Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Vítězem exhibičního turnaje se stalo Kladno
Vítězem exhibičního turnaje se stalo Kladno (autor: Petr Dejnožka)

Exhibiční turnaj přinesl skvělé souboje, triumf slaví v Kladně

Datum: 14. 02. 2016
Autor: Petr Dejnožka
Sdílej přes:

Přesně deset kvalitních hokejbalových týmů si to proti sobě rozdalo v chrudimské sportovní hale systémem tři na tři, jednotlivá utkání přinesla spoustu krásných, ale i napínavých hokejbalových zážitků. Kromě tvrdých soubojů a řady parádních gólů si diváci užili i dovednostních soutěží a tři šťastlivci si domů odnesli voucher na dvě vstupenky na zahajovací zápas mistrovství světa v hokejbalu 2017 v Pardubicích.

Již od brzkých ranních hodin se v Chrudimi sešlo několik desítek kvalitních hokejbalistů, jejichž týmy byly nalosovány do dvou skupin po pěti. Z tabulkové části soutěže vstupovaly bez porážky celky Mostu a pražského Kert Parku, které dokázaly ve svých skupinách čtyřikrát zvítězit. Hodně napínavé souboje proběhly zejména ve skupině B, kde o osudu třech týmů rozhodlo až skóre vzájemných zápasů. Černého Petra si nakonec vytáhla Jihlava, která si to následně s domácím Jokeritem rozdala v nájezdech o konečné umístění.

Čtvrtfinálová střetnutí zpočátku vypadala na velká překvapení, kousek od vyřazení byl dosud neporažený Most, který prohrával se Sudoměřicemi již o dva góly. Famózním závěrem dokázal Kovodemont skóre otočit, stejně tak musel zápas proti Karviné otáčet Kert Park. Napínavé čtvrtfinálové duely znamenaly trochu překvapivý konec pro obě východočeská mužstva.

Kladenský Alpiq se dostal do play-off na poslední možnou chvíli, ve vyřazovacích bojích ale nejprve zaskočil po nájezdech Pardubice, v semifinále předčil Kert Park a svoji hvězdnou jízdu zakončil ve finále, kdy přejel také do té doby neporažený Most. Chrudimská sportovní hala tak mohla oslavit vítězství Kladna. Opět se ukázalo, kdo v současné době vládne českému hokejbalu.

Ve třech dovednostních soutěžích si primáty rozdělily tři různé týmy. Samostatné nájezdy ovládlo duo Jan Jirotka – Tomáš Kudela, kteří se s klidem dostali až do finále, kde ve skvělé podívané přetlačili Kert Park. Přesnost střelby vyšla nejlépe karvinskému Adamu Pilchovi, v tvrdosti zakončení naopak nikdo nekonkuroval Miloši Pekárkovi z pražského Kert Parku.

Hlavní pořadatel Kamil Mlejnek měl v průběhu celého turnaje velkou řadu povinností, na jeho krátké zhodnocení si však čas našel. "Turnaj se všem líbil, neslyšel jsem žádnou negativní odezvu," hodnotí na úvod celou akci a pokračuje: "Prvotní myšlenkou bylo dostat do Chrudimi kupu skvělých hráčů, aby si to užili a to se povedlo. Nemůžu být nespokojen," vyjádřil se k celému průběhu turnaje Kamil Mlejnek.

Spokojenost vyzařovala také z chrudimského starosty Petra Řezníčka, který má k hokejbalu velmi blízký vztah. "Znám řadu skvělých hokejbalistů, kteří dříve prošli mýma rukama v roli hokejového trenéra. Mám vztah k hráčům, jako jsou Radek Mašík nebo Petr Urban, které jsem až do juniorské kategorie trénoval," popsal své sportovní zaměření současný starosta města Chrudim.

Celou akci si Petr Řezníček pochvaloval a podotkl, že věří, že se hokejbal v Chrudimi neobjevil naposledy. Jeho cílem je totiž dostat do Chrudimi jednu ze skupin blížícího se světového šampionátu! "Město Chrudim by rozhodně mohlo nabídnout sportovní prostory k využití mistrovství světa, zimní stadion je připraven poskytnout zázemí. Akce, které mají světový charakter, jsou pro všechny fanoušky zajímavé a bylo by skvělé mít jednu skupinu právě u nás. Rázem by se o Chrudimi mohlo psát jako o místě, kde se konalo mistrovství světa," představil své plány starosta Petr Řezníček.

Výsledky exhibičního turnaje osobností:

skupina A
1. Most 30:17 12
2. Pardubice 31:13 9
3. Hradec Králové 17:17 6
4. Karviná 12:26 3
5. Chrudim 13:30 0

skupina B
1. Kert Park Praha 29:11 12
2. Rakovník 19:19 9
3. Kladno 15:14 3
4. Sudoměřice 15:25 3
5. Jihlava 14:23 3

čtvrtfinále
Most – Sudoměřice 9:5
Hradec Králové – Rakovník 3:4 po nájezdech
Pardubice – Kladno 7:8 po nájezdech
Kert Park Praha – Karviná 10:5

semifinále
Most – Rakovník 8:7
Kladno – Kert Park Praha 3:2

o umístění
Most – Kladno 4:8
Rakovník – Kert Park Praha 0:1 po nájezdech
Pardubice – Hradec Králové 1:0 po nájezdech
Karviná – Sudoměřice 1:0 po nájezdech
Chrudim – Jihlava 0:1 po nájezdech

Konečné pořadí:
1. Kladno
2. Most
3. Kert Park Praha
4. Rakovník
5. Pardubice
6. Hradec Králové
7. Karviná
8. Sudoměřice
9. Jihlava
10. Chrudim

Individuální ocenění:
nejlepší střelec: Tomáš Wróbel (Kert Park Praha)
nejužitečnější hráč: Slavomír Švancar (Most)
nejlepší brankář: Jan Jirotka (Kladno)

Partneři českého hokejbalu