Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Berani (v modrých dresech) si na severu Čech vedou znamenitě.
Berani (v modrých dresech) si na severu Čech vedou znamenitě. (autor: hokejbal-sever.hokejbal.cz)

Není na co čekat: Na severu Čech se rozehrály soutěže už v lednu!

Datum: 11. 02. 2019
Autor: Roland Baxa
Sdílej přes:

Severní vítr je krutý, ale místním hokejbalistům to nevadí. V severních Čechách se 2. Liga rozběhla začátkem února a Oblastní liga dokonce odstartovala svou pouť už 26. ledna. Pro někoho možná zvláštní jev, že letní sport zahajuje svoje boje v době, kdy ještě nestihlo opadat jehličí z vánočních stromečků, ale pro borce z okolí Ústí nad Labem to není nic nezvyklého. Jarní část soutěží tu vždy začíná na přelomu ledna a února. Jelikož koncem listopadu vládlo zimní počasí s častým sněžením a namrzlý povrch neumožnil odehrát všechny utkání podzimní části, znamená to, že v jarní části čeká týmy z nižších soutěží na severu výživná porce zápasů. Proto není nač čekat, teple obléknout, připravit hokejky a jde se na věc.

Berani dál válcují své soupeře


Při pohledu na tabulku 2. ligy -  Čechy Sever je zřejmé, kdo tu vládne. Na medailových příčkách se drží Ještěři z Ústí nad Labem, Nordics Most a na prvním místě jasně kralují ústečtí Berani. Nutno podotknout, že Ještěři mají o 3 zápasy méně, než Berani a ztrácí 9 bodů, takže můžeme v závěru základní části čekat velice pěkný boj o nejlepší výchozí pozici do play off. Důkazem toho bylo podzimní utkání, které bylo velice pohledné a musela ho rozhodovat až samostatná střílení. Berani si svou formu přenesli i do jarní části, kdy dokázali ve třech utkáních nasázet neuvěřitelných 32 branek, postupně si vychutnali Jirkov, Wolves Chomutov a naposledy si poradili s Panthers Kadaň.

Dubí v jarní části bezchybné, Coma s Dragons taktéž


V posledních ročnících Oblastní ligy hrané v Ústí nad Labem a Krupce kralují jen dva týmy. Dragons a Coma v posledních letech jasně přehrávají své soupeře a do finále, nikoho jiného nahlédnout nenechají. Letošní ročník by mohl nabídnout zajímavou zápletku, kdy se do Oblastní ligy připojily i týmy z teplické ligy a od prvních kol zvyšují úroveň této soutěže. Důkazem toho je SK Dubí, které se momentálně vyhřívá na prvním místě tabulky a na ,,jaře“ si ve dvou zápasech připsalo 6 bodů. V závěsu je již zmiňované duo Coma team a Dragons, kteří rovněž v novém roce ještě neztratili ani bod. Dragons si poradili se žraloky z Neštěmic v poměru 10:2, ale týden před tím sehráli vyrovnaný zápas s Pivními veterány, který nakonec zvládli vyhrát 7:5. Coma si naposledy poradila s Warriors Chlumec 22:4 a jasně tak naznačuje, že to s obhajobou titulu myslí vážně.

Více informací o severočeských soutěžích na webu http://hokejbal-sever.hokejbal.cz


Fotogalerie ze zápasů

Partneři českého hokejbalu