Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Pilsen Challenge letos přilákal opravdu světovou extratřídu.
Pilsen Challenge letos přilákal opravdu světovou extratřídu. (autor: HBC Plzeň)

Pilsen Challenge: Mezinárodní turnaj přilákal nabitou konkurenci a hvězdné hokejbalisty

Datum: 07. 02. 2018
Autor: Filip Červinka
Sdílej přes:

Od pátku 9. února do neděle 11. února se v plzeňské kryté hokejbalové hale rozhoří silně obsazený mezinárodní turnaj Pilsen Challenge! Na něm se objeví i juniorští mistři světa z posledních dvou šampionátu ze Slovenska, dorazí i česká reprezentace U20. Tyto mládežnické národní výběry se střetnou s opravdu silnou konkurencí klubů z české a slovenské nejvyšší soutěže. Na západě Čech se navíc představí i tým z Kanady - West Coast Express.

Domácí Plzeň narazí v základní skupině na samé zahraniční mančafty

Turnaje se zúčastní celkem osm mužstev rozdělených do dvou skupin. Ve skupině A se představí reprezentace Slovenska U20, jež se připravuje na blížící se juniorský světový šampionát v Kanadě. Lodivod slovenského národního týmu nominoval na plzeňský turnaj celkem 20 hráčů, mezi nimiž nechybí ani sedm účastníků předešlého mistrovství světa v anglickém Sheffieldu kategorie U18, který se uskutečnil v roce 2016. Slovenský výběr narazí na kanadský tým West Coast Express, který se Pilsen Challenge zúčastnil poprvé už v roce 2015.

„Stálicemi mužstva v minulosti byla jména jako Jag Sandhu, Paul Chima nebo Deep Toor, kteří se v Plzni představili i v loňském roce v přípravném utkání proti A-týmu , kdy oblékli dres indické reprezentace před MS v Pardubicích. Ti ovšem letos nedorazí. Diváci se naopak mohou těšit na bývalé juniorské reprezentanty Kanady ze šampionátů z let 2012 nebo 2014. Na Košutce se představí Colin Catchpole, Justus Rodonets nebo brankář Tristan Slavin,“ popsal kanadský tým na webu hbcplzen.cz redaktor a člen kádru reprezentace U20 Tomáš Majer. Ve skupině A nechybí ani domácí mečouni vedeni Michalem Edlem a SHC Belpa 1107 ze Švýcarska, v jejímž dresu nastupuje bývalý hráč Třince a české reprezentace Lukáš Hudeček.

Loňský vicemistr turnaje Grenchen-Limpachtal narazí na českého mistra

Ve skupině B se čeští junioři poměří s loňským vítězem extraligy. HC Kert Park Praha se na turnaji představí se stěžejními oporami národního týmu mužů Tomášem Wróbelem, Martinem Kručkem a Tomšem Fejfarem. V dresu mistrovského Kert Parku navíc nastoupí i slovenský mistr světa Radovan Dejneka. Na loňském Pilsen Challenge se Pražané umístili na třetí příčce a letos budou zajisté patřit mezi favority turnaje. Oponovat jim samozřejmě bude slovenský Ružinov, který v minulosti patřil mezi nejlepší celky ve slovenské extralize, ale poslední titul bral v roce 2010.

Týmem, který si může brousit zuby na turnajové prvenství bude zajisté švýcarský SHC Grenchen-Limpachtal, jenž v loňském roce dokráčel až do finále, kde nestačil na domácí Plzeň v poměru 2:3. Dres švýcarské družiny v letošní sezoně obléka reprezentační obránce a odchovanec západočeského klubu Michal Slanec či dobře známý Petr Ryboň. Do Plzně dorazí i slovenský reprezentant Dominik Frkáň, takže o kvalitu v týmu, jenž se nachází blízko Bernu, opravdu nebude nouze.

Papírově silnější soupeř kluky vždy motivuje, hlásí trenér reprezentační dvacítky

Jak se asi čeští juniorští reprezentanti vypořádají s nadupanou konkurencí? „Máme také nadupaný tým, dravým mládím,“ usmívá se asistent hlavního trenéra reprezentační dvacítky Jan Donauschachtl. „Většina kluků má za sebou těžké zápasy na MS v U16 a U18, nerozklepali se jim kolena proti hokejbalistům ani proti špičkovým hokejistům, naopak je papírově silnější soupeř vždy motivuje,“ upozorňuje jeden z trenérů reprezentace U20.

Několik hráčů české dvacítky patří mezi tahouny extraligových a prvoligových mužstev, takže by na turnaji měli jednoznačně obstát. Všichni navíc bojují o dres se lvíčkem na hrudi pro červencové mistrovství světa v Kanadě. „Prakticky je to poslední příprava širšího kádru, s týmem pracujeme přes tři roky, kluci ví, co od nich očekáváme a my víme co očekávat od kluků,“ zdůrazňuje Donauschachtl. „Protože neznáme sílu většiny našich soupeřů, těžko se na jejich styl připravíme, budeme chtít hrát hru, která je nám blízká a samozřejmě budeme číst i hru soupeře a pokud to bude nutné, budeme reagovat,“ plánuje asistent lodivoda reprezentační dvacítky.

Pilsen Challenge 2018:

Hrací čas: 2x15 minut

Skupina A:
West Coast Express (CAN)
Slovensko U20
SHC Belpa 1107 (SUI)
HBC Plzeň

Skupina B:
SHC Grenchen-Limpachtal (SUI)
Česko U20
HC Kert Park Praha
ŠHBK Ružinov (SVK)

Rozpis turnaje:

Pátek 9. února:

11:45 Česko U20 vs. SHC Grenchen-Limpachtal
13:00 SHC Belpa 1107 vs. West Coast Express
14:15 HC Kert Park Praha vs. ŠHBK Ružinov
15:30 HBC Plzeň vs. Slovensko U20
16:45 SHC Grenchen-Limpachtal vs. ŠHBK Ružinov
18:00 West Coast Express vs. HBC Plzeň
19:15 Česko U20 vs. HC Kert Park Praha
20:30 Slovensko U20 vs. SHC Belpa 1107

Sobota 10. února:

09:30 ŠHBK Ružinov vs. Česko U20
10:45 Slovensko U20 vs. West Coast Express
12:00 HC Kert Park Praha vs. SHC Grenchen-Limpachtal
13:15 HBC Plzeň vs. SHC Belpa 1107
15:30 Čtvrtfinále – B2 vs. A3
16:45 Čtvrtfinále – A2 vs. B3
18:00 Čtvrtfinále – B1 vs. A4
19:15 Čtvrtfinále – A1 vs. B4

Neděle 11. února:

09:00 Utkání o 7. místo
10:15 Utkání o 5. místo
11:30 Semifinále 1
12:45 Semifinále 2
14:15 Utkání o 3. místo
15:30 Finále
16:00 Závěrečný ceremoniál

Partneři českého hokejbalu