Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

V sobotu 22.10 v 15:00 vypukne souboj o krále československého hokejbalu!
V sobotu 22.10 v 15:00 vypukne souboj o krále československého hokejbalu! (autor: archiv)

Pátý ročník Československého Superpoháru už v sobotu v Pardubicích!

Datum: 21. 10. 2016
Autor: Ondřej Novotný
Sdílej přes:

Hokejbalový svátek už doslova klepe na dveře. Sobota totiž bude v Pardubicích patřit Superpoháru, který přinese jak bohatý doprovodný program, tak také dva velké duely. A ten dvou mistrovských celků, bude dokonce vysílán živě na televizi Sport 5. Podívejte se, co na diváky celý den na polabinském hřiště čeká! 

Samotná celodenní akce začíná v devět hodin ráno, kdy se otevřou divákům brány stadionu. A také začne první program, a to v podobě turnaje mikropřípravek, pro které bude připraveno mobilní hřiště. „Jedná se o první turnaj Východočeského přeboru mikropřípravek. Jde o první setkání nováčků v hokejbale v nové sezoně. Na turnaj je přihlášeno pět celků startujících celoročně, ale máme také přihlášky dalších dvou týmů,“ říká Martin Komárek, hlavní koordinátor turnaje pro nejmenší.

Devátá hodina ale přinese i další program. Na hlavní hrací ploše totiž odstartují dovednostní soutěže pro diváky, ale také pro hráče. K dispozici tak bude třeba střelba na přesnost nebo měření její rychlosti.

V pravé poledne pak začne letošní novinka, prostor totiž dostane první ze dvou hlavních zápasů sobotního dne. A letos premiérově i veteránské reprezentace z obou zemí, tedy z Česka i Slovenska. Přesné označení obou celků je reprezentace České republiky "Masters“ proti Old Boys Slovakia, a toto střetnutí tak slibuje velice zajímavou podívanou. „Po předchozích dvou sezonách, kdy součástí hlavního, byl doprovodný program v podobě setkání mistrů, ovšem v loňském roce bohužel i druhých či třetích týmů pořadí, jednotlivých mládežnických soutěží, jsme dospěli k závěru, že je potřeba celý model přepracovat tak, aby byl i pro mládežnické mistrovské celky zajímavý," vysvětluje koordinátor akce Patrik Ticháček.

„Diskuse nad novým konceptem setkávání našich a slovenských mládežnických klubů, které je určitě pro obě země přínosné, bude předmětem společného setkání zástupců ČMSHb a SHbÚ právě v Pardubicích," komentuje hlavní koordinátor celého Superpoháru Patrik Ticháček věc ohledně toho, proč pro tento ročník duely mládežnických týmů vystřídal výše zmíněný zápas.

Uktání mezi mistry bude vysílat živě televizní kanál SPORT 5!

Od patnácté hodiny odpolední pak přijde na řadu hlavní klání, tedy samotný zápas dvou extraligových mistrů z loňské sezony. Domácí mužstvo Autoskla Pardubice přivítá slovenský Imperial Vitamins Martin. „Pohár zůstane v Pardubicích, které vyhrají 5:2, a náš italský spoluhráč s tahem na bránu dá hattrick,“ smál se při otázce na výsledek zápasu pardubický kapitán Jan Bílý. „S klukama myslíme vždy jen na vítězství. Semkneme se a spolu s našimi holkami budeme kráčet postupně jako v play-off za vytouženým cílem. Respektujeme sílu soupeře, ale jsme mistři a s mistrovskými ambicemi cestujeme i do Čech. Soustředíme se na výhru, ne na konkrétní výsledek,“ říkal zase v tomto týdnu kapitán slovenského celku Martin Kollár.

Přítomní diváci se skutečně mají na co těšit, vždyť v obou týmech je několik reprezentantů a oba celky se ve svých soutěžích i letos pohybují znovu na nejvyšších příčkách. Pardubice jsou po devíti zápasech druhé, s tříbodovou ztrátou na Kladno a se skóre 31:15. Martin je sice čtvrtý, ovšem po sedmi odehraných zápasech také s tříbodovou ztrátou na první Bratislavu a se skóre 24:15.

Oba duely budete moci sledovat ZDE v online přenosu. Hlavní střetnutí pak bude dokonce v živém přenosu vysílat televize Sport 5. „Na Československý Superpohár se moc těším. Utkají se mezi sebou nejlepší celky, takže nás čeká krásný hokejbalový svátek. Jsem zvědav na tu konfrontaci mezi českým a slovenským hokejbalem,“ říká Pavel Schröfel, jinak šéfredaktor hokejbal.cz, jenž se ale tentokrát chopí komentátorského žezla. „Tuto roli jsem si vyzkoušel už minulou sezonu při finále extraligy a tahle záležitost je pro mě zábavou, takže jsem neváhal a nabídku i tentokrát přijal. Moc se těším jak na hokejbal, tak na tuto roli. Doufám, že nějakým moudrem přispěji k už tak skvělému zážitku,“ říká zase spolukomentátor Petr Novák, česká hráčská hokejbalová legenda.

Pardubice a Martin zvolily odlišnou přípravu

Samotnou přípravu na československé střetnutí nepodcenili ani trenéři, avšak oba to pojali trochu jinak. „Měli jsme nachystané tréninky na soupeře, víme, že většina slovenských hráčů je šikovná na míčku a hrají kolem branky, takže i na to se chceme v zápase zaměřit. Navíc máme záznam jejich zápasu, takže jsme si z toho udělali rozbor a hráčům jsme dali ucelené informace, tak jako v play-off. Máme vytažené i statistiky, tudíž po téhle stránce budeme připraveni a pokusíme se to využít,“ říká trenér Autoskla Jiří Mašík.

„Do Pardubic cestujeme už v pátek, po ubytovaní si půjdeme prohlédnout hokejový zápas Pardubice vs. Třinec, dáme nějaké to pivo a v sobotu to už bude jen o hokejbale. Jak my, tak Pardubice jsme měli podobný příběh v play-off, nepatřili jsme mezi favority a dokázali jsme obrovskou bojovností a vůlí po vítězství nakonec ty poháry pro mistra zdvihnout nad hlavu,“ doufá trenéra Martina Peter Jurošek, který v posledním týdnu dbal hlavně na regeneraci, avšak tréninkové jednotky také směřoval na hru Východočechů.

Československý Superpohár bude pomáhat i dobré věci, a to těžce nemocné holčičce. Jedná se o Východočešku Elišku, která trpí Rettovým syndromem. Toto onemocnění se vyskytuje především u dívek. „Jedná se o vzácné genetické onemocnění, kdy ze zdravé holčičky se stane těžce postižená slečna a navždy se celý život rodiny změní,“ píše se na webu NadějeProElišku.cz, kde také najdou zájemci další informace ohledně toho, jak mohou dívence pomoci. Při sobotním dni bude místo, kde můžete věnovat své finanční dary, umístěno u stanu propagující Mistroství světa v hokejbale 2017 v Pardubicích.

Československý Superpohár se koná pod záštitou primátora statutárního města Pardubic Ing. Martina Charváta, tak se přijďte i vy podívat na hokejbalový svátek!

Program:


09:00 hod. - hlavní hrací plocha - zahájení akce, doprovodný program v podobě dovednostních soutěží (se zapojením jak samotných hráčů, tak i návštěvníků celodenního programu
09:00 hod. - mobilní hřiště - Východočeský přebor mikropřípravek
12:00 hod. - Reprezentace ČR "Masters" vs. Old Boys Slovakia
15:00 hod. - HBC Autosklo - H.A.K. Pardubice vs. Imperial Vitamins Martin
17:00 hod. - zakončení akce, předání pamětních medailí a poháru 

Partneři českého hokejbalu