Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Milan Schnaubelt vlevo patřil mezi nejlepší hráče Belpy na turnaji.
Milan Schnaubelt vlevo patřil mezi nejlepší hráče Belpy na turnaji. (autor: archiv Milana Schnaubelta)

Schnaubelt oblékal na Pilsen Challenge dres švýcarské Belpy! Kluci mě přijali suprově

Datum: 12. 02. 2018
Autor: Filip Červinka
Sdílej přes:

Minulý víkend už od pátečního dopoledne se rozhořeli napínavé souboje v rámci mezinárodního turnaje v Plzni. Páté místo na Pilsen Challenge uzmuli hráči švýcarského celku SHC Belpa 1107, v jehož dresu se energicky proháněl i český reprezentační útočník Milan Schnaubelt z Rakovníku. Ten si z pěti duelů připsal tři góly a dva přesné brankové pasy a turnaj si maximálně užil a stal se i nejlepším hráčem Belpy na turnaji!

Minulý víkend jste se představil v dresu švýcarské Belpy na mezinárodním turnaji Pilsen Challenge. Jak se vaše spolupráce pro turnaj vlastně upekla?
To bylo tak, že jsem šel na trénink s Rakovníkem a „Pospa“ (reprezentační obránce Jan Pospíšil pozn. aut.) se mě zeptal, jestli bych nechtěl jet na turnaj za Švýcary a já hned kývl, že ano. Jednak je to dobrá zkušenost a zadruhé dobrá příprava před začátkem extraligy.

To, že v kádru švýcarského mančaftu nebudete patřit jen do počtu, se ukázalo hned v prvních dvou duelech. V tom druhém proti slovenské reprezentaci hráčů do 20 let jste vstřelil dvě branky. Potěšil vás tento výkon a skalp úřadujících juniorských mistrů světa?
Tak hlavní bylo neudělat „Pospovi“ ostudu, když mě mezi kluky přivedl. (smích) První gól byl z přesilové hry, kdy jsem byl na modré a vystřelil jsem. Kluci před bránou dobře stínili a gólman nic neviděl a padlo to tam. Druhý branka byla spíše se štěstím. Poslal jsem to švihem na bránu, padlo to tam, ale zase musím podotknout výbornou práci před gólmanem kluků. Slovenská reprezentace do 20 let nás hodně trápila, ale nakonec jsme utkání zvládli v náš prospěch.

Do čtvrtfinále jste šli z druhého místa, kde jste narazili na české juniorské reprezentanty. Vedli jste o dva góly, ale nakonec stejně prohráli 2:3 po nájezdech. Čím to, že jste tak dobře rozehraný zápas nakonec ztratili a mrzela porážka?  
Ano přesně tak, druhé místo ve skupině bylo určitě skvělé. Dali jsme rychlé dva góly a místo toho, abychom branky přidaly, tak jsme měli problémy. Kluci z české reprezentace do 20 let na nás doslova vlétli, byli všude rychleji, hodně stříleli a zaslouženě vyhráli, i když jsme měli šance v prodloužení, které se hrálo 3 na 3 a bylo dost výživné. (úsměv) Ale v nájezdech jsme nedali gól a kluci vyhráli.

Na hřišti jsme spolu mluvili anglicky, tam něco málo ovládám

V boji o páté místo jste si poradili s domácí Plzní, kterou jste porazili 3:2 po nájezdech. Byl to náročný zápas a panovala v Belpě po turnaji i přes pokažené čtvrtfinále určitá spokojenost?
Byl to zápas nahoru – dolu. Pro oko diváka, se z naší strany jednalo o lepší utkání, než v základní skupině, kdy nás Plzeň přejela 4:1. Určitě jsme chtěli bojovat o medaile, ale i tak jsme spokojení s pátým místem. Turnaj byl kvalitně obsazen hodně dobrými týmy!

Jak vás spoluhráči z Belpy přijali mezi sebe a jakým jazykem jste spolu komunikovali? Pokud se nepletu, tak v týmu hrálo několik švýcarských reprezentantů, zavzpomínali jste třeba na perfektní mistrovství světa z roku 2015 právě ve Švýcarsku, kde jste reprezentoval Českou republiku?
Přijali mě mezi sebe úplně suprově. Skvělý kolektiv, s domluvou mi hodně pomohl „Bobo“ (Robert Filípek, bývalí třinecký hráč, který hraje za Belpu pozn. aut.), za což mu děkuji. (úsměv) Jinak na hřišti jsme na sebe mluvili anglicky, tam něco málo ovládám. (smích) Z mistrovství světa v Zugu 2015 tam byl například Alessio Faina, Patrick Döbeli a další, řekli jsme si jen něco málo.

Byl znát nějaký rozdílný přístup a herní projev mezi švýcarským a českým týmem z top domácí soutěže?   
Švýcaři jsou strašně běhaví a poctiví, takže si myslím, že asi jen ta poctivost, jinak nějaký velký rozdíl jsem nevypozoroval.

S Rakovníkem chceme play-off, tým na to máme!

Na turnaji jste z pěti zápasů vstřelil 3 branky a na 2 nahrál. Z individuálního hlediska asi musí panovat spokojenost, je to tak? A nechtěli po vás hráči z Belpy, abyste s nimi dohrál sezonu ve Švýcarsku? (úsměv)
Spokojenost určitě je, ale raději bych to vyměnil za medaili. (úsměv) Po zápase my „Bobo“ (Robert Filípek pozn. aut.) říkal, že kluci by chtěli, abych jel hrát do Švýcarska, ale teď máme sezonu v Rakovníku, teď bych nešel určitě, to bych Rakovníku neudělal!

Turnaj v Plzni byl opravdu nabitý hvězdnými hokejbalisty a týmy. Co jste říkal na organizaci Pilsen Challenge a myslíte, že by se z tohoto turnaje mohla stát tradiční mezinárodní událost?
Přesně tak, byli tam kluci jako Ján Rimský (slovenský mistr světa, který hrál za kanadský West Coast Express pozn. aut.), Martin Kruček a spousta dalších. Organizace byla výborná a chtěl bych poděkovat za tak skvělý turnaj organizátorům. Myslím si, že by se určitě měl tento turnaj stát mezinárodní tradiční události.

Jarní část CROSSDOCK Extraligy vypukne za necelý měsíc, platí to, že budete pokračovat v Rakovníku a s jakými cíli chcete na jaře do nejvyšší soutěže vstoupit?
Je to tak, v Rakovníku jsem spokojený a budu nadále oblékat dres s rakem na hrudi. Cíl máme jasný, chceme play-off a uděláme pro to maximum, protože tým na to máme!

Partneři českého hokejbalu