Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

V jihlavském derby se neskutečným způsobem dařilo B týmu prvoligového SK.
V jihlavském derby se neskutečným způsobem dařilo B týmu prvoligového SK. (autor: Michal Boček)

Jihlavské SK vyhrálo popáté v řadě ožehavé derby. Půlmistrem jsou ale Flyers!

Datum: 28. 11. 2018
Autor: Petr Král, Filip Červinka
Sdílej přes:

Poslední kolo podzimní části mají za sebou mančafty ve 2. lize Morava – Jih. Prvoligová rezerva jihlavského SK v něm zvládla ostře sledované městské derby proti vedoucímu celku tabulky a o den později vyloupilo také Kyjov s hvězdným reprezentačním útočníkem Matějem Fraňem. V dalších utkáních dokázali Buldoci přehrát Přibyslavice a tím se na ně dotáhli v tabulce, Hodonín se pak doma rozloučil s podzimem vítězně.

Městské derby opanovalo SK


Městské derby s pořadovým číslem 21 přilákalo do hlediště i přes nepříznivé počasí fantastických 70 diváků.
Ti mohli takřka po celý zápas sledovat ustavičný tlak SK, který svého odvěkého soupeře a lídra tabulky nečekaně přehrával. Zkušení Flyers se dostali pořádně do hry až ve třetí části, kdy měli za stavu 0:3 k dispozici dvojnásobnou početní výhodu. SK si však nenechal náskok vzít a nakonec dovedl zápas do vítězného konce. Pro Flyers to byla třetí prohra v řadě, přesto se stali podzimním půlmistrem 2. Ligy.

HBC Flyers Jihlava vs. SK Jihlava „B“ 1:4 (0:2, 0:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 31. Homola (Smutný, Brázda) - 9. Král, 10. Apeltauer (Hlavatý, Hrbáč), 19. Růžička, 39. Hrbáč (Hlavatý).
Rozhodčí: Sčudla, vyloučení: 4:8, využití přesilovek: 0:1, střely na branku: 26:39, diváků: 70.

SK Jihlava: Bártů (Koch) - Anděl „A“, Zbořil, Harasim „A“, Hrbáč, Jiskra, Mareš, Vala - Koudelka, Zeman, Král „C“ - Růžička, Hlavatý, Apeltauer - Herman T., Herman H., Smutný – Tomek, Fatrdla.

Divoká přestřelka v Kyjově


Za umělého osvětlení se odehrál přímý souboj o třetí příčku v Kyjově. Za ten nastoupil čtyřlístek extraligových hráčů v čele s reprezentačním útočníkem Fraňem. SK pak byl dvakrát ve vedení, jenže domácí vždy rychle vyrovnali. Solidní náskok si pak družina z Vysočiny vypracovala ve druhé třetině, po které byl stav 2:5. Jenže domácí nesložili zbraně a díky nedisciplinovanosti jihlavských hokejbalistů měli dostatek příležitostí, jak zápas zvrátit. To se jim nakonec ve dvojnásobné početní výhodě povedlo pouhých devět vteřin před koncem. Následné prodloužení vítěze nepřineslo, a tak o bodu navíc rozhodly až samostatné nájezdy. V nich se dvakrát prosadil Hlavatý, který tak zkompletoval hattrick a zařídil svým barvám bod navíc.

HBK Kyjov vs. SK Jihlava „B“ 5:6 ss (2:2, 0:3, 3:0 – 0:0)

Branky a nahrávky: 11. Fraňo (Jurásek, Studénka), 12. Jurásek (Studénka, Fraňo), 37. Fiala (Kmenta, Jurásek), 39. Fraňo, 45. Kmenta (Fraňo, Jurásek) – 3. Hlavatý (Apeltauer), 11. Hlavatý, 20. Mareš (Tomek), 23. Anděl, 28. Smutný, rozhodující nájezd Hlavatý.
Rozhodčí: Sčudla, Prudík, vyloučení: 5:7, využití přesilovek: 2:1, v oslabení: 1:0, střely na branku: 53:29, diváků: 41.

Buldoci válí! Jejich formu odnesly Přibyslavice


V brněnské metropoli se odehrála bitva z konce ligové tabulky. Buldoci přivítali Přibyslavice. Oba mančafty dělily před utkáním pouhé tři body, a protože měli Buldoci formu z posledních zápasů, nečekal Slzu vůbec snadný úkol. O to víc, že domácí nastoupili do zápasu opět s posilami ze svého prvního týmu. Start do zápasu byl však opačný, když hosté rozvlnili síť za brankářem hned v první minutě. Ještě do první pauzy však domácí skóre otočili a svého soupeře již do vedení nepustili. V brance se výborně předvedl brankář Čapka. Brno se tak po výhře dotáhlo v tabulce na svého soupeře a na jaře to bude jistě ještě pořádná bitva o místo zaručující vyřazovací boje.

HBK Bulldogs Brno „B“ vs. J.V.S.K. SLZA Přibyslavice 4:3 (2:1, 1:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 7. Klíma (Valko, Svoboda), 11. Svoboda (Nazad, Klíma), 29. Svoboda (Nzad), 35. Svoboda (Nazad, Valko) - 1. Novák (Fiala), 26. L. Němec (Malý), 45. Novák (Fiala).
Rozhodčí: Komárek,vyloučení: 4:4, navíc Fiala (PŘI) 10 min. OT., využití přesilovek: 3:0, střely na branku: 42:39.

Hodonín zakončil podzim vítězně


Před domácími fanoušky nastoupil k poslednímu zápasu podzimní části Hodonín, který hostil rozjeté Brno. To dokázalo porazit Flyers i Přibyslavice, tedy soupeře, s kterými naopak Hodonín prohrál. I proto byli domácí ostražití. Zlepšené výkony hosté potvrdili, když byli dvakrát po využitých přesilovkách ve vedení. Hodonín však dokázal pokaždé rychle srovnat krok. Když měla brněnská družina třetí početní výhodu, utekl jí domácí Navrátil, jenž otočil skóre zápasu ve prospěch domácích. Ti nakonec vedli už 5:2, než hosté ve třetí části snížili na rozdíl jediné branky. Pojistku domácí přidali až v samém závěru, čímž utnuli vítěznou sérii Brna.

HBC Hodonín vs. HBK Bulldogs Brno „B“ 6:4 (1:1, 2:1, 3:2)

Branky a nahrávky: 9. Rapant (Hübl, Švagerka J.), 20. Hlavačka L. (Švagerka M.), 28. Navrátil (Švagerka Z.), 33. Hübl (Kovář), 33. Mráz (Hlavačka L.), 44. Švagerka J. (Rapant, Zetocha) – 8. Nazad (Szotkowski), 19. Šidla (Šplíchal), 36. Szotkowski (Fišar), 42. Valko.
Rozhodčí: Orság, Zavařič, vyloučení: 5:3, využití přesilovek: 1:2, v oslabení: 1:0, střely na branku: 27:14.

Partneři českého hokejbalu