Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Jihlavské derby nabídlo pořádnou ofenzivní smršť, která diváky bavila!
Jihlavské derby nabídlo pořádnou ofenzivní smršť, která diváky bavila! (autor: Petr Milfait)

Ostře sledované jihlavské derby zvládli Flyers! Malenovice ztratily, Hodonín přetlačil Slzu

Datum: 17. 04. 2019
Autor: Petr Král, Filip Červinka
Sdílej přes:

2. Liga na Jihu Moravy pomalu míří do svého finiše v rámci základní části. V té si přímý postup do semifinále zajistily s předstihem týmy Malenovic a Flyers Jihlava. Ostatní se nyní ještě porvou o postavení pro play off, ze hry pro čtvrtfinále už dávno definitivně vypadla prvoligová rezerva brněnských Buldoků. Minulý víkend se dařilo Hodonínu, který doslova udolal v přestřelce ve výborné formě hrající Přibyslavice. Malenovice podlehly Kyjovu v prodloužení. Utkání mezi Letci z Jihlavy a Kyjovem bylo kontumováno ve prospěch Flyers!

23. jihlavské derby pro Flyers, kterým pomohla hokejová posila


Městské derby mezi Flyers a SK je vždy tahákem kola a atraktivní podívanou pro jihlavské fanoušky. Ti mohli o víkendu sledovat nezvykle ofenzivní utkání, ve kterém byli nakonec šťastnější zkušenější Flyers. „Letci“ si díky výhře nad svým rivalem zajistili dvě kola před koncem přímý postup do semifinále. Naopak pro SK to znamená, že po třech letech nevyhraje základní část. Derby pak rozhodla hokejová posila z Moravských Budějovic v podání Pospíchala. Ten 6 minut před koncem zužitkoval přesilovou hru a tím rozhodl 23. městské derby jihlavských týmů. V tom se navíc na tamní poměry minimálně vylučovalo!HBC Flyers Jihlava vs. SK Jihlava „B“ 4:3 (1:0, 0:2, 3:1)
Branky a nahrávky: 10. Zelený (Drápela, Jobák), 33. Jobák (Adam), 36. Drápela (Rezek), 39. Pospíchal (Brázda, Jobák) – 27. Herman H., 29. Policar (Herman H.), 35. Král (Koudelka, Anděl).
Střely na branku: 29:28, vyloučení: 2:3, navíc Jiskra (SKJ) OT, využití přesilovek: 1:0, diváků: 61.

Flyers: Milfajt – Adam, Zelený, Homola, Kučera – Brázda, Drápela, Jobák – Rezek, Pospíchal, Mejzlík – Lichtenberg, Lorenc, Machala.

SK Jihlava: Bártů (Koch) – Anděl, Zbořil, Vala, Fatrdla, Klíma, Jiskra, Tomek – Koudelka, Zápotočný, Král – Smutný, Hlavatý, Pošvic – Policar, Zeman, Herman H. – Mareš.

Krasojízdu Přibyslavic zastavil Hodonín


Velká jízda party kolem centra Fialy a ostrostřelce Nováka končí. Na svědomí to má zvedající se Hodonín. Ten sice v zápase prohrával 3:1, jenže ve druhé třetině pořádně zabral a otočil utkání na 3:5. Domácím Přibyslavicím se už podařilo pouze snížit, ale na bodový zisk tentokrát nedosáhly. Pro oba týmy pak měl výsledek různý význam. Přibyslavicím skončila dlouhá bodová série, a navíc přišly o možnost zisku třetího místa v základní části. K tomu má teď ze čtyř týmů nejblíže Hodonín (dvoubodový náskok na čtvrté SK). Hodonín sice po výhře Flyers přišel o přímý postup do semifinále, alespoň si však upevnil průběžné třetí místo, které může potvrdit v dalším kole s Brnem.

J.V.S.K. Slza Přibyslavice vs. HBC Hodonín 4:5 (3:2, 0:3, 1:0)
Branky a nahrávky: 3. Bednář (Benáček), 5. Fiala (Novák), 10. Fiala (Bednář, Hort), 41. Zelený – 5. Tomi (Hlavačka Z.), 11. Kaluža (Zetocha), 23. Kaluža (Kostelanský), 27. Mráz (Kaluža, Švagerka M.), 27. Švagerka M. (Zetocha, Hübl).
Střely na branku: 25:39, vyloučení:3:4, využití přesilovek: 0:1, diváků: 11.

Přibyslavice: Maxa (Hašek) – Hort, Zelený, Benáček „C“, Hanzl, Němec P. – Bednář, Fiala, Novák – Mejzlík, Samek, Bacúr.

Hodonín: Lindner – Crlík, Švagerka M., Tomi, Prčík, Hübl, Zetocha – Kostelanský, Mráz, Hlavačka „C“ – Švagerka Z., Švagerka J., Navrátil – Kaluža, Rapant „A“.

Kyjov zabral, Malenovice na jaře poprvé padly!


Kyjov na jaře ještě nebodoval, Malenovice zase neprohrály. Všechny papírové předpoklady však šly v tomto duelu stranou, jak už to tak bývá. Přestože hosté z Malenovic rozehrály zápas velmi dobře, o vedení v poslední třetině přišly v početní nevýhodě. Domácí pak kromě premiérového jarního bodu také slavili první vítězství, když v prodloužení ukončili neporazitelnost „Čamlíků“. Rytíři z Kyjova se tak rázem vrátili do boje o konečné třetí místo, ale k tomu potřebují hned v dalším kole porazit SK, jenž má ještě stejné ambice – vybojovat co nejvýhodnější postavení pro play off. To Malenovice si v závěru sezony pokusí uhlídat první místo, aby se tak mohly radovat z premiérového prvenství po základní části.

HBK Kyjov vs. HBC Malenovice 4:3 pp. (0:1, 2:2, 1:0)
Statistiky z utkání nebyly dodány…

První kontumace v probíhající sezoně


HBC Flyers Jihlava vs. HBK Kyjov 5:0 kontumačně

Partneři českého hokejbalu