Mosteští Nordics nestačili ani v jednom semifinálovém utkání na ústecké Ještěry. (autor: rshbcechysever.rajce.idnes.cz)

Ústečtí Ještěři a Berani jsou krůček od finále 2. Ligy na severu Čech!

Datum: 23. 05. 2019
Autor: Roland Baxa

Ve 2. Lize na severu Čech odstartovalo semifinále. Dva největší favorité na zisk mistrovského titulu Berani Ústí nad Labem a Ještěři Ústí nad Labem začali své boje o finále vítězně a shodně vedou v sérii 2:0 na zápasy. Zatímco Ještěři ke svým vítězstvím nad Nordics Most dokráčeli bez sebemenších problémů, tak Berani předvedli s ústeckou Duklou parádní hokejbalovou bitvu s lepším koncem pro Berany. Dojde ještě ke zdramatizování sérií, nebo uvidíme jasnou záležitost „zvířecích družin“?

Nordics drželi krok pouze první třetinu

Ještěři přivítali na svém hřišti mostecké Nordics a snažili se již od prvních minut ukázat, kdo je v této sérii favoritem. Výsledkem úvodního tlaku byl ve 4. minutě gól ústeckého Ivana Kučery. I když měli Ještěři více ze hry, tak se mostečtí dočkali ještě do první přestávky vyrovnání zásluhou Šafaříka. To bylo, ale bohužel pro Nordics vše. Ve druhé třetině Ještěři rozbalili naplno svůj kolotoč a druhou třetinu ovládli jasně 6:1 a o osudu zápasu bylo rozhodnuto. Skóre se zastavilo na stavu 7:3 pro Ještěry a oba týmu se mohly připravovat na nedělní odvetu.

Šest bodů Wágnera přineslo Ještěrům druhé vítězství

Ve druhém utkání semifinálové série začali Ještěři, tak jak skončili. Domácí borci od začátku až do konce kontrolovali utkání a na brankáře hostí vyslali 52 střel oproti 12 mosteckým pokusům. Ústecký celek v každé třetině vstřelil dvě branky a žádnou neobdržel a nadělil tak Nordicům „kanára“. Na vítězství 6:0 se největší měrou podílel Lukáš Wágner, který zaznamenal 3 branky a 3 asistence.

Sobotní zápasy přinesly na severu Čech jasné výsledky.

Ani hattrick Zdvořáčka Dukle nepomohl

Ve druhé semifinálové dvojici změřili síly Berani z Ústí nad Labem a Dukla Ústí nad Labem. Každý, kdo je pozorným sledovatelem ústeckého hokejbalu věděl, že půjde o pravou bitvu, která slibuje spoustu pěkných hokejbalových momentů. Do prvního utkání vstoupila lépe možná trochu překvapivě ústecká Dukla, ale po hříchu to byli právě Berani, kteří zásluhou Červinky otevřeli skóre utkání. Ještě do konce třetiny se podařilo Petru Zdvořáčkovi srovnat nádhernou střelou tahem.

Ve druhé třetině se hra pomalu, ale jistě srovnávala a po gólech Balcara a Zdvořáčka byl stav po dvou třetinách opět vyrovnaný - 2:2. Ve třetí periodě dukelští hráči ztráceli sílu a jiskru, která je zdobila v první třetině a postupně fyzicky odcházeli. Výsledkem toho byly tři branky v síti dukelského Vydry a nic na tom nezměnilo ani dokončení hattricku ze strany Petra Zdvořáčka. První utkání ovládli Berani díky druhé polovině zápasu 5:3.

Berani mají finále na dosah

Druhé semifinále začalo, tak jako to první. Hostující Dukla se dostávala do šancí a také do vedení zásluhou Navarry. Dukle se podařilo to, co v prvním zápase ne a do kabin si odnášela vedení 0:1. Jenže začátek druhé třetiny patřil Beranům a zásluhou Patzelta bylo srovnáno. Dukelští opět doplatili na menší počet hráčů než na straně Beranů a fyzicky nestíhali výpadky Beranů. Berani se dostali do vedení 2:1, ale Dukla ještě nesložila zbraně a díky trefě Navarry srovnala utkání na 2:2. To bylo bohužel pro dukelské vše a poté byl na hřišti už pouze jeden tým, a to tým modro-bílých Beranů. Domácím se podařilo nasázet ještě několik branek a ovládli utkání v poměru 7:3 a mohli slavit vedení v sérii 2:0. Podaří se Dukle ještě vzdorovat favoritovi soutěže?

Nedělní duely už byly značně vyrovnanější, i tak se ale z vítězství radovali favorité.