Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

CROSSDOCK Extraliga hokejbalu

Rád si zaútočím, přiznává nejlepší obránce podzimní části extraligy Jiří Hrabár

Odchovanec z Berouna září v dresu extraligového Kladna!

Redakce hokejbal.cz se zahloubala do statistik, individuálních výkonů a přínosů jednotlivých hráčů pro své celky v podzimní části CROSSDOCK Extraligy. Nejlepším obráncem pak byl vyhlášen Jiří Hrabár bojující za kladenské barvy. Odchovanec berounských Keltů se zařadil mezi špičku mezi nahrávači v nejvyšší mužské soutěži. „Jsem rád, že se mi to vyplatilo a mohl jsem týmu přispět i bodovým ziskem, ale pořád mám hodně na čem pracovat,“ uvědomuje si dvacetiletý bek, jenž svými výkony získal v červenci na juniorském mistrovství světa v Kanadě cenu pro nejlepšího obránce na světě hráčů do 20 let.

Musíme umět prohrát, abychom příště vyhráli, uvědomuje si nejlepší útočník Danko

Petr Danko vstřelil nejvíce gólů v podzimní části.

Redakce hokejbal.cz se v zimní přestávce před startem jarní části CROSSDOCK Extraligy zaměří na ty nejlepší individuální výkony nejvyšší mužské soutěže v České republice, později však i v 1. Lize. V extralize nejvíce v přední linii řádil jihlavský odchovanec ve službách mistrovského Kert Parku Petr Danko, který doslova oplýval reprezentační formou a sázel jednu branku za druhou! Vždyť se na podzim stal nejenom nejproduktivnějším hráčem, ale i nejlepším střelcem. „V Kert Parku je radost hrát, co hráč, to pojem a osobnost,“ je spokojený útočník s vytříbenou technikou hole a přesným zakončením.

Pražský svaz inicioval dobročinný projekt „Boduj a pomáhej“: Zapojte se i vy!

Hokejbalisté čím dál častěji pomáhají nezištně dobré věci. Super práce!

Pražský svaz hokejbalu přišel s unikátním projektem na pomoc potřebným. Ve spolupráci s dobročinnou nadací Konto Bariéry vyhlásil veřejnou sbírku na podporu těžce nemocných sourozenců a zapojit se do sbírky může opravdu každý! Spojme naše hokejbalové síly, můžeme tak učinit do středy 19. prosince, aby se těžce nemocné děti mohly těšit z tak potřebné podpory. „Pohnutkou bylo především pomoci někomu, kdo neměl tolik štěstí jako my. Vzhledem k tomu, že jde o nevratné onemocnění, budeme opravdu velmi rádi za jakýkoliv případný finanční dar jako projev empatie s dětmi, ale i starostlivými rodiči,“ upozorňuje hlavní iniciátor projektu Marek Skramužský.

Nabídka brigády: Staň se redaktorem a posuň náš krásný sport zase o kus dál!

Třeba hledáme právě tebe! Přidej se do redaktorského týmu, rozhodně neprohloupíš.

Redakce hokejbal.cz pracující pro Českomoravský svaz hokejbalu hledá nové talentované žurnalisty do svého týmu. Baví tě psaní, máš kreativní myšlení, zajímáš se o žurnalistiku a jsi nadšeným sportovcem nejlépe pak hokejbalistou? Pak hledáme právě tebe! Redakce webu hokejbal.cz rozšiřuje svůj nadšený tým pro psaní článků z širokého hokejbalového spektra. Navíc nebudete ochuzeni ani o finanční odměnu, která se vyplácí ze začátku každého měsíce a odvíjí se od počtu napsaných článků. Navíc se v případě dobré práce můžeš podívat i na vrcholné světové akce českých reprezentací! Více informací o nabídce brigády naleznete v článku.

Youth All Stars: Faltus ovládl produktivitu mládežníků, Bucek řádil v Autosklu

Faltus rozhodl několik duelů seniorského týmu Letohradu v CROSSDOCK Extraligy.

Od začátku letošní sezony CROSSDOCK Extraligy dává většina týmů šanci mnoha talentovaným dorosteneckým, či juniorským hokejbalistům. Redakce hokejbal.cz se tak rozhodla vybrat nejlepší lajnu mladých nadaných hokejbalistů pravidelně nastupujících v nejvyšší mužské soutěži. Redakcí vyhlášený nejlepší junior v podzimní části Michal Macháček v elitním výběru chybí, aby dostali prostor i ostatní hráči, které nadaný letohradský forvard na podzim předčil. V útoku nesmí chybět Jan Čejka nastupující za pražský Kert Park, či Jiří Bucek z Pardubic a další letohradský megatalent Filip Faltus, který ovládl bodování mládežníků v mužské extralize.

16 letý Macháček nejlepším juniorem podzimní části CROSSDOCK Extraligy!

Michal Macháček pomohl Letohradu na podzim srazit na kolena favorizované Autosklo gólem.

Redakce hokejbal.cz se po konci podzimní části zaměřuje na nejuhrančivější týmové, ale aktuálně především ty individuální výkony. V letošním ročníku nejvyšší soutěže dostalo prostor nepřeberné množství mladých talentovaných hráčů. Jedním z nich byl teprve šestnáctiletý dorostence Michal Macháček, jenž dle naší redakce předváděl ty nejlepší výkony a obdržel ocenění nejlepšího mládežnického hokejbalisty za podzimní část. Brali jsme v potaz počet odehraných duelů, věk, místo v sestavě a v poslední řadě přinos pro tým z pohledu nejen kanadského bodování. „Jsem velmi rád, že mi trenéři dávají tolik prostoru a věří mi,“ prozrazuje v rozhovoru Macháček.

Adam Pilch: Chtěl jsem se klukům odvděčit za absenci v Sudkách, to se povedlo

Adam Pilch je nejproduktivnějším obráncem svého týmu.

/HRÁČ 16. KOLA CROSSDOCK EXTRALIGY/: Pro nepřízeň počasí se minulý víkend odehrála pouze dvě utkání. Kromě východočeského derby byl na programu zápas mezi Karvinou a Letohradem, který přinesl vyrovnanou bitvu až do samého závěru. V utkání vynikali oba brankáři, nejvíc však byl vidět karvinský obránce Adam Pilch. Ten se na vítězství Slezanů 3:2 podílel hned třemi body za 2 branky a 1 asistenci a tento počin mu vynesl ocenění Hráče kola.

Studijní program trenérské B licence! Školili nás profesionálové, shodují se trenéři

Studiem trenérské B licence si muselo projít mnoho zvučných jmen.

Pro ročník 2019 bude pro trenéry vyhlášený studijní program k zisku hokejbalové B licence. Studium je akreditováno u Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy a bude obdobně jako v minulých letech probíhat v rámci úzké spolupráce s TMS Českého olympijského výboru. Pro všeobecný vědecký základ sportovních her, lze tedy očekávat lektory zvučných jmen. „Lidé, kteří nás školili jsou profesionály nebo odborníci ve svých sportech a předávají něco ze svých zkušeností, a to se v učebnicích nedozvíte,“ upozorňuje Václav Tůma, jeden z úspěšných koučů, kteří úspěšně dokončili studium nejvyšší hokejbalové trenérské licence. 

All stars tým podzimní části: Gólmanům vládnul Šimara, Danko táhnul mistra

Petr Danko se stal králem bodování i střelců podzimní části CROSSDOCK Extraligy.

Podzimní část CROSSDOCK Extraligy 2018/19 je za námi a redakce hokjbal.cz se vrhla do analýzy individuálních výkonů jednotlivých plejerů. Mezi brankáři se nejvíce dařilo letohradskému Janu Šimarovi, který prokázal svoji výsostnou reprezentační fazonu a ovládl gólmanské statistiky. V obraně se zrodilo překvapení v podobě nejproduktivnějšího beka Jiřího Krejsy, Most pak hodně spoléhal na kvalitní výkony Tomáše Chyby. Útočník Ondřej Lux po přestupu z Letohradu do Hradce Králové ožil a patřil mezi nejlepší střelce. Nejproduktivnější hráč Petr Danko byl pak velkým přínosem pro Kert Park, stejně jako Matěj Fraňo pro Sudoměřice.

Pikantní východočeské derby přilákalo kamery SPORT 5 a Východočeské televize!

Autoskláři vykradli v derby půdu královéhradeckých pirátů a byly u toho i dvě teleivzní stanice!

Na závěr podzimní části všech hokejbalových soutěží se odehrálo nekompletní 16. kolo CROSSDOCK Extraligy. To ve svém menu servírovalo zajímavé východočeské derby odvěkých rivalů z Hradce Králové a Pardubic. Domácí piráti přivítali ve svém svatostánku pod Bílou věží pardubické Autoskláře, kteří sváděli s královéhradeckými hokejbalisty tuhý boj, ale ve třetí třetině definitivně zlomili utkání na svoji stranu a Pardubice tak nakonec ovládly derby 7:3. Byli u toho i reportéři televizní stanice SPORT 5 a Východočeské televize. Podívejte se na jejich reportáže, jejichž odkazy naleznete v článku.

Brankářská hokejbalová škola

Tabulka soutěže

1.Kert Park Praha1666:4238
2.ALPIQ Kladno1671:3436
3.Letohrad1646:2330
4.HBC Plzeň1547:3228
5.Autosklo PCE1661:5228
6.H.Králové1547:4227
7.Karviná1445:4818
8.SK Sudoměřice1435:4817
9.HBC Most1440:4614
10.KOVO Praha1531:5813
11.Elba DDM ÚNL1330:4312
12.Rakovník1426:776

Přehled posledních zápasů

Karviná - Letohrad3:2
H.Králové - Autosklo PCE3:7

Připojte se k hokejbaluPartneři českého hokejbalu