Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

CCM Extraliga hokejbalu

Střípky ze CCM extraligy: Nadělovaly se nájezdy i debakly

Advent přinesl gólovou nadílku.

Máme tu Advent – čas klidu, míru a absolutní pohody. Na několika místech České republiky se o uplynulém víkendu rozsvěcely vánoční stromky a pěly se koledy. Na hokejbalových hřištích se naposled v tomto roce rozsvěcely tabule a pěly se oslavné chorály. Šest utkání, z nichž jedna polovina skončila na prach stejně (3:2ss) a druhá polovina skončila výraznými debakly. V zápasu kola došlo na Chybu…

Podzimní souhrn CCM Extraligy! Kdo zářil, a kdo je za očekáváním?

Obě reprízy loňského finále na svoji stranu strhlo Kladno!

Podzimní část CCM Extraligy je za námi, nejvyšší česká soutěž má své vítěze i poražené. Spokojeni rozhodně mohou být hokejbalisté Kladna, kteří vedou tabulku se čtyřbodovým náskok před obhájcem titulu z Pardubic. Příjemným překvapením podzimu bylo pražské Kovo, na druhou stranu slova chvály rozhodně neputují do Plzně, která se drží „až“ na šesté pozici. Komu se podzim vydařil a kdo na něj nebude vzpomínat v nejlepším? Čtěte v našem souhrnu!

Kladno padlo, Rakovník převálcoval Sudoměřice. Tři duely rozhodovaly nájezdy!

Lídři CCM Extraligy z Kladna v posledním zápase podzimu překvapivě padli se Sudoměřicemi.

CCM Extraliga pro rok 2016 zatáhla o uplynulém víkendu na tři následující měsíce svoji oponu. A na to, že se jednalo o poslední duely, byla na všech místech velice zajímavá podívaná. Tak například Kladno se jinak s velice podařenou půlsezonou rozloučilo prohrou a naopak nováček z Rakovníka vítězstvím, ale to ne ledajakým! 

Klíčoví muži zápasu 17. kola Langthaler s Chybou hodnotí severočeské derby

Severočeské derby rozhodla až samostatná střílení

Most vstoupil do zápasu velmi dobře. Díky aktivitě si dokráčel pro první branku už ve třetí minutě zápasu. Ústí však dvěma brankami v prostřední části otočilo stav utkání ve svůj prospěch. Kovodemont zkusil ke konci zápasu hru bez brankáře, která se mu vyplatila. Tomáš Chyba našel od modré čáry Švancaru a díky tomu šel zápas k samostatným střílením. V těch bylo úspěšných hned pět hráčů, ale o vítěznou branku se postaral Jan Langthaler, díky kterému vyhrála Elba DDM 3:2 po nájezdech.

Severočeské derby rozhodla až samostatná střílení, ve kterých bylo úspěšnější Ústí

Mostecký gólman čelil několika velkým šancím, hlavně ve druhé třetině.

Zápas kola přinesl napínavý průběh. Jako první šel ve třetí minutě do vedení Most. Ústí však vstoupilo do prostřední části aktivněji a otočilo skóre ve svůj prospěch. Dlouho drželo jednobrankové vedení, ale nakonec o něj přišlo minutu před koncem, když se trefil mostecký Švancar. Samostatná střílení ukázala šikovnost hráčů, protože se jich prosadilo pět z šesti. Jediným neúspěšným byl hráč Mostu, a tak si prémiový bod připsala Elba DDM za výhru 3:2 po nájezdech.

Kdo ovládne zápas kola a zároveň severočeské derby? Favoritem je Elba DDM!

V prvním vzájemném utkání porazilo Ústí Most 1:5

Poslední kolo podzimní části přinese severočeské derby, ve kterém se proti sobě postaví Elba DDM Ústí nad Labem a HBC Kovodemont Most. Ústí se aktuálně nachází na pátém místě tabulky a rádo by si během zimní přestávky uchovalo co nejmenší ztrátu na vedoucí týmy. Oproti tomu Most najdeme na samotném dnu, ze kterého by se už rád odpíchl. Zápas je na programu v sobotu 26. listopadu od 11:00 hod. v Ústí nad Labem.

Závěrečná kapitola podzimu je tady! Uspěje nováček na půdě obhájce titulu?

Budou se Pardubice proti Rakovníku znovu radovat?

Nesmírně zajímavá podzimní část CCM Extraligy má před sebou poslední kolo letošního roku. Během závěrečného listopadového víkendu mohou fanoušci navštívit šest extraligových hřišť, které nabídnou opravdu bohatý program. Zaujmout může rozhodně severočeské derby mezi Ústím nad Labem a Mostem či souboj mistrovských Pardubic s celkem z Rakovníka.

Střípky ze CCM extraligy. Hradec se v derby probrodil ke skalpu Letohradu

V Letohradě se odehrál nelítostný boj v nelítostných podmínkách.

Dne 17. 11. jsme si jako již tradičně připomínali Den boje za svobodu a demokracii a mnozí z nás si užívali den volna, na rozdíl od hráčů hned čtyř týmů CCM extraligy, kteří ve svátek rozehráli své zápasy v Rakovníku a také v Plzni. V sobotu se vhodilo úvodní buly na třech stadionech, v nichž všichni hosté dokázali vstřelit pouze dvě branky. Na vítězství to stačilo pouze Hradci Králové, a to při derby v Letohradu, které připomínalo spíše zápas ve vodním pólu. Ještě, že se nejednalo o pól severní.

Hradecký Petr Šimek hodnotí vítězné derby: Rozhodl lepší tah na branku

Hradeckým stačily k vítězství dvě vstřelené branky

Hokejbalisté Hradce Králové zvládli východočeské derby proti celku Letohradu i podruhé v letošní sezoně a výrazně se před závěrem podzimní části přiblížili pozicím v elitní sedmičce CCM Extraligy. I útočník Petr Šimek byl krátce po duelu s výsledkem tradičního derby nadmíru spokojen a sdělil, že věří v posun Hradce Králové do vyšších pater tabulky.

Rakovník podporuje Movember ve speciálních růžových dresech!

Rakovník nastupuje na konci podzimní části ve speciální edici dresů.

Jedenáctý měsíc v roce je na celém světě už poněkolikáté ve znamení Movemberu. Jinými slovy podpory a navýšení povědomí o typickém mužském onemocnění, tedy rakoviny prostaty. Muži si v tomto měsíci pěstují knírky a vzorně je upravují, což je vidět i na několika hráčích naší hokejbalové extraligy. Hráči Rakovníka pak ke svému symbolu, raka, přidali taktéž knírek, který zdobí jejích speciální dresy.  

Oficiální míčky pro hokejbal - zvýhodněný nákup členů ČMSHb

Tabulka soutěže

1.ALPIQ Kladno1548:2535
2.Autosklo PCE1553:2931
3.Kert Park Praha1662:3528
4.KOVO Praha1546:3626
5.Elba DDM ÚNL1546:3525
6.HBC Plzeň1537:2923
7.Letohrad1640:3923
8.H.Králové1537:4718
9.SK Sudoměřice1428:5017
10.Rakovník1731:7713
11.Kovodemont Most1319:4510

Přehled posledních zápasů

Rakovník - SK Sudoměřice9:0
HBC Plzeň - Letohrad2:3
Kert Park Praha - H.Králové6:3
ALPIQ Kladno - SK Sudoměřice2:3
Autosklo PCE - Rakovník8:1
Elba DDM ÚNL - Kovodemont Most3:2

Připojte se k hokejbaluPartneři českého hokejbalu