Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Vsetínští hokejbalisté se vrací zpátky na vrchol. Jsou jedno vítězství od postupu do finále 2. Ligy!
Vsetínští hokejbalisté se vrací zpátky na vrchol. Jsou jedno vítězství od postupu do finále 2. Ligy! (autor: fcb HBK Vsetín)

Vsetín se natahuje po druholigovém finále! Frýdek s Karvinou nerozhodně

Datum: 20. 05. 2019
Autor: Redakce
Sdílej přes:

Na serveru Moravy se rozběhlo očekávané semifinále 2. Ligy, kde za jeden víkend stihla dvojice týmů HBK Frýdek-Místek a HbK Karviná „B“ odehrát již dva zápasy. Vsetín tento víkend hostil Opavu a obě série jsou neuvěřitelně vyrovnané. Překvapovat mohou různorodé výsledky mezi Frýdkem Místkem a extraligovou rezervou Karviné. Ta totiž v prvním klání semifinálové série hrané pouze na dva vítězné duely prohrála, ale o den později ve druhém zápase zvítězila vysoko 9:1! Kdo se bude radovat z postupu do finále? O tom bude rozhodnuto již tento týden!

Uzdravený Škabraha rozhodl dalekonosnou ranou prodloužení


Vsetínské hokejbalové hřiště hostilo úvodní semifinálový duel play off 2. Ligy Morava-Sever. Napínavý zápas otevřeli po sérii přesilovek hosté, kdy při přesile 5 na 3 přesnou střelou překonali Kutěje a dostali se do vedení. Úvod druhé třetiny se nesl ve znamení tlaku vsetínského týmu. Střelu Pírka tečoval před gólmanem Brázdil a míček zamířil za záda opavského brankáře. Po vyrovnání pokračovali domácí v nastoleném tempu a ve dvojnásobné početní převaze se dostali po ráně Kuchaříka do vedení. Při dalším oslabení Valachů dokázala Opava ihned po buly srovnat a do třetí třetiny se šlo za vyrovnaného stavu 2:2.

V závěru třetího dějství dostal Vsetín výhodu dvojnásobné přesilové hry, kterou ovšem nedokázal využít a přišlo tak na řadu první prodloužení v letošním play off. Na začátku prodloužení zazvonila tyč Kutějovy branky, ale úspěch ani po dorážkách a zmatků v brankovišti Slezané neslavili. Hned vzápětí se po nahrávce Pěsničáka a Vrány probudil po zranění již uzdravený Josef Škabraha a Vsetín mohl po jeho střele zpoza modré čáry slavit vítězství v úvodním souboji této napínavé série. Následující zápas se odehraje tento pátek v 18:30 v Opavě, kde se série může rozhodnout, nebo přijde na řadu nedělní rozhodující utkání.

Neděle 19.5.2019 - Vsetín
HBK Vsetín vs. IHC Jaselská Opava 3:2 pp (0:1, 2:1, 0:0 - 1:0)
Stav série: 1:0.

Střelecké hody přinesly výsledky jako den a noc


Slezské derby má již dva zápasy za sebou a vítěz stále není znám. Nejdříve v sobotu dokázal Frýdek Místek porazit Karvinou přesvědčivě 6:3, v nedělní odvetě pak jednoznačně od úvodních minut pro změnu dominovali hráči Karviné, kteří svého soupeře přejeli 9:1. Rozuzlení série tak přinese až rozhodující třetí utkání, které je na programu ve středu 22.5. od 18:00 v Třinci, kde Frýdek Místek nastupuje ke svým domácím duelům. Uvidíme opět dominanci „domácích asfaltářů“? Nebo Karviná naváže na dělostřeleckou show z druhého domácího klání?

Sobota 18.5.2019 - Třinec
HBK Frýdek-Místek vs. HbK Karviná „B“ 6:3 (2:0, 4:2, 0:1)

Neděle 19.5.2019 - Karviná
HbK Karviná „B“ vs. HBK Frýdek-Místek 9:1 (4:0, 2:1, 3:0)
Stav série: 1:1.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Podpořte benefiční turnaj Stoupa Cup!>>Bližší informace o turnaji a benefici na oficiálním facebookovém profilu<<

Partneři českého hokejbalu