Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Slza (bílé dresy) zvládla monstrózní přestřelku s Hodonínem!
Slza (bílé dresy) zvládla monstrózní přestřelku s Hodonínem! (autor: B. Fiala)

Na jihu Moravy odstartuje play off 2. Ligy! Letci ovládli základní část

Datum: 02. 05. 2019
Autor: Petr Král, Filip Červinka
Sdílej přes:

Základní část 2. Ligy na jihu Moravy je u konce. Z prvenství po základní části se radují Flyers, druhé místo patří Malenovicím. Pro oba to znamená přímý postup do semifinále, soutěž naopak končí pro rezervu Brna. Na Moravě se hrálo o vše až do posledního kola, což bylo velmi zajímavé. První příčku nakonec ukořistili Flyers před Malenovicemi, bronzová pozice po základní části pak náleží Hodonínu. Vítězem kanadského bodování se stal Matěj Fraňo z Kyjova, který je zároveň nejlepším střelcem soutěže. Nejlepším nahrávačem je David Fiala z Přibyslavic, nejlepšího brankáře má rezerva Jihlavy v podobě Daniela Bártů. Nejlepší útok mají HBC Malenovice, nejlepší obranu naopak SK Jihlava „B“. Cena Fair-Play putuje do Flyers.

Úřadující mistr vyhrál až na čtvrtý pokus


Hned třikrát v řadě odešel úřadující mistr z Malenovic poražen, a tak chtěl tuto nepříznivou sérii ukončit. To se mu podařilo v závěrečném kole proti rezervě SK, která přicestovala do Lopík arény ve značném oslabení. Domácí diktovali od úvodního buly tempo hry, hosté naopak hrozili z rychlých protiútoků. A právě lekce z produktivity hrála v utkání hlavní roli, kdy domácí dokázali využít své velké šance, naopak hosté se v koncovce trápili. Pro Malenovice však výhra už nic neznamenala, protože je předešlé ztráty, především z Flyers stály prvenství v základní části. I tak půjdou „Čamlíci“ do vyřazovacích bojů v pozici největšího aspiranta na titul. Jihlava se musela přes své ambice smířit se čtvrtou příčkou.

HBC Malenovice vs. SK Jihlava „B“ 4:1 (2:0, 1:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 6. Hladký (Šimíček, Skyba), 13. Košatka (Vingárek, Zálešák), 28. Eibensteiner (Svozil), 33. Vingárek (Machálek, Brázdil) – 30. Zbořil (Zápotočný, Koudelka).
Rozhodčí: Brázdil, Škrobák, vyloučení: 2:4, využití přesilovek: 1:0, střely na branku: 57:26, diváci: 20.

Malenovice: Zálešák (Polišenský) – Langer, VIngárek, Černý, Mikl, Skyba “C“ – Šimíček “A“, Hladký, Machálek – Hruboš, Nohal, Brázdil – Košatka, Huťka, Eibensteiner – Svozil “A“.

Jihlava: Bártů (Hlavatý) – Anděl, Zbořil, Harasim, Dolejší – Koudelka, Zápotočný “A“, Král “C“ – Smutný, Zeman, Apeltauer – Procházka, Fatrdla, Bína.

Hodonín si vyšlápl na Flyers


Po základní části bronzový mančaft Hodonína si v posledním kole poradil na domácím hřišti v prodloužení s Flyers. Je zajímavé, že Flyers za poslední tři roky pokaždé na půdě svého soupeře bodovali, ba víc, poprvé odjeli poraženi! Na jejich celkovém triumfu po základní části to však žádné trhliny nemělo. Letci letos podávají stabilní výkony a po zásluze ovládli po 18 kolech celou základní části. I v táboře Hodonína může panovat spokojenost se třetí příčkou před blížícím se play off. V samotném zápase se pak v neděli na obou stranách prosadili tradiční opory. Dlouho to také vypadalo na výhru hostů, jenže minutu před koncem vyrovnal kapitán Hlavačka a v prodloužení hned po 27 vteřinách rozhodl kanonýr Kaluža.

HBC Hodonín vs. HBC Flyers Jihlava 4:3 pp (0:1, 2:1, 1:1 – 1:0)
Branky a nahrávky: 18. Rapant (Kaluža), 22. Mráz, 44. Hlavačka Z., 46. Kaluža (Rapant, Hübl) – 3. Lichtenberg (Jobák), 28. Jobák (Drápela), 36. Brázda (Drápela, Jobák).
Rozhodčí: Orság, Zbořil, vyloučení: 5:6, bez využití, střely na branku: 34:26, diváků: 30.

Hodonín: Lindner (Krýsa) – Zetocha, Hübl, Mohyla, Švagerka M., Kovář, Krupica, Crlík, Hanuš – Rapant, Kaluža, Helešic – Švagerka Z., Hlavačka Z. “C“, Švagerka J. – Navrátil, Tomi, Mráz – Prčík, Roch, Kostelanský.

Flyers: Milfajt - Brázda "C", Homola, Kučera, Schlogl - Jobák, Lichtenberg, Lorenc, Souček, Drápela, Rezek, Zahajský.

Nevídanou přestřelku rozhodl Fiala!


Před blížícím se play off je potřeba naplno počítat s Přibyslavicemi. To dokázal také poslední odehraný zápas, kde doma tamní Slza přestřílela Malenovice 7:6. Zápas jako na houpačce a nečekaný kolaps úřadujícího mistra, to byl scénář jako z pera Alfreda Hitchcocka. Vedení se přelévalo ze strany na stranu, a když už to vypadalo na triumf Malenovic, přihlásil se ke slovu jeden z nejproduktivnějších hráčů soutěže Fiala – přesněji ve 43. a 44. minutě otočil nepříznivý vývoj utkání a rozhodl o vítězství svého týmu. Po výhře Kyjova však nakonec i přes famózní jízdu jarní částí končí Slza na šestém místě.

J.V.S.K. Slza Přibyslavice vs. HBC Malenovice 7:6 (2:1, 0:3, 5:2)
Branky a nahrávky: 3. Fiala (Hort), 11. Bednář (I. Samek), 35. Hort (Fiala), 36. I. Samek (Bednář, Fila), 40. Novák (D. Samek), 43. Fiala (Novák), 44. Fiala (L. Němec) – 8. Eibensteiner (Huťka, Brázdil), 24. Brázdil (Skyba), 27. Nohal (Skyba), 30. Hruboš (Vingárek), 39. Nohal (Hruboš), 41. Skyba (Hruboš, Eibensteiner).
Rozhodčí: Hrazdíra, vyloučení: 6:3, využití přesilovek: 0:3, v oslabení: 1:0, střely na branku: 28:33.

Přibyslavice: Pojer (od 30. Hašek) - Hanzl, Šerý, Fila, Hort, Samek D., Zelený - Bednář, Samek I., Novák – Němec P., Fiala, Němec L.

Malenovice: Polišenský (Zálešák) – Skyba, Mikl, Langer, Vingárek – Hruboš, Nohal, Machálek – Brázdil, Košatka, Huťka – Eibensteiner.

HBK Bulldogs Brno „B“ vs. HBK Kyjov 3:7
Statistiky nedodány

Čtvrtfinále:


HBC Hodonín (3.) vs. J.V.S.K. Slza Přibyslavice (6.)
Vzájemné zápasy v letošní sezoně: 6:7, 5:4, 5:4

Hodonín skončil na bronzové příčce, ze které vyzve v prvním kole play off Přibyslavice. Hodonín se mohl posílit o mateřské hráče, kteří hrají primárně extraligu v Sudoměřicích. Borci jako Kaluža, Hübl, Helešic jistě pořádně pozvednou útočnou sílu už tak kvalitního kádru. V něm se dobrou formou pyšní také kapitán Hlavačka a Zbyněk Švagerka, kteří především na podzim táhli svůj tým vzhůru. Otázkou pro vedení Hodonína bude, jak svůj napěchovaný kádr plný individualit srovná pro play off a také jak vyřeší rébus ve svém brankovišti. Hodonín skončil loni před finálovými branami na hokejkách Malenovic, o rok později naopak ve finále padl s Jihlavou. Dočká se letos klub s ambicemi lepšího výsledku? Kádr na to rozhodně má!

To na druhé straně Přibyslavice zažily podzim hrůzy, ale jarní jízda je vynesla až do bojů o třetí příčku, a však také konečná 6. příčka a slušný počet nasbíraných bodů dává partě kolem produktivního Fialy dost optimismu do čtvrtfinálové série. A vzpomeňme na loňské play off, kde Přibyslavice v semifinále dlouho trápily favorizovaného soupeře až do rozhodujícího pátého duelu. Pokud bude mít trio Fiala – Novák – Bednář na hřišti v početních výhodách prostor, mohou dojít dostatečně daleko. Se Slzou se zkrátka musí počítat a diváci se mohou těšit na velmi zajímavou sérii.

SK Jihlava „B“ (4.) vs. HBK Kyjov (5.)
Vzájemné zápasy v letošní sezoně: 4:2, 7:1, 6:5 ss

Zajímavá série se odehraje také mezi rezervou SK a mladým týmem Kyjova. Jihlava i Kyjov nasbíraly téměř shodný počet bodů a dá se tedy očekávat velmi vyrovnaná série. Jihlava sice dokázala v základní části všechny tři vzájemné duely vyhrát, jenže v play off začíná jiná soutěž a tyto papírové předpoklady neplatí. V sérii se setká procentuálně nejlepší brankář soutěže Bártů proti vítězi kanadského bodování Fraňovi. Možná zkušenosti hráčů Kyjova z CROSSDOCK Extraligy by mohly hrát roli v této čtvrtfinálové série, ale i v kádru SK je plno hráčů se zkušenostmi z těžkých duelů.

K preview této série je třeba dodat, že Kyjov se pyšní jedním z nejlepších útoku celé soutěže, Jihlava má naopak nejlepší obranu. Narazí na sebe tak dva protiklady, při jejímž střetnutí bychom se rozhodně neměli nudit. Jihlava však i přes omlazení patří k černým koňům soutěže, protože za posledních 5 let hrála hned pětkrát ve finále soutěže, a navíc hned čtyřikrát dokázala získat prvenství. Na straně Kyjova hodně záleží na výkonech brankáře Kučery, a především fantoma soutěže Fraňa. Šance na postup jsou 50 / 50.

Partneři českého hokejbalu