Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Jan Procházka byl mimo jiné koučem české hokejové reprezentace.
Jan Procházka byl mimo jiné koučem české hokejové reprezentace. (autor: ČMSHb)

Profesionální hokejový trenér Jan Procházka obohatí o své zkušenosti hokejbalové kouče!

Datum: 17. 10. 2017
Autor: Filip Červinka
Sdílej přes:

Hokejbaloví trenéři se v letošní sezoně mohou těšit na řadu nesmírně zajímavých seminářů, které obohatí každého kouče, jenž se na setkání s velkými sportovními odborníky chystá. Nejbližší seminář se koná 10. listopadu v Pardubicích, kdy před hokejbalové trenéry předstoupí profesionální hokejový kouč Jan Procházka. Ten patří mezi největší světové odborníky ve video rozborech. Zbývají poslední 3 místa, tak neváhejte a přihlaste se na seminář!

Českomoravský svaz hokejbalu uspořádá nejen přes zimní pauzu řadu trenérských seminářů! Trenéři se mohou těšit například na Michala Ježdíka, Mariana Jelínka, či Jana Procházku, jenž bude hokejbalovým koučům k dispozici již 10. listopadu v Pardubicích. „V prvé řadě je důležité podotknout, že bude uspořádána řada seminářů, což je právě cesta, kterou se snažíme jít a co možná nejvíce a nejlépe vzdělávat trenéry našeho sportu, na kterou je navázána kvalitní výchova hráčů, především mládežníků,“ má jasno zkušený mládežnický reprezentační trenér Milan Maršner, který se zároveň stará o vzdělávání nových hokejbalových koučů.

Po nových znalostech dychtiví hokejbaloví trenéři projdou rukama řadou expertů. „Vybráni a následovně osloveni byli odborníci, kteří mohou svým zaměřením a vybraným tématem významně obohatit každého účastníka semináře,“ upozorňuje Maršner. „Navíc pokud mohu zmínit pana Jelínka, se kterým hokejbal má velmi dobré zkušenosti i ze semináře v minulosti, u nás bychom těžko hledali erudovanějšího odborníka na sportovní psychologii se zaměřením na lední hokej a hokejbal,“ nepochybuje Milan Maršner. 

Na začátku prosince je připraven seminář s Michal Ježdík, který se dlouhá léta pohybuje v profesionálním basketbalu. Má však hokejbalovým trenérům co říci? „Určitě bez pochyb. V případě pana Ježdíka se jedná o zkušenosti v oblasti koučinku v kolektivním sportu. Koučink je samostatná kapitola trenérské činnosti, velmi významná a budu se opakovat i v této oblasti bychom hledali málo osob, kteří u nás toto téma odborně přednáší,“ říká trenér reprezentace do 20 let Maršner. 

Jan Procházka mimo jiné prozradí, jak velký podíl by mělo mít video v přípravě mužstva

O Marianovi Jelínkovi netřeba snad dlouho hovořit, ten přinese řadu výtečných poznatků z oblasti sportovní psychologie, ale co Jan Procházka, jenž povede seminář již 10. listopadu? „Bavíme se o člověku, který má velký přehled a zkušenosti s video rozborem utkání na nejvyšší úrovni. Tedy přiblíží nám práci opravdových video trenérů profesionálů, ukáže, jak s video materiálem pracovat, na jaké herní prvky se nejvíce zaměřit a potom samozřejmě samotný rozbor jednotlivých herních situací,“ vysvětluje Milan Maršner. „Účastník se určitě dozví, jak velký podíl by mělo mít video v přípravě mužstva a tréninku obecně,“ upozorňuje. 

O semináře je enormní zájem, téměř všechny mají naplněnou kapacitu až „pod strop“. Je to tak důkaz o tom, že se hokejbaloví trenéři chtějí posouvat dál! „Jedna otázka je povinnost si plnit zisky obnov trenérských licencí, a i samotná účast na semináři každého trenéra obohatí, a pokud k tomu přidáte zájem může to být zisk cenných zkušeností a informací,“ zdůrazňuje Milan Maršner. „Samotný zájem o vybrané semináře ukazuje, že trenéři se chtějí v hokejbale posouvat dále,“ těší Maršnera.

Přihlaste se na seminář s Janem Procházkou -> ZDE!


Partneři českého hokejbalu