Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Dobřany hostily při sobotním turnaji další tři výkonnostně našlapaná mužstva!
Dobřany hostily při sobotním turnaji další tři výkonnostně našlapaná mužstva! (autor: Ondřej Novotný)

Každý zápas byl kvalitní a přínosný, shodují se po Zimním poháru čeští trenéři

Datum: 12. 02. 2019
Autor: Ondřej Novotný
Sdílej přes:

Turnaj v Dobřanech patřil k nejkvalitnějším za poslední roky, které se před jarním částí pro nejen extraligové celky uskutečnil. I domácí Dobřany, které zapojily do zápasů několik mladých hráčů, rozhodně nedaly svým soupeřům nikdy nic zadarmo. A tak nakonec souhrn výsledků dopadl tak, že rozhodovala nejprve třeba zdánlivě nerozhodující minitabulka. Díky ní si prvenství odvezli hráči ze Slovenska, jak se ale trojice koučů českých výběrů shoduje, každý zápas byl pro každého kvalitní přípravou před nadcházejícím jarním pokračování všech soutěží! 

TJ Snack Dobřany


Václav Šlehofer st. - hlavní trenér 

Potvrdilo se avizované. Náš tým složený prioritně z mladíků se změřil s opravdovou hokejbalovou kvalitou. Byla to taková učňovská zkouška. Věřím, že nás tato prověrka všechny obohatila a nalila elán do další práce. Poslední dva mistři České republiky Kert Praha a Pardubice, spolu s nimi i parádně hrající rok starý mistr Slovenska Skalica, zde v Dobřanech předvedli hokejbal na vysoké úrovni. Všem týmům pochopitelně náleží poděkování za vzornou prezentaci svých klubů a účast na našem zimním turnaji.

Svoje kluky i přes nepříznivé výsledky musím pochválit za bojovnost, statečnost a v neposlední řadě za plnění stanovených úkolů. Vše v kombinaci s celou zimní přípravou se musíme snažit aplikovat do jarní části jak juniorské extraligy, tak i do mužské 1. Ligy. Třeba zase někdy v Dobřanech se všemi týmy o nějaké přestávce mezi sezonou na viděnou. 


HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice 


Jiří Mašík - hlavní trenér 

Všechno to byly těžké a pro naši přípravu určitě důležité zápasy. Ten první duel se Skalicí se nám ale vůbec nepovedl, nešly nám nohy a asi se projevilo, že jsme ještě ve čtvrtek měli poměrně náročný atletický trénink. Slováci hráli velice dobře v rychlosti a my jsme je nestíhali pokrývat. Navíc hned v první minutě využili přesilovou hru, což nám určitě nepřidalo. S Kert Parkem už to z naší strany bylo o hodně lepší, hru jsme dobře rozbíhali, nedávali soupeři tolik prostoru a dobře jsme bránili. Myslím si, že jsme tedy zaslouženě vyhráli.

A ten poslední duel s domácími? Nechci říct, že to pro nás byla povinná výhra, ale samozřejmě ten rozdíl soutěží by se někde měl projevit. Dobřany ale do branky na poslední duel nasadily Honzu Marka, který nám ještě několik dalších šancí pochytal. Takže z naší strany převažuje spokojenost spíše až s hrou ve druhé části zápasu, kdy se nám povedlo i třikrát skórovat. Celkově tak turnaj hodnotím velice kladně, hráli jsme v krásné hale. Musím říct, že Dobřanům opravdu upřímně závidím, protože to tady mají skutečně krásné. Turnaj byl kvalitně obsazený a my děkujeme za pozvání, protože to pro nás bylo hodně přínosné.    

HC Kert Park Praha


David Kuna - hlavní trenér 

Jeli jsme na západ Čech s tím, aby nám ty zápasy ukázaly jednak pozitivní stránky, ale také ty negativní, na kterých potom musíme ještě pracovat. A obě tyto věci nám už ukázal první zápas v pátek, protože jsme si ještě navíc domluvili utkání v Plzni, a až druhý den jsme potom pokračovali do Dobřan. V těch nás na začátek čekal domácí výběr, který hraje o soutěž níže. Musím ale říci, že i tento duel pro nás měl kvalitu a pro kluky to bylo alespoň lepší, že se trochu rozehráli a hned se nehrálo v tom nejvyšší tempu, třeba jako se Skalicou. Ta sice přijela s několika reprezentanty Slovenska, ale duel se povedlo ovládnout nám, čehož si hodně cením.

Na druhou stranu v utkání s Pardubicemi se nám ukázalo, jak malé drobnosti rozhodují zápasy. My jsme totiž udělali dvě fatální chyby, a to nás nakonec stálo vítězství. Ve druhé třetině jsme ale podle našich statistik měli osmnáct střel! Ta naše převaha byla tak evidentní, bohužel se ale hraje na branky a pardubický gólman předvedl skvělý výkon. Mám radost z toho, že za stavu 0:3 jsme to nevzdali a nakonec jsme pár vteřin před koncem ještě sahali po vyrovnání. Jinak co se týče kádru, tak jsme tady zkoušeli mladého Jirku Vaniše z Hostivaře a neměli jsme tady třeba, jak už jsem dříve zmiňoval, Tomáše Fejfara a Dalimila Zvonka. Zápasy nám ukázaly, kdo jak na tom momentálně je a na čem jako kolektiv musíme ještě pracovat. Pro nás všechny to ale byla jednoznačně výborná zkušenost. 

Partneři českého hokejbalu