Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

ilustrační foto
ilustrační foto (autor: Michal Pěch)

Turnaj v Chrudimi je za rohem. Ukáží se ti nejlepší, shodují se aktéři

Datum: 11. 02. 2016
Autor: Petr Dejnožka
Sdílej přes:

Očekávaný turnaj osobností ve východočeské Chrudimi se závratně přiblížil, již v sobotu 13. února se ve sportovní hale sejdou současné hokejbalové persony. Turnaj byl rozlosován, časy zápasů odhaleny, a tak nezbývá nic jiného, než přijít na to, jak se na samotné „setkání“ těší sami jeho účastníci.

Čtyři dny před samotným začátkem došlo k rozlosování deseti týmů do dvou pětičlenných skupin, kde se týmy utkají systémem každý s každým a čtyři nejlepší postoupí do vyřazovacích bojů. Tradičně křížem následují čtyři čtvrtfinále, semifinále a boje o celkové umístění v turnaji.

 

Rozlosování základních skupin exhibičního turnaje osobností

skupina A: HBC Karviná, HBC Autosklo H.A.K. Pardubice, HBC Jokerit Chrudim, HBC Hradec Králové 1988, HBC Kovodemont Most

skupina B: SK Jihlava, HBC Rakovník, HBC Alpiq Kladno, HC Kert Park Praha, SK Sudoměřice

 

Martin Kruček: Málokdy se sejde tolik skvělých hráčů na jednom místě

Na turnaji v Chrudimi se představí řada známých hokejbalových jmen, které se na velké setkání po zimní přestávce velmi těší. „Bude to velice příjemná akce, ukáží se nejlepší hráči, kteří v extralize hrají,“ má jasno Dominik Barnošák. Nejproduktivnější hráč české nejvyšší soutěže během sezóny válí za Třinec, na exhibičním turnaji však bude střílet branky v dresu karvinského týmu. „Hraje se tři na tři na mnohem menším hřišti, na nic nebude čas a velkou roli budou hrát brankáři,“ míní autor deseti extraligových branek.

 

Dominik Barnošák věří v úspěch svého týmu, rozhodně však věří ve vyrovnanost a napínavost celého turnaje. Střelecky mu jistě bude konkurovat v dresu pražského Kert Parku Martin Kruček, který bere chrudimskou exhibici především jako možnost zahrát si a užít si kvalitního hokejbalu. „Jsem rád za každou příležitost, kdy se sejde tolik extraligových hráčů na jednom místě,“ láká fanoušky do sportovní haly Martin Kruček. Ze čtveřice silných soupeřů ale rozhodně strach nemá: „Cílem je umístění v desítce, takže máme vlastně splněno,“ s úsměvem reaguje na otázku ohledně turnajových cílů Kert Parku.

 

S jeho slovy se takřka ztotožňuje týmový kolega Libor Topolánek. Dvojnásobný světový šampion je na chrudimský turnaj velmi natěšen: „Očekávám zejména skvělou podívanou pro diváky, férové zápasy a spoustu bývalých spoluhráčů, kamarádskou atmosféru a vydařenou afterparty (směje se).“ Navíc si třiatřicetiletý hráč pražského celku pochvaluje myšlenku celé akce. „Mně osobně se styl podobných exhibičních turnajů velmi libí, zejména, jsou-li ve formátu 3 na 3. Pro účel propagace je, dle mého názoru, právě tato varianta vůbec nejlepší,“ komentuje nápad blížícího se turnaje.

 

Chrudimský turnaj startuje v sobotu 13. února, celá akce je spojena s propagací blížícího se mistrovství světa 2017, které budou hostit Pardubice! Jak sami hráči nahlíží na velkou akci? „Možnost se opětovně připravit a bojovat o nominaci na domácí MS je velkou výzvou. Sice je mistrovství za více jak rok, ale v podvědomí každého hráče, trenéra, fanouška je už teď,“ shodují se Barnošák s Kručkem. Libor Topolánek naopak předpokládá, jako vždy, precizní českou organizaci: „Jistě potvrdíme, že v hokejbale nejsou na světě lepší organizátoři, než my. Skvěle zorganizovaný světový šampionát v Plzni, které měl i šťastný happyend, však nastavil laťku opravdu vysoko.“

 

 

Partneři českého hokejbalu