Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Kladenský Tomáš Kudela
Kladenský Tomáš Kudela (autor: Tomáš Kostečka)

Nájezdový mág Tomáš Kudela v Chrudimi zářil. Snad to viděl trenér, směje se

Datum: 19. 02. 2016
Autor: Petr Dejnožka
Sdílej přes:

Kladenské působení ve sportovní hale ve východočeské Chrudimi lze rozdělit na dvě části. V základní skupině rozhodně nepůsobili jako aspirant na vítězství, vše ale změnila dovednostní soutěž, ve které kralovala dvojice Jan Jirotka – Tomáš Kudela! Právě druhý jmenovaný následně přispěl k cestě za vítězstvím v celém turnaji, svoje účinkování v samostatných nájezdech na exhibičním turnaji nezapomněl vtipně okomentovat.

Alpiq Kladno nevstoupil do chrudimského exhibičního turnaje vůbec dobře a v základní skupině si ze čtyř zápasů připsal pouze jedno vítězství. Jeho postup do další fáze zajistila vysoká výhra Kladenských nad Jihlavou v poměru 6:1, porážky Kladna s Rakovníkem, Kert Parkem a Sudoměřicemi byly naopak velmi těsné. Pořádnou jízdu však Kladenští rozbalili až ve vyřazovacích bojích a došli si až pro vítězství. „Po tom, co jsme předváděli v základní skupině, můžeme být velmi rádi, že to dobře dopadlo. Ukázali jsme kvalitu, charakter a probojovali nás na vrchol,“ spokojeně hodnotí kladenské vystoupení Tomáš Kudela.

Turnaj byl hlavně hodně náročný fyzicky, některé zápasy i psychicky,“ usmívá se kladenský hokejbalista a ukazuje na vypjaté čtvrtfinálové střetnutí s rozjetými Pardubicemi, které dokázalo Kladno udolat v přestřelce 8:7 po samostatných nájezdech. Právě nájezdy budou od chrudimského turnaje s Tomášem Kudelou více než spojeny. Hráč, které díky jeho výšce prostě nepřehlédnete, ukázal skvělou show v dovednostních soutěžích a spolu s brankářem Janem Jirotkou všechny soupeře porazil.

Můžeme tě nyní považovat za nájezdového specialistu? „Doufám, že to viděl trenér,“ přeje si kladenský šikula a pokračuje: „Já jsem na tréninku nedal nájezd tak půl roku, třeba mě teď začne na Kladně na nájezdy stavět.“ Na hráči vítězného týmu byla kromě radosti a dobré nálady velmi viditelná také únava. „Hrálo se hodně nahoru dolů, podstupovali jsme neustálé souboje, které berou síly. Bylo to velmi náročné,“ popisuje Tomáš Kudela.

Obhájce extraligového titulu bude v letošní jarní části sezóny na dokonání zlatého hattricku, podobný turnaj si v rámci přípravy rozhodně pochalují. „Určitě byl pro nás velkým plusem. Od zimní přípravy nikdo nedržel hokejku v ruce a podobný styl hry tři na tři byl velmi kvalitní přípravou,“ popisuje hráč, který v podzimní části nasbíral za třináct zápasů sedm kanadských bodů za dva góly a pět asistencí. Na samotný závěr se Tomáš Kudela pustil do chvály k organizátorům turnaje. „Akce byla super uspořádaná, pokud bude pokračovat i v příští letech, bude to jedině plus,“ vyjádřil se na konto pořadatelů hráč kladenského Alpiqu Tomáš Kudela.

Partneři českého hokejbalu