Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Obhájí Plzeň loňskou výhru?
Obhájí Plzeň loňskou výhru? (autor: Jaromír Pech)

Plzeňská hala po roce opět uvidí Pilsen Challenge i s kanadskou účastí

Datum: 11. 02. 2016
Autor: Jakub Vais
Sdílej přes:

Jeden únorový víkend už řadu let v Plzni patří hokejbalovému turnaji s mezinárodní účastí. Na Pilsen Challenge domácí klub pravidelně zve velmi kvalitní soupeře a nejinak tomu je i letos. Stejně jako v loňském roce ozdobí turnaj účast kanadského týmu, který se spolu s dalšími třemi týmy bude snažit překazit domácím obhajobu vítězství.

Vedoucí celek extraligy HBC Plzeň bude v letošním roce asi největším favoritem domácího turnaje, jenž bude pro Plzeň přípravou na jarní část sezóny, před kterou mají mečouni velké ambice, a bude záležet pouze na nich, jak se s touto rolí popasují. Západočeši hostí zimní turnaj už dlouhou řádku let a dalo by se říct, že se z turnaje pomalu stává taková hokejbalová obdoba Spenglerova poháru.

Ani letos nechybí na turnaji kvalitní konfrontace. Velkým soupeřem Plzně v cestě turnajem by měl být zejména několikanásobný švýcarský šampion Oberwil Rebells. Tým plný švýcarských reprezentantů už v letošním ročníku nevede slovenský trenér Tibor Kapánek, přesto se celku z předměstí Zugu daří skvěle, v domácí soutěži v aktuálním ročníku ještě Oberwil nenašel přemožitele.

Dalším účastníkem turnaje bude slovenský Ružinov. Celek Leaders je po podzimu ve slovenské nejvyšší soutěži na čtvrtém místě, ovšem slovenská extraliga je velmi vyrovnaná a náskok Ružinova na osmou pozici je jen tři body. Pro Pilsen Challenge bude mít slovenský tým k dispozici téměř kompletní kádr a také zajímavé posily: „V týmu máme několik mistrů světa, Dušan Danko, Janko Rímský, Miroslav Behul. Počítáme s Čechy Blaškem a Střechou. Turnaj za nás odchytá gólman Humlíček,“ uvedl před turnajem hrající trenér Ružinova František Polák.

Kromě Plzně se v západočeské metropoli představí ještě jeden extraligový celek, konkrétně to je pražské Kovo, které se na jaře bude snažit stáhnout ztrátu na příčky zajišťující play-off. Momentálně celek z Palmovky má manko pěti bodů na osmou pozici, v pokračování CCM Extraligy budou Pražané mít novou posilu. Nejedná se však o hráče, ale o nového trenéra, kterým se stal Jaroslav Pavlík, jenž se vrací do extraligy po roční pauze.

Posledním pátým účastníkem plzeňského turnaje bude stejně jako v loňském roce West Coast Express. Kanadský celek v loňském roce zažil svojí premiéru v plzeňské hale a nepředvedl vůbec špatný výkon, ale na lepší než čtvrtou pozici to nestačilo. Letos je konkurence větší než loni a bude zajímavé, jak se s tím zámořský výběr popasuje. "Na tom prvním turnaji jsme se naučili hodně věcí. Neměli jsme štěstí, přijeli jsme s poměrně úzkým kádrem a tady pak posbírali ještě několik zranění. Když jsme hráli se Švýcary o bronz, už jsme měli k dispozici jen 8 útočníků a 4 obránce. Letos máme o několik hráčů víc a budeme věřit, že se nám podobná zranění vyhnou. Kádr je poměrně rychlý, budeme chtít hrát naším typickým kanadským systémem. Jsme pozitivně naladění, budeme bojovat celý víkend a určitě chceme získat medaile," říká manažer kanadského výběru Gary Slavin.

Rozpis zápasů
Pátek 12. února 2016
11:00 HBC Plzeň - TJ Kovo Praha
13:15 Oberwil Rebells - West Coast Express
15:30 Leaders Ružinov Bratislava - TJ Kovo Praha
18:00 HBC Plzeň - Oberwil Rebells
20:15 Leaders Ružinov Bratislava - West Coast Express

Sobota 13. února 2016
10:00 TJ Kovo Praha - Oberwil Rebells
12:15 HBC Plzeň - Leaders Ružinov Bratislava
14:30 West Coast Express - TJ Kovo Praha
16:45 Oberwil Rebells Leaders - Ružinov Bratislava
19:00 HBC Plzeň - West Coast Express

Neděle 14. února 2016
11:00 O třetí místo
13:30 Finále

 

 

 

 

Partneři českého hokejbalu