Ježci nevstřelili ve třech duelech za sebou gól, proti Žamberku ale hned čtyři!
Ježci nevstřelili ve třech duelech za sebou gól, proti Žamberku ale hned čtyři! (autor: Alena Čížková)

Tři zápasy a dost! Ježci prolomili smůlu. Berani vyhráli základní část na severu Čech

Datum: 25. 04. 2019
Autor: Roland Baxa, Iva Janoušková, Filip Červinka

2. Liga: Hned 12 zápasů se odehrálo o uplynulém víkendu na severu Čech. Prodloužený velikonoční víkend nám nabídl štědrou velikonoční nadílku, která ukončila základní část a vyluštila všechny tajenky pro nezadržitelně se blížící play off. Také na východě Čech se odehrály poslední duely základní části. Heřmanoměstečtí Ježci prolomili střeleckou smůlu a porazili žamberské kance. Play off tajenka je také rozluštěna a může se jít do bojů o všechno! Podívejme se ale ještě na závěrečné dramatické zápasy před startem vyřazovacích bojů.

2. Liga - Čechy Sever:

Berani stoprocentní i na závěr ligy

Favorit ligy a zároveň vítěz základní části Berani Ústí nad Labem zakončil základní část stylově, když se hráčům v modrobílé povedlo ze dvou zápasů vytěžit plný bodový zisk. Nejdříve v pátek se překvapivě Berani trápili s Baníkem Mezibořím, ale přesto si připsali tři body za vítězství 6:4. V sobotu si Berani zajeli pro snadnou výhru do již odevzdaného Jirkova v poměru 1:10.

Dukla Ústí nad Labem přivítala na svém hřišti Kapitán Jirkov. Jirkovští přijeli ve velice okleštěné sestavě a také podle toho vypadal průběh utkání. Dukla si s chutí zastřílela a zvítězila jasně 13:3. V neděli dukelští hokejbalisté zajížděli na asfaltové hřiště, kde své domácí zápasy hrají Panteři z Kadaně. Panthers mělo sezonu dobře rozjetou, ale bohužel jarní část se jim nepovedla, dle představ a o své postavení v play off přišli. V posledním zápase padla Kadaň s Duklou 5:9.

Krásné utkání jsme mohli sledovat mezi Rondem Teplice a Bazzy Děčín. Oba týmy se přetahovaly o vedení, ale nakonec se „shodly“ na dělbě bodů, kdy si bod navíc za výhru na nájezdy připsalo teplické Rondo. V neděli se Teplice utkaly s Mostem „B“, ale na toto utkání by měli tepličtí před play off rychle zapomenout, protože si odvezli vysokou porážku 14:2.

Killers se loučí výhrou nad Kadaní

Souboj o důstojné zakončení letošní sezony. To byl duel mezi Killers Litoměřice a Panthers Kadaň. Ani jeden z týmů se do bojů o titul nedostane, a proto oba chtěly končit sezonu vítězně. Tento úkol se lépe povedlo Litoměřickým, kteří porazili Kadaň 5:2. Mostecké derby bylo viděno mezi Nordics Most a extraligovou rezervou Mostu.Ve vypjatém derby se nakonec dle zápisu radovali hosté – tedy HBC Most „B“. Nordics si připsali první velikonoční body až v neděli, kdy porazili 4:3 na nájezdy Baník Meziboří, který se s touto sezonou rozloučil hodně podařenými výkony.

Velkou bitvu sliboval zápas mezi Dandy Chomutov a Ještěry z Ústí nad Labem. Jenže už po první třetině se Ještěři mohli chlubit výsledkem 3:0 a celé utkání ovládli v poměru 3:7. V nedělním utkání si mohli Dandy zlepšit náladu na ústeckém hřišti proti Bazzy Děčín, ale bohužel toto utkání pro ně nedopadlo vůbec dobře a děčínští zvítězili 11:2. Ještěři v neděli napodobili Děčín a taktéž si otevřeli velikonoční střelnici, když porazili Wolves Chomutov 18:0!

Čtvrtfinále play off 2. Ligy Čechy Sever:

HSÚ Berani Ústí nad Labem (1.) vs. HBC Rondo Teplice (8.)
HSÚ HBC Ještěři Ústí nad Labem (2.) vs. HBC Dandy Chomutov (7.)
HC Nordics Most (3.) vs. HBC Most „B“ (6.)
HSÚ Dukla Ústí nad Labem (4.) vs. HBC Bazzy Děčín (5.)

2. Liga - Čechy Východ:

Šestnáct zápasů základní části jsou pro každý z devíti týmů východočeské druhé ligy minulostí. Poslední víkend přinesl hned pětici zápasů a „černý Petr“ v podobě nepostupového devátého místa nakonec padl na „B“ tým Svítkova. Play off startuje už tento víkend a složení čtvrtfinálových dvojic slibuje zajímavé střety… Teď se ale podívejme na souhrn uplynulého víkendu.

Dravci přetlačili svitavské hokejbalisty až po nájezdech

HC Jestřábi Přelouč „B“ vs. 1. HBC Svitavy 5:4 ss (1:1, 1:2, 2:1 – 0:0)

Kdyby se soupeřilo o nejdramatičtější zápas druholigové sezony, jedním z adeptů by byl právě tento zápas. Jestřábi si byli moc dobře vědomi možnosti proklouznutí do play off a na domácí půdě bojovali jako praví dravci. Po první třetině svítil na časomíře vyrovnaný stav 1:1, po dvou třetinách vyhrávali Svitavští, v té poslední to ale Jestřábi dokázali zvrátit – 4:4. Prodloužení nerozhodlo, a tak nakonec až nájezdy: v nich bod navíc slavili právě domácí.

Vrtačky selhaly a díky Jestřábi se protlačili do play off!

HbC Chlumec nad Cidlinou vs. HC Jestřábi Přelouč „B“ 1:4 (0:1, 0:2, 1:1)

Bod ale Jestřábům na play off nestačil. Aby si prodloužili sezonu potřebovali ještě jeden. Nůž na krku je ale zřejmě tlačil tak, že to dokázali. V Chlumci nad Cidlinou dominovali, po dvou třetinách vedli o dva góly a nakonec vyhráli 1:4. „Byla to totální tragédie. Omlouváme se fanouškům za dnešní trapný výkon. Slibujeme, že v play off to bude jiné,“ vzkázaly pak Vrtačky na svém Facebooku.

Taktika Lokomotivy? Povolit, přitáhnout…

TJ Lokomotiva Česká Třebová vs. HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice „B“ 7:2 (2:0, 2:2, 3:0)

České Třebové už o nic nešlo, Svítkovu o play off. „Chtěli jsme zvítězit a naladit se před play off. V sestavě se objevilo opět několik juniorů, někteří další dostali volno nebo šetřili síly na vyřazovací boje. V první třetině jsme byli lepším týmem, díky tomu jsme se dostali do vedení. Prostřední část se nám hrubě nepovedla. Zbytečné ztráty ve středním pásmu a hra „jak na tenise“ nahrávala rychlým protiútokům Svítkova, z čehož také přišly dvě branky v naší síti,“ hodnotí zápas hrající trenér České Třebové Michal Broulík s tím, že v závěrečném dějství se jeho tým vrátil k úspěšné hře první třetiny. „Přidali jsme další branky a uzavřeli základní část vítězstvím. Vše je zapomenuto a už teď máme v hlavě myšlenky na čtvrtfinále a nedaleké Svitavy,“ dodal.

Našlapané týmy extraligových rezerv svedly zajímavý souboj

HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice „B“ vs. HBC Hradec Králové 1988 „B“ 2:3 ss (0:0, 1:2, 1:0 – 0:1)

Velmi napínavý průběh měl souboj rezerv z extraligového play off vypadnuvších Pardubic a Hradce Králové. Podobně jako v pátek v Přelouči, ani tady se nerozhodlo v základní hrací době – v prodloužení už ale ano, kdy domácího brankáře dokázal překvapit jeden z Pirátů, a odvézt tak body domů.

Ježci přehráli kance, ti se vzpamatovali pozdě

SK Hokejbal Žamberk vs. Ježci Heřmanův Městec 2:4 (0:2, 0:1, 2:1)
Branky Ježků: Jurga, Macháček, Běloušek, Škubník.
Vyloučení: 3:3, bez využití, střely: 22:34.

„Nepovedlo se, zapomenout na to,“ To jsou shodné věty posledních tří zápasů Žamberka. Ani proti Heřmanovu Městci se jim nedařilo, zápas ale podle kouče Ježků Radka Böhma proběhl v přátelském duchu a poklidně. „Nám se konečně podařilo po třech zápasech vstřelit branku, a zlomit tak šílenou sérii. Soupeře jsme z větší části zápasu přehrávali, nicméně druhou polovinu třetí třetiny jsme totálně vypustili a soupeře vrátili zpátky do zápasu. Jestli chceme v play off uspět, tak takovéto závěry zápasu si rozhodně nemůžeme dovolit!“ upozorňuje Radek Böhm.