Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Red Bull Urban Bully přinesl v Brně nelítostné boje o každý centimetr malého plácku.
Red Bull Urban Bully přinesl v Brně nelítostné boje o každý centimetr malého plácku. (autor: Radka Málková)

Pouliční hokej přilákal v Brně velké hvězdy. Finále si vybojovala hradecká parta!

Datum: 12. 06. 2018
Autor: Filip Červinka
Sdílej přes:

Brno se o minulém víkendu těšilo z bohaté street hokejové zábavy s tenisákem a nespočtem uhrančivě zápolících sportovců! Mezi nimi nechyběla ani hokejbalová parta z Hradce Králové postavená kolem legendárního hokejbalisty, mistra světa a stále zářícího hráče v nejvyšší soutěži Petra Nováka. Ten se svojí partou druhou zastávku Red Bull Urban Bully ovládl a míří vstříc finálovému turnaji, kde vítězové jednotlivých kvalifikačních kol změří síly s hvězdným týmem profesionálního hokejisty z NHL Tomáše Hertla!

Moravská metropole, kde je především populární lední hokej, vůbec poprvé v historii hostila kvalifikační street hokejový turnaj Red Bull Urban Buly. V brněnském areálu Kluziště za Lužánkami se v neděli 10. června utkali hokejoví profesionálové i amatéři o možnost postavit se týmu hvězdy NHL Tomáše Hertla. Dech beroucí uhrančivé duely pod drobnohledem brněnské fotbalové legendy Petra Švancary nakonec ovládl tým NOVAS BULLS v čele s několikanásobným hokejbalovým mistrem světa Petrem Novákem. Společně s dalšími třemi mužstvy si tak vybojovali postup do národního finále, které se bude konat 7. července v Praze.

Účastníci Red Bull Urban Bully hraného na tři hráče v poli bez brankáře potřebovali jen tenisky, hokejku a tenisák napuštěný vodou.Celý podnik se řídí heslem: Vracíme hokej do ulic!“ Právě tam totiž začínala kariéra většiny hokejových hvězd. Na plácku za domem začínal pinkat i dvojnásobný mistr světa a extraligový šampion v hokejbale Petr Novákz Hradce Králové: „Přesně v tomhle stylu jsem začínal za barákem i já, to znamená beton, tenisák a hokejka. Právě proto je mi tenhle koncept tak blízký a cítím se tu jako ryba ve vodě, je to pro mě nostalgie,“nezastíral pro web redbull.com Novák.

Ve finále jsme toho měli už dost, ale nevzdali jsme se


Na finálové boje se dorazila podívat i brněnská fotbalová legenda Petr Švancara. Ten nakonec tenisky neobul, ale z atmosféry akce byl nadšený. „Já jsem jako malej taky takhle hrával, a dokonce jsem si nad sporákem ohýbal umělohmotnou hokejku. Tohle je fantastickej sport, teď mě mrzí, že s sebou nemám tenisky a nemůžu si taky zahrát,“ posteskl si pro web redbull.com.

Ze všech přítomných týmů se postupovým pavoukem nejlépe prokousal tým NOVAS BULLS. V napjatém finálovém boji porazili tým TECHNICKÝ KLUCI. „Byla tady opravdu silná konkurence, tak jsme strašně rádi, že jsme došli tak daleko. Ve finále jsme toho měli už dost, ale nevzdali jsme se a v poslední minutě jsme srovnali skóre. Jen za tu bojovnost jsme si to zasloužili,“ dodal spokojený kapitán vítězného týmu Petr Novák.

Na finálový podnik se ale probojovaly další tři celky, tedy ty, jež skončily na 2. – 4. místě. V jednom z kvalifikačních kol si pak účast na pražském finále celého turnaje bude snažit vybojovat i parta kolem trenéra seniorské hokejbalové reprezentace Jiřího Mašíka z Pardubic. Právě ten se svými souputníky celý loňský ročník ovládl a jeho parta uspěla i v silné konkurenci týmu složeného jednou z největších českých hokejových hvězd současnosti Tomášem Hertlem. Celorepublikové finále se uskuteční 7. července!

Více informací o akci Red Bull Urban Bully a dalších kolech -> ZDE!Autor fotky: Radka Málková (uprostřed vítězové z Hradce Králové, poznáte extraligové hokejbalisty?)

Autor fotky: Radka Málková (Petr Novák vlevo zavzpomínal na své začátky a popral se na výbornou se všemi soupeři i s počasím)

Partneři českého hokejbalu