvíte se tak například, jak tedy hodnotí kapitán Středočechů půlsezonu, a také co plánuje na poslední dny letošního roku. 

Dva sedmnáct Aleše Zahálky: Končící rok? Za Kovo raději celý škrtnout!

Zahálka si za deset podzimních zápasů připsal tři kanadské body za asistence.

Před námi je druhá polovina z posledního měsíce v roce 2017. Prosincový čas je tak zároveň časem bilancování a hodnocení předchozích týdnů, s čímž letos začínáme u kapitána pražského Kova. Aleš Zahálka se tak obrací za celým nepovedeným účinkováním svého týmu, ale zároveň se rozpovídal i o tom, kde bude trávit letošní svátky, a co pro něho bude v posledních dnech v končícím roce premiérou. 

Náborové projekty ČMSHb

Tabulka soutěže

1.Kert Park Praha1144:2129
2.ALPIQ Kladno1163:2127
3.Elba DDM ÚNL1232:3121
4.Autosklo PCE1230:3419
5.HBC Plzeň1231:3217
6.H.Králové1237:4017
7.SK Sudoměřice1225:3317
8.Rondo Most1130:2915
9.Letohrad1123:2314
10.Rakovník1227:4311
11.KOVO Praha1218:535

Přehled posledních zápasů

Elba DDM ÚNL - HBC Plzeň4:1
H.Králové - Kert Park Praha3:7
KOVO Praha - ALPIQ Kladno3:9

Připojte se k hokejbaluPartneři českého hokejbalu