Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Zimní turnaj v Dobřanech se povedl na jedničku! Z vítězství se radovali Slováci.
Zimní turnaj v Dobřanech se povedl na jedničku! Z vítězství se radovali Slováci. (autor: Ondřej Novotný)

Zimní pohár v Dobřanech vyhrála v čele s reprezentanty slovenská Skalica!

Datum: 10. 02. 2019
Autor: Ondřej Novotný
Sdílej přes:

Druhá únorová sobota patřila na západě Čech hokejbalu. Kromě juniorského poháru v Plzni se v nedalekých Dobřanech konal nabitě obsazený turnaj mužských celků. V kryté hale se sešly čtyři týmy, kromě domácího také z české extraligy dorazily Pardubice a Kert Park. Ze Slovenska pak přicestoval dva roky starý mistr tamní soutěže, a to Skalica. A právě ta nakonec celý turnaj ovládla, k čemuž přispěli i tahouni reprezentace. Na hřišti se totiž objevil třeba několikanásobný mistr světa Jaroslav Martinusík nebo Michal Salajka! 

TJ Snack Dobřany vs. HC Kert Park Praha 1:6 (0:3, 1:3) 

Branky a nahrávky: 16. Voves – 3. Čejka, 7. Danko, 12. Kovář, 23. Dejneka, 24. Kovář, 28. Kovář.

První duel přinesl jasnou převahu českého extraligového mistra posledních dvou sezon. Ten už byl rozehraný z pátečního přípravného duelu v Plzni, což bylo znát i proti prvoligovému mužstvu. K prvnímu vítězství Kert Parku na turnaji v Dobřanech přispěl hlavně Michal Kovář, jenž se blýskl hattrickem, který načal na konci druhé poloviny, kdy se Pražané prosadili už potřetí a prakticky tak bylo rozhodnuto. Na začátku druhé části zápasu sice malou jiskřičku naděje pro domácí ještě přinesl Voves, pak ale uklidňoval právě zmiňovaný střelec extraligového celku.

HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice vs. HBK HOKEJMARKET Skalica 0:4 (0:2, 0:2) 

Branky a nahrávky: 1. Patinka, 12. Rampáček, 20. Vadík, 27. Drgon.

První letošní zkušenosti pardubických borců s hokejkou v ostrém zápase? Nepříliš povedená. Autosklo to nutno podotknout nemělo však vůbec jednoduché, vždyť proti nim stála hned slovenská Skalica, která se díky přesilové hře dostala do vedení během prvních vteřin střetnutí. A i nadále měli Slováci k míčku skoro vždy blíže, proto zaslouženě ve dvanácté minutě navýšili své vedení, aby ve stejném rytmu mohli pokračovat i ve druhé polovině a bezpečně si dojít pro první vítězství na turnaji.

Videosestřih branek v tomto zápase! 

HC Kert Park Praha vs. HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice 2:3 (0:1, 2:2) 

Branky a nahrávky: 29. Čejka, 30. Čejka – 7. Březina, 22. Česák, 26. Březina.

Souboj Kert Parku s Pardubicemi? Už dopředu bylo jasné, že to zase bude stát zato! A možná trochu nečekaně se lépe začalo dařit Východočechům, kteří díky trefě Březiny vyhráli první polovinu utkání. Když pak ve hře, která už větším dílem splňovala klasické extraligové souboje, opět a dokonce dvakrát kapitulovali Pražané, vypadalo to na rozhodnutý výsledek. Ale to by nebyl Kert Park, který se zbytečně dopředu nikdy nevzdává. V zápase označení jako domácí se nejprve dostali ke snížení, o které se postaral Čejka. Když ten samý hráč zanedlouho snížil už na rozdíl pouhé jedné trefy, dostali se Pražané v poslední sekundě dokonce i do další gólové šance. Radost ale zůstala na straně Pardubic! 

Videosestřih branek v tomto zápase! 

HBK HOKEJMARKET Skalica vs. TJ Snack Dobřany 6:1 (2:0, 4:1) 

Branky a nahrávky: 3. Smetana, 14. Salajka, 18. Drgon, 23. Volek, 26. Válek, 28. Volek – 30. Šlehofer V. ml.

Pro Dobřany tohle bylo další přípravné utkání, které musí zařadit za poslední dlouhá léta mezi nejsložitější. Vždyť proti výběru trenéra Šlehofera stálo opět několik reprezentantů, tentokrát té slovenské reprezentace. A ti drželi utkání zhruba od třetí minuty bezpečně ve svých rukou. Západočeši sice hráli o poznání lépe, než v prvním zmiňovaném utkání, ovšem na ostřílené mazáky ze Skalice to stačit nemohlo. Slováci tak slavili zaslouženě druhé vítězství. 

Videosestřih branek v tomto zápase! 

HC Kert Park Praha vs. HBK HOKEJMARKET Skalica 3:1 (1:1, 2:0) 

Branky a nahrávky: 15. Danko, 28. Čejka, 30. Wróbel – 9. Válek.

Bitva jako hrom! Nejlepší zápas celého dne byl jednoznačně mezi Kert Parkem a slovenským účastníkem. Utkání plné soubojů, vyhecovaných okamžiků a tvrdých střetů se začalo lépe vyvíjet pro Skalici. Jenomže když dvě vteřiny před sirénou vyrovnal Danko, tak branky ve druhé části dlouho nepadaly. Až nakonec celou bitvu rozčísl opět stále zlepšující se mladík Čejka, a definitivně celkové skóre uzavřel do prázdné Wróbel. Skalica ale smutnit nakonec nemusela, celý povedený turnaj totiž v součtu minitabulky ovládla!

Videosestřih branek v tomto zápase! 

HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice vs. TJ Snack Dobřany 4:0 (1:0, 3:0) 

Branky a nahrávky: 14. Krejčí, 22. Filip, 27. Emmer, 29. Moravec L.

Poslední duel přinesl střet Autoskla s Dobřany, kterým se závěrečný duel povedl ze všech třech asi nejvíce. Vždyť ještě do čtrnácté minuty bylo skóre nerozhodné 0:0, pak ale natáhl od modré Krejčí a vymetl prázdný růžek klece soupeře. Ve druhé polovině zápasu se pak povedlo Východočechům postupně přidat ještě tři branky, prvoligový celek ale po celých třicet minut statečně vzdoroval. 

Videosestřih branek v tomto zápase! 

Partneři českého hokejbalu