Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Plzeň slaví výhru na domácím turnaji
Plzeň slaví výhru na domácím turnaji (autor: Milan Podpera)

Plzeň obhájila vítězství na domácím turnaji Pilsen Challenge. Kovo bylo čtvrté

Datum: 14. 02. 2016
Autor: Jakub Vais
Sdílej přes:

Stejně jako v loňském roce se z triumfu na mezinárodním turnaji v Plzni radují domácí hráči HBC Plzeň. V zajímavé konkurenci domácí tým jako jediný nepoznal hořkost porážky a nechal za sebou všechny soupeře, včetně druhého extraligového účastníka Kovo Praha nebo kanadského týmu West Coast Express. Budou Západočeši v podobných výkonech pokračovat opět i na jaře?

Program turnaje se rozjel už v pátek 12. února dopoledne, kdy došlo na úvodní souboj dvou českých účastníků turnaje, který zvládla lépe Plzeň a nastartovala svůj stroj až k vítězství na turnaji. Páteční program nabídl další čtyři zajímavé duely. Souboj Oberwilu s kanadským West Coast Express byl vyrovnaný, ale Oberwil nakonec potvrdil roli favorita. Další utkání Ružinova a Kova skončilo remízou, protože gól Kova nemohl být uznán, protože střelec gólu chyběl na soupisce pro utkání.

V sobotu se už rozhodovalo o postupujících do nedělních bojů o medaile. Klíčové v tomto byly zápas kanadského West Coastu a pražského Kova. Kovo utkání vyhrálo 3:2 a postoupilo do nedělního souboje o bronz. O finálovém soupeři suverénní Plzně pak rozhodl vzájemný souboj Ružinova a Oberwilu. Švýcarský tým byl herně o něco lepší, Ružinov však dal celku z předměstí Zugu lekci z efektivity.

V neděli došlo na souboj o medaile. V tom prvním si to o bronz rozdalo pražské Kovo a švýcarský Oberwil. Pražané předvedli solidní výkon, ale utkání nezvládli. V prostřední části se utkání zlomilo ve prospěch švýcarského výběru, kdy Oberwil z osmi střel dokázal dát čtyři góly. „Nebyla to z naší strany herně žádná sláva, na hřišti jsme před tím byli jen týden. Snaha tam z naší strany byla, ale v té kvalitní konkurenci to nebylo jednoduché, bohužel nedodržování pokynů trenéra nás stálo možná lepší výsledek,“ uvádí útočník Kova Tomáš Bernard.

„Když se podívám na turnaj organizačně, tak tam není potřeba velké hodnocení. Všechno propracované, na vysoké úrovni a týmy, které do Plzně přijely, tak svojí kvalitou také pomohly. My jsme dostali na turnaji velkou lekci z hokejbalu, z efektivity především. Hráči viděli, jak se hraje hokejbal na mezinárodní úrovni, rychlý, moderní, prefektně zakončený. Plzeň i Oberwil v tomhle směru byly na jiné úrovni, my jsme odehráli velmi kvalitní zápas s Ružinovem, který jsme za mě vyhráli, bohužel náš gól nebyl uznán,“ hodnotí turnaj z pohledu Kova trenér Jaroslav Pavlík.

Finálový souboj letošního Pilsen Challenge obstarala domácí Plzeň a slovenský Ružinov. Ve finále už se rozhodně neopakoval vzájemný souboj ze skupiny, který Západočeši vyhráli 9:1, ve finále dokonce prohrávali. Od druhé třetiny se však domácí výkon zvedl a mečouni dokázali utkání otočit ve svůj prospěch, když velký podíl na tom měl Michal Průcha, který turnaj odehrál na pozici obránce a ve finále dokázal vstřelit dvě branky.

„Někdo se trefil ve skupině, mě to vyšlo ve finále. Já už jsem obránce několikrát hrál a musím říct, že mi to docela vyhovovalo. Dostal jsem se více do hry a do tempa,“ říká plzeňský univerzál Michal Průcha. „Když jsme viděli výkony domácí Plzně, tak tam byla kvalita a jen to proti nám ukázali v prvním vzájemném zápase, ve finále to bylo z naší strany daleko lepší, přesto jsme nestačili,“ přiznává kapitán Ružinova Miroslav Behúl.

Plzeňští hokejbalisté obhájili výhru na domácím turnaji, který pro ně byl určitým vrcholem první části přípravy. „Turnaj splnil naše očekávání. Odehráli jsme tři dny kvalitních zápasů, které byly vrcholem přípravy v tomto období. Výhra v turnaji je takové plus navíc, ale asi jsme byli největší favorité. Ve finále se ukázalo, že Ružinov přistoupil k utkání jinak než ve skupině, my jsme předpokládali, že se nebude rozhodně opakovat tak snadné vítězství. Ve finálovém zápase jsme po první třetině dokonce prohrávali, což pro nás bylo dobře. Musíme si uvědomit, čeho se máme vyvarovat, abychom byli úspěšní. Od druhé třetiny se náš výkon začal podobat tomu z pátka a soboty,“ říká trenér Plzně Josef Kadaně.

Konečné pořadí
1. HBC Plzeň
2. Leaders Ružinov Bratislava (SVK)
3. Oberwil Rebells (SUI)
4. TJ Kovo Praha
5. West Coast Express (CAN)


Individuální ocenění
NEJLEPŠÍ HRÁČI JEDNOTLIVÝCH TÝMŮ:
West Coast Express – Paul Chima.
TJ Kovo Praha – Václav Lain.
Obervil Rebells – Tim Müller.
Leaders Ružinov Bratislava – Tomáš Humlíček.
HBC Plzeň – Jakub Kolařík.

INDIVIDUÁLNÍ OCENĚNÍ:
Nejlepší brankář: Daniel Schwarzenbach (Oberwil Rebells).
Nejlepší obránce: Adam Vágner (HBC Plzeň).
Nejlepší útočník: Ján Rímský (Leaders Ružinov Bratislava).
Nejužitečnější hráč turnaje: Marek Švarc (HBC Plzeň).

Partneři českého hokejbalu