Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Veterán Cup 2019 v Letohradě opět přinese spoustu nejen sportovní radosti!
Veterán Cup 2019 v Letohradě opět přinese spoustu nejen sportovní radosti! (autor: Veterán Cup 2018)

Veterán Cup se blíží: Základní škola speciální Neratov se může těšit na více jak sto tisíc!

Datum: 11. 06. 2019
Autor: Filip Červinka
Sdílej přes:

Již tuto sobotu 15. června startuje 7. ročník Veterán Cupu v Letohradě, který opět po roce pomáhá dobré věci. Charitativní turnaj podporuje Základní školu speciální v Neratově, jež pečuje o děti s postižením. Hlavní organizátor Martin Motyčka už nyní čtyři dny před turnajem získal od štědrých sponzorů více jak 100 000 Kč, a to zdaleka nemusí být konečná částka! Turnaj se jako vždy ponese v přátelské atmosféře zajímavých hokejbalových duelů, která vyvrcholí předáním šeku žákům a paní ředitelce Základní školy speciální Neratov Bronislavě Havlíkové.   

Letošní sbírka půjde na vybavení nové školy!


Sbírka z Veterán Cupu půjde na více než dobré účely, protože se v Neratově bude budovat nové zázemí pro děti. „Letošní sbírku bychom rádi věnovali na vybavení nové školy, kterou se budeme tento rok snažit začít stavět, možná i dostavět, protože vlastně momentálně prostory, v nichž sídlíme, jsou v obecní škole, kde máme pronajaté první patro. Prostory tak pro nás zcela nejsou bezbariérové a vyhovující,“ upozorňuje ředitelka školy Bronislava Havlíková. „Prostory jsou tudíž malé. Za pomoci nadací, zřizovatele, sponzorů apod. se snažíme sehnat peníze na výstavbu nové školy, která by měla být v přízemní budově, tedy absolutně přizpůsobená naším dětem. Bude bezbariérová, ve sprchách bychom měli mít zvedáky pro imobilní děti. Novou školu potřebujeme i vybavit. Doufám, že se nám to podaří," přeje si paní ředitelka, která s dětmi opět po roce na turnaj dorazí.

Účastníci turnaje v podobě zkušených hokejbalistů a fanoušků se mohou těšit na překvapení. „Děti připravují něco speciálního, ale asi bych to prozrazovat neměla. S Martinem Motyčkou jsme se domluvili na něčem maličkém, co jsme schopni s dětmi přivést a obdarovat, nebo ukázat. Malé překvapení je pro účastníky turnaje připraveno. Moc se těšíme!“ nemůže se dočkat ředitelka Základní školy speciální Neratov, Bronislava Havlíková.  

>>Kompletní rozhovor s Bronislavou Havlíkovou<<


Program VETERÁN CUP 2019:

10:00 – 10:45 S.G. Letohrad vs. S.G. Polička
10:55 – 11:40 Letohrad Boys vs. Olympia Hradec Králové  
12:00 – 12:45 Olympia Hradec Králové vs. S.G. Polička
12:55 – 13:40 S.G.Letohrad vs. Letohrad Boys
14:00 – 14:45 S.G.Letohrad vs. Olympia Hradec Králové
14:55 – 15:40 Letohrad Boys vs. S.G. Polička  
16:00 Vyhlášení výsledků a předání šeku Základní škole speciální Neratov


Darovací šek pro děti ze Základní školy speciální Neratov je připraven! Děkujeme všem sponzorům!

Partneři českého hokejbalu